Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2352699 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8085 Dátum: 2012.01.16 23:02:53 »
Én ugyanilyen Boscht még 18-ért vettem, ugyanilyen hipermarketből, tán' 1,5 éve. Ez se lett olcsóbb...  :hmmmm:

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8086 Dátum: 2012.01.16 23:08:42 »
sürgösen akksit kell vennem.  :censored:
melyiket ajánljátok? a cél az ország leghidegebb utcájában álló, általában  egy hete álló autó biztos beindítása éveken keresztül.
Ha jól látom, talán a tiédbe is ugyanakkora kell, mint a miénkbe. Itt az én sztorim.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8087 Dátum: 2012.01.16 23:27:31 »
Ott kell venni, ahol olcsó, és visszacserélik, ha rossz. Ha ez hipermarket, akkor ott.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8088 Dátum: 2012.01.16 23:52:51 »
Ha jól látom, talán a tiédbe is ugyanakkora kell, mint a miénkbe. Itt az én sztorim.
Megnéztem a tesztet, amit belinkeltél  :yes: ... Megerősített abban, hogy a Banner, amit egy ideje favorizálok, jó választás - ár/érték arányt figyelembe véve pláne :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8089 Dátum: 2012.01.16 23:58:08 »
Nekem bevált a BOSCH S3, még az előző tulaj vette 2007-ben, sose volt vele gond, ma is pöc röff indult reggel, pedig úgy le volt fagyva a kocsi, hogy a jégkaparó se vitte!
Az akksi hosszú élettartamának az a titka, hogy napi használatban legyen, főleg télen.
A márkánál fontosabb, hogy friss gyártási dátum legyen rajta! Akármilyen márkával meg lehet szívni, ha 1 évet állt lemerülve egy raktárban! Hiába adják olcsón, el kell kerülni.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8090 Dátum: 2012.01.17 09:15:43 »
Ott kell venni, ahol olcsó, és visszacserélik, ha rossz. Ha ez hipermarket, akkor ott.
Szerintem nem fogják csak úgy bemondásra kicserélni. Én kétszer vittem el a Bosch akksimat garanciális bevizsgálásra, mindkétszer töltötték vagy egy napig, és csak utána vizsgálták be, hogy jó-e. Elvileg az, csak mi használjuk túl ritkán az autót, úgyhogy nem cserélték ki, ettől függetlenül úgy gondoltam, hogy ha van olyan, ami alapból jobban bírja, akkor inkább váltok. Így is lett.  :)

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8091 Dátum: 2012.01.17 09:21:52 »
Nekem bevált a BOSCH S3, még az előző tulaj vette 2007-ben, sose volt vele gond, ma is pöc röff indult reggel, pedig úgy le volt fagyva a kocsi, hogy a jégkaparó se vitte!
Az akksi hosszú élettartamának az a titka, hogy napi használatban legyen, főleg télen.
A márkánál fontosabb, hogy friss gyártási dátum legyen rajta! Akármilyen márkával meg lehet szívni, ha 1 évet állt lemerülve egy raktárban! Hiába adják olcsón, el kell kerülni.
Nekem meg az elvileg jobb S4 lett tartalékos (ld. fent)...
Napi használat: igen, nekem is ezt mondták a szervizben. Ugyanakkor a tesztekből is az jön le, hogy két új és egyforma teljesítményű akksi között is meglehetősen nagy eltérések lehetnek abban, hogy mit nyújtanak hidegben, ezért aki keveset használja, az szerintem igyekezzen minél jobbat venni.
Tudtommal a mai kalciumos akkuk már akár másfél évet is állhatnak a polcon, mire lemerülnek, mert kisebb az önkisülésük.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8092 Dátum: 2012.01.17 10:00:23 »
erre gondoltam, ez 2 megállóra van.
ha megvettem töltsem vagy egyből mehet a kocsiba?

[a csatolmányt egy admin törölte]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8093 Dátum: 2012.01.17 10:34:47 »
Na, a Bären akksi is jó, rabolj rá  :yes: ! Tölteni nem kell, mehet a kocsiba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8094 Dátum: 2012.01.17 12:14:44 »
erre gondoltam, ez 2 megállóra van.
ha megvettem töltsem vagy egyből mehet a kocsiba?
Ezt találtam róla...  :whistling:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8095 Dátum: 2012.01.17 15:11:14 »
üdv!

 :otlet:
Arra figyeljen aki hipermarketben vesz akksit, hogy a garanciát a vevőszolgálatnál kell érvényesíteni némely esetben, a blokkal együtt!

 :otlet:
A napi használatról meg annyit, hogy ha pl rövid szakaszon van használva és ezalatt megy az összes komfortelektronika, nem sokat ér, sőőt!
2-3 havonta meg kell tölteni akkutöltővel az a biztos( :excl:) !
Nem kimondottan a márka a lényeg, hanem a karbantartás!


[Nekem még kereskedő vette a tecsóban a Power akkut 2007 februárban, (előző autóba) és azóta is azt használom, kimentettem ugyanis a Carinába!  :tt2:  :yes:]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8096 Dátum: 2012.01.17 15:14:20 »
Ezt találtam róla...  :whistling:
Ez nem ugyanaz az akksi, csak a márkája azonos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8097 Dátum: 2012.01.17 18:18:12 »
Nekem meg az elvileg jobb S4 lett tartalékos (ld. fent)...
Napi használat: igen, nekem is ezt mondták a szervizben. Ugyanakkor a tesztekből is az jön le, hogy két új és egyforma teljesítményű akksi között is meglehetősen nagy eltérések lehetnek abban, hogy mit nyújtanak hidegben, ezért aki keveset használja, az szerintem igyekezzen minél jobbat venni.
Tudtommal a mai kalciumos akkuk már akár másfél évet is állhatnak a polcon, mire lemerülnek, mert kisebb az önkisülésük.
Nekem ilyen van. Múlt hónapban lemerült az akksim, és kalciumos akksit javasolt az autóvillamosságis szerelőm. Made in GERMANY áll az alján :)
Nem drágább mint a többi, sőt 16500 volt az ára, a nevét nem tudom, ránézésre nevenincs tipsunak hinnénk, viszont a szerelőm esküszik rá.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8098 Dátum: 2012.01.17 18:19:15 »
erre gondoltam, ez 2 megállóra van.
ha megvettem töltsem vagy egyből mehet a kocsiba?
egyből mehet bele, nem kell tölteni.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8099 Dátum: 2012.01.17 18:24:18 »
Ha jól látom, talán a tiédbe is ugyanakkora kell, mint a miénkbe. Itt az én sztorim.
Nekem is Varta silver akksim volt. Sosem értettem, mi az a kis vizszerű tócsa az akksi alatt.
El volt repedve a burkolat (!) és szivárgott a folyadék. Decemberben egyik nap hiába inditottam, csak 10V körüli feszültség maradt az akksiban.