Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1161020 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2655 Dátum: 2009.01.08 17:13:55 »
Elsősorban Jesse-t kérdezem, de bármilyen hozzászólást/javaslatot szívesen veszek:
"Valaki javíttatott már horpadást vaakumos technológiával? Az ünnepek alatt  "szerzett" az autóm a motorháztetőre egy kisméretű, de esztétikai szempontból mégis csúnya horpadást.  :cry:  A horpadás átmérőjének mérete ~1 cm, "mélysége" ~1mm, a festés nem, de a lakkréteg sérült.  :ph34r:
Kapásból 3 céget /Auto Magic - Eger; HorpadásMechanika - Bp; Egyed Sándor - Vecsés/ találtam a neten. Valakinek van vmilyen tapasztalata velük??? Esetleg máshol?"
Köszönöm előre is!

Tudsz küldeni egy fényképet róla? A horpadás javítás már játszottam vele egyszer de nekem nincs ilyen szerszámaim vagy elég tapasztalat sem. De viszont ha ilyen pici a horpadás lehet így is javítani



Azt mondják hogy jól működik... néha tökéletesen jön ki, néha nem. Szerintem érdemes próbálni. Ha nem akarod bele menni akkor tudok ajánlani az Auto Magic, mert csak jót hallatom róluk és ők az egyetlen srácok akik políroznak az autókat majdnem olyan szinten mint én :)

Szerkesztettem a videólinket.
Jesse! Ha a youtube-ról linkelsz a HSZ ikonjai között van "youtube ikon", azzal beillesztheted közvetlenül a fórumba!Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.08 20:45:07 írta Trotter66 »

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2656 Dátum: 2009.01.08 18:16:35 »
Tudsz küldeni egy fényképet róla? A horpadás javítás már játszottam vele egyszer de nekem nincs ilyen szerszámaim vagy elég tapasztalat sem. De viszont ha ilyen pici a horpadás lehet így is javítani
...
Azt mondják hogy jól működik... néha tökéletesen jön ki, néha nem. Szerintem érdemes próbálni. Ha nem akarod bele menni akkor tudok ajánlani az Auto Magic, mert csak jót hallatom róluk és ők az egyetlen srácok akik políroznak az autókat majdnem olyan szinten mint én :)

Mindjárt küldök pár képet. A youtube-os video nem indul el, esetleg belinkelnéd az url-jét? Egyébként köszönöm!
hazard

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2657 Dátum: 2009.01.08 18:58:35 »
Tudsz küldeni egy fényképet róla? A horpadás javítás már játszottam vele egyszer de nekem nincs ilyen szerszámaim vagy elég tapasztalat sem. De viszont ha ilyen pici a horpadás lehet így is javítani
...
Azt mondják hogy jól működik... néha tökéletesen jön ki, néha nem. Szerintem érdemes próbálni. Ha nem akarod bele menni akkor tudok ajánlani az Auto Magic, mert csak jót hallatom róluk és ők az egyetlen srácok akik políroznak az autókat majdnem olyan szinten mint én :)

Mindjárt küldök pár képet. A youtube-os video nem indul el, esetleg belinkelnéd az url-jét? Egyébként köszönöm!


Ha rákattintasz betölti!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2658 Dátum: 2009.01.08 19:39:08 »
2007 nyarán a Balcsin a jég jól elverte a Cliomat, tizenvalahány horpadás volt rajta, de annyi szerencsém volt, hogy elég vizes volt a jég, nem lettek mélyek, a festés nem pattant le. Elég csúnyán nézett ki, de a vákuumossal úgy helyre lett hozva, hogy csak kb utdtam utána rámutatni, hol voltak a horpadások. Ha érdekel valakit, keresek elő fotókat. Ja, Győrben lett javítva.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2659 Dátum: 2009.01.08 20:00:05 »
Elsősorban Jesse-t kérdezem, de bármilyen hozzászólást/javaslatot szívesen veszek:
"Valaki javíttatott már horpadást vaakumos technológiával? Az ünnepek alatt  "szerzett" az autóm a motorháztetőre egy kisméretű, de esztétikai szempontból mégis csúnya horpadást.  :cry:  A horpadás átmérőjének mérete ~1 cm, "mélysége" ~1mm, a festés nem, de a lakkréteg sérült.  :ph34r:
Kapásból 3 céget /Auto Magic - Eger; HorpadásMechanika - Bp; Egyed Sándor - Vecsés/ találtam a neten. Valakinek van vmilyen tapasztalata velük??? Esetleg máshol?"
Köszönöm előre is!
Próbáld meg ezt
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2660 Dátum: 2009.01.08 20:46:18 »
Tudsz küldeni egy fényképet róla? A horpadás javítás már játszottam vele egyszer de nekem nincs ilyen szerszámaim vagy elég tapasztalat sem. De viszont ha ilyen pici a horpadás lehet így is javítani
...
Azt mondják hogy jól működik... néha tökéletesen jön ki, néha nem. Szerintem érdemes próbálni. Ha nem akarod bele menni akkor tudok ajánlani az Auto Magic, mert csak jót hallatom róluk és ők az egyetlen srácok akik políroznak az autókat majdnem olyan szinten mint én :)

Mindjárt küldök pár képet. A youtube-os video nem indul el, esetleg belinkelnéd az url-jét? Egyébként köszönöm!


Nekem működik, de itt a hivatkozás:

.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2661 Dátum: 2009.01.09 18:17:40 »
Lassan ,tényleg lassan de azért megyünk ki a télből és jön az esős tavasz,ezen felbuzdulva elgondolkoztam az első szélvédő "nanosításán" (így szépen magyarul) .Valakinek tapasztalat? Illetve Szkaresz,Apollo ti mit mondotok ezzel kapcsolatban? Csak szakemberrel ,vagy esetleg otthon is nyugodtan nekifoghat bárki? -és ha igen akkor mivel ( márka,tipus)érdemes megcsinálni?

Kössz

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2662 Dátum: 2009.01.09 18:53:08 »
Nekem működik, de itt a hivatkozás:
.

Köszönöm, így már meg tudtam nézni.
hazard

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2663 Dátum: 2009.01.10 13:31:45 »
Lassan ,tényleg lassan de azért megyünk ki a télből és jön az esős tavasz,ezen felbuzdulva elgondolkoztam az első szélvédő "nanosításán" (így szépen magyarul) .Valakinek tapasztalat? Illetve Szkaresz,Apollo ti mit mondotok ezzel kapcsolatban? Csak szakemberrel ,vagy esetleg otthon is nyugodtan nekifoghat bárki? -és ha igen akkor mivel ( márka,tipus)érdemes megcsinálni?

Kössz

Még nem próbáltam a nano cucc, de az igazi nano technológia termékek csak a szakemberek tudják rá rakni mert az egy + réteg mint a lakk, és rá kell fújni mint a lakk is. Van olyan 'nanos' termékek a piacon ami azt mondják hogy nano de az nem igazi nano, csak úgy használják azt a szó a marketingért. Én a Liquid Glass szoktam használni a szélvédőn... az egy szintetikus kristály-karbon wax és ugyan az a hatás mint a nano cucc. Sajnos az nem lehet itt kapni, csak Németországba vagy Amerika. De van egy másik termék, a Rain-X, ami nagyon jó is. Az lehet kapni itt a Hamasitában. Nincs túl sok a különbség a 3 között, és szerintem tök mind1 melyiket használsz mert 80 km/óra alatt nincs hatás.

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2664 Dátum: 2009.01.10 14:20:42 »
Hi Jesse, most mi az a nano cucc ?
Ez védi a szélvédőt ?

Hi Tibi! Hát a nem igazán 'véd' mert ha valami olyan keményen úti meg a szélvédő (mint egy kavics) akkor a nano cucc az nem fog segíteni. Az inkább mint egy 'szélvédő wax' és ez a hatása

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2665 Dátum: 2009.01.10 17:20:18 »
Apollo kössz az infót!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2666 Dátum: 2009.01.10 17:24:30 »
A Rain-x már legalább 10 éve Magyarországon is létezik, csak már a kutya sem foglalkozik vele, pontosan ezért, mert 70-80 km/h alatt xart sem ér. A menetszél nem sodorja le a vízcseppeket. Ha elkezded ablaktörlővel takarítani a szélvédőt, pár csapás és oda a védőfilm.

Egyébként jó móka, hasonló hatást lehet elérni, amikor kijössz a mosóból, ahol forró viaszt (waxot) kértél, elindulást követően legurulnak a megbújt vízcseppek a szélvédőről.  :D

Irodalom a Rain-x -el kapcsolatban

Hivalatos honlap

Homasita - Rain-x termékek


Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2667 Dátum: 2009.01.10 20:59:48 »
A Rain-x már legalább 10 éve Magyarországon is létezik, csak már a kutya sem foglalkozik vele, pontosan ezért, mert 70-80 km/h alatt xart sem ér. A menetszél nem sodorja le a vízcseppeket. Ha elkezded ablaktörlővel takarítani a szélvédőt, pár csapás és oda a védőfilm.
Azért ezzel vitatkoznék. Én évek óta használom a Rain-X-et, és mivel elsősorban országúton járok, ezért baromira hasznosnak találom. 70 alatt az az előnye, hogy az ablakra eső cseppek nem szétterülnek és így lehetetlenné teszik a kilátást, hanem összeállnak cseppekké, így sokkal kevésbé zavarnak. A törléssel meg nem olyan könnyű leszedni, bár igaz, hogy ugrálósabb lehet tőle maga a törlés. Én általában 3-4 hetente kezelem a szélvédőt, így folyamatosan biztosítom a védelmet. Igaz, a Seaton, mivel ócskább/karcosabb, stb a szélvédője, nem olyan jól érvényesül. Ez az elvéből adódik: ha jól tudom az a lényege, hogy a szélvédőn lévő apró lyukakat, amiben "megakadnak" a vízcseppek, "eltömíti". Stem hasznos cucc, bár egy néhány heti próba után mindenkinek magának kell eldöntenie.
Ami még fontos, az a helyes felvitel. Tiszta szélvédő, abból is csontszáraz. Azt átkenni, majd újabb papírtörlővel úgymond polírozni. Nekem egy flakon, ami cca 1500 pénz, kb 1-2 évig kitart.
Gabe 254.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2668 Dátum: 2009.01.11 20:03:22 »
A Rain-x már legalább 10 éve Magyarországon is létezik, csak már a kutya sem foglalkozik vele, pontosan ezért, mert 70-80 km/h alatt xart sem ér. A menetszél nem sodorja le a vízcseppeket. Ha elkezded ablaktörlővel takarítani a szélvédőt, pár csapás és oda a védőfilm.
Azért ezzel vitatkoznék. Én évek óta használom a Rain-X-et, és mivel elsősorban országúton járok, ezért baromira hasznosnak találom. 70 alatt az az előnye, hogy az ablakra eső cseppek nem szétterülnek és így lehetetlenné teszik a kilátást, hanem összeállnak cseppekké, így sokkal kevésbé zavarnak. A törléssel meg nem olyan könnyű leszedni, bár igaz, hogy ugrálósabb lehet tőle maga a törlés. Én általában 3-4 hetente kezelem a szélvédőt, így folyamatosan biztosítom a védelmet. Igaz, a Seaton, mivel ócskább/karcosabb, stb a szélvédője, nem olyan jól érvényesül. Ez az elvéből adódik: ha jól tudom az a lényege, hogy a szélvédőn lévő apró lyukakat, amiben "megakadnak" a vízcseppek, "eltömíti". Stem hasznos cucc, bár egy néhány heti próba után mindenkinek magának kell eldöntenie.
Ami még fontos, az a helyes felvitel. Tiszta szélvédő, abból is csontszáraz. Azt átkenni, majd újabb papírtörlővel úgymond polírozni. Nekem egy flakon, ami cca 1500 pénz, kb 1-2 évig kitart.

Szerintem egyről írtunk, másképpen...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2669 Dátum: 2009.01.11 22:58:51 »
csak már a kutya sem foglalkozik vele, pontosan ezért, mert 70-80 km/h alatt xart sem ér. A menetszél nem sodorja le a vízcseppeket. Ha elkezded ablaktörlővel takarítani a szélvédőt, pár csapás és oda a védőfilm.
mivel elsősorban országúton járok, ezért baromira hasznosnak találom. 70 alatt az az előnye, hogy az ablakra eső cseppek nem szétterülnek és így lehetetlenné teszik a kilátást, hanem összeállnak cseppekké, így sokkal kevésbé zavarnak.

Szerintem egyről írtunk, másképpen...
Sztem a xart sem ér, és aközött, amit én leírtam van difi... :whistling:  :flowers:
Gabe 254.