Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1771411 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3915 Dátum: 2010.03.14 20:35:50 »
Sziasztok !én kb 1 hete vettem ezt a 2000.-es évjáratú 1.0-es yarist és nekem a p12-es primera után a 7,5 fogyasztás nagyon jó volt de látom h itt mindenkinek ilyen 5-6 literes fogyasztások vannak számon tartva:)miért ehet ilyen "sokat"  :tt2: ?
Vajon lambda szonda? vagy vigyem el először és olvastassam ki a computert?

Ha nem világít a motorkontroll lámpád, akkor valószínüleg nincs szervi baja a járgánynak. Inkább csak finomabban kell kezelni a pedálokat  :D
Xanyi

vasfazék

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3916 Dátum: 2010.03.17 15:40:37 »
Köszönöm a segítséget !  Kb. másfél hét múlva tudom kipróbálni a tanácsaitokat sajnos, aztán jelzek a fórumon ::) mik  a tapasztalatok...


Vasfazék: Szelepállítást felejtsd el. Két hiba okozhatja a "csörgésedet".
1. Ha csak hidegben csinálja akkor valószínű, hogy a légszűrőház szívó csöve csinálja. Legegyszerűbb ha ezt  kiveszed próbára. Nem kell az egészet, elég ha a légszűrőház felöli oldalát kihuzod a légszűrőházból, és szigetelőszallaggal a fékolajtartály alatti valamelyik kis fékcsöhöz rögzíted( csak hogy ne lóbálja magát mindenfelé). Mész 1 kört, ha a csörömpölés megszűnt akkor úgy told vissza a szívócsövet a szűrőházba, hogy valami gumilapocskát szoríts oda. Magyarán jól szoruljon a cső. Ha nincs más a szigszalag is jó, de tapasztalataim szerint jobb a gumilap. pl régi bringabelső a legjobb.

Fontos: amikor kihúzott csővel mész akkor lesz egy fura szívóhangod. Nem megilyedni ez csak a kihúzott cső miatt van, de teljesen más jellegű zaj mint a csörömpölésed. Csak arra figyelj. Amúgy jellemzően 1500-2200 között csinálja és csak gyorsításra/terhelésre.

2. Ha nem ez zörög akkor van még lehetőség. Probáld ki a fentit, ha nem az akkor mondom tovább :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.17 15:43:19 írta vasfazék »

szaboe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3917 Dátum: 2010.03.19 11:52:21 »
Sziasztok !

Nem olyan régóta vagyok tulajdonosa egy 2008-as Yaris 1.4-es dizel autónak. Autókereskedésben vettem, de sikerült megtalálnom az előző tulajt, aki azt mondta, hogy nincs semmi baja, csak hogy "sűrűn" kell izzót cserélni. Toyota bevizsgálta, nem talált semmit.
Nektek van ilyen tapasztalatotok ? Mivel még garanciális, én nem szeretném ennyiban hagyni a dolgot.

Előre is köszi,
E.


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3918 Dátum: 2010.03.19 12:02:04 »
Mit jelent a sűrűn (hetente, havonta, évente, stb)? Milyen izzó pontosan? Próbáltál már belevenni más fajtát?
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3919 Dátum: 2010.03.19 18:48:36 »
Gyakran már az első szervízt sem érik meg a fényszóróizzók a Yarisokba. Tehát tényleg tudni kellene mi az a sűrű!
Xanyi

szaboe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3920 Dátum: 2010.03.19 19:13:52 »
Megkérdeztem az előző tulajt...
annyit irt, hogy kiment egy izzó, azt kicserélte a fia, majd pár hétre rá 3. (gondolom nem ugyanaz) a szerviz válasza az volt, ne járjon göröngyös utakon.Holott állt az auto a garázsban, mert nem használta.
decemben adta el és nekem most márciusban azzal keztem, hogy elől-hátul egy-egy izzó csere (helyzetjelző)
E.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3921 Dátum: 2010.03.19 19:30:03 »
Nekem most 2 éves az autó és még semelyik izzó sem mondta fel a szolgálatot. Egyedül a H4-est cseréltem 1 éve, egy pluszost raktam bele.
Ha egyszerre égtek ki, akkor nem lehet hogy valami gond lehet az elektromos rendszerrel?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3922 Dátum: 2010.03.20 09:50:00 »
Nekem most 2 éves az autó és még semelyik izzó sem mondta fel a szolgálatot. Egyedül a H4-est cseréltem 1 éve, egy pluszost raktam bele.
Ha egyszerre égtek ki, akkor nem lehet hogy valami gond lehet az elektromos rendszerrel?

Nálam is mintha 1,5-2 éves korában égett volna ki először egy H4-es (akkor mindkettő helyett +-osat raktam be).
Aztán most  4 évesen cseréltem egy hátsó helyzetjelzőt.

szaboe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3923 Dátum: 2010.03.20 13:01:16 »
Nekem most 2 éves az autó és még semelyik izzó sem mondta fel a szolgálatot. Egyedül a H4-est cseréltem 1 éve, egy pluszost raktam bele.
Ha egyszerre égtek ki, akkor nem lehet hogy valami gond lehet az elektromos rendszerrel?
állitólag nincs villamossági probléma, szerviz megnézte. Lassan vinnem kell majd 30ezres kötelező szervizre, akkor talán okosabb leszek.
Talán több tapasztalatom is lesz az autóval, könnyebben fogok kérdezni is.
Másik: tud ajánlani vki jó toyota szervizt, monori volt a kocsi, de oda nem szivesen vinném le, bár nincs messze, de hátha valamelyik másik szerviz mást mond.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3924 Dátum: 2010.03.20 14:35:48 »
Nekem most 2 éves az autó és még semelyik izzó sem mondta fel a szolgálatot. Egyedül a H4-est cseréltem 1 éve, egy pluszost raktam bele.
Ha egyszerre égtek ki, akkor nem lehet hogy valami gond lehet az elektromos rendszerrel?
állitólag nincs villamossági probléma, szerviz megnézte. Lassan vinnem kell majd 30ezres kötelező szervizre, akkor talán okosabb leszek.
Talán több tapasztalatom is lesz az autóval, könnyebben fogok kérdezni is.
Másik: tud ajánlani vki jó toyota szervizt, monori volt a kocsi, de oda nem szivesen vinném le, bár nincs messze, de hátha valamelyik másik szerviz mást mond.


Az,hogy a H4-es izzók együtt égnek ki,mondhatni normális: ugyanis azonos koruak,azonos üzemeltetési körülmények között (rázkódás)öregednek,stb.Ajánlatos együtt cserélni őket akkor is,ha csak egy égett ki,mert így megint együtt "öregednek".Most az rendkívüli eset-e,hogy kb.1,5-2 év után "kimegy" egy izzó,hát nehéz megmondani:állandó üzem mellett-lakott ter. kívül-szerintem normális.A villamos rendszer lehet a legkevésbé ludas,ugyanis a különféle elektronika százszor érzékenyebb a túlfeszültségekre,mint egy izzószál.Akkor ott már más is "elszállt" volna!

Jó szervíz?Tudni kéne,hogy hol laksz!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

szaboe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3925 Dátum: 2010.03.20 16:26:06 »
Köszönöm szépen a válaszokat :-)
18. kerületben lakom, de jó szerviz miatt Bp-en bárhová elmegyek :-)
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.20 17:12:05 írta kleingy »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3926 Dátum: 2010.03.20 17:13:08 »
Hát igen, sokan Veszprémbe vagy Kiskőrösre hordják le a kocsikat, mert hiába vidék, még úgy is megéri (anyagilag és bánásmódban pláne).
Kérj be árajánlatokat több kereskedésből (Pesten a Supert szokták még javasolni) a következő szervizhez, meg fogsz lepődni.
         

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3927 Dátum: 2010.03.20 17:51:45 »
Izzókiégés: érdemes még figyelni a kerekek jó kiegyensúlyozására. Ha csak finoman is de rázza a kormányt/kasznit, az idő előtti szálszakadáshoz vezet.
Kollegám yarisában 2-3x cseréltem izzót. Mire hazaért innsbruckból végig autópálya 100-130 előfordult, hogy mind a két első h4 kiment. Még jó, hogy mielőtt mértem volna max feszültséget megszólalt, hogy mostnában úgy vibrál a kaszni nagyobb tempónál. Mindkét hátsó kerékről leesett a centírsúly :)
Ez jó éve volt, azóta hibátlan.  Mondom hátha....


rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3928 Dátum: 2010.03.21 14:04:43 »
Izzókiégés: érdemes még figyelni a kerekek jó kiegyensúlyozására. Ha csak finoman is de rázza a kormányt/kasznit, az idő előtti szálszakadáshoz vezet.
Kollegám yarisában 2-3x cseréltem izzót. Mire hazaért innsbruckból végig autópálya 100-130 előfordult, hogy mind a két első h4 kiment. Még jó, hogy mielőtt mértem volna max feszültséget megszólalt, hogy mostnában úgy vibrál a kaszni nagyobb tempónál. Mindkét hátsó kerékről leesett a centírsúly :)
Ez jó éve volt, azóta hibátlan.  Mondom hátha....
...igen,rengeteget számítanak a mechanikai viszonyok!A wolframszálak a nagyon magas hőfokon (halogén)gyorsan oxidálódnak és ezáltal "rideggé" rugalmatlanná válva gyorsan eltörnek.
Ennyi.  (a superwhite-oknál,xenonimitációknál,stb., még fokozottabban igaz mindez, a kékes tónus rosszabb hőleadási viszonyai miatt) :)
       Ui.:durva feszültségingadozás is lehet az ok,mert ugye az izzó teljesítménye a feszültség négyzetével arányosan változik! Ez azonban a mi kocsijainknál nem lehet jellemző.
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3929 Dátum: 2010.03.21 14:15:19 »
Olyat is láttam már párszor, hogy az illető először felkapcsolta a világítást - még a tompítottat is - és utána indítózott. Fene tudja mekkora feszültségingadozás vagy lökés jöhet létre, de jót nem tehet az izzónak hosszútávon.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive