Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1163947 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4470 Dátum: 2013.01.04 07:47:49 »
Egy csomót állt tűző napon az autó. Nem tudom, hogy nem inkább innen kell keresni a probléma forrását.
Ha lehetőséged lesz rá, próbáld meg a forró(!!) víz + mosószivacs párossal leszedni a foltot, ha lehet.

Egy ismerősöm úgy járt, hogy az autóját egy telephelyen hagyta (kamionozott) pár hétig ponyva alatt. Mikor hazaért és levette a ponyvát, tiszta foltos volt a fényezés. Mosta, polírozta, semmi nem használt neki, majd ekkor sima forró vizes mosással eltűntek a foltok.
Olcsó megoldás, de használt. A miértjét ne kérdezd, passz, de egy próbát megér szerintem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4471 Dátum: 2013.01.04 13:51:03 »
Egy ismerősöm úgy járt, hogy az autóját... hagyta ... pár hétig ponyva alatt. ... tiszta foltos volt a fényezés....sima forró vizes mosással eltűntek a foltok.
A ponyváról ráment a fényezésre az impregnáló, vagy a gyártás során használt izoláló anyag. A forró víz meg valószínűleg lemosta a ráolvadt viaszos trutyit.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4472 Dátum: 2013.01.04 14:41:48 »
••UV stabil
••Ellenáll a savnak és a lúgnak is (ph 2-12 között)

–Mechanikailag stabil (kopásálló)

Sérülés esetén az adott területen (pl. ütközés, karcolás) elveszti a hatást, de a mellette lévő területeken nem. ...
... 75ezer a teljes autó, 15ezer a kocsi eleje, 5000 a szélvédő. ...
Kicsit másképpen megközelítve:
- részleges kezelés esetén az UV védelem miatt a felületek kezelt és a kezeletlen felületek különbözően öregednek,
- sérülés esetén a fényezés eredménye kétséges egyrészt a szín miatt, másrészt a hozzá ködölés kivitelezhetősége miatt.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4473 Dátum: 2013.01.04 15:00:13 »
nohát, jó hogy mondod, erre nem is gondoltam, mindenesetre a szélvédőt asszem megcsináltatom, az avensisen is nagyon szerettem, hogy nem kellett törölgetni esőben.városon kívül legalábbis. csak éppen az egy fél év alatt lekopott, állítólag az ő kezelésük tovább tart.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4474 Dátum: 2013.01.04 15:39:03 »
A szélvédő egyébként UV szűrős, állitólag ez álltalános az autóknál. Mondjuk a (UV)fényre sőtétedő szeművegem nem csinál semmit a kocsiban, mert már UV szűrt fény jön be.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4475 Dátum: 2013.01.04 15:48:49 »
Meg ugy altalaban a kommersz uvegek mind "UV szurosek".
Be is bacna minden kvarcuvegbol lenne, draga mulatsag lenne  :lol:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4476 Dátum: 2013.01.04 16:22:59 »
Meg ugy altalaban a kommersz uvegek mind "UV szurosek".
Be is bacna minden kvarcuvegbol lenne, draga mulatsag lenne  :lol:
Miért nem minden üveg kvarcüveg? :hmmmm: mégha ragasztott rétegekből is van. Ami nem az, az műanyag plexi :szemez:- gondoltam eddig én :innocent:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4477 Dátum: 2013.01.04 16:46:05 »
az üveg elnyeli az UV-B és nagyrészt átengedi az UV-A sugarakat.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4479 Dátum: 2013.01.20 13:05:43 »
lehet csináltam ma egy hűlyeséget.. :cry:
a motorháztetőről recés végű müanyag jégkaparóval kapargattam a a jeget. hát "kiengedett" az autó és nagyon látszik a fehér csíkok, ill. a helye.. :censored:   mivel fekete nagyon érzékeny.

segít ezen a polir vagy valami?  :helpsmilie: :surrender: :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4480 Dátum: 2013.01.20 13:20:47 »
lehet csináltam ma egy hűlyeséget.. :cry:
a motorháztetőről recés végű müanyag jégkaparóval kapargattam a a jeget. hát "kiengedett" az autó és nagyon látszik a fehér csíkok, ill. a helye.. :censored:   mivel fekete nagyon érzékeny.

segít ezen a polir vagy valami?  :helpsmilie: :surrender: :cry:
Te jó ég!!! Miért kapargattad a motorháztetőt?  :?:
Onnan leovad a hó/jég, mihelyst átmelegszik a motorháztető. Kapargatni kizárólag az ablakokat és a fényszórókat szabad.  :excl:
Ha a fehér alapozó kilátszik, azzal nem sok mindent tudsz tenni, vagy elviszed egy profi polírozóhoz, vagy kénytelen leszel megbarátkozni a csíkokkal.
Ha a kasztnit akarod letakarítani, elegendő egy kis nyeles cirokseprű, de azzal is csak nagyjából szabad sepregetni, nem szabad dörzsölni. Úgy nem fog karcolni. De a fényezést SOHA(!!!) nem kapargatjuk!!!  :excl: :excl: :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4481 Dátum: 2013.01.20 13:35:00 »
hát most megtanultam a q életbe.. :cry: :cry:
van otthon polirpasztám ha beállok valami meleg helyre és kicsit kezelgetem az használna?
nyárig nem akarok várni..
néha qrvára elegem van ebből az utcánállásból.. :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

sallai zoltán

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4482 Dátum: 2013.01.20 13:55:23 »
hali a segítségeteket kérném , van egy 2004 es avensisem d4d kb 3hete időközönként megtorpan az autó és szinte le akar állni ha teljesen lepadlózom akkor nagyon sötét szürke füstöt nyom ki és egy pillanatra meg indul és utána újra le lassul , egy idő után pedig mintha semmi sem történt volna megy mint golyó . hibát nem jelez , van esetleg valami ötletetek ?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4483 Dátum: 2013.01.20 13:59:32 »
hát most megtanultam a q életbe.. :cry: :cry:
van otthon polirpasztám ha beállok valami meleg helyre és kicsit kezelgetem az használna?
nyárig nem akarok várni..
néha qrvára elegem van ebből az utcánállásból.. :cry:
Nem tudom, szerintem hagyd, mert a paszta belemegy a résbe és akkor méginkább látszani fog a fehércsík a fekete fényezésen. Szerintem a Fabia fényezése sem éri el a 100 mikront, ezért - nem csak a Fábiát, hanem semmilyen autót! - nem szabad kapargatni. A lakkrétegen még a takaró ponyva gumifeszítői is nyomot hagynak, amint alá-alákap a szél a ponyvának. Azt ki lehet kézzel is polírozni, de az alapozóig történő karistot nem - hiszem -.  :no:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4484 Dátum: 2013.01.20 15:11:53 »
lehet csináltam ma egy hűlyeséget.. :cry:
a motorháztetőről recés végű müanyag jégkaparóval kapargattam a a jeget. hát "kiengedett" az autó és nagyon látszik a fehér csíkok, ill. a helye.. :censored:   mivel fekete nagyon érzékeny.

segít ezen a polir vagy valami?  :helpsmilie: :surrender: :cry:

Murray!

Ahogy én értelmezem amit írtál, az annyi "csupán", hogy a lakkréteget is megkarcolád, a kapirgálással. Az általad említett eszközzel - véleményem szerint - csak a jármű ablakainak üvegfelületét célszerű tisztítani (jég és fagyott hó mentesíteni). A lámpákat akkor sem ha a lámpa burája üveg, mert a nagy igyekezetben könnyen sérülhetnek, a lámpa környékén elhelyezett fényezett és lakkozott alkatrészek felületei. A lámpáknál -főleg a hátsóknál - ahonnan az izzók termelte hőterhelés miatt nem, v. csak nehezen olvad le a csapadék, oda célszerű lehet téli ablakmosó folyadékot spriccelni, ami aláfolyik a fagyott csapadéknak és könnyen, kaparás mentesen eltávolíthatóvá teszi azt, mintegy formaleválasztó hatású anyag. Amennyiben nem áll az adott időben és helyen rendelkezésre a téli ablakmosó folyadék, úgy célszerű megvárni amíg az izzók termelte hulladékhő leolvasztja a lámpákra fagyott csapadékot. A fényezett felületeket- csillag garázsban - célszerű takarással védeni a ráfagyó csapadéktól, mert még olvadást követően is képes a viszonylag nagy tömegű fagyott csapadék - olvadást követő megcsúszásakor - megkarcolni az érintett karosszéria elem fényezett felületét. :yes:
Abban az esetben, ha úgy döntesz, hogy a létrehozott karcolásokat - csak a lakksérülésekre gondolok - ki akarod polírozni, csak fűtött helyen végezd, miután hagytál elég időt arra, hogy a jármű át vagy felmelegedjen + 15 C fok fölé. Gondos és kitartóan izzadságos munkád gyümölcse a karcok eltűnése lészen. Ne fejtsd el az autót, a művelet előtt faxántosan lemosni!! :yes:
Sikeres munkát, excartárs. ;) :)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu