Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 970909 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #960 Dátum: 2011.11.12 18:50:50 »
Ma épp tökipompos készült ebédre, vacsira (szomszédék átjönnek gyerkőccel) pedig virslis lábtörlő lesz. Szóval ma is használatban van keményen  :D
Köszi a két receptet, kipróbáljuk!  :clap:
Az elsőt kemencéslángosként ismerjük, a második meg nagyon ötletes.
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.12 18:56:15 írta whis »
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #961 Dátum: 2011.11.12 18:57:48 »
Ezt nem értem. Ha sokat megy a sütő, akkor elég néhány havonta tisztítani?  :eek:

Nálunk is sokat megy (hetente 1-2 fajta házi süti + 3-4 fajta sültcuccok, itthon van a gyerekkel egész nap, és imád szakácskodni), nem öntisztítós, de még egyszer sem volt gonjda a nejemnek a tisztítással. Egyszerűen átmegy rajta párszor egy nedves ronggyal azt kész (ezt az öntisztítósnál sem fogjátok megúszni, mert a kormot tisztességesen úgyis csak így tudjátok begyűjteni).

Mindegyis. Kérdeztem ma tőle, váltana-e öntísztítósra, aszongya semmi értelme. Pedig elmagyaráztam lényegét. Viszont nem akar érintőgombosat, azt tudja jól.  :otlet:

Parasztvakítás az egész, de te tudod, mennyi pénzed van. Szvsz nem éri meg, ez csak egy újabb marketingfogás, hogy a zsebedbe nyúljanak. Azt úgy sem tudod gyakorlatban le ellenőrizni, hogy egy öntisztítós, vagy nem-öntísztítós között van-e valódi különbség (a "szoftveren" kívűl), csak elhiszed nekik. Én nem szólok bele, de tényleg fölöslegesen kidobott pénz extáért.

Ma épp tökipompos készült ebédre, vacsira (szomszédék átjönnek gyerkőccel) pedig virslis lábtörlő lesz. Szóval ma is használatban van keményen  :D
mondom, majd elmesélem, csak jussunk el odáig. a főzőlap is indukciós lesz  ;)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #962 Dátum: 2011.11.12 19:32:15 »
a főzőlap is indukciós lesz
Érintőgombos?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #963 Dátum: 2011.11.12 19:48:48 »
Virslis lábtörlő után sör ajánlott!

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #964 Dátum: 2011.11.12 21:54:18 »
Érintőgombos?
szerintem abból csak olyan van. feleségemet nem zavarja, amikről írtál.
csináljátok meg a "hírös" csokitortáját, bomba! valahol itt van http://ettiesagyerekek.blogspot.com/

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #965 Dátum: 2011.12.01 20:15:35 »
Lakásriasztókkal kapcsolatban van valakinek némi ismerete?
DSC, Paradox, Pyronix, Jablotron?
Nekünk most DSC van a lakásban, de az új házba kellene egy nagyobb rendszer és nem ismerem egyiket sem.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #966 Dátum: 2011.12.01 21:25:06 »
Lakásriasztókkal kapcsolatban van valakinek némi ismerete?
DSC, Paradox, Pyronix, Jablotron?
Nekünk most DSC van a lakásban, de az új házba kellene egy nagyobb rendszer és nem ismerem egyiket sem.  ::)
A Pyronixről még nem hallottam, de annak idején a lakásriasztónkat innen rendeltem. Az egy vezeték nélküli szett GSM (konkrétan egy mobil telefon) csatlakozással.
Azt javasolnám, ha a keretbe belefér, GSM adaptert illesztess hozzá.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #967 Dátum: 2011.12.01 23:13:51 »
Lakásriasztókkal kapcsolatban van valakinek némi ismerete?
Egy 70 kg-os bullmasztiff és nem Budapest  :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #968 Dátum: 2011.12.02 06:24:26 »
http://www.ajtozar.hu/

kérdezd meg ezt a srácot. bár nem riasztós de látott már pár ezer helyszínt és segítőkész.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #969 Dátum: 2011.12.02 17:11:50 »
...annak idején a lakásriasztónkat innen rendeltem.
Azt javasolnám, ha a keretbe belefér, GSM adaptert illesztess hozzá.
Köszi, ezen az oldalon sok egyéb hasznos cucc is van  :)
Az extrákat már nem bízom a kivitelezőre, mert a motoros garázsnyitót 110e-ért rakatta be és látom, hogy vannak jóval olcsóbbak is. Riasztóra 250e-et mondott, eddigi legjobb ajánlatom 85e (+áfa).
A GSM modult ajánlotta a legjobb ajánlattevő is, abba kell egy havidíjas SIM kártya? Vagy hogyan megy ez manapság?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #970 Dátum: 2011.12.02 18:02:43 »
abba kell egy havidíjas SIM kártya?
Nem kell havidíjas legyen, töltőkártyás csomag is jó. Olyat válassz, ahol az SMS-ek használatával jösz ki jobban.
Melyik szolgáltatónál vagy?

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #971 Dátum: 2011.12.02 18:24:17 »
Nem kell havidíjas legyen, töltőkártyás csomag is jó. Olyat válassz, ahol az SMS-ek használatával jösz ki jobban.
Melyik szolgáltatónál vagy?
Én annak idején a Vaterán vettem egy Pannon Praktikum kártyát feltöltve. Öt év alatt egyszer kellett rátöltenem, akkor sem azért, mert "lefogyott" róla pénz, hanem közelgett a felhasználhatóság vége.
A mostani központokhoz külön GSM modult lehet illeszteni, ami kártyafüggetlen. Az én központomhoz Siemens C60  :sorcerer: telefon van kapcsolva. Azt is a Vaterán vettem, már akkor is kifutott modell volt, de öt éve teszi a dolgát. Naponta töltődik egy időkapcsolóval.
Természetesen előfizetős kártya is használható lenne, de szerintem nincs olyan csomag, ami optimális lenne.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #972 Dátum: 2011.12.03 13:53:49 »
Feltöltősnél vigyázni, nemrégiben változott az egy feltöltés után elérhető max idő a kártyák esetében minden szolgáltatónál!!! És ugye attól is függ ez az idő, hogy mennyivel töltöd fel.

Nekem a GSM-es cuccok nem jönnek be, bár lakásnál nem használtam soha. De ha belegondolok, hogy egy GSM zavaró kb. 2500 forint e-bayről és ezzel jár-kel szinte mindenki már, akkor nem látom értelmét...  :helpsmilie:
         

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #973 Dátum: 2011.12.03 14:03:40 »
Vezetékes telefon zsinórt meg bármivel el lehet vágni.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #974 Dátum: 2011.12.03 17:28:13 »
Nekem a GSM-es cuccok nem jönnek be, bár lakásnál nem használtam soha. De ha belegondolok, hogy egy GSM zavaró kb. 2500 forint e-bayről és ezzel jár-kel szinte mindenki már, akkor nem látom értelmét...  :helpsmilie:
A GSM modul jelentősége nem csak riasztási eseményeknél van, hanem az érzékelők meghibásodása, áramkimaradás stb. jelzése esetében is.
Arról nem is beszélve, hogy a GSM modult nem feltétlenül a bejárati ajtó mögé kell szerelni, hanem a lakásban/házban bárhol elhelyezhető.
Azt azért enyhe túlzás, hogy "GSM zavaróval jár-kel szinte mindenki már". :flowers: