Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 914209 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4065 Dátum: 2013.01.15 21:20:59 »
Lesz riport, teszt? :D


Kíváncsi vagyok a hülyeségre, teszt mindenképp:)))))))


Laci!

Má beigazolódott, aggódnod felesleges:))))

"Remélem, nem fog beigazolódni a gyanúm,..................."
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.15 21:24:44 írta Egükém »

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4066 Dátum: 2013.01.15 21:25:25 »
légellenállás értéke közel exponenciálisan növekszik a sebesség függvényében, aminek a leküzdéséhez az energiaszükséglet is hasonlóan arányul.

"Csak" a sebesség négyzetével arányosan nő.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4067 Dátum: 2013.01.15 22:24:48 »
"Csak" a sebesség négyzetével arányosan nő.
talán igazad van.  :flowers:

kis sebességnél (20km/h alatt) "szinte" elhanyagolható, de utána hatványozottan jelentkezik.

netet böngészve találkoztam már mind a két megfogalmazással; exponenciális, és a négyzetes növekedéssel is.

fizikus, vagy aerodinamikában jártas idekanyaríthatna egy képletet :)

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4068 Dátum: 2013.01.15 22:42:04 »

fizikus, vagy aerodinamikában jártas idekanyaríthatna egy képletet :)

Például itt megtalálható a képlet,  kx2 formájú, ezzel szemben az exponenciális így írható le: kax. Leegyszerűsítve: egyik esetben a független változó négyzete szerepel, a másikban a független változó a kitevőben található.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.15 22:44:15 írta Kookaburra »
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4069 Dátum: 2013.01.16 15:47:12 »
végül csak a madzag lett meg, a melegítőt nem sikerült beszerezni?

Ahogy mondod. Semmi nem úgy jött össze, ahogy szerettem volna. Mindegy, ezt a pár hónapot már kibekkelem valahogy a 70-es tempómmal.  :)))

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4070 Dátum: 2013.01.19 17:09:21 »
Remélem, nem fog beigazolódni a gyanúm, hogy a yaris hsd-vel nem lehet sokkal jobb -minimalista- fogyasztást elérni, mint az első szériával :(

Nekem is van egy ilyen gyanum. Nincs regenerativ braking, mert "nem fékezünk", nem megy a motor pirosnál/piros elött mert kikapcsoljuk, lefele megyünk megint kikapcsoljuk... nekünk a hsd előnyei "nincsenek". Ami van az atkinson ciklus, hajtáslánc kérdés, ez hozhat is egy akár ?? 5%ot, de ez nem a sokkal jobb kategória.

Másik része az egésznek, hogy innen nekünk nem éri meg, akinek megéri az "anyu" akinél ez a sok trükk simán leviheti a városi 7-8l 5re.

de persze ki kéne mérni.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4071 Dátum: 2013.01.19 17:48:08 »
Azért azt nem árt szem előtt tartani, hogy az új Yaris 2x akkora, mint a miénk... ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4072 Dátum: 2013.01.19 22:26:46 »
Ezen még dolgozni kell, mindenesetre. Teresán annyira szépen látszik a belöltő, jól begyakoroltam már a látható szintre tankolást, itt meg ilyen hülye kis billegő lemezke van a képben. Meg persze sötét is volt. De innentől mindig igyekszem telinyomni, azt írtátok, úgy pontosabb :hmmmm:
Igen, úgy pontosabb  :yes:

Amúgy tényleg be lehet gyakorolni a teletankolást, úgy, hogy valóban tele legyen, de ne csorduljon túl. Amikor már teljesen bedugott csőnél állandóan visszakattog, akkor ki kell húzni úgy, hogy a cső vége pont épp hogy benyomja azt a kis záró lemezkét, amiről írsz. Úgy látni lehet, hogy mikor lesz tele peremig, és szép óvatosan meg lehet odáig tölteni, anélkül hogy kicsurranna.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4073 Dátum: 2013.01.19 22:37:19 »
Most találtam rátok. Ahogy olvaslak benneteket 5 liter alatt. Az enyém sosem eszik ennyire keveset. 2000-es évjáratú 1.0 klímás, amit nyáron használok is. 2,5 éve van nálam. Második gazdája vagyok. Ez idő alatt 100.000 km-t tettem bele (most 212E). Mikor vettem 6,3 volt, én levittem 5,5-re. Mérem is a 2 tankolás köztit. Vegyesen használom városban, országúton cégképviselőként. Nem vagyok sportos (ritkán ::), többnyire spórolósan vezetek. 2 tankolás közt legkevesebb 5,07, legtöbb 6,2. Ez utóbbi autópálya 140-el. Nagy átlag 5,4-5,6 között van.
Aggodalomra nincs ok, így sem nagyobb a fogyasztásod, mint a gyári átlag  :yes:

Persze jóval lejjebb is viheted, de ahhoz kompromisszumok kellenek. Megfelelő vezetési stílus, alacsonyabb utazósebesség, technikai segédeszközök, stb... Kérdés, hogy neked mi mit ér meg. "Normál" használat mellett hibátlan az 5.5-ös átlag. Nekem is ennyi volt, amíg nem kezdtem el oktatni. Azóta nem számolom  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

nypiro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4074 Dátum: 2013.01.19 22:46:50 »
Vezetési stílus: hát nem akkor nyomom a féket ha település táblához érek, hanem akkorra motorféken lelassítom. Vagyis leveszem a lábam a gázról, de nem teszem üresbe. Városban is igyekszem kerülni a felesleges gyorsítást, fékezést.
Miféle kütyükre gondolsz? Nem értek az ilyesmihez.
97 lakott területen kívül a sebességem, de mit javasolsz?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4075 Dátum: 2013.01.19 22:55:40 »
Városon kívül a 70-80 vagy a 97 (nekem ez az átlag, még fényképhatáron belül van ::)) között akár 3 dl is lehet 10 km/óránként? Elég durva. Bár szívesen tanulok. Csak át kell majd számítanom hová mennyi idő alatt érek oda olyan tempóval.
70-80 és 95-100 között majdnem egy liter eltérés van. Úgy kb. 4 vs. 5 literes fogyasztásról beszélünk.

De amúgy nálam is 90-100 (óra szerint) az a tempó, aminél még nem érzem úgy, hogy vánszorgok. Persze ez szubjektív. Néha jólesik 80-al is gurulászni  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

nypiro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4076 Dátum: 2013.01.19 22:59:20 »
Majd ki fogom próbálni pár napig ha lesz időm "vánszorogni"  ::)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4077 Dátum: 2013.01.19 23:27:04 »
Vezetési stílus: hát nem akkor nyomom a féket ha település táblához érek, hanem akkorra motorféken lelassítom. Vagyis leveszem a lábam a gázról, de nem teszem üresbe. Városban is igyekszem kerülni a felesleges gyorsítást, fékezést.
Miféle kütyükre gondolsz? Nem értek az ilyesmihez.
97 lakott területen kívül a sebességem, de mit javasolsz?
Nézd... te tudod... ha lassabban mész, kisebb lesz a fogyasztásod (pl. 97 helyett 90 már hoz kb. 3 deci mínuszt), de neked kell eldöntened, ez megéri-e a hosszabb menetidőt. Mondjuk ha 97 helyett 90-el mész, igazán nem sok időt fogsz bukni.

Nem csak kütyüket értettem a "technikai segédeszközök" alatt  :) ... hanem olyasmiket, mint üzemanyag-takarékos "híg" olaj (a hypermilerek 0 W-20-assal járnak), energia-takarékos gumiabroncs jó keskeny méretben és megnövelt nyomással... és vannak persze a kütyük is: elektromos motor-előmelegítő, motor-leállító "kill switch" és társai.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

nypiro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4078 Dátum: 2013.01.19 23:32:38 »
Olajban igazad lehet. 10w-st használok, de valami drágát. A barátnőm férje az autószerelőm és mondta a barátnőm hogy ezt az olajat senkinek nem teszi, mert drága. Mióta az van benne kb. 4-5 dl-el csökkent a fogyasztás.
1-2 alkalommal kipróbálom a lassabb tempót. De szeretek minél hamarabb hazaérni, reggel meg aludni ::)
Kütyü: garázs ::). Más kütyüt 12 évesbe nem teszek

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4079 Dátum: 2013.01.19 23:37:06 »
Olajban igazad lehet. 10w-st használok, de valami drágát. A barátnőm férje az autószerelőm és mondta a barátnőm hogy ezt az olajat senkinek nem teszi, mert drága. Mióta az van benne kb. 4-5 dl-el csökkent a fogyasztás.
1-2 alkalommal kipróbálom a lassabb tempót. De szeretek minél hamarabb hazaérni, reggel meg aludni ::)
Kütyü: garázs ::). Más kütyüt 12 évesbe nem teszek
10 W olaj nem jó :otlet: ! Az csak fölöslegesen megnöveli a fogyasztást, anélkül hogy bármi előnye lenne. Drága  :hmmmm: ? Csak azt mondd, hogy nem valami 10 W-60-as versenyolaj............. Mert 10 W-ből az az, ami drága - de az aztán meg csakugyan a nagy fogyasztás garanciája egy Yarisban.

Ami helyette kell: 5 W-30, vagy 0 W-30. A 0 W-20 már extrém, az csak spórolós stílushoz illik - de a 30-asok simán bírják a normál használatot, és már egy 5 W-30-al is deciket lehet megspórolni mondjuk egy 10 W-40-hez képest  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )