Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1161000 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2850 Dátum: 2009.02.17 21:08:33 »
Értem persze, és köszönöm!
Már csak egy kérdés: Írtad hogy polírozás után vissza kell adni a védelmet... Azt mivel?
Xanyi

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2851 Dátum: 2009.02.17 21:46:53 »
Értem persze, és köszönöm!
Már csak egy kérdés: Írtad hogy polírozás után vissza kell adni a védelmet... Azt mivel?

Egy jó autó wax-al mert csak azt vissza adja a védelem. A nem rakod rá akkor 'meztelen' lesz. Nincs túl sok polírok a piacon ami tartalmazza védő cucc... legalább nem MO-n, de van nekem :D. Akkor is rá raknám egy jó wax mindenfele képen!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2852 Dátum: 2009.02.17 22:37:40 »
A Turtle-nek is van üvegpolírozó szere, ami kemény műanyagra is alkalmas. Tudom, nem egy profi cucc mint amiket Jesse haszál, de szerintem megteszi.
Az én lámpáim is elég csúnyán be voltak sárgulva. Nagyon sokat segített rajta a polír.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2853 Dátum: 2009.02.18 21:10:45 »
Köszönöm!
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2854 Dátum: 2009.02.24 16:34:49 »
enyémet sem ártana már lemosni... :ph34r:

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2855 Dátum: 2009.03.20 20:39:51 »
Piszkos az autód... :whistling:

tutinet

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2856 Dátum: 2009.04.12 19:29:49 »
Most jövök a Carstyling féle tuning show-ról. Volt ott minden de főleg bömbölő zene meg égett gumiszag, meg sok félmeztelen csaj. Furcsa volt hogy egyes standokon körül hatalmas tömeg gyűlt össze megnéztem mi olyan érdekes hát csak pár csaj bugyiba gizdázott Fankadeli rap zenéjére . Úgy nézték ott sokan mintha sose láttak volna ilyet. Mondjuk a zene az nem volt rossz Fankadelitől ez legalább hallgatható zene.

A lényeg nem ez volt.

Közben a hangnyomásversenyen pont összefutottam KOV-val is , aki az új hifi-jét versenyeztette meg a DCAT Aurisban. :)

Az egyik érdekes dolog a fóliázás volt, ami nem csak az ablakfóliát jelenti hanem a teljes autót át lehet fóliázni pl. ott egy fekete autó volt fehérre fóliázva.

Épp volt egy Aygo is kevlármintás fóliával átfóliázva.

Meg a másik érdekes dolog a VULCANET nevű tisztítószer volt. Ez egy víz nélküli autótisztítószer lenne. Adnak jó sok speciális oldatba mártott törlőkendőt meg egy mikroszálas száraz törlőruhát. Ezzel külön víz nélkül le lehet tisztítani a kocsit. Akár le is lehet mosni előtte gőzborotvával benzinkútnál majd száradás után ezzel áttörölni majd a mikroszálassal és kész is.

hihetetlen a dolog de ez szuper én kipróbáltam. Van ott egy direkt piszkos BMW amin ki lehet próbálni. Sajna a lakkozás körkörösen karcolt ez a gépi mosó eredménye de ez egy 6 éves BMW. Én megkérdeztem, hohy nem e a por közvetlen letörlése miatt karcos e de azt mondták nem. Szépen javít a felületeten talán még az igen vékony karcokat el is tünteti.

Jó felnire, fényezésre, műanyagra, üvegre , gumira, bogarat leszedni, szinte mindenre. És nem tartalmaz szennyező adalékokat. Az illető aki ott volt miután letörölte a koszos ajtót utána ugyanazzal a törlőkendővel a szemüvegét is megtörölte. Azt mondta semmi baja nem lesz a szemüvegnek. A piszkot összegyűjti de nem keni vissza a felületre.

Ad a felületnek egy vékony védőréteget is ami taszítja a port.
Ez az egész még nagyon új dolog nemrég védették le a szabadalmat.

Szerintem 1 próbát megér nem lehet rossz dolog.

www.vulcavite.com
www.zoldvulkan.hu
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.12 19:42:03 írta tutinet »

Peti

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2857 Dátum: 2009.04.12 22:37:40 »
Most jövök a Carstyling féle tuning show-ról. Volt ott minden de főleg bömbölő zene meg égett gumiszag, meg sok félmeztelen csaj.

Mi holnap megyünk, bár sokat én se várok, de a locsolkodásból már kinőttem :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2858 Dátum: 2009.04.13 22:50:34 »
Meg a másik érdekes dolog a VULCANET nevű tisztítószer volt. Ez egy víz nélküli autótisztítószer lenne. Ez az egész még nagyon új dolog nemrég védették le a szabadalmat.

Ez a része, mármint hogy új meg most levédett szabadalom, csak mese. Régóta van ilyen, különféle gyártóktól: klikk!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tutinet

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2859 Dátum: 2009.04.14 08:16:25 »
Meg a másik érdekes dolog a VULCANET nevű tisztítószer volt. Ez egy víz nélküli autótisztítószer lenne. Ez az egész még nagyon új dolog nemrég védették le a szabadalmat.

Ez a része, mármint hogy új meg most levédett szabadalom, csak mese. Régóta van ilyen, különféle gyártóktól: klikk!

Ez szerintem más.
Ez levédett, ami itt volt kiállítva ez biztos. Egyébként még senki nem ismerte ezt az eljárást. Az ABT tuningos Q7-es AUDI-t is ezzel pucolták meg mert behizatalkor sáros lett, de több más autót is.

Ez egy új dolog ami tavaly óta létezik. Még sehol nem láttam ezt autósboltba meg máshol sem.


""Formula VULCANET is the fruit of almost 2 years of research and tests laboratory and on hundreds to body to all types. The concept of a lingette especially woven for this application, impregnated of a composition which contains 18 different molecules, is single.

The manufactoring process in “multiphase” as well as the formula profit from an International Patent under N° 07.04121.

It is about a Patent 100% French""
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.14 08:38:23 írta tutinet »

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2860 Dátum: 2009.04.14 09:33:01 »
Ne már hogy elhiszitek hogy lehet bő víz nélkül normálisan (karcmentesen) autótmosni???!!  :surrender: Ez olyan lehet mint a nő nélküli...("hogyismonjam")....a vége ok....de mi áron jutsz el odáig??!! :D :D

tutinet

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2861 Dátum: 2009.04.14 09:47:07 »
Ne már hogy elhiszitek hogy lehet bő víz nélkül normálisan (karcmentesen) autótmosni???!!  :surrender: Ez olyan lehet mint a nő nélküli...("hogyismonjam")....a vége ok....de mi áron jutsz el odáig??!! :D :D

Lehet. Kipróbáltam. De elmondtam az ottani illetőnek,hogy előtte legőzberetválom a kocsit és utána csinálom ezzel. Ugyanazt az eredményt kapom.

A motorteret lehet még ezzel kivállóra megtakarítani. Mivel ott nagyon nem vizezhetsz.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2862 Dátum: 2009.04.14 10:23:47 »


A motorteret lehet még ezzel kivállóra megtakarítani. Mivel ott nagyon nem vizezhetsz.

Miért is nem?

-A légszűrőt ne nyomd tele vízzel, a többit meg bele is merítheted, főleg, ha az elektromos rendszer nincs szétgányolva!

-Ha esős időben közlekedsz a motor akkor is száraz lesz szerinted?
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

tutinet

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2863 Dátum: 2009.04.14 10:43:37 »


A motorteret lehet még ezzel kivállóra megtakarítani. Mivel ott nagyon nem vizezhetsz.

Miért is nem?

-A légszűrőt ne nyomd tele vízzel, a többit meg bele is merítheted, főleg, ha az elektromos rendszer nincs szétgányolva!

-Ha esős időben közlekedsz a motor akkor is száraz lesz szerinted?


Végülis már gőzberetváztam a motort, igaz rövid ideig és nem mindenhol. Nincs szétberhelve semmilyen vezeték, mind be van bandázsolva műanyagba.

Peti

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2864 Dátum: 2009.04.14 15:40:34 »
Ne már hogy elhiszitek hogy lehet bő víz nélkül normálisan (karcmentesen) autótmosni???!!  :surrender:

Pedig tényleg működik a dolog, rossz nézni de működik... :wacko: