Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 914409 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

pzs

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3255 Dátum: 2011.04.11 14:11:26 »
Nem is értem, hogy hogy nincs még vitorla felszerelve :D

Csak hatszelnel lenne pozitiv hatasa, forditott esetben meg hiaba engedne le az arboc sem tul aramvonalas...  :hug:

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3256 Dátum: 2011.04.11 15:10:23 »
Nem is értem, hogy hogy nincs még vitorla felszerelve :D
Csak hatszelnel lenne pozitiv hatasa, forditott esetben meg hiaba engedne le az arboc sem tul aramvonalas...  :hug:
akkor sokakat arra kérnék,h fújják meg az autómat  [rohog]

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3257 Dátum: 2011.04.11 15:57:55 »
leszilaci, másik megoldás:

Bérelj egy kamiont ami mindig megy előtted, és Te tudod tartani a szélárnyékot. Tuti, hogy lemenne a fogyid 3L alá...  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3258 Dátum: 2011.04.11 19:54:37 »
leszilaci, másik megoldás:
Bérelj egy kamiont ami mindig megy előtted, és Te tudod tartani a szélárnyékot. Tuti, hogy lemenne a fogyid 3L alá...  :clap:
Nem kell neki ehez kamion.  :ph34r:

tegnap este gurultam egy kört.
elsőre ennyi lett:


úgy voltam vele,h addig körözök, amíg 3 alattit nem megyek. nem sokat kellett próbálkozni :D

elég jó dimbes-dombos az útvonal, csak sok a lámpás kereszteződés. :(
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

pzs

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3259 Dátum: 2011.04.13 09:34:09 »
Ismeri valaki?  :flowers:

A 3000 km-ert egy tank benzinnel?  :eek: Remeljuk osszejon  :sorcerer:. Itthon lesz a kiserlet?

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3260 Dátum: 2011.04.13 09:40:37 »
Zénóka!  :sorcerer:

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3261 Dátum: 2011.04.13 12:38:31 »
Zénóka!  :sorcerer:

A hozzászólókat ugyanúgy megosztja a "hogyan" mint itt :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3262 Dátum: 2011.04.13 13:06:12 »
Igen  :hmmmm: ... Fogalmazzunk úgy, hogy pl. a cikk első mondatával én biztosan nem értek egyet:

"...a bélyeggyűjtésnél is ártalmatlanabb hobbi..."

Hát, mivel közúton zajlik és időről időre egészen biztosan a forgalom feltartásával jár, ezért ártalmatlannak nem nevezném. Mondom ezt úgy, hogy én is műveltem már hasonlót, még ha nem is ilyen extrém módon. Sose felejtem el Laci hsz-át a mögötte dühöngő kamionosokról ... Egyvalamit biztosan nem mondanék erre: hogy ez ártalmatlan dolog. Ez az én szememben egy extrémsport, amit én közúton csak akkor gyakorolnék, ha az adott útszakaszon épp nincs jelentős forgalom (hogy aki utolér, az problémamentesen, késedelem nélkül meg tudjon előzni).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3263 Dátum: 2011.04.14 08:33:02 »
... Sose felejtem el Laci hsz-át a mögötte dühöngő kamionosokról ... Egyvalamit biztosan nem mondanék erre: hogy ez ártalmatlan dolog.
nem értem, h hova ez az aggódás.
tök mindegy,h kamion, kispolszki, vagy hetesbéemvé jön mögöttem. mindegyikre vonatkozik a(z adott) kresz, hiába nagyobb, vagy kisebb.

ezek szerint nem jól jött át az a hozzászólás.
ott csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet,h már a külső sávban is megfigyelhető az agresszió...ami teljesen felesleges megnyilvánulás, m dudával, villogással semmit nem érnek el, csak a vérnyomásuk lesz magasabb, de előrébb nem jutnak.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3264 Dátum: 2011.04.14 10:08:33 »
Ami engem biztos zavarna, hogy valaki a külsőben (pályán) 70-80-at megy előttem és kamion vagyok és nem előzhetek.

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3265 Dátum: 2011.04.14 15:40:13 »
Ami engem biztos zavarna, hogy valaki a külsőben (pályán) 70-80-at megy előttem és kamion vagyok és nem előzhetek.
mennyivel mehet a kamion? :)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3266 Dátum: 2011.04.14 16:03:27 »
Mi az, felcsaptál közlekedési rendőrnek?  :tt2:

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3267 Dátum: 2011.04.14 16:29:31 »
csak azért,h mindenki tisztán lássa, a Palaczk által említett hozzászólást bemásolom újra, és kiemelem a lényeget

kamionok előzési tilalmának bevezetése óta a belső sávos agresszió átkerül a külső sávba.
még ennyi dudálós, villogós kamiont nem láttam soha.
komoly hang és fénytechnika van felszerelve a dömperekre.
De kire dudálnak/villognak? Te pályán nem szoktál kamion-tempónál lassabban menni, nem?
utolérek egy 80-nal haladó teherautót, beállok mögé. aztán utolér egy 96-tal közlekedő nyerges, és dudál, villog.

igazából 36méter magasról lexarom ezeket a szitukat. belső tükröt elfordítom, és nem vakít. lelkiismeretem meg nem rossz,h megijedjek a dudától.

ja, és tapasztaltam,h ugyanazt a kisstílű viselkedést tanúsítják a kamionsofőrök, mint a személyautósok, h megelőznek, majd villogtatják a féklámpát, esetleg lelassítanak 52-re, majd felgyorsul 100-110ig.
nem értem,h mi értelme van.

max 80-nal mehetnének. azt a tempót tartani is szoktam(céges autóval :D a yaris ilyen gyorsan nem bír menni,csak szélárnyékban,de azzal nem is nagyon megyek autópályán,csak többnyire autóúton, ott meg 70).
ha gyorsabban megy, az gyorshajtás (pláne óra szerint 100-110), akkor meg már nem durvára mindegy,h előz is? :hug:
engem eddig sem zavart ha megelőztek, és ezután sem fog.
ha rám villog a külsőben, akkor indexelek kettőt jobbra,h felőlem kielőzhet (sőt ha már elhagyta a kamion segge az autóm orrát, akkor rávillogok kettőt,h bejöhet elém.)

szóval a szitu nem úgy nézett ki,h leszilaci gurul 62-vel az M7 autópályán, siófok magasságában és mögötte záhonyig áll a sor :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3268 Dátum: 2011.04.14 17:10:34 »
... Sose felejtem el Laci hsz-át a mögötte dühöngő kamionosokról ... Egyvalamit biztosan nem mondanék erre: hogy ez ártalmatlan dolog.
nem értem, h hova ez az aggódás.
tök mindegy,h kamion, kispolszki, vagy hetesbéemvé jön mögöttem. mindegyikre vonatkozik a(z adott) kresz, hiába nagyobb, vagy kisebb.

ezek szerint nem jól jött át az a hozzászólás.
ott csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet,h már a külső sávban is megfigyelhető az agresszió...ami teljesen felesleges megnyilvánulás, m dudával, villogással semmit nem érnek el, csak a vérnyomásuk lesz magasabb, de előrébb nem jutnak.
Nem, nem erről volt szó. Azt írtad, hogy a 6-oson (a régin, tehát nem az autópályán) tartottál föl néhány kamiont, Pakstól Dunaföldvárig vagy talán Dunaföldvártól Dunaújvárosig, erre már nem emlékszem, de nem is lényeges.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3269 Dátum: 2011.04.14 17:17:41 »
Ami engem biztos zavarna, hogy valaki a külsőben (pályán) 70-80-at megy előttem és kamion vagyok és nem előzhetek.
mennyivel mehet a kamion? :)
Nekem biztos, hogy nem lenne szívem őket szivatni azzal, hogy mondjuk 80-al elzárom az útjukat, mondván, hogy legálisan nem mehetnének ennél gyorsabban. Az ő esetük egész más, mint az úrvezetőké; ők nem jókedvükben próbálnának menni annyival, amennyivel a leszabályozójuk lehetővé tenné. Onnantól fogva, hogy legálisan nem előzhetnek, 80-al feltartani őket az én értelmezésem szerint szivatás lenne; ugyanolyan (sőt, az előzési tilalom miatt még rosszabb) szivatás, mint 70-el menni előttük az országúton. Én valószínűleg úgy járnék el, hogy lehúzódnék a leállósávba, amíg a gyorsabban haladni igyekvő kamion elmegy mellettem. Ez lenne a toleráns, segítőkész magatartás, amitől biztos, hogy én is jobban érezném magam - és ő is.

Gyorsan hozzáteszem: az más szitu, ha te eleve fel vagy zárkózva egy kamion mögé, és az ő tempóját tartod. Ebben a helyzetben én sem törődnék azzal, ha utolérne egy gyorsabban haladni akaró kamion - hisz kvázi nem én tartanám fel, hanem az előttem haladó másik kamion.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )