Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 914562 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3690 Dátum: 2011.11.17 20:03:42 »
15-20 helyen állok meg.Röpke 2-3 percekre.
3-5 km távolságonként.

Ilyen használattal mit vártál?
Xanyi

onkyo607

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3691 Dátum: 2011.11.17 20:27:54 »
Két hete még 7.4-ből megvolt a körutam.
Akkor a hideg ennyit rátesz a fogyasztásra.


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3692 Dátum: 2011.11.17 21:25:25 »
15-20 helyen állok meg.Röpke 2-3 percekre.
3-5 km távolságonként.
Gondolom olyan rohangálós utak és nem tojás van a gázpedálon. :flowers:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3693 Dátum: 2011.11.17 23:15:49 »
Két hete még 7.4-ből megvolt a körutam.
Akkor a hideg ennyit rátesz a fogyasztásra.
Bizony ám... Durván rádob. Nekem pl., hőmérséklet függvényében, 6.0-8.0 között ingadozik itt a városban (azonos útvonalakon, azonos stílusban).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3694 Dátum: 2011.11.17 23:17:53 »
Hétfőn délután, mielőtt kezdtem volna az első tanulómmal, lenulláztam az átlagfogyi-mérőt.

Azóta megtettem 81 km-t, amiből 36 jutott a rutinpályára (!), kezdő tanulókkal. A többi a szokásos városi forgalom (ahol én vezettem).

Fogyasztás: 9.8 liter  :D :cool2: :lol:
Időközben már 178 km került be, nullázás óta... Ebből kb. 80 a rutinpálya. Átlagfogyi: 10.0.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3695 Dátum: 2011.11.19 12:45:12 »
Időközben már 178 km került be, nullázás óta... Ebből kb. 80 a rutinpálya. Átlagfogyi: 10.0.

Biztos nem lett volna jobb egy dízel?  :hmmmm:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3696 Dátum: 2011.11.19 13:13:26 »
Biztos nem lett volna jobb egy dízel?  :hmmmm:
Ha azt nézem, hogy a kocsim "normál" átlagfogyasztása (5.5 liter) mennyivel van egy dízel Yarisé fölött, akkor szvsz ebben a speciális használati módban a dízel is megenne, mondjuk, 8.5-9 litert. És ehhez még vedd hozzá a drágább üzemanyagot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3697 Dátum: 2011.11.19 13:36:48 »
Ha azt nézem, hogy a kocsim "normál" átlagfogyasztása (5.5 liter) mennyivel van egy dízel Yarisé fölött, akkor szvsz ebben a speciális használati módban a dízel is megenne, mondjuk, 8.5-9 litert. És ehhez még vedd hozzá a drágább üzemanyagot.

A "normál" 5.5-öd a dízelnél 4-4.5 maximum. A 10 literes, meg nem lenne több 7nél.  Nekem 6,5-7 volt múlt télen, amikor 5 perc jégvakarás járó motorral, utána 5 perc út és leáll.  A kék lámpa sose aludt ki, az alapjáratot meg mindig felemelte a fűtés miatt. 

Tényleg nem akarlak izélni, csak nem véletlen, h minden oktató autó dízel vagy gázos.  A dízellel sose fogsz 9-10 litert etetni.  :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3698 Dátum: 2011.11.19 14:03:21 »
Egyébként, hogy építő jellegűt is hozzászóljak a szekálás mellett ( :D )   :

Egyik kollégám a saját G Astrájába és az ismerőse 4ZZ-FE Corollájába is beépített egy ilyesmit:
http://www.magnumtuning.hu/hu/termek_reszletes/ecomaster_pro_fogyasztascsokkento_elektronika2
És azt mondja, ha nem pörgeti, hanem 2000-2500-as vagy annál kisebb fordulatszámon használják az autókat, tényleg fél literrel kevesebbet fogyaszt.

Esetleg egy próbát megérhet nálad is, mivel jellemzően a te kocsidat is kis fordulaton használják  :hmmmm:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3699 Dátum: 2011.11.19 14:29:20 »
A "normál" 5.5-öd a dízelnél 4-4.5 maximum. A 10 literes, meg nem lenne több 7nél.  Nekem 6,5-7 volt múlt télen, amikor 5 perc jégvakarás járó motorral, utána 5 perc út és leáll.  A kék lámpa sose aludt ki, az alapjáratot meg mindig felemelte a fűtés miatt. 

Tényleg nem akarlak izélni, csak nem véletlen, h minden oktató autó dízel vagy gázos.  A dízellel sose fogsz 9-10 litert etetni.  :)
Azért nem akkora ritkaság a kis köbcentis benzines oktató autó, hisz ezek alig esznek többet, mint a dízelek - a meghibásodási kockázatuk pedig kisebb.

De a többség dízel (főleg a nagyobb kategóriákban, pl. Corolla-osztály), nyilván. De ennek a fogyasztás mellett van egy másik oka is: a dízelt a tanuló könnyebben megtanulja vezetni.

Amúgy nekem eddig a maximális városi (!) fogyasztásom, fagypont alatti hidegben, rövid utakon 8 liter volt. Ehhez képest eszik most 10-et. Szal legalább ekkora szorzót rátehetsz a te maximális városi fogyasztásodra is, és akkor bizony kijön, hogy simán felmenne 8-9 közé a dízellel is. Gondoljatok már bele, hogy milyen használatról beszélünk  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3700 Dátum: 2011.11.19 14:34:23 »
Egyébként, hogy építő jellegűt is hozzászóljak a szekálás mellett ( :D )   :

Egyik kollégám a saját G Astrájába és az ismerőse 4ZZ-FE Corollájába is beépített egy ilyesmit:
http://www.magnumtuning.hu/hu/termek_reszletes/ecomaster_pro_fogyasztascsokkento_elektronika2
És azt mondja, ha nem pörgeti, hanem 2000-2500-as vagy annál kisebb fordulatszámon használják az autókat, tényleg fél literrel kevesebbet fogyaszt.

Esetleg egy próbát megérhet nálad is, mivel jellemzően a te kocsidat is kis fordulaton használják  :hmmmm:
Hááát  ::) ... Kicsit félek az ilyen utólagos kütyüktől, megvallom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3701 Dátum: 2011.11.19 17:15:30 »
Egyébként, hogy építő jellegűt is hozzászóljak a szekálás mellett ( :D )   :

Egyik kollégám a saját G Astrájába és az ismerőse 4ZZ-FE Corollájába is beépített egy ilyesmit:
http://www.magnumtuning.hu/hu/termek_reszletes/ecomaster_pro_fogyasztascsokkento_elektronika2
És azt mondja, ha nem pörgeti, hanem 2000-2500-as vagy annál kisebb fordulatszámon használják az autókat, tényleg fél literrel kevesebbet fogyaszt.

Esetleg egy próbát megérhet nálad is, mivel jellemzően a te kocsidat is kis fordulaton használják  :hmmmm:

A gyártócégek vajon miért nem azonnal építik be az ilyen technológiai ujításokat?(jobb lenne a marketingjük fogyi terén!) :?:
Még valami: ha én állandóan 2000-2500 között tudnék "pörgetni" (vagy lejjebb) akkor alapban meg lenne a több mint fél liter! :yes:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3702 Dátum: 2011.11.19 20:11:06 »
Hát ez az. Az autógyártók vért izzadva küzdenek ennél jóval kisebb fogyasztás-lefaragásokért, pláne ma, amikor mindenki erre figyel... Erre jön egy kis cég, és ilyen minimál pénzért kínál egy kütyüt, ami ilyen tetemes fogyasztás-csökkenést ígér... Hát na, még csak odáig sem mennék, hogy azt mondjam: hazudnak - viszont a kütyüjük beavatkozásának szerintem tutira van egy (vagy több) olyan káros hatása, ami miatt pl. maga az autógyártó nem alkalmaz(na) hasonló megoldást.

Ez olyan, mint az olajadalékok. Elérik jellemzően az elsődleges célt (a kenés javítása) - viszont hogy másra milyen káros hatással vannak, arra senki nem is gondol.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3703 Dátum: 2011.11.20 10:41:46 »
És azt mondja, ha nem pörgeti, hanem 2000-2500-as vagy annál kisebb fordulatszámon használják az autókat, tényleg fél literrel kevesebbet fogyaszt.
Kb le is írtad a titkot... Amióta odafigyelek a vezetésre és nem csak úgy, szőke nősen hajtom a gépet, nem 3000 fölött, hanem 2000 alatt váltok, odafigyelek a forgalomra, útra, motorfékezésre, stb., összességében több mint fél litert ment le a fogyim. És nem fizettem érte senkinek.  ::)
         

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3704 Dátum: 2011.11.21 18:47:30 »
A gyártócégek vajon miért nem azonnal építik be az ilyen technológiai ujításokat?(jobb lenne a marketingjük fogyi terén!) :?:
Még valami: ha én állandóan 2000-2500 között tudnék "pörgetni" (vagy lejjebb) akkor alapban meg lenne a több mint fél liter! :yes:

Ez a cucc a lambdaszonda jelét változtatja meg úgy, hogy kis fordulaton azt jelzi a motorvezérlőnek, hogy túl dús a keverék és szegényítse kicsit jobban. Emiatt értelemszerűen csökken a fogyasztás.  Természetesen padlógáznál és közepes fordulatszámtól kikapcsol, hogy ne szegényítse el nagyon a keveréket.

Amit linkeltem, az csak egy példa volt, hogy ilyesmi a cucc (nem tudom pontosan, ő milyet tett bele).

A gyártók miért nem tesznek bele ilyet eleve? Jó kérdés.  Valószínűleg azért, mert a legoptimálisabbnál szegényebb keveréknél lehet, hogy több NOx keletkezik (picit nő az égési hőmérséklet). Ugye nem a legkisebb fogyasztásnál a legkisebb a károsanyag-kibocsátás, ezt szerintem Ti is tudjátok.  De elméletileg ezt le tudja ugyanúgy redukálni a katalizátor nitrogénné és oxigénné.

Egyébként ha picit belegondoltok a működésébe, kárt nem tudsz okozni vele, ez benne a jó :)   
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D