Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 914422 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4245 Dátum: 2013.04.30 10:29:59 »
az én feleségem ideges lesz, ha csak úgy odagurulok egy piros lámpához. évek óta szoktatom, hogy  ha piros, akkor tökmindegy, mikor érek oda, úgyis csak a zöldnél indulok el...
Sajnos a tanulóknak pl. nem oktathatom az üresben gurulást. Az a drill, hogy üresben gurulni TILOS - és kinyomott kuplunggal is csak annyit, amennyit muszáj. Tehát piros előtt ez úgy néz ki, hogy gázelvétel, motorfék, fék - és csak mikor a fordulatszám már az alapjárat közelébe esik, akkor nyomja ki a kuplungot, majd kinyomott kuplunggal tovább fékezve kigurul és megáll. És a váltót csak ezt követően kapcsolja üresbe  ::)

Így kell tanítanom nekik, mert ha a vizsgán üresbe kapcsolva gurul, megbuktatják.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4246 Dátum: 2013.04.30 10:43:50 »
ugyhallottam,h deák feri azé megoldja a dolgot!
vagy szent istván pár ikertesójával!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4247 Dátum: 2013.04.30 10:46:47 »
Sajnos a tanulóknak pl. nem oktathatom az üresben gurulást. Az a drill, hogy üresben gurulni TILOS - és kinyomott kuplunggal is csak annyit, amennyit muszáj. Tehát piros előtt ez úgy néz ki, hogy gázelvétel, motorfék, fék - és csak mikor a fordulatszám már az alapjárat közelébe esik, akkor nyomja ki a kuplungot, majd kinyomott kuplunggal tovább fékezve kigurul és megáll. És a váltót csak ezt követően kapcsolja üresbe  ::) Így kell tanítanom nekik, mert ha a vizsgán üresbe kapcsolva gurul, megbuktatják.
nahát, ezt már el is felejtettem. biztos valami balesetmegelőzési indoka van.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4248 Dátum: 2013.04.30 11:15:50 »
Átérzem a helyzeted nehézségét! Feleségemmel ugyan emiatt harcolok mindig. Alatta inkább 7 körül fogyaszt az Ave, alattam 1 literrel(!) kevesebbet, úgy, hogy nem megyek nála lassabban.
Exemnek volt egy 2.5-ös, V6-os kombi B Omegája még ezer éve. Automata váltóval. Érdekes módon alatta 13 liter körül evett, ha én vezettem, 11-nél megállt.  :D :devil:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4249 Dátum: 2013.04.30 11:23:07 »
Sajnos a tanulóknak pl. nem oktathatom az üresben gurulást. Az a drill, hogy üresben gurulni TILOS - és kinyomott kuplunggal is csak annyit, amennyit muszáj. Tehát piros előtt ez úgy néz ki, hogy gázelvétel, motorfék, fék - és csak mikor a fordulatszám már az alapjárat közelébe esik, akkor nyomja ki a kuplungot, majd kinyomott kuplunggal tovább fékezve kigurul és megáll. És a váltót csak ezt követően kapcsolja üresbe  ::)

Így kell tanítanom nekik, mert ha a vizsgán üresbe kapcsolva gurul, megbuktatják.
Gondolom, ez azért van (és tul.éppen helyesen), mert nekik az ALAPOKAT kell helyesen megtanulni. A gurulás, a hipermillerhez közelítés egy következő szint, amit nem kötelező betartani, de a közlekedési alapszokásokat és viselkedést igen.  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4250 Dátum: 2013.04.30 11:30:25 »
Azért kell arra nevelni őket, hogy ne guruljanak üresben, hogy ne fordulhasson velük elő az, hogy meredekebb lejtőn (pláne ha közben kanyarodik is az út) "elszabadulhasson" alattuk a kocsi - illetve hogy hatékonyabb legyen a fékezés.

Ez szép és jó, de a legtöbb tanuló van olyan intelligens és ügyes, hogy különbséget tudjon tenni eközött, és a piros lámpára üresben rágurulás között... Utóbbit kvázi ösztönösen csinálnák, úgy kell leszoktatni őket róla  ::) ... Ha rajtam múlna, én különválasztanám a kettőt, és a lámpára rágurulást nem tiltanám. Így kicsit kiöntjük a gyereket is a fürdővízzel, dehát nincs mit tenni, ez a követelmény.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4251 Dátum: 2013.04.30 11:31:36 »
ugyhallottam,h deák feri azé megoldja a dolgot!
vagy szent istván pár ikertesójával!
Nem tudom, máshol mi a helyzet - de ki merem jelenteni, hogy itt Pécsett nincs ilyen. Tudnék róla, ha lenne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4252 Dátum: 2013.04.30 11:35:55 »
Azért kell arra nevelni őket, hogy ne guruljanak üresben, hogy ne fordulhasson velük elő az, hogy meredekebb lejtőn (pláne ha közben kanyarodik is az út) "elszabadulhasson" alattuk a kocsi - illetve hogy hatékonyabb legyen a fékezés.

Ez szép és jó, de a legtöbb tanuló van olyan intelligens és ügyes, hogy különbséget tudjon tenni eközött, és a piros lámpára üresben rágurulás között... Utóbbit kvázi ösztönösen csinálnák, úgy kell leszoktatni őket róla  ::) ... Ha rajtam múlna, én különválasztanám a kettőt, és a lámpára rágurulást nem tiltanám. Így kicsit kiöntjük a gyereket is a fürdővízzel, dehát nincs mit tenni, ez a követelmény.
Van benne igazság, amit írsz, de ezt ráérnek megtanulni maguk is később... Tanuláskor koncentráljanak arra, amit akkor és ott kell tudniuk.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4253 Dátum: 2013.04.30 11:41:55 »
Nem tudom, máshol mi a helyzet - de ki merem jelenteni, hogy itt Pécsett nincs ilyen. Tudnék róla, ha lenne.
pesten van ilyen,nem 1helyen.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4254 Dátum: 2013.04.30 12:02:29 »
Van benne igazság, amit írsz, de ezt ráérnek megtanulni maguk is később... Tanuláskor koncentráljanak arra, amit akkor és ott kell tudniuk.  ;)
Hát igen. Így is túl sok mindent kell megtanulniuk túl kevés idő alatt. 30 óra alatt senkit nem lehet megtanítani normálisan vezetni, ennek legalább a duplája kéne - de azt meg ki tudná kifizetni?  ::)

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4255 Dátum: 2013.04.30 12:02:54 »
pesten van ilyen,nem 1helyen.
Igen, erről hallottam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

nypiro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4256 Dátum: 2013.04.30 20:11:17 »
Olvaslak benneteket és szedem az igét :D. De egyet nem értek. Miért jobb üresben gurulni, mint ha csak leveszem a lábam a gázról, ergo motorfékkel gurulok a piroshoz. Féket is kíméli, nem? Nekem ez jobban bevált, mert ha üresbe teszem, kap még 1 lendületet és fékezni kell.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4257 Dátum: 2013.04.30 20:46:09 »
Olvaslak benneteket és szedem az igét :D. De egyet nem értek. Miért jobb üresben gurulni, mint ha csak leveszem a lábam a gázról, ergo motorfékkel gurulok a piroshoz. Féket is kíméli, nem? Nekem ez jobban bevált, mert ha üresbe teszem, kap még 1 lendületet és fékezni kell.
Helyzettől függ, hogy melyiket kell alkalmazni. Természetesen törekendi kell a minél kevesebb fékezésre, ez alapvető dolog, ha valaki jó fogyasztásra törekedik. Általában kombinálni kell a két módszert. Ha viszonylag rövid ""fékút""-ra van szükséged (pl. forgalmi szituáció miatt, mondjuk kikanyarodik valaki eléd), a motorfék az előnyösebb, mert akkor 0 a fogyasztás és nem kell fékezni. De ha pl. még messze vagy a lámpától és éppen pirosra vált, motorfékkel nem gurulsz el addig, ilyenkor üresben kell gurulni (minimális ilyenkor a fogyasztás). Ugyanígy kell csinálni, ha pl. körforgalomhoz közeledsz, ideális esetben, ha időben kiveszed üresbe, nem is kell fékezned. Kis gyakorlással elég jól meg lehet tanulni.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4258 Dátum: 2013.04.30 21:12:37 »
Olvaslak benneteket és szedem az igét :D. De egyet nem értek. Miért jobb üresben gurulni, mint ha csak leveszem a lábam a gázról, ergo motorfékkel gurulok a piroshoz. Féket is kíméli, nem? Nekem ez jobban bevált, mert ha üresbe teszem, kap még 1 lendületet és fékezni kell.
Attól függ, milyen távolságra vagy a lámpától, és mekkora a sebességed. Ha elég közel/elég gyors vagy ahhoz, hogy motorfékkel is odaérj anélkül, hogy újra gázt kéne adnod, akkor OK. Akkor jobb a motorfék, egyrészt mert valóban így a fék is kevésbé kopik, másrészt mert motorfékkel a fogyasztás 0.0, míg üresben pár deci. Viszont ha messzebbről/lassabban közeledsz, akkor gyakran csak üresbe kapcsolva elég a lendületed ahhoz, hogy el tudj gurulni a lámpáig. Ez alapján kell dönteni.

Ja, és még valami. Ha közben zöldre vált a lámpa, akkor lehet, hogy hirtelen jól jön a még meglévő maradék lendület. Ami üresben (ha a fékezést, amíg lehet, halogatod) nagyobb lehet, mint motorfékkel. De ehhez persze helyismeret sem árt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4259 Dátum: 2013.04.30 21:17:18 »
Na, zsoooc, egész ügyesen leírtuk kb. ugyanazt  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )