Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2883563 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2055 Dátum: 2008.06.05 19:06:04 »
Idézetet írta: tutinet
Jah, igen a kérdőjel lemaradt....előfordul.

Jah, bocs... ::)

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2056 Dátum: 2008.06.05 19:07:14 »
Nem írtad meg mi van a géppel:-)

Full üres volt a garázs :clown: úgyhogy bringával mentem dolgozni :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2057 Dátum: 2008.06.05 19:40:34 »
Láttam már aksit meghalni nem egyet, de így ???

Lehet valami cellazárlat féleség, hasonló nekem is volt egy ex autómon, elmentem ismerőshöz, onnan már csak betolva tudtam hazajönni, megnéztük multiméterrel, semmi kirívó, este beindult, másnap beindult, délután megint semmi, betol lemér, semmi, ezt még kétszer eljátszottuk aztán meguntam és vettem egy új akksit, azzal meg is szűnt a hibajelenség ::)

Szerintem is cellazárlat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kocek79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2058 Dátum: 2008.06.05 22:19:18 »
Nemrég vettem egy corollát (2001 évjárat) és ehhez keresnék infókat a fedélzetiről és magáról az autóról

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2059 Dátum: 2008.06.05 22:33:16 »
Láttam már aksit meghalni nem egyet, de így ???

Lehet valami cellazárlat féleség, hasonló nekem is volt egy ex autómon, elmentem ismerőshöz, onnan már csak betolva tudtam hazajönni, megnéztük multiméterrel, semmi kirívó, este beindult, másnap beindult, délután megint semmi, betol lemér, semmi, ezt még kétszer eljátszottuk aztán meguntam és vettem egy új akksit, azzal meg is szűnt a hibajelenség ::)

Szerintem is cellazárlat.

Biztos, hogy cellazárlat, de ennyire hirtelen nem szokott így előjönni, 15 perccel előbb még gond nélkül indult, utána meg a bendix is csak egyet kattan, a második próbára már az sem!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2060 Dátum: 2008.06.05 23:11:38 »
Az Emilfrey-nél a bejárat előtt ki van állítva egy Auris amire hátul D4D van ráírva és azon vannak ezek a brutál gumik. Amúgy feltűnő mert a segge fel van emelve egy állványra az elején a lökös meg majdnem érinti a földet. Alánéztem, mit mondja a hátsó fütóműve jó bonyolult az enyémhez képest, tudnak ezek a mérnökök.
Persze ezen a felnik se kutyák.

JE sárvédő-index alatt "D-CAT" felirat??? Ezt nézd, ne azt, hogy, hogyan van kiállítva!!! :tt2:
hazard

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2061 Dátum: 2008.06.05 23:30:47 »
Biztos, hogy cellazárlat, de ennyire hirtelen nem szokott így előjönni, 15 perccel előbb még gond nélkül indult, utána meg a bendix is csak egyet kattan, a második próbára már az sem!

Miért ne jöhetne 'ennyire hirtelen' :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2062 Dátum: 2008.06.06 00:49:58 »
Nemrég vettem egy corollát (2001 évjárat) és ehhez keresnék infókat a fedélzetiről és magáról az autóról

Pontosan mi érdekelne?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2063 Dátum: 2008.06.06 07:57:56 »
Nemrég vettem egy corollát (2001 évjárat) és ehhez keresnék infókat a fedélzetiről és magáról az autóról
Ha nincs használatid, azt kérhetsz a márkakereskedésben vagy küldj egy PÜ-t.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2064 Dátum: 2008.06.08 13:32:00 »
Még egy fotó a "szekérről" ...

http://kepfeltoltes.hu/view/080604/839717063P5260040_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Igaz, fókuszban a lámpák állnak...  ::)

Látom beraktad a LED-eket, nem zavar hogy kékes, nekem is ilyen színe volt, engem egy kicsit zavart ::)

Zavarni azt egyáltalán nem zavart, hanem inkább meglepő volt  :eek:  ,mert én nem erre számítottam.Ugyanis a csomagolásra a "White colour" felirat díszelgett.Mikor bekapcsoltam rögtön megtetszett  :tt1:  (cegléden van egy srác akinek a coriában is ilyen van és nagyon bejött)
Azért bízom benne,hogy a rend őrei  :police:   ,ha olyan kedvük támad akkor nem szúrnak ki maguknak.
5' - Corolla HB.  1.4 sol

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2065 Dátum: 2008.06.08 15:15:55 »
Azért bízom benne,hogy a rend őrei  :police:   ,ha olyan kedvük támad akkor nem szúrnak ki maguknak.

Ezért? Á  ::) ... Nem hiszem. Nomeg, gondolom, egyébként sem tartozol az állólámpa+ködfényszóró kombóval jaszkarizó hülyegyerek-frakcióhoz  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2066 Dátum: 2008.06.08 15:48:42 »


Ezért? Á  ::) ... Nem hiszem. Nomeg, gondolom, egyébként sem tartozol az állólámpa+ködfényszóró kombóval jaszkarizó hülyegyerek-frakcióhoz  :)

Ezért kiszedni tényleg nem fognak, de beleköthetnek, az meg már egy támadási pont :ph34r:

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2067 Dátum: 2008.06.08 15:53:28 »
Zavarni azt egyáltalán nem zavart, hanem inkább meglepő volt  :eek:  ,mert én nem erre számítottam.Ugyanis a csomagolásra a "White colour" felirat...

Alapból fehér is, ha foglalatostul kiszerelve bekapcsolod, szép fehér fénye van, de berakva a lámpatestbe a foncsor miatt "bekékül", nekem nem tetszik a kék szín ::) persze itt a lényeg hogy Neked bejön :)

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2068 Dátum: 2008.06.08 17:20:49 »
Sziasztok

Ki szeretném cserelni az ajtoban levő hangszórókat és ezzel kapcsolatban lenne 2 kérdésem.
1
Mekkora a gyári hangszoró?
2
Sajna tekerős ablakom van  ::)....de hogy a viharba jön le a tekerő?? mert már csak az foghatta a kárpitot hogy megnézzem illetve ki is cseréljem ha  pont akkora mint amit bele akarok rakni.

Pityu

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2069 Dátum: 2008.06.09 09:03:35 »
Sziasztok

Ki szeretném cserelni az ajtoban levő hangszórókat és ezzel kapcsolatban lenne 2 kérdésem.
1
Mekkora a gyári hangszoró?
2
Sajna tekerős ablakom van  ::)....de hogy a viharba jön le a tekerő?? mert már csak az foghatta a kárpitot hogy megnézzem illetve ki is cseréljem ha  pont akkora mint amit bele akarok rakni.

Pityu

E11/E12 Corolla esetében a gyári hangszóró 16 cm-es. De kell beépítő keret a hangszóró alá vagy a gyári hangszóró keretét használod fel. Ehhez azonban ki kell vágni a gyári hangszórót a keretből.

A tekerőt egy U alakú fémkeret fogja oda. Az ajtótól kicsit elhúzod a kart, akkor lesz egy 1-2 mm-es kis rés. Ha megnézed, akkor láthatsz egy U alakú fémet, amit ki kell akasztani. Egy csavarhúzóval le kell pattintani. Közben vigyázni kell, nehogy a kárpit vagy a tekerő összekarcolódjon. Ha kiugrott a rögzítő elem, akkor lejön simán a tekerő és a kárpit is. Szóval a kárpit melletti kis résben kell operálnod.

Üdv,

Barna