Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2883465 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5040 Dátum: 2010.03.17 23:37:49 »
Ma sikerült egy hülyeséget csinálnom. Lámpánál gyorsulni akart a sufnituningos fábiás kemény gyerek, mondom miért ne 1.2es izomautó nem ellenfél. Elindultunk és mikor 2be akartam váltani a lábam gyorsabb volt mint a kezem. Túl korán engedtem fel a kuplungot és reccsent egyet a váltó :wacko: , de nem úgy mintha szétakarna hullani  :)hanem mint mikor kuplung nélkül akarja behúzni a váltót. Aztán kicsit beparáztam mert nem igen fordult velem elő eddig ilyen és amikor hazaértem és megálltam a parkolóba váltogattam hogy veszi e a fokozatokat rendesen meg nincs-e semmi baja, aztán kétszer nem ment be a 2es meg egyszer a 4es a helyére(nem egymás után) csak úgy ha beraktam pl 1be vagy másik fokozatba de többnyire minden jóvotl mert 1darabig elszórakoztam vele.(álló motornál csináltam lehet hogy az miatt is előfordulhatott?) Aludhatok-e nyugodtan vagy előfordulhat hogy lett vmi baja?
No para, azért nem úgy van az megcsinálva, hogy egy ilyentől szétessen - oktatók cseréltethetnének váltót hetente  ;) ...

(Az, hogy álló motornál mit csinál, egyáltalán nem mérvadó.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: egy kapcsoló
« Válasz #5041 Dátum: 2010.03.17 23:39:46 »

Beszereltem egy nyestriasztót

Ez engem is érdekelne! A múltkor kinyitottam a motorháztetőt, ablakmosót töltöttem utána, és furcsa foltokat láttam a motor burkolatán. Egy vadász barátom mondta (ott volt velem), hogy nyest nyoma... Szóval szerencsém, hogy nem rágott szét semmit. Mi pénz ez ilyen cucc?
Nemtom, de nem segít (illetve csak a gyártón meg a forgalmazón segít). A nyest, ha akar, bemegy. Nem tud róla, hogy meg kéne riadnia a riasztótól  ;) ... Viszont itt Magyarországon jellemzően inkább macska szokott a motortérben "lakni", az meg ritkán csinál kárt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5042 Dátum: 2010.03.17 23:49:26 »
Sajnos van nyest is bőven (pl itt a városban, az utcánkban is sétálnak esténként!).
Szerencsére a jobb márkákat kedvelik. A Balatonon a Citroent nem rágták, de a sógorom merciét (később a Saab-ot) igen szerették. Vannak előnyei is a proli autónak  :D
Egyetértek, nálunk sem volt egyik "tuti" nyestriasztó sem eredményes, pedig a kutyaszőrös harisnyától a hi-tech elektronikus kütyüig sokat kipróbáltunk  :no:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5043 Dátum: 2010.03.18 08:34:59 »
A legjobb nyestriasztó a kocsi körül szaladgáló kutya. :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5044 Dátum: 2010.03.18 08:52:24 »
Nem azt szokták mondani, hogy hálót kell kifeszíteni a motor alá, hogy ne férjen oda vagy ha odafér és rálép, akkor a zörgéstől ijedjen meg?
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5045 Dátum: 2010.03.18 09:01:03 »
Nem azt szokták mondani, hogy hálót kell kifeszíteni a motor alá, hogy ne férjen oda vagy ha odafér és rálép, akkor a zörgéstől ijedjen meg?

Az is jó, csak macerás.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

koril

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re: egy kapcsoló
« Válasz #5046 Dátum: 2010.03.18 09:01:52 »

Beszereltem egy nyestriasztót

Ez engem is érdekelne! A múltkor kinyitottam a motorháztetőt, ablakmosót töltöttem utána, és furcsa foltokat láttam a motor burkolatán. Egy vadász barátom mondta (ott volt velem), hogy nyest nyoma... Szóval szerencsém, hogy nem rágott szét semmit. Mi pénz ez ilyen cucc?

Abból lett elegem, hogy rendszeresen minden reggel össze-vissza van tapicskolva a motorháztető, a szélvédő és akár a kocsi oldala. Mondanom sem kell, hogy a körme nyoma is megvan, hiszen néha csúszik a felület. Nem is tudom, hogy nyest-e vagy macska de meg tudnám fojtani  :devil: Általában semelyik szomszéd parkoló kocsin nincsenek nyomok csakis az én Corollámon! Muszáj volt kipróbálnom valamit és az utóbbi egy héten csak tegnapelőtt mászott rá a kis szemét, tehát valamennyire hatásos eddig.
Egyébként olyan 3-4 e Ft + egy napos szerelés.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5047 Dátum: 2010.03.18 09:03:22 »
Szegény szomszédom is vékony dróthálóval zárta le a motorteret alulról, de nem rögzítette elég jól pár hónap múlva leszakadt és az egyik oldali féltengely tekerte fel jókora riadalmat keltve (és nem kis veszélyt okozva). Az meg nem igazán praktikus, ha minden este és reggel szereléssel telik.
Igen, egy tacskó letelepítése a kocsi elejéhez jó megoldásnak tűnik   :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5048 Dátum: 2010.03.18 09:04:25 »
Az tuti macska! a nyest bújik, az csak belül lenne, a macska melegszik kifexik a motortetőre...
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

koril

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5049 Dátum: 2010.03.18 09:07:17 »
Az tuti macska! a nyest bújik, az csak belül lenne, a macska melegszik kifexik a motortetőre...

Nem fekszik az sehova, a nyomok a kocsi elejétől a tetején át a csomagtartóig tartanak, aztán ott lemászik. Egyszerűen felmegy és körülnéz, de ehhez miért mindig az én kocsimat választja????

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5050 Dátum: 2010.03.18 16:15:25 »
Szegény szomszédom is vékony dróthálóval zárta le a motorteret alulról, de nem rögzítette elég jól pár hónap múlva leszakadt és az egyik oldali féltengely tekerte fel jókora riadalmat keltve (és nem kis veszélyt okozva). Az meg nem igazán praktikus, ha minden este és reggel szereléssel telik.
Igen, egy tacskó letelepítése a kocsi elejéhez jó megoldásnak tűnik   :D
A dróthálót keretre szokták feszíteni és betenni a kocsi alá, ott ahol parkol. Ha rámegy a drótra, megijed a zörgésétől. Nem szeret azon mászkálni. :)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

pzs

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5051 Dátum: 2010.03.18 16:21:20 »
Airride rendszer es parkolas utan leengedni amennyire csak lehet, hogy ala se ferjen a macska?  :clap:

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5052 Dátum: 2010.03.18 16:24:15 »
Én viszont akkor ültetném le teljesen airride-al amikor a macsek pont alatta van, rühelem őket!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   :D
Toyota Yaris T SPORT
153



pzs

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5053 Dátum: 2010.03.18 16:25:32 »
Viccet felreteve sajnos az enyemben is macska alszik ejjelente. Eddig csak a motort borito munyagot koszolta ossze mindig, tegnap reggel viszont az autoba beulve a szelvedon eszleltem a nyomait. Nincs bajom a macsekokkal, de ha egyszer rajtakapom akkor jaj neki... :devil:

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5054 Dátum: 2010.03.18 16:38:17 »

Nem, nincs viccet félretéve, én így csinálnám tutira, hadd szóljon az airride, a macsek meg alatta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :devil: :yes: :clap:
Toyota Yaris T SPORT
153