Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 914822 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3405 Dátum: 2011.05.30 17:52:35 »
Atyaég... Te aztán tényleg kiaknázod a lehetőségeket  :clap:

Mondjuk ennek a kivitelezéséhez nyilván az is kell, hogy mindig legyen lehetőséged utántölteni az akksit.

Apropó! Ha tölti az ember az akksit, az megoldható úgy is, hogy nem veszed le róla a kábeleket  :hmmmm: ?
Töltő kérdése (részben), de nem veszem le.
Közel 800km-t tudok menni világítás nélkül. Ha ennél messzebre megyek akkor visszaalakítom. Kb 1 perc.

Így van. Vannak spec. töltők amik kimondottan arra jók hogy ne kelljen levenni a sarukat. Én is nemrég ruháztam be egy ilyenre. A legnagyobb név ebben a C-Tek (nekem olyan van), de kicsit olcsóbban ugyanazt tudja a Voltcraft is, ráadásul azzal már hosszútávú jó tapasztalatai vannak Zénókának!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3406 Dátum: 2011.05.30 22:46:16 »
Te milyen megfontolásból szereztél be ilyet? A te kocsid is át van úgy alakítva, mint a Zénókáé?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3407 Dátum: 2011.05.31 17:52:21 »
Te milyen megfontolásból szereztél be ilyet? A te kocsid is át van úgy alakítva, mint a Zénókáé?

Nincs, én nem vagyok ilyen elvetemült  :D
Viszont hiába a jó akksi, télen a sok rövidtáv miatt bizony közbe kell tölteni... Így van ezzel a nővérem is, a barátnőm, stb...
Ha leveszem a sarukat az nagy macera, így meg csak egy éjszakára beállok a garázsba (mert amúgy ott állandóan édesapám Swiftje áll), felcsiptetem, és kész. Nem kell állítgatni, nem kell figyelni rá (akár hónapokig is rajt maradhatna), reggel csak lecsiptetem és megyek!
Ezen kívül több lépésből álló karbantartótöltést végez az akksin, tehát meg is hosszabbítja az élettartamát. Érdemes utánaolvasni:
http://www.fetis.hu/ctek/
Xanyi

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3408 Dátum: 2011.06.01 08:00:05 »
az első 3 alatti átlag 1 tankra vetítve.

1.371,7 km
39,63 liter

2,9 l/100km

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3409 Dátum: 2011.06.02 00:01:04 »
Az elmúlt 500 km átlaga: 4.4 liter  :yes: ... Ebben van két Pécs-Fonyód oda-vissza út (460 km) - a többi pécsi városi forgalom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3410 Dátum: 2011.06.02 13:20:39 »
Gratula mester :clap: :clap:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3411 Dátum: 2011.06.06 15:39:38 »
A tegnap-tegnapelőtti, Pécs-Balatonfenyves retúr utam eredménye, átlagsebességben és -fogyasztásban:




Ésszerű kompromisszumnak nevezhető, legalábbis egy ilyen, aránylag rövid úton mindenképpen  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3412 Dátum: 2011.06.08 11:33:06 »
Zénóka, Laci...

Yaris 1.0, országút, 70-80-as nyugis haladás. Nyári meleg. Klíma vs. full nyitott bal első ablak (és 2-es fokozaton járó ventillátor) ... Melyik mekkora többlet fogyasztást okoz?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3413 Dátum: 2011.06.08 20:18:23 »
A mítoszvadászokban csináltak egy ilyen tesztet, klíma vs. leengedett ablak. Nekem az rémlik hogy a klímás fogyasztása volt kedvezőbb.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3414 Dátum: 2011.06.11 12:31:14 »
Zénóka, Laci...

Yaris 1.0, országút, 70-80-as nyugis haladás. Nyári meleg. Klíma vs. full nyitott bal első ablak (és 2-es fokozaton járó ventillátor) ... Melyik mekkora többlet fogyasztást okoz?

Klima 1 es fokozat 3-4 deci, 2 es 4-5, de fugg attol is milyen meleg van kint.
Bal elso csontra lehuzva 1 deci, jobban jarsz ket elso ablak felig lehuzasaval, az szinte alig mérhető es a meleget is jobban kiviszi :)

150km/h felett lehet hogy megkozeliti egymast a ket ertek, de csak akkor ha mindket elso ablak teljesen le van huzva. De azert megnezem aki ezt 150 nel kibirja tartosan :d


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3415 Dátum: 2011.06.11 23:54:17 »
Klima 1 es fokozat 3-4 deci, 2 es 4-5, de fugg attol is milyen meleg van kint.
Bal elso csontra lehuzva 1 deci, jobban jarsz ket elso ablak felig lehuzasaval, az szinte alig mérhető es a meleget is jobban kiviszi :)

150km/h felett lehet hogy megkozeliti egymast a ket ertek, de csak akkor ha mindket elso ablak teljesen le van huzva. De azert megnezem aki ezt 150 nel kibirja tartosan :d
Köszi az infót :) ! Eszerint a klímát csak igen nagy melegben és/vagy autópályán nagy sebességnél igyekszem majd használni (amikor a nyitott ablak már amúgy is zavaró lenne).

A félig nyitott két első jó ötlet, csak annyi a problémám vele, hogy az azért már ilyen 75-80-as tempónál is elég erős huzatot csinál.  Bár mondjuk minél melegebb van, ez annál kevésbé zavar.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3416 Dátum: 2011.06.11 23:57:07 »
Ma volt egy újabb Pécs-Fonyódliget-Pécs utam... Lementünk kicsit pancsolni  :yes:

Hárman ültünk a kocsiban. Klímát nem használtam, de a B1 ablak többnyire teljesen le volt húzva. Odafelé, 63 kmh átlagsebesség mellett, 4.3-as átlagfogyasztás adódott - Kaposvártól elég jelentős szembeszél volt, ez éreztette a hatását. A visszaúton aztán, 62 kmh átlagtempó mellett, az átlagfogyi lement 4.2-re  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3417 Dátum: 2011.06.12 10:27:43 »
A félig az jelképes volt, igazából csak olyan 4-5 centire szoktam lehuzni a ket elsot :)
Gyakorlatban a jobb elsot huzom le alapból ennyire, mivel az csendesebb és én egyedül v max a kutyával utazom :)
Ha meleg van akkor huzom hozzá a bal elsot is.
Ha nagyon meleg an akkor meg én is be szoktam nyomni a klimát a kutya miatt :)


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3418 Dátum: 2011.06.12 12:03:50 »
Kutya egyelőre nincs, de azért én magam miatt is be fogom nyomni a nagy melegben  :yes: ... Ami az ablakot illeti: alapban a B1-et nyitom, az a huzat, amit ez produkál, nem zavar; településeken áthaladva le szoktam nyitni teljesen - azokon kívül pedig nagyobb tempónál félig (szó szerint félig) felhúzom, bár ez a 70-80 határeset, ennél még teljesen nyitva sem zavaró a huzat. Azt szoktam még csinálni, hogy kb. egy ujjnyira kinyitom a B2-t is - így sokkal kisebb a huzat.

Időközben már a frászt hozom az utasaimra azzal, hogy egyenesekben nyugisan gurulászok, de a kanyarokat meg a körforgalmakat ezerrel veszem be  :lol: ... Hát ja, ez is kell a lendület-megőrzéshez - másrészt legalább ezekben a pillanatokban úgy érezhetem, hogy vezetek  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3419 Dátum: 2011.06.12 12:16:45 »
Hehe, tegnap mentünk anyummal a Camponába és Érdről a 6-osra menet van az a szép naaagy körforgó. Oda sikerült úgy 50-60 km/h-val negyedikben beesni. Muter a kör negyedénél kérdezi, hogy mennyivel megyünk és hogy muszáj ezt? Erre musspici megszólal: ááá, 70-ig simán jók vagyunk.  :D
Huzat gond: én ezért imádom a légterelőt. Bár gondolom aerodinamikai szempontból nem előnyös.