Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2883580 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

vkrysz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5070 Dátum: 2010.03.26 14:12:18 »
Szia,
Otthon minden gond nélkül lehet cserélni.
Ugyanolyan váltógombot újan csak a szervízben kapsz szerintem, aminek az ára nagyon húzós.Tavaly kérdeztem akkor a krómozottra 30-at mondtak.
Használtat itt: http://www.toyota-alkatresz.hu/

Általában van nekik 6-8 ezer forintért.
Én már lemondtam róla(igaz nekem semmi baj nincs vele csak krómozottat akartam), mivel ismerősöm 2-3 ezerért bőrözi a régit.

Megkopott váltógombom (E12 1.6 Sol) helyére szeretnék majd egy ugyanolyat, csak szépet.  ::)
Hol érdemes keresnem leginkább?
Otthon simán cserélhető, ugye?
Köszi!
2004 Corolla 1.4 HB

tutinet

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5071 Dátum: 2010.03.26 14:53:52 »
Ne vegyél bontottat 8 ezerért. Annyiért kapsz ebayen japán TRD bőr váltógombot is vadi újat.  :yes: :yes:


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5072 Dátum: 2010.03.28 00:54:42 »
Nem akarlak elkeseriteni, de az elsö ködlampanak nem sok ertelme van, annyira semmit vilagit, viszont ha H11-es izzoba van esetleg emelt fényü izzo, akkor mindenkeppen azt vegyel, hat ha javit vmit a hasznalhatosagon, a gyari izzo+allitottam fentebb 1 picit a lampa dölesszögen, de mondhatni, mint ha nem is letezne, meg csak arra se jo, hogy a katyukat kivillantsa az uton :no:.
Ezt sajnos meg tudom erősíteni: a faceliftes E12 gyári ködfényszóró szinte semmit nem ér, a fényét még akkor is alig lehet látni, ha csak helyzetjelző mellé kapcsolja be az ember.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5073 Dátum: 2010.03.28 10:06:41 »
d4d-nél ami köjön a vákumszabályzobol gumicsö rajta azzal a kerek ***l mi cél szolgál?
ott ahol bekarikáztam picit megvan kopva a csö, mert a tüzfal burkolata hozzáért, és kikoptatta, nem lyukas látszolag,de lehet nyomás hatására ott szökik a levegö...vagy nemtom, valaki nálam okosabb?

Az a turbod wastegatjere megy, ami elengedi a turbina mellett a kipufogogazt ha nagyon felmegy a toltonyomas --> nem tolt tul a turbo. Ha ott elszokik a levego, akkor megno a turbonyomasod, mert a wastegate kisebb nyomast lat es nem nyit ki idoben.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

debian

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5074 Dátum: 2010.03.28 18:43:54 »
Sok a tik hangom(ha lehet így nevezni a szelephangot), valan olyan amelyik a sorbol jobban kilóg hangzásilag ,  valamennyit csitult az új olajtól, de nem tökéletes. Ha rossz a szelephézagom így meg a vezérlésem is meg van csúszva egy kicsit.  Még nem volt szerintem leszedve a szelepdekni a szervízkönyv alapján.
Átjöttem ide a corolás topicból, kérdésem az hogyan tudom kiszürni hogy  szelepes vagy az injector a ludas a hangért?  Az jó ha alapjáraton lehuzok mindíg egy csatit az injectorról?  Meghallgattam egy 3/4edes hosszabító csővel, inkább injektor közelében van hangom.
Toyota Corolla Wagon E12  1.4 vvt-i sol

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5075 Dátum: 2010.03.28 20:07:13 »
Nem akarlak elkeseriteni, de az elsö ködlampanak nem sok ertelme van, annyira semmit vilagit, viszont ha H11-es izzoba van esetleg emelt fényü izzo, akkor mindenkeppen azt vegyel, hat ha javit vmit a hasznalhatosagon, a gyari izzo+allitottam fentebb 1 picit a lampa dölesszögen, de mondhatni, mint ha nem is letezne, meg csak arra se jo, hogy a katyukat kivillantsa az uton :no:.
Ezt sajnos meg tudom erősíteni: a faceliftes E12 gyári ködfényszóró szinte semmit nem ér, a fényét még akkor is alig lehet látni, ha csak helyzetjelző mellé kapcsolja be az ember.

A nem faceliftesé is csak design, alig volt valamire használható, a ködben semmit nem ért, pedig + os izzó volt benne marhadráhán, mert 51w-os HB akármi kellett bele.

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5076 Dátum: 2010.03.28 20:54:53 »
Sok a tik hangom(ha lehet így nevezni a szelephangot), valan olyan amelyik a sorbol jobban kilóg hangzásilag ,  valamennyit csitult az új olajtól, de nem tökéletes. Ha rossz a szelephézagom így meg a vezérlésem is meg van csúszva egy kicsit.  Még nem volt szerintem leszedve a szelepdekni a szervízkönyv alapján.
Átjöttem ide a corolás topicból, kérdésem az hogyan tudom kiszürni hogy  szelepes vagy az injector a ludas a hangért?  Az jó ha alapjáraton lehuzok mindíg egy csatit az injectorról?  Meghallgattam egy 3/4edes hosszabító csővel, inkább injektor közelében van hangom.

Ezek a VVTi motorok elég hangosan ketyegnek alapjáraton, nyitott motorháztetővel. Nincs olyan szép sima hangjuk, mint a régebbi motoroknak. Mivel mindegyik ugyanígy szól, ezért ez minden bizonnyal normális dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5077 Dátum: 2010.03.28 20:57:25 »
A nem faceliftesé is csak design, alig volt valamire használható, a ködben semmit nem ért, pedig + os izzó volt benne marhadráhán, mert 51w-os HB akármi kellett bele.
Kár. Eszerint nem sok energiát (pénzt) fektethettek a megtervezésébe. Szerencsére az Avensisé viszont egész jó, komoly plusz fényt ad a tompított mellé. Amúgy nem a Toyotát akarom védeni, de elég általános a dolog: volt egy ilyen teszt az AB-ben, és az jött ki, hogy a gyári ködfényszórók négyötöde kifogásolható, ezen belül a fele semmit nem ér.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tutinet

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5078 Dátum: 2010.03.29 17:14:11 »
Ne vegyél bontottat 8 ezerért. Annyiért kapsz ebayen japán TRD bőr váltógombot is vadi újat.  :yes: :yes:



Mi van ?????????? Ez meg hogy került ide ? Nem ez volt itt..... :whistling: :whistling:

tutinet

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5079 Dátum: 2010.03.29 17:14:42 »
E12-es Corollán elég gyakran elállítódik a szélvédőt permetező fuvóka nekem ált. magasra fúj és az autó tetejére szórja a víz egy részét. Próbáltam egy helyes eszközzel állítani de nem engedett és nem is erőltettem. Mivel lehet ezt irányba állítani ????

koril

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5080 Dátum: 2010.03.29 18:26:37 »
Sok a tik hangom(ha lehet így nevezni a szelephangot), valan olyan amelyik a sorbol jobban kilóg hangzásilag ,  valamennyit csitult az új olajtól, de nem tökéletes. Ha rossz a szelephézagom így meg a vezérlésem is meg van csúszva egy kicsit.  Még nem volt szerintem leszedve a szelepdekni a szervízkönyv alapján.


Nálam is jellemző a tikkelés, de csak gázadáskor és hideg alapjárat közelében. Hidegen olyan, mintha a motor mellett egy varrógép is ott lenne a motor mellett. Eléggé kezd idegesíteni, mert egyre jobban hallani. De szerintem injektor, ha csak gázadáskor erősödik meg a hangja.

Elalamo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
  • 2002 E12 1,6 16V
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5081 Dátum: 2010.03.29 19:41:41 »
Szia,
Otthon minden gond nélkül lehet cserélni.
Ugyanolyan váltógombot újan csak a szervízben kapsz szerintem, aminek az ára nagyon húzós.Tavaly kérdeztem akkor a krómozottra 30-at mondtak.
Használtat itt: http://www.toyota-alkatresz.hu/

Általában van nekik 6-8 ezer forintért.
Én már lemondtam róla(igaz nekem semmi baj nincs vele csak krómozottat akartam), mivel ismerősöm 2-3 ezerért bőrözi a régit.

Megkopott váltógombom (E12 1.6 Sol) helyére szeretnék majd egy ugyanolyat, csak szépet.  ::)
Hol érdemes keresnem leginkább?

Otthon simán cserélhető, ugye?
Köszi!

Bontóban kapsz 2-5000 Ft-ért állapottól függően. Bőr és középen króm.
Az enyémen amit vettem 2000 Ft-ért, kopott volt a króm rész. De találtam egy céget http://www.chromedesign.hu/ 1500 Ft-ért megcsinálják az újra krómozást.

Sityu adta a tippet, ezek középen egy csavarral levehetők, a lényeg, h a bőr rész rendben legyen.

Elalamo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
  • 2002 E12 1,6 16V
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5082 Dátum: 2010.03.29 20:02:11 »


Na sikerült végre szereznem egy ködlámpaszettet. Igaz még nem ég mivel még nincs beszerelve és  nincsenek égőim hozzá de lesznek majd.
De elvileg csak 2 db H11-es 55 Wattos 12 voltos égő kell és már mehet is a beszerelés. Bajuszkapcsolót SOL Corollára való meg vettem bontóból szinte új.
A ködlámpa német ebayről van egy tajwani cég a DEPO gyártja. Sok más autótípushoz is. Hallottatok már erről a cégről valamit ?

Nekem egy ismerősöm most ezt javasolta, kb 1 hét múlva tudok mondani tapasztalatokat:

http://bolthely.hu/tungsram/id/00163_Halogen_fenyszoro_izzo__H4_GE_Sportlight__50__12V__60_55W_P43t_53800NHSU

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5083 Dátum: 2010.03.29 21:17:34 »

Bontóban kapsz 2-5000 Ft-ért állapottól függően. Bőr és középen króm.
Az enyémen amit vettem 2000 Ft-ért, kopott volt a króm rész. De találtam egy céget http://www.chromedesign.hu/ 1500 Ft-ért megcsinálják az újra krómozást.

Sityu adta a tippet, ezek középen egy csavarral levehetők, a lényeg, h a bőr rész rendben legyen.

Köszi!
Igazából az enyémen is csak a krómozás kopott meg.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5084 Dátum: 2010.03.29 21:23:29 »
Na sikerült végre szereznem egy ködlámpaszettet. Igaz még nem ég mivel még nincs beszerelve és  nincsenek égőim hozzá de lesznek majd.
De elvileg csak 2 db H11-es 55 Wattos 12 voltos égő kell és már mehet is a beszerelés. Bajuszkapcsolót SOL Corollára való meg vettem bontóból szinte új.
A ködlámpa német ebayről van egy tajwani cég a DEPO gyártja. Sok más autótípushoz is. Hallottatok már erről a cégről valamit ?

Nekem egy ismerősöm most ezt javasolta, kb 1 hét múlva tudok mondani tapasztalatokat:

http://bolthely.hu/tungsram/id/00163_Halogen_fenyszoro_izzo__H4_GE_Sportlight__50__12V__60_55W_P43t_53800NHSU

DEPO?! :censored: :censored: :censored:

A Depo a világon a legnagyobb hulladék fos. Az összes törött kocsira ezt teszi mindegyik dealer, szerelő, mert ez a szemét a kapható legolcsóbb. Nekem 8e ez, 62 a gyári első lámpám. De annyit sem ér!

Nálam a jobbos lámpám volt az, mert az előző tulaj kitörte... Vetített képe: össze vissza, foltos, fényereje nulla, méretpontosság nulla, bepárásodik és begombásodik...
Haverom Hondájában is ez volt, mikor vette, szanaszét hullott a műanyag bűra, beázott, gombásodott, mattult, stb.

Sajnálom,de ez a piacon kapható legolcsóbb és a legigénytelenebb szemét! Gyűlölöm.