Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 914206 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3735 Dátum: 2011.12.03 00:24:00 »
Ave 1-ből kaptál volna 3-4 darabot annyiért nem? :hmmmm:
Egy 2004-es Yaris áráért 3-4 Ave I-est  :?: ???

Én 1.4-ért vettem ezt a kocsit tavaly szeptemberben. Akkoriban kb. ugyanennyibe került volna, mondjuk, egy pöpec, utolsó kiadású 2003-as, kétliteres Ave I.

A minimum, amiért akkoriban vehettem volna egy korrekt (11-12 éves) Ave I-est, valahol 850-900 ezer környékén lett volna.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3736 Dátum: 2011.12.03 00:29:18 »
Na ugye! Én csak azért hoztam fel ezt az egészet, mert nekem, hosszabb távon 60-80 között utazva 4,2 literes az átlagfogyasztásom 100km-re vetítve, (1,3 swift, 16V, és nehezen tudom elképzelni, hogy az 1,0ás 6V ennél is kevesebbet egyen már, hiába kisebb, talán még az is számít, hogy a kisebb motornak rövidebb váltója van, és az csak központi injektoros) Szóval azt adom, hogy városba kevesebbet fogyasztHAT, ha rövid távokon megy, hiszen nagyobb motornak jobban rá kell dúsítani hidegben, de úgy általában, szerintem nincs különbség, csak annyi hogy az 1,3-as 80 felett is fickós marad :D amellett, hogy nagyobb tempónál kicsivel még kevesebbet is eszik, mint a kisebb motor (pl autópályán)
Ez megint kb. olyan egzakt elmélet, mint hogy a fullszint olaj minimum 2x tovább tart.

Te hol mész ezzel a Swifttel, hogy így kijelented, hogy 60-80 között utazva 4.2 literes az átlagfogyasztásod? Valami laborban?! ... Legalább annyit írnál oda mellé, hogy "kb".

Még azt se merném leírni, hogy a Yarissal, mondjuk, 80-al utazva 4 l az átlagfogyasztásom... Mert garantáltan nem pontosan ennyi, hanem bizonyos határok között ingadozik ... Nade 60-80 között? Pontosan 4.2 liter?! Bakker...  :helpsmilie:

Megeszek neked 3 sörösdobozt tabascós csokitortával, ha egy ezres Swift nem eszik kevesebbet az említett tempóval autózva, mint a tiéd.
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.03 00:31:17 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3737 Dátum: 2011.12.03 08:56:55 »
Megeszek neked 3 sörösdobozt tabascós csokitortával
:eek: [rohog] :lol:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3738 Dátum: 2011.12.03 09:54:04 »
Palaczk az, hogy az ezres swift nem eszik ott kevesebbet csak feltételezés, mivel senki nem tudott beszámolni ilyen alacsony fogyasztásról.
Én meg ezzel szoktam tesztelgetni.
Szinte mindig kattanásig tankolom az autót, aztán hagyom.
Laborban nem tudok menni, de nyáron keszthely-nagykanizsa oda-vissza táv kb. 50-50 km, az említett sebességgel, klímával. Ki akartam számolni hosszú távon a teljesíthető kb legalacsonyabb fogyasztását. Előtte direkt feltankoltam kattanásig az autót. Miután megvolt a táv, ismét feltankoltam kattanásnál felírtam a mennyiséget, és kiszámoltam pontosan 100km-re vetítve; 4,2 volt. A spritmonitoros adataim között azért nem szerepel ilyen adat, mert akkor kattanásnál tovább nyomtam valamivel, legyen rendesen tele, a spritmonitoron következő tankolásnál úgyis kikompenzálódik. Na ennyi. Igaz, én az ezres swiftet nem próbáltam, de barátomnak van, és az én teóriám az, hogy kevesebbet az sem ehet az említett körülmények között (inkább sztem csak városban eszik kevesebbet), lévén a rövidebb váltó, 3 henger, hengerenként csak 2 szelep, központi injektor, szemben a hosszabb váltó, 4 henger, hengerenként 4 szelep, hengerenkénti injektorral... sokkal gazdaságosabban tud szerintem dolgozni az utóbbi.

update: véletlenül most látom, hogy volt már 4,26os fogyasztásom a spirmonitoron, mikor csak országúton sikerült menni, már nem tudom mi volt akkor nem a teszt miatt volt,  de a kifejezett teszt 2011.08.27-én volt, mikor 4,2 körüli fogyasztást számoltam kattanástól kattanásig (csak ugye többet tankoltam, hogy csurig legyen ezért ami a neten van kiszámolva az nem valós arra az etapra vonatkozóan :) )
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.03 10:01:23 írta G86 »
                                                                                                                                                   

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3739 Dátum: 2011.12.03 09:59:28 »
A kevesebb henger hatrany lenne fogyasztas szempontjabol? Akkor miert tuntek el a 6 hengeres, 2 literes BMW-k, miert csinalnak ket hengeres FIAT-ot stb. En ugy tudom, pont kedvez a fogyasztasnak a kevesebb henger.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3740 Dátum: 2011.12.03 10:03:44 »
Nem tudom, igazad lehet, én amiatt gondoltam, hogy kiegyensúlyozottabban jár a 4hengeres, és talán ez jó hatással van a fogyasztásra... de a többi dolog, amit felsoroltam szerintem jobban befolyásolja a fogyasztást, mint a hengerek száma ;)
                                                                                                                                                   

TSityu

  • Vendég
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3741 Dátum: 2011.12.03 10:04:49 »
és kiszámoltam pontosan 100km-re vetítve; 4,2 volt

Ilyen rövid távból szerintem nem lehet pontosan számolni.  :no:

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3742 Dátum: 2011.12.03 10:21:32 »
Ezt egyikünk sem tudja megmondani. De ugyanott tankoltam. Kérdés mennyit számít a hőtágulás, és mennyire pontosan "kapcsol le" a töltőpisztoly.
Érzésre reális lehet, hiszen már vezettem párezer km-t ezt az autót, ismerem a viselkedését, már-már majdnem pluszminusz 2 deci bizonytalansággal meg tudom mondani, mennyi a várható fogyasztása, mikor bemegyek tankolni, annak függvényében, hogy tudom, hogy vezettem és milyenek voltak a körülmények.
Szóval az a 138 km annyira nem kevés, -szerintem- hogy nagyon pontatlan legyen a számítás.
De ott a másik bejegyzésem
06.10.2011   106.770    376,0     16,00                    19,83    4,26
hosszabb távokon, az is árulkodó, itt ugye még kisebb a bizonytalanság a nagyobb tankolt mennyiség és km miatt, viszont változatosabb a használat mert egyik alkalommal lehet 20km a hosszabb táv, máskor 50, aztán lehet benne volt külváros, kevés város, ami elhanyagolható, ezért nem jelöltem meg. De a szóban forgó tankolástól-tankolásig mérés az ilyen szempontból sokkal biztosabb, még ha kevesebb is a km.
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.03 10:23:12 írta G86 »
                                                                                                                                                   

TSityu

  • Vendég
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3743 Dátum: 2011.12.03 11:13:38 »
Ezt egyikünk sem tudja megmondani.

Ez így van, de ha mindig kijárod a tankot és teletöltöd (még akkor is lehetnek eltérések) pontosabb eredményt kapsz. (én nem vagyok a saccolgatás híve)  :hug:

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3744 Dátum: 2011.12.03 11:22:27 »
Pár decin felesleges szőrözni ;) hosszabb távon meg úgyis kiderül az igazság :D
                                                                                                                                                   

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3745 Dátum: 2011.12.03 11:40:15 »
Pár deci egyáltalán nem mindegy. Első kattanásig tankolásnál én már megszívtam. Ugyanannál a kútnál, ugyanannál a kútfejnél tankolva brutál más értékek jöttek ki tankonként. Egyszer 6 alatti, aztán majdnem 7, aztán megint kevés, megint sok. Azóta (legalább két éve) csak fullra tankolom a kocsit. Ez a 100 km pedig aztán végképp tényleg nem pontos számítás, csak a sok-sok, fullra töltött tank átlaga.
         

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3746 Dátum: 2011.12.03 11:50:10 »
Jó, lehet igaz durvább értékek is, mikor apám toyotáját tankoltam volt már, hogy valamiért állandóan elkattant, pedig még messze nem volt tele, ott nehéz különbséget tenni. Annak olyan fura szerintem a betöltőnyílása. A suzukinál elég egyértelműen tudom, jó, így is számíthat talán az is, menynire van elfordítva a pisztoly, de ennél a típusnál szerintem ilyen kirívó értékek nem lehetnének. A lényeg úgyis akkor körvonalazódik mikor többezer km benne van, így már reális, és az ember rá is érez nagyjából, hogy kellhet fogyasztania. Sajna ilyenkor télen nyilván több, a téli fogyasztását nem ismerem, de a nyárit elég jól :)
                                                                                                                                                   

TSityu

  • Vendég
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3747 Dátum: 2011.12.03 12:34:55 »
A suzukinál elég egyértelműen tudom, jó, így is számíthat talán az is, menynire van elfordítva a pisztoly, de ennél a típusnál szerintem ilyen kirívó értékek nem lehetnének.

Dehogynem, de ha mindig addig tankolod amíg látszik a benzin akkor jó.  :hug:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3748 Dátum: 2011.12.03 21:12:25 »
Hát ez a vicc kategória  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3749 Dátum: 2011.12.03 21:23:38 »
A régi Swiftnél tényleg biztosabbra lehet menni, ugyanis ott függőlegesen van a tanksapka nyílása, ergo sokkal kisebb az eltérés lehetősége - a teletöltésnél. A kattanásos tankolás pontosságában én sem bíznék, erre az automata ablaktörlő is megtanított már... [rohog] [rohog] [rohog]
music