Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2352701 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10185 Dátum: 2015.06.05 11:40:15 »
Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy az elektromos ablakemelök elvileg minden autoban betanithatoak, vagy nem feltétlenül?

Egy OFF-os autoban folyamatosan nyomni, vagy hùzni kell az ablakemelö gombjàt, ha fel akarom hùzni, vagy le akarom engedni az ablakot...

Létezhet valami megoldàs, vagy ha a hagyomànyos betanitàs nem segit, akkor nincs mit tenni?

Elöre is köszönöm.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10186 Dátum: 2015.06.05 14:30:46 »
Volt tegnap a COV éves szervizen, hátsó féket is kellett már cserélni, ez rendben is lenne. Megnézettem a rakoncátlankodó bal első tolatóradar szenzort, és megerősítették, hogy az sajnos használhatatlan lett, csere a megoldás. Csakhogy ez gyárilag jön ki így beszerelve, színre fújva, tehát ha csak veszek valahol egy szenzort, az úgy nem lesz kóser. A gyárinak az ára legmerészebb álmaimat is felülmúlja: 33ezer forint - és ez csak a szenzor, tehát a kis karikának a közepe, akkor ezt még be kell szerelni, lökhárítót le, stb.
Van valakinek tippje, hogy hol lehet ezt ennél nagyon sokkal olcsóbban orvosolni? Mert ha sehol, akkor inkább maradjon így. (Az a baja, hogy összevissza jelez: vagy semmit sem csinál, és sajnos ez a kevésbé rossz verzió, vagy állandóan csipog, és így a kis piktogramot nézve tudom megállapítani, hogy mi a helyzet, mert a másik 5 szenzor ettől még műxik, csak zavaró az összevissza csipogás).
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10187 Dátum: 2015.06.05 14:32:01 »
Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy az elektromos ablakemelök elvileg minden autoban betanithatoak, vagy nem feltétlenül?
Ha nem automata, akkor nem tudsz mit tenni. A Yarisban is csak a vezetőé automata.
music     

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10188 Dátum: 2015.06.05 17:14:09 »
Volt tegnap a COV éves szervizen, hátsó féket is kellett már cserélni, ez rendben is lenne. Megnézettem a rakoncátlankodó bal első tolatóradar szenzort, és megerősítették, hogy az sajnos használhatatlan lett, csere a megoldás. Csakhogy ez gyárilag jön ki így beszerelve, színre fújva, tehát ha csak veszek valahol egy szenzort, az úgy nem lesz kóser. A gyárinak az ára legmerészebb álmaimat is felülmúlja: 33ezer forint - és ez csak a szenzor, tehát a kis karikának a közepe, akkor ezt még be kell szerelni, lökhárítót le, stb.
Van valakinek tippje, hogy hol lehet ezt ennél nagyon sokkal olcsóbban orvosolni? Mert ha sehol, akkor inkább maradjon így. (Az a baja, hogy összevissza jelez: vagy semmit sem csinál, és sajnos ez a kevésbé rossz verzió, vagy állandóan csipog, és így a kis piktogramot nézve tudom megállapítani, hogy mi a helyzet, mert a másik 5 szenzor ettől még műxik, csak zavaró az összevissza csipogás).

Vajon bontoban nem talàlsz ilyen szenzort?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10189 Dátum: 2015.06.06 15:00:36 »
Ebben a színben? Eleve gyári radaros COV-ból nagyon kevés van, ez a szin még ritkább, és a kettő együtt... Persze próba szerecsen, de az esély szinte 0.
music     

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10190 Dátum: 2015.06.06 15:42:09 »
De ha talàlnàl esetleg egy megfeleö szenzort, azt gondolom szinre lehetne fùjni. Vagy ha el is üt a szine, de legalàbb nem jelezne össze-vissza.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

shark

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10191 Dátum: 2015.06.08 21:56:11 »
Sziasztok!

Nem tudjátok, lehet valahonnan bérelni normális Toyota diagnosztikai műszert, ami normálisan kezeli a freeze frame-et? Hétvégére kéne, és nem akarok 50-60 ezret kiadni rá alsó hangon. Esetleg nincs valakinek kölcsönbe, megfelelő ellenértékért? Debrecenben, és Pesten vagyok.

Köszönöm!

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10192 Dátum: 2015.06.11 22:54:04 »
Sziasztok!

Nem tudjátok, lehet valahonnan bérelni normális Toyota diagnosztikai műszert, ami normálisan kezeli a freeze frame-et? Hétvégére kéne, és nem akarok 50-60 ezret kiadni rá alsó hangon. Esetleg nincs valakinek kölcsönbe, megfelelő ellenértékért? Debrecenben, és Pesten vagyok.

Köszönöm!

Nem kell bérelned semmit! Mini VCI kábel, laptop, és Techstream softwer a te barátod. A Techstream a gyári Toyota diagnosztikai program. MVCI kábelt meg lehet rendelni 5 KHUF körüli áron. Vagy keresd fel Kowee fórumtársat Én is tőle vettem kábelt hátha van még neki felesleges.

shark

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10193 Dátum: 2015.06.12 09:37:46 »
Köszönöm!

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10194 Dátum: 2015.06.14 09:11:30 »
Nem kell bérelned semmit! Mini VCI kábel, laptop, és Techstream softwer a te barátod. A Techstream a gyári Toyota diagnosztikai program. MVCI kábelt meg lehet rendelni 5 KHUF körüli áron. Vagy keresd fel Kowee fórumtársat Én is tőle vettem kábelt hátha van még neki felesleges.

Ez mind igaz. Annyit fűznék hozzá, hogy 5k-ért max. valami kínai hitványságot veszel, amit M-VCI-nek csúfolnak. Ettől persze még működhet, csak bizonyos típusoknál lassú lesz, meg leszakadozhat az ECU-ról. A motor diagnosztikájához a Denso szerintem mérföldekkel jobb szoftvert kínál...

shark

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10195 Dátum: 2015.06.14 15:39:24 »
Ez jobb minőséget képvisel? Mi az a K-Line, és kell-e az nekem egy 2000 Yarisnál?  ::)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10196 Dátum: 2015.06.14 15:44:19 »
van neked 1általán obd csatlakozód?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

shark

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10197 Dátum: 2015.06.14 17:12:38 »
Van, EODB-nek mondja a legtöbb program.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10198 Dátum: 2015.06.14 17:19:41 »
Van, EODB-nek mondja a legtöbb program.
OBDII kellene.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

hepityu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10199 Dátum: 2015.06.14 18:19:13 »
Hali! 2002-es Avensis 1.6 gyújtása egy pillanatra megszakad - csak melegben - megtorpan időnként, de menet közben rögtön be is indul. Nagyon zavaró, de nem tudják a hibajelzésből kiolvasni. Tud valaki tippet adni?