Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 913815 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3975 Dátum: 2012.11.03 17:20:39 »
Wareszt egy kicsit megértem, mert ő, valószínüleg munkája miatt, közvetlenebb élményekkel rendelkezik baleset ügyben, innen az elitélő véleménye. Egyben nem értek vele egyet: dinamikus vezető nem egyenlő azzal amiket írt: száguldozó, elsőbbségeket, záróvonalakat stb. nem betartó...Ők azok a(z ön)gyilkosjelöltek és potenciális szervdonorok, akiknek mindent szabad, aztán ha megvan a baj, akkor "nem ezt akartam", "miért velem történik ilyen" és "bár ne ültem volna autóba", "de nagyon sajnálom" stb. szózatok hangzanak el tőlük. Ők nem dinamikus vezetők, hanem felelőtlen egiosták.
Az azonban biztos: a dinamikus vezető nem benzintakarékos...de még lehet biztonságos!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

bogyo112

  • Vendég
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3976 Dátum: 2012.11.03 17:37:55 »
... száguldozó, elsőbbségeket, záróvonalakat stb. nem betartó...    Ők nem dinamikus vezetők, hanem felelőtlen egiosták.

Úgy érzem, nem tartozom ebbe a körbe, méltatlanul lettem ide sorolva.

Bizonyos fokig én is megértem Wareszt, azzal a kitétellel, amit te fogalmaztál meg konklúzióként, valamint azzal, hogy a lassúság nem egyenlő a biztonságos vezetéssel. A biztonságos vezetésnek egyik alaptétele a forgalom ritmusának felvétele (ez még a defenzív vezetés kategóriájába is beletartozik), illetve a "csomósodások" mielőbbi elhagyása. Forgalommentes úton nagyon méltánylandó amit tesz, de amikor mások is vannak az adott útszakaszon, akkor az én pluszban megspórolt 2 deci benzinem miatt másokat sem kényszeríthetek veszélyes manőverekre, mert az esetleges balesetnek - közvetetten - én is okozója leszek. Ha jobban belegondolsz, ez is egoizmus rendesen!
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.03 17:42:12 írta bogyo112 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3977 Dátum: 2012.11.03 17:43:05 »
Mert nem találkoztam még olyan sofőrrel, aki normálisan vezetett volna dinamikusan. Ahogy megtapasztaltam a szintén balesetmentes vezetésem közben: dinamikus vezetés=folyamatos gyorshajtás, felesleges előzés és a táblák, útburkolati jelek, szabályok nem betartása...  Toyota talin szívesen utaznék valaki mellett, hogy megtapasztaljam milyen is az, ha valaki dinamikusan vezet.
Hát ha úgy alakul, örömmel veszem, ha beülsz mellém és megmutathatom, hogy szerencsére téves a fenti definíciód  :)

« Utoljára szerkesztve: 2013.01.17 09:43:36 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3978 Dátum: 2012.11.03 17:44:44 »
No de kérem ezt nem tudhatjuk! 2001-ben volt a váltás a japán és a francia között. Ugyebár elöbbi hidraulikus szervós, utóbbi elektromos (ha még nem tűnt volna fel  :devil:)
Az enyém 2003-as, de leállított motorral nincs kormányszervó, az tuti.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bogyo112

  • Vendég
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3979 Dátum: 2012.11.03 17:50:59 »
Palaczk úr! Te pontosan érted, hogy én mit akartam mondani! (Egy oktatótól ez elvárás is!)  ;)

Ráadásul - mivel az általad is említett, kicsi motorral történő dinamikus haladás közben folyamatosan figyelsz - nem hagyod a reflexeket tompulni, az autó és az útviszonyok legkisebb rezdülését, változását is észreveszed, "együtt lélegzel" a kocsival.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3980 Dátum: 2012.11.03 17:53:01 »
Úgy érzem, nem tartozom ebbe a körbe, méltatlanul lettem ide sorolva.

Bizonyos fokig én is megértem Wareszt, azzal a kitétellel, amit te fogalmaztál meg konklúzióként, valamint azzal, hogy a lassúság nem egyenlő a biztonságos vezetéssel. A biztonságos vezetésnek egyik alaptétele a forgalom ritmusának felvétele (ez még a defenzív vezetés kategóriájába is beletartozik), illetve a "csomósodások" mielőbbi elhagyása. Forgalommentes úton nagyon méltánylandó amit tesz, de amikor mások is vannak az adott útszakaszon, akkor az én pluszban megspórolt 2 deci benzinem miatt másokat sem kényszeríthetek veszélyes manőverekre, mert az esetleges balesetnek - közvetetten - én is okozója leszek. Ha jobban belegondolsz, ez is egoizmus rendesen!
Waresz nem írta, hogy szokása lenne a forgalmat feltartva hypermilerkedni. Azzal pedig, ha valaki mindig a szabályokat betartva autózik, nincs semmi gond - sőt. Ha jól értettem, ő csak ennyit tesz.

Amúgy igen: szerintem EZ az igazi egoizmus az utakon. Másokat feltartani azért, hogy én pénzt spóroljak - szvsz a nonplusultrája az intoleráns, nem partneri viselkedésnek. Mert ha én gyorsan hajtok, utolérek valakit és megelőzöm, azzal őt semmiben nem zavarom (amennyiben szabályosan csinálom). És a szembejövőket sem (amennyiben szabályosan csinálom). Viszont ha a lassú haladásommal másokat folyamatosan előzésre kényszerítek (vagy ami még rosszabb: a sűrű forgalom miatt, előzésre képtelenül, feltartok), az egészen más kategória. Forgalmas útszakaszon ez a legnagyobb önzéssel egyenlő.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3981 Dátum: 2012.11.03 17:53:47 »
Ráadásul - mivel az általad is említett, kicsi motorral történő dinamikus haladás közben folyamatosan figyelsz - nem hagyod a reflexeket tompulni, az autó és az útviszonyok legkisebb rezdülését, változását is észreveszed, "együtt lélegzel" a kocsival.
Így van  :yes: ... és ez bizony jó érzés.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bogyo112

  • Vendég
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3982 Dátum: 2012.11.03 17:57:02 »
Waresz nem írta, hogy szokása lenne a forgalmat feltartva hypermilerkedni.

"... És tudod szinte folyamatosan előznek. Mindenhol, minden helyzetben! Dupla záróvonal, 30-as tábla, gyalogátkelő hely nem számít..."

Ezt pedig valamivel ki kell érdemelni, azért az autósok többsége nem ennyire hülye!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3983 Dátum: 2012.11.03 18:27:32 »
Az enyém 2003-as, de leállított motorral nincs kormányszervó, az tuti.

Ez természetes. Álló motornál az elektromos sem dolgozik!
De a Tiéd francia, abba elektromos van.

Viszont egy valamit majd próbálj ki, Aurisnál működik, hátha Yarisnál is...
Megállsz egy lejtőn. Motor leállít, de visszakapcsolod a gyújtást! Elengeded a féket és gurulsz álló motorral, de ráadott gyújtással. Van rásegítés a kormányon? Aurisnál ilyenkor visszakapcsolja...
Xanyi

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3984 Dátum: 2012.11.03 18:48:28 »
Waresz nem írta, hogy szokása lenne a forgalmat feltartva hypermilerkedni. Azzal pedig, ha valaki mindig a szabályokat betartva autózik, nincs semmi gond - sőt. Ha jól értettem, ő csak ennyit tesz.


Így van. Ha nem tartok fel senkit, akkor megyek 90 helyett 70-el. Ha mögém ér valaki akkor leindexelek ha tud előzni. Ha látom messziről hogy gyorsabb mint én, akkor szépen lassan felgyorsítok az Ő szintjére, ha a szembejövő forgalom miatt nem tud előzni. Azt hozzáteszem még, hogy én nagyon ritkán fékezek. Tehát ha körforgalomhoz, kereszteződéshez közeledek akkor szépen lassan odagurulok. Na, ezt nem szokták tolerálni, de nem értem miért... Miért jobb az, ha padló gázon közelíti meg a kereszteződést, körforgalmat és a végén satu fék. Időben ugyan annyi a körforgalmon való áthaladás mindkét esetben. A másik kirívó eset, amikor kanyarodó sáv van. Itt is szépen elgurulok fékezés nélkül a kanyarig. Megfigyeléseim szerint 5-ből 1 autós bevág elém és az utolsó pillanatban (akár záróvonalon is) szintén padló fék. Ezektől a dolgoktól van hányingerem...
"... És tudod szinte folyamatosan előznek. Mindenhol, minden helyzetben! Dupla záróvonal, 30-as tábla, gyalogátkelő hely nem számít..."

Ezt pedig valamivel ki kell érdemelni, azért az autósok többsége nem ennyire hülye!

Próbálj meg egyszer kifordulni önmagadból és vezess úgy, ahogyan kellene. Ne úgy, ahogyan én! Csupán tartsad be a szabályokat. Ennyi a kitétel. El fogsz csodálkozni, hogy mennyi a hülye körülötted!

« Utoljára szerkesztve: 2013.01.17 09:28:13 írta Palaczk »

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3985 Dátum: 2012.11.03 18:50:18 »
Ez természetes. Álló motornál az elektromos sem dolgozik!
De a Tiéd francia, abba elektromos van.

Viszont egy valamit majd próbálj ki, Aurisnál működik, hátha Yarisnál is...
Megállsz egy lejtőn. Motor leállít, de visszakapcsolod a gyújtást! Elengeded a féket és gurulsz álló motorral, de ráadott gyújtással. Van rásegítés a kormányon? Aurisnál ilyenkor visszakapcsolja...

Úgy is működik, ha álló helyzetben pillanatra elfordítod a kulcsot, hogy az autó motorja leálljon, aztán gyorsan vissza. Álló helyzetben is extra könnyű lesz tekerni a kormányt.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3986 Dátum: 2012.11.03 18:50:51 »
Ez természetes. Álló motornál az elektromos sem dolgozik!
De a Tiéd francia, abba elektromos van.

Viszont egy valamit majd próbálj ki, Aurisnál működik, hátha Yarisnál is...
Megállsz egy lejtőn. Motor leállít, de visszakapcsolod a gyújtást! Elengeded a féket és gurulsz álló motorral, de ráadott gyújtással. Van rásegítés a kormányon? Aurisnál ilyenkor visszakapcsolja...
Enyém ugye már a II-es, de itt van már szervo ha már az autó gurul, átlép egy pár km/h-ás sebességet.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

bogyo112

  • Vendég
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3987 Dátum: 2012.11.03 19:21:46 »
Próbálj meg egyszer kifordulni önmagadból és vezess úgy, ahogyan kellene. Ne úgy, ahogyan én! Csupán tartsad be a szabályokat. Ennyi a kitétel. El fogsz csodálkozni, hogy mennyi a hülye körülötted!

Eszem ágában sincs kifordulni önmagamból: messze nem vezetek olyan szabálytalanul, mint Te azt gondolod! A sebesség - közigazgatási bírság határán belüli - csekély túllépésén kívül betartok minden szabályt: nem előzök záróvonalon vagy "előzni tilos" táblánál (legfeljebb a vánszorgó traktort kerülöm ki, de csak ha tényleg sietnem kell), lakott területen belül vigyázok mindenre és mindenkire, a gyalogosokat szinte mindig átengedem a zebrán, nem vágok be senki elé sem (akkor sem, ha az illető úgymond "feltart". Az, hogy országúton szeretek haladni, és ezt még élvezem is, az meg nem főbenjáró bűn. Ha tényleg száguldozó volnék, akkor valószínűleg nem ezres Yarisban ülnék...

A "hülyék" túlnyomó része szerencsére a nagyobb városok belterületére koncentrálódik (hol én keveset járok), én legalábbis úgy látom, hogy valamivel jobb a közlekedési morál országúton, mint mondjuk 5-10 évvel ezelőtt. A kamionforgalom viszont vészesen megnövekedett.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3988 Dátum: 2012.11.03 19:43:08 »
Van valakinek tapasztalata arról, ha olajcserénél 5W30 helyett 0W20 kerül az autóba az mennyire befolyásolja a fogyasztást? Számszerű adat áll valakinek rendelkezésre?
Átlagban 1% körül.
Hideg időben és nagyon rövid távokon használva viszont több mint 1/2 l.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3989 Dátum: 2012.11.03 19:47:24 »
Ilyen olajjal nem illik tolni a kocsinak.
Illik, nem illik, de lehet, sőt még jobban is hűti a motort mint a kevésbé vékony.