Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2354736 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8250 Dátum: 2012.05.26 15:35:24 »
A Mutlu gyári szerelésű akksi, átlagosnak számít. Akár meg is hallhatott. Az, hogy minden más működik semmit sem jelent, hiszen ez alacsony fesz. esetén el sem kezd indítózni. Tehát amikor más autó lassan teker ez el sem kezd indítózni feleslegesen.
Nem hinném, hogy más baja van.
Viszont ha töltés után indul, és tuti nem maradt rajt semmi, akkor ne erőltesd, vegyél bele új akksit, mert legközelebb majd máshol hagy ott...
Akksi volt, nem is töltöttem olyan nagyon, kb. 7 órát 2A-n, de ennyi is elég volt. Leszívni elvileg nem szívhatta le semmi, csak a riasztó az, ami folyamatos áramot vesz le, ugyan a gyerekek állandóan hozzányúlnak mindenhez, de nem volt lámpa bekapcsolva. Újat érdemes Optifitet venni aranyáron, vagy nem jobb annyival a többinél (Banner, Exide, stb.), amennyivel drágább, vagy egyáltalán nem is jobb?
Meg még egy kérdés, ez most jobbosnak, vagy balosnak számít? - a motortérben úgy van, hogy beszerelt állapotban a saruk a szélvédő felé esnek, és így, szemben állva az autóval a bal a pozitív, és a jobb a negatív.
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.26 16:32:16 írta music »
music     

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8251 Dátum: 2012.05.26 18:45:28 »
Mi az, hogy Optifit aranyáron? Nem nézem napi szinten az akksi árakat, de az Optifit hasonló árban szokott lenni mint a Bosch-Varta. A Banner is gondolom max 1-2 ezerrel lehet olcsóbb.
Cserébe az Optifit méretpontos, nem lekerekített mint pl. a Bosch, nem kell hungarocel-fadarab kókány-mókány támogatás, jó minőség, élettartama hasonló a fent említett márkás darabokkal, és van rá valódi 3 év teljes körü garancia.
Ha ennek ellenére mégsem azt vennél, akkor úgy kell nézni, hogy a saruk elől legyenek. Tehát ez jobb pozitívos.
Xanyi

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8252 Dátum: 2012.05.26 20:47:50 »
Leszívni elvileg nem szívhatta le semmi, csak a riasztó.
Több száz mA-t fogyaszt egy riasztó, számolj utána ha pl. egy hétig áll az autó, hogy mennyit zabál az akksiból.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8253 Dátum: 2012.05.26 21:03:41 »
Mi az, hogy Optifit aranyáron? Nem nézem napi szinten az akksi árakat, de az Optifit hasonló árban szokott lenni mint a Bosch-Varta. A Banner is gondolom max 1-2 ezerrel lehet olcsóbb.
Cserébe az Optifit méretpontos, nem lekerekített mint pl. a Bosch, nem kell hungarocel-fadarab kókány-mókány támogatás, jó minőség, élettartama hasonló a fent említett márkás darabokkal, és van rá valódi 3 év teljes körü garancia.
Ha ennek ellenére mégsem azt vennél, akkor úgy kell nézni, hogy a saruk elől legyenek. Tehát ez jobb pozitívos.
Az Avensisbe 2,5 éve vettem Optifit akksit, akkor került 29ezerbe. Nem tudom, most mennyi - illetve a 4+ programban szerepel a COV-nál akkumulátor csere 34ezer forintért, - de Bannert lehet venni valamivel 20 alatt. Ez majdnem a duplája.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8254 Dátum: 2012.05.26 21:05:17 »
Több száz mA-t fogyaszt egy riasztó, számolj utána ha pl. egy hétig áll az autó, hogy mennyit zabál az akksiból.
Ez rendben van, csak miért pont most, miért nem télen, amikor kemény mínuszok voltak, és volt, hogy napokig állt? (Ráadásul egy hónapja volt egy balatoni út, azalatt elvileg feltöltődött.)
music     

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8255 Dátum: 2012.05.26 21:21:20 »
Ez rendben van, csak miért pont most, miért nem télen, amikor kemény mínuszok voltak, és volt, hogy napokig állt? (Ráadásul egy hónapja volt egy balatoni út, azalatt elvileg feltöltődött.)
Rióban is júni elején ment tönkre az akksi az első igazán nagyon meleg nap után. Télen elvéknyodik a cella az akksiban, nyáron a nagy melegben pedig kilyukad.
Legalábbis ezt mondta az akksis akitől vettem nyáron a Bannert.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8256 Dátum: 2012.05.26 22:50:38 »
Idézet
Az Avensisbe 2,5 éve vettem Optifit akksit, akkor került 29ezerbe. Nem tudom, most mennyi - illetve a 4+ programban szerepel a COV-nál akkumulátor csere 34ezer forintért, - de Bannert lehet venni valamivel 20 alatt. Ez majdnem a duplája.

Akkor rendesen el vagyok maradva az akksi árakkal kapcsolatban!
Ez esetben jó a Banner.  :D
Xanyi

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8257 Dátum: 2012.05.27 19:20:48 »
Több száz mA-t fogyaszt egy riasztó, számolj utána ha pl. egy hétig áll az autó, hogy mennyit zabál az akksiból.
Az enyém a leírás szerint 10 mA alatt vesz fel, normális esetben szerintem a többi sem fogyaszthat ennél sokkal többet.

Rióban is júni elején ment tönkre az akksi az első igazán nagyon meleg nap után. Télen elvéknyodik a cella az akksiban, nyáron a nagy melegben pedig kilyukad.
Legalábbis ezt mondta az akksis akitől vettem nyáron a Bannert.
Én úgy tudom, hogy pont a nyári meleg tesz be nekik, és ez bosszulja meg magát télen, amikor szükség lenne a tartalékokra.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8258 Dátum: 2012.05.29 20:32:45 »
Akkor rendesen el vagyok maradva az akksi árakkal kapcsolatban!
Ez esetben jó a Banner.  :D
Ez lett. Hétfőn már megint tölteni kellett 2 nap állás után, de ez az - igaz, csak kb. 6-7 órás töltés - sem volt elég neki, ezért kapott egy új Bannert. A boltban épp nem volt 60 Ah-s, úgyhogy egy 69Ah-s ment bele. Úgyis annyit használjuk városban, nem árt, ha egy kicsit erősebb. Ja, és mindez 22ezerbe került csak.
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.29 20:35:18 írta music »
music     

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8259 Dátum: 2012.05.30 21:43:37 »
kapott egy új Bannert. A boltban épp nem volt 60 Ah-s, úgyhogy egy 69Ah-s ment bele.... Ja, és mindez 22ezerbe került csak.
Ennyiért igazán jó vételt csináltál. Belefért rendesen? Úgy tippelném, az alapterülete nagyobb, mint a gyári "keret"

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8260 Dátum: 2012.05.30 22:31:37 »
Mivel az autó nem indult el, a Corsával mentem, és elvittem a Toyota akksiját, így hozzá lehetett mérni. Teljesen ugyanaz a méret, pontosabban mivel a Banner "egyszemélyben" jobbos és balos, azaz 4 saruja van, ha a nem használt kettőre ráteszem a műanyag takaróját, akkor egy picit szélesebb, de ezt is át lehetett hidalni - szó szerint.
music     

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8261 Dátum: 2012.05.31 17:01:14 »
Mivel az autó nem indult el, a Corsával mentem, és elvittem a Toyota akksiját, így hozzá lehetett mérni. Teljesen ugyanaz a méret, pontosabban mivel a Banner "egyszemélyben" jobbos és balos, azaz 4 saruja van, ha a nem használt kettőre ráteszem a műanyag takaróját, akkor egy picit szélesebb, de ezt is át lehetett hidalni - szó szerint.
és ez gondozásmentes akku, vagy után lehet tölteni a cellákban a (desztillált)vizszintet?
Egy linket dobjáll már be légyszives róla, mert érdekel... köszönöm!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8262 Dátum: 2012.05.31 22:28:20 »
music     

anytha3

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8263 Dátum: 2012.06.10 14:50:52 »
Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy mi lehet a baja az Avensisemnek? Egyszer csak elkezdett rángatni amikor be lett kapcsolva a klíma, utána mikor kikapcsoltuk nem rángatott, majd megint bekapcsoltuk, és rángatni kezdett. Utána hogy ki lett ismét kapcsolva a klíma ment még vagy 1 km-t és kicsit rángatni kezdett, a klíma itt már nem volt bekapcsolva, és leállt a kocsi, utána nem lehet újraindítani, csak erőlködött, de nem indult be. Mi lehet a baja? Ja, és valami olaj is csöpögött belőle, olyan mintha valahonnan kifröcskölt volna, de a motorolajszint megfelelő volt.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8264 Dátum: 2012.06.10 15:14:52 »
Ennyiből látatlanban ezt nehéz lenne megmondani. Egyszerűbb, eltömődés jellegű hibától az elektronikáig bármi lehet. Végig kéne nézni, pl. hogy honnan jött az az olaj, mert nem biztos, hogy köze van hozzá, de lehet, hogy nagyon is.
music