Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1161004 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

G5238B

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3870 Dátum: 2011.09.18 20:56:30 »
Helló,

a gumi által a karosszériára felvert bitument mivel takarítjátok?

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3871 Dátum: 2011.09.18 21:38:40 »
Helló,

a gumi által a karosszériára felvert bitument mivel takarítjátok?

Hali

Én használok Riwax kátrányoldót és a Preventeset is. Mindkettő teljesen jó hatékonysággal oldja a szurkot, kátrányt stb. Annyi, hogy a régebbi foltokon hosszabb ideig kel rajta hagyni, vagy több alkalommal egymás után befújni.  :hug:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3872 Dátum: 2011.09.18 23:22:39 »
bepi81 annál a polírozásnál/waxolásnál milyen anyagot használtál? nekem egyelőre turtle wax van, lassan elfogy, aztán váltok valami sonaxos cuccokra.

most készülök én is gépet venni, mert fárasztó lekenni az egész kocsit kézzel, én meg lusta vagyok:D.
Szia, én polírból a Turtle Wax Metallic-ot használom, waxolni, pedig a Turtle Wax High Gloss-szal szoktam. Az ablakokra szintén a Turtle-nek a Glass Polish cucca megy.
Ha már váltani akarsz, inkább Riwax, vagy 3M polírt vegyél, ne Sonax-ot!  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

golya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3873 Dátum: 2011.09.19 02:20:03 »
sonaxból csak waxot akarok venni: http://sonax.hu/index.php?module=termekek&tid=40

polírból gondolkodom a legeslegfinomabb 3m-en. van festős ismerős ő is 3m-et ajánlott nekem. ennek persze majd még utána megyek. riwaxot egy másik fórumon nem nagyon ajánlották.

na majd még töröm a buksim ezen :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3874 Dátum: 2011.09.19 07:52:00 »
Polírnál attól függ mit akarsz csinálni. A jobbak legalább 3 lépésben políroznak (és ez még nem is a gépi és minőségibb megoldás).  :D
         

G5238B

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3875 Dátum: 2011.09.19 12:13:39 »
Helló,

a gumi által a karosszériára felvert bitument mivel takarítjátok?

Hali

Én használok Riwax kátrányoldót és a Preventeset is. Mindkettő teljesen jó hatékonysággal oldja a szurkot, kátrányt stb. Annyi, hogy a régebbi foltokon hosszabb ideig kel rajta hagyni, vagy több alkalommal egymás után befújni.  :hug:

És a fényezést nem bántja? Nem mattult le?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3876 Dátum: 2011.09.19 12:33:44 »
Az mondjuk alap - szerintem -, hogy ilyen agresszív anyagok használata után ajánlatos waxolni is.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3877 Dátum: 2011.09.19 13:26:42 »
És a fényezést nem bántja? Nem mattult le?

Nem mattul le ezektől és ahogy Nagycitrom is írta waxolni is kell. Én minden mosás után használok gyöngyviaszt és évente két-három alkalommal autóbalzsammal is átkenem az autót. Úgyhogy én mattulást szerencsére egyáltalán nem tapasztalok.

golya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3878 Dátum: 2011.09.19 16:01:04 »
Polírnál attól függ mit akarsz csinálni. A jobbak legalább 3 lépésben políroznak (és ez még nem is a gépi és minőségibb megoldás).  :D

lényegében állagmegóvást szeretnék, az autó karácsonykor lesz két éves. csak ugye mosás, meg kutya udvaron, tuja a beálló mellett, így azért apró nagyon vékony karcok vannak (ha nem keresem nem is látom), semmi komoly. mosni kézzel mosom szivaccsal illetve ami nem jön le szivaccsal azt kefével. pár mosásonként meg eddig turtle wax metalliccal kentem át kézzel, de most át akarok térni valami gépi megoldásra. ebből kiindulva gondolom én azt, hogy nekem elegendő egy lépésben valami nagyon finom políranyaggal átmenni a kocsin, aztán meg waxolni.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3879 Dátum: 2011.09.19 16:30:46 »
Teljesen véletlenül derült ki, hogy a nálam dolgozó csajszi apja autó-fényező és csinál autó polírt is jó kis 3M-es cuccokkal  :clap:
Megyek is hozzá időpontot és részleteket egyeztetni és októberben egy nap alatt rendbe teszik az autót géppel profi módon (mosás +polír +wax). Ha elégedett leszek az eredménnyel, akkor félévente megismételjük (közte persze kapja majd a kézi ápolást a SONAX Xtreme BrillWax 1 Nano Pro-val).

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3880 Dátum: 2011.09.23 08:43:02 »
Üléskárpitot mivel lehet tisztítani? Sima mosogatószeres víz jó?
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3881 Dátum: 2011.09.23 08:44:13 »
Nekem itt is, meg máshol is a wanish (szőnyegtisztító) habot ajánlották, ami nekem be is vált.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3882 Dátum: 2011.09.23 09:22:42 »
En sima kaprittisztitot vettem. Az a nem makacs foltokkal jol elbant. Nedves furdogatyas utazas utan megmaradt foltot (valszeg az volt) szedtem ki.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3883 Dátum: 2011.09.23 09:28:07 »
En sima kaprittisztitot vettem. Az a nem makacs foltokkal jol elbant. Nedves furdogatyas utazas utan megmaradt foltot (valszeg az volt) szedtem ki.

Valszeg....  [rohog] [rohog] [rohog] :D :D

Barna maci, izéééééééééééééééé  :pinch: naci.
 :D :D :D :D

 :flowers: :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.