Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1160986 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

agriboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3060 Dátum: 2009.08.08 16:11:39 »
Most te is pont azt írtad, hogy fontos a rendszeres ápolás  :yes:

Igaz is :yes:, de nem kellennek hozza tizezrek, sem profi szakember feltetlen. Ha rendszeresen elvegzed otthon a dolgokat egyenileg, akkor nem lesz gond. Gyurmazni tuti nem gyurmaznek.  :surrender: Mindezt annak ellenere mondom, hogy van dolgom gyantaval rendszeresen. Ami meg a Sonax-ot illeti, nekem tokeletesen mukodik.
Akkor még nem láttál gyurma után polírozott és waxolt autót.... ég és föld a különbség....!! Én nem akarok senkit rábeszélni...nem is érdekel hogy ki hogy csinálja.... ezzel is foglalkozom....hidd el látszik a különbség....
Plusz bogarakat amit nem tudsz lemosni csak dörzsöléssel...ami ugye károsítja a lakkot...azokat is simán leszedi!!

Na és Te milyen márkájú / fajtájú gyurmát használsz, és hol lehet megvenni?
 :hmmmm:

agriboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3061 Dátum: 2009.08.13 19:30:21 »
Mi a helyzet, mindenkinél megszünt az internet vagy egyszerre mentetek nyaralni?  [rohog] :D :whistling: :csorog:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3062 Dátum: 2009.08.13 19:35:00 »
Szerintem, ha visszaolvasol választ kapsz a kérdésedre! 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3063 Dátum: 2009.08.24 11:40:50 »
Most készülök magasnyomású mosót venni. Tanácsot szeretnék kérni hogy kinek milyen sampon vált be illetve van-e valami olyan viasz amit berakhatok a vegyszeradagolóba és vízzel vegyítve felviszem(mintha samponnal mosnám) akkor foltmentesen szárad. Otthoni kárpittisztításra tudtok vmit ajánlani, hogy mit vegyek?

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3064 Dátum: 2009.08.24 14:24:03 »
Most készülök magasnyomású mosót venni....
En a karcher RM-806-ot javaslom magasnyomasu melle, literje 1 eft korul van, de higitasa csak 3-4%-os, vagyis sokaig eleg, kezi permetezovel ra kell vinni a szaraz, koszos feluletre, varni ~fel percet, aztan raengedni a nyomast, aztan tiszta a felulet, en a vegen viledaval attorlom, ne maradjon vizkoves. Elvileg az adagolo tartalyaba is lehet tenni hasonlo higitassal, de ez hatasosabb. Levisz sok mindent: rovart, olajszeru dolgot, 1edül a katranyt nem viszi le. Gyorsan lehet vele haladni es nem kell kefe, szivacs, meg ilyenek.
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.24 14:58:37 írta Hammer »

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3065 Dátum: 2009.08.24 16:08:40 »
Most készülök magasnyomású mosót venni. Tanácsot szeretnék kérni hogy kinek milyen sampon vált be illetve van-e valami olyan viasz amit berakhatok a vegyszeradagolóba és vízzel vegyítve felviszem(mintha samponnal mosnám) akkor foltmentesen szárad. Otthoni kárpittisztításra tudtok vmit ajánlani, hogy mit vegyek?
Jófajta kárpittisztítógépet!! :D Máshogy normálisan úgyse tudod kitisztítani....sima nedvesporszívó nem ér semmit!!

agriboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3066 Dátum: 2009.08.24 20:53:01 »
Vazze  :eek: Vettem a szervízbe eredeti toyota bőrápolót a kormány meg a váltókar bőrhuzatához.

Hát nem tudom, kicsit ragadós maradt a felület pedig áttöröltöm vagy 1000x.

Nincs valami ötletetek, hogy mit rontottam el?

A folyamatot a következőképpen csináltam?

1., tisztító folyadékkal alaposan megtisztítottam a kézről származó zsíroktól
2., tisztára törölés
3., felvittem a bőrápolót a felületre és hagytam hogy mélyen hasson 15 percig (flakonra ez van írva)
4., száraz anyaggal megtöröltem vagy 1000x

ÉS MÉG MINDIG RAGAD EGY KICSIT.  :censored: :censored:

Javaslat?  :helpsmilie:




TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3067 Dátum: 2009.08.24 21:04:19 »
Most készülök magasnyomású mosót venni....
En a karcher RM-806-ot javaslom magasnyomasu melle, literje 1 eft korul van, de higitasa csak 3-4%-os, vagyis sokaig eleg, kezi permetezovel ra kell vinni a szaraz, koszos feluletre, varni ~fel percet, aztan raengedni a nyomast, aztan tiszta a felulet, en a vegen viledaval attorlom, ne maradjon vizkoves. Elvileg az adagolo tartalyaba is lehet tenni hasonlo higitassal, de ez hatasosabb. Levisz sok mindent: rovart, olajszeru dolgot, 1edül a katranyt nem viszi le. Gyorsan lehet vele haladni es nem kell kefe, szivacs, meg ilyenek.

Honnan szoktál rendelni illetve venni és hány literes kiszerelésekben van? Kézi permetező alatt gondolom azt a kis flakont érted amit lehet venni Karcher néven is horror árban(legalábbis mikor legutóbb láttam a praktikerben akkor 4-5e volt) ,de az ablaktisztítós flakon is ugyanaz aztán ha kiürül akkor belehet fogni autómosó felszerelésnek :D

agriboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3068 Dátum: 2009.08.24 21:06:52 »
Most készülök magasnyomású mosót venni....
En a karcher RM-806-ot javaslom magasnyomasu melle, literje 1 eft korul van, de higitasa csak 3-4%-os, vagyis sokaig eleg, kezi permetezovel ra kell vinni a szaraz, koszos feluletre, varni ~fel percet, aztan raengedni a nyomast, aztan tiszta a felulet, en a vegen viledaval attorlom, ne maradjon vizkoves. Elvileg az adagolo tartalyaba is lehet tenni hasonlo higitassal, de ez hatasosabb. Levisz sok mindent: rovart, olajszeru dolgot, 1edül a katranyt nem viszi le. Gyorsan lehet vele haladni es nem kell kefe, szivacs, meg ilyenek.

Honnan szoktál rendelni illetve venni és hány literes kiszerelésekben van? Kézi permetező alatt gondolom azt a kis flakont érted amit lehet venni Karcher néven is horror árban(legalábbis mikor legutóbb láttam a praktikerben akkor 4-5e volt) ,de az ablaktisztítós flakon is ugyanaz aztán ha kiürül akkor belehet fogni autómosó felszerelésnek :D

Szerintem jelentősen olcsóbb lenne ha egyenesen a Karcher -től vennéd mint áttétesen.
Biatorbágyon van egy nagyobb szervíz és értékesítő hely.  :cool2:

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3069 Dátum: 2009.08.24 21:10:30 »
Most készülök magasnyomású mosót venni. Tanácsot szeretnék kérni hogy kinek milyen sampon vált be illetve van-e valami olyan viasz amit berakhatok a vegyszeradagolóba és vízzel vegyítve felviszem(mintha samponnal mosnám) akkor foltmentesen szárad. Otthoni kárpittisztításra tudtok vmit ajánlani, hogy mit vegyek?
Jófajta kárpittisztítógépet!! :D Máshogy normálisan úgyse tudod kitisztítani....sima nedvesporszívó nem ér semmit!!

Csak se közel se távol nincs ilyen :wacko: csak az autókozmetikáknál de nem a legolcsóbbak azok se mivel a városba nekik van egyedül ilyen.... a többinek meg ilyen nedves porszívó, de olyan nekünk is van ilyen rendes ipari száraz nedves csak sokra nem mentem vele mikor alkalmaztam legutóbb. :no:  Amiket így flakonba lehet kapni és a kárpitra kell fújni (aztán beledörzsölni és utána azthiszem kiporszivózni vagy mit kell csinálni) az ér valamit vagy azis gagyi? :ph34r:

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3070 Dátum: 2009.08.24 21:15:55 »
Most készülök magasnyomású mosót venni. Tanácsot szeretnék kérni hogy kinek milyen sampon vált be illetve van-e valami olyan viasz amit berakhatok a vegyszeradagolóba és vízzel vegyítve felviszem(mintha samponnal mosnám) akkor foltmentesen szárad. Otthoni kárpittisztításra tudtok vmit ajánlani, hogy mit vegyek?
Jófajta kárpittisztítógépet!! :D Máshogy normálisan úgyse tudod kitisztítani....sima nedvesporszívó nem ér semmit!!

Csak se közel se távol nincs ilyen :wacko: csak az autókozmetikáknál de nem a legolcsóbbak azok se mivel a városba nekik van egyedül ilyen.... a többinek meg ilyen nedves porszívó, de olyan nekünk is van ilyen rendes ipari száraz nedves csak sokra nem mentem vele mikor alkalmaztam legutóbb. :no:  Amiket így flakonba lehet kapni és a kárpitra kell fújni (aztán beledörzsölni és utána azthiszem kiporszivózni vagy mit kell csinálni) az ér valamit vagy azis gagyi? :ph34r:
Nekünk (mivel foglalkozunk ilyenekkel) egy régi dehlongi kárpittisztítónk van,de az tökéletes!! :D jobban jársz olyan megoldással hogy először vízes vegyszeres cuccal végig kefélgeted a kárpitot ha nagyon retkes,és utána a kárpittisztítóval kiszívatod!! :D Egyébként nem "drága" egy komplett tisztítás...!! :D

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3071 Dátum: 2009.08.24 21:18:05 »
Most készülök magasnyomású mosót venni....
En a karcher RM-806-ot javaslom magasnyomasu melle, literje 1 eft korul van, de higitasa csak 3-4%-os, vagyis sokaig eleg, kezi permetezovel ra kell vinni a szaraz, koszos feluletre, varni ~fel percet, aztan raengedni a nyomast, aztan tiszta a felulet, en a vegen viledaval attorlom, ne maradjon vizkoves. Elvileg az adagolo tartalyaba is lehet tenni hasonlo higitassal, de ez hatasosabb. Levisz sok mindent: rovart, olajszeru dolgot, 1edül a katranyt nem viszi le. Gyorsan lehet vele haladni es nem kell kefe, szivacs, meg ilyenek.

Honnan szoktál rendelni illetve venni és hány literes kiszerelésekben van? Kézi permetező alatt gondolom azt a kis flakont érted amit lehet venni Karcher néven is horror árban(legalábbis mikor legutóbb láttam a praktikerben akkor 4-5e volt) ,de az ablaktisztítós flakon is ugyanaz aztán ha kiürül akkor belehet fogni autómosó felszerelésnek :D

Szerintem jelentősen olcsóbb lenne ha egyenesen a Karcher -től vennéd mint áttétesen.
Biatorbágyon van egy nagyobb szervíz és értékesítő hely.  :cool2:

Igen, ez a lehetőség a legkézenfekvőbb meg talán az olcsóbb is. Csak nem akarok nagy mennyiséget vásárolni először mert kikell majd mindent tapasztalni és nem tudom hogy szállításnál nincs-e valami "limit" ami alatt nem szállítják ki. Ugye vidéki vagyok (tolna megyei) és Biatorbány meg nincs a szomszédba hogy elmenjek 10 vagy 20 litert venni :D Majd hnap utána érdeklődök aztán ha nem akkor ott a nagybátyám aki régen csinált mosást is és biztos vannak még kapcsolatai és akkor onnan is lehet tudnák rendelni ha karcher limites vagy sok lesz a szállítás díja.

agriboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3072 Dátum: 2009.08.24 21:18:21 »
Most készülök magasnyomású mosót venni. Tanácsot szeretnék kérni hogy kinek milyen sampon vált be illetve van-e valami olyan viasz amit berakhatok a vegyszeradagolóba és vízzel vegyítve felviszem(mintha samponnal mosnám) akkor foltmentesen szárad. Otthoni kárpittisztításra tudtok vmit ajánlani, hogy mit vegyek?
Jófajta kárpittisztítógépet!! :D Máshogy normálisan úgyse tudod kitisztítani....sima nedvesporszívó nem ér semmit!!

Csak se közel se távol nincs ilyen :wacko: csak az autókozmetikáknál de nem a legolcsóbbak azok se mivel a városba nekik van egyedül ilyen.... a többinek meg ilyen nedves porszívó, de olyan nekünk is van ilyen rendes ipari száraz nedves csak sokra nem mentem vele mikor alkalmaztam legutóbb. :no:  Amiket így flakonba lehet kapni és a kárpitra kell fújni (aztán beledörzsölni és utána azthiszem kiporszivózni vagy mit kell csinálni) az ér valamit vagy azis gagyi? :ph34r:

A flakonos változatot majd most fogom kipróbálni egy igen-igen koszos céges autó kárpitján.
Viszont saját autó esetén én a helyedben inkább elvinném egy minőségibb autókozmetikába, hogy azok tisztíták ki.

Meg amúgy is hányaszor kell kárpittisztítani egy autót? Max 5 évente, ha nem homokot vagy sittet szállítasz benne.  :lol:

Sok sikert.

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3073 Dátum: 2009.08.24 21:20:17 »
Egyébként nem "drága" egy komplett tisztítás...!! :D

Hát itt a kárpittisztítás 6e ahol van normális gép. Kompletten máshol 15 itt meg 21...... :ph34r: :wacko: :wacko: :wacko:

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3074 Dátum: 2009.08.24 21:21:22 »
Hát nem tom...én mondjuk megcsinálom magamnak...de évente legalább 2x kitisztítom teljesen....
Később porosodik minden,jobb a levegő az autóban...egyébként nem olyan nagy ördöngősség mint ahogy gondolod,csak kicsit időigényes!! :D