Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2352681 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

robi8211

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7410 Dátum: 2011.06.06 07:58:19 »
Idézet
Pfff  ::) ... Mármint menet közben, egyszer csak leállt? Újraindítási kísérletre mit adott elő? Normális hangja volt az önindítónak?

Ijesztő (mert drága) megoldási lehetőségek: pl. elszakadt a vezérműszíj... Behalt a benzinpumpa... De az is lehet, hogy "csak" az immo szarakodik. Meg lehetnek egyéb elektromos/elektronikai okai is persze.


Önindítóak normális hangja volt, az üzemanyag pumpa s rendesen működött, mert hosszas önindítózás után rezeztünk némi benzinszagot a kocsi mögött.
Találtam egy rendes tapolcai srácot, behúzott kimérte, és a gyújtáselosztóm adta meg magát. Ma már elméletileg kész is, de mindenesetre cserélek elemet a kulcsban!
A poén az, hogy 30e km alatt most egyszer nem indult első kulcs eltekerésre, nem is értettem hogy mizu :?:

apropó, azt tudtátok, hogy ha tanksapka levételkor cuppan akkor az megölheti az üzemanyagpumpát? Tudja valaki hogyan lehet megelőzni ezt a cuppanást?
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.06 19:20:48 írta Palaczk »
Toyota Avensis D-Cat

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7411 Dátum: 2011.06.06 08:09:26 »
apropó, azt tudtátok, hogy ha tanksapka levételkor cuppan akkor az megölheti az üzemanyagpumpát? Tudja valaki hogyan lehet megelőzni ezt a cuppanást?
Mi van? :eek: Az nem egyszerűen a vákum a tankban...? :whistling:
Ha tökig leüríted a tankot, szisszen, ha félig van, csöndben van tapasztalataim alapján...
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7412 Dátum: 2011.06.06 08:18:18 »
Gondolom arról van szó, hogy ha nem kap levegőt a tank és rendszeresen jelentős vákuum alatt dolgozik az ü.a. szivattyú, az túlterhelés okozhat.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7413 Dátum: 2011.06.06 08:39:02 »
apropó, azt tudtátok, hogy ha tanksapka levételkor cuppan akkor az megölheti az üzemanyagpumpát? Tudja valaki hogyan lehet megelőzni ezt a cuppanást?
Én csak azt tudom (talán a kezelésiből), hogy a tanksapkát nem egyből kell letekerni, hanem először megvárjuk, amíg szisszen egyet, és csak utána vesszük le teljesen.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7414 Dátum: 2011.06.06 10:36:11 »
apropó, azt tudtátok, hogy ha tanksapka levételkor cuppan akkor az megölheti az üzemanyagpumpát? Tudja valaki hogyan lehet megelőzni ezt a cuppanást?

Aggodalomra semmi ok, az teljesen normális, ha vákuum van a tankban.
Az EVAP rendszer hozza létre a vákuumot a tankban, illetve van egy úgynevezett aktív széntartály, amibe a tankból elpárolgott üzemanyag kerül egy vékony csövön át.
Ez a csö köti össze a tankot és az aktiv szén tartályt. A rendszer a vákuummal ellenőrzi a tömítettséget. Az aktíszéntartály az Avensisben ha minden igaz a motortérben van, mint a Carinában, de pl a Camryban a tankra van szerelve.
Nekem a Carinában ill, rokon srác Avensisében és a mostani Lexus IS 200-ban is van vákuum.  :yes:

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7415 Dátum: 2011.06.06 12:24:09 »
Vákumra jelentkezek én is :)
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


robi8211

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7416 Dátum: 2011.06.06 12:25:15 »
Idézet
Aggodalomra semmi ok, az teljesen normális, ha vákuum van a tankban.
Az EVAP rendszer hozza létre a vákuumot a tankban, illetve van egy úgynevezett aktív széntartály, amibe a tankból elpárolgott üzemanyag kerül egy vékony csövön át.
Ez a csö köti össze a tankot és az aktiv szén tartályt. A rendszer a vákuummal ellenőrzi a tömítettséget. Az aktíszéntartály az Avensisben ha minden igaz a motortérben van, mint a Carinában, de pl a Camryban a tankra van szerelve.
Nekem a Carinában ill, rokon srác Avensisében és a mostani Lexus IS 200-ban is van vákuum.  :yes:

Sziasztok!
Köszönöm ezt a választ, engem simán beszo..tak, hogy csontra ráhúzom a tanksapkát és ezzel vágtam haza az üzemanyag szivattyút. Még jó, hogy nem ennél a szerelőnél van a vas  ::)
Valaki nem tud egy ilyen toyotát bontóban, (1999, 1,6B liftback sol) kellene pár dolgot pótolnom :cowboy:

« Utoljára szerkesztve: 2011.06.06 19:26:54 írta Palaczk »
Toyota Avensis D-Cat

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7417 Dátum: 2011.06.06 13:44:19 »
Köszönöm ezt a választ, engem simán beszo..tak, hogy csontra ráhúzom a tanksapkát és ezzel vágtam haza az üzemanyag szivattyút.
:eek: Az enyémen még olyan racsniasn tovább is lehet tekerni a tanksapka tetejét, hogy ne tudjad túl erősen ráhúzni. És persze az enyém is szuszog.
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.06 13:48:24 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7418 Dátum: 2011.06.06 13:45:59 »
:eek: Az enyémen még olyan racsniasn tovább is lehet tekerni a tanksapka tetejét, hogy ne tudjad túl erősen ráhúzni.

Az enyémen is így van. Mindig úgy tekerem rám hogy kattan 2-3-at és akkor tuti.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Levi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7419 Dátum: 2011.06.06 18:42:58 »
Sziasztok! Próbáltam végigolvasni a hozzászólásokat, de elvesztem a rengetegben!!! Toyota Avensis 1.8 sol miatt kérem a segítségeteket. Tegnap elkezdett szép lassan eltűnni a fedélzeti computerről minden. Néha bejön, aztán elhalványodik, végül csak nagy fekete semmi látszik a kijelzőn. Ma pedig még hozzátársult az is, hogy nem működik az elakadásjelzőm... minden más teljesen rendben van az autón. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond??? Előre is köszi a segítségeteket!  :otlet:  ??

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7420 Dátum: 2011.06.06 19:26:32 »
Az full normális dolog, hogy a tankban lévő nyomás eltér a környezetitől. Így van kitalálva. Ilyet, hogy ez a benzinpumpának ártana, még életemben nem hallottam... Elképesztő, hogy miket tudnak kitalálni emberek  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7421 Dátum: 2011.06.06 19:27:48 »
robi8211, légyszi figyelj az idézetekre! Ne szedd ki az elejéről a [ quote ] tagot, és akkor nem fog hülyén kinézni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7422 Dátum: 2011.06.06 19:29:02 »
Sziasztok! Próbáltam végigolvasni a hozzászólásokat, de elvesztem a rengetegben!!! Toyota Avensis 1.8 sol miatt kérem a segítségeteket. Tegnap elkezdett szép lassan eltűnni a fedélzeti computerről minden. Néha bejön, aztán elhalványodik, végül csak nagy fekete semmi látszik a kijelzőn. Ma pedig még hozzátársult az is, hogy nem működik az elakadásjelzőm... minden más teljesen rendben van az autón. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond??? Előre is köszi a segítségeteket!  :otlet:  ??
Szia! Mikori évjáratú autó ez? Elképzelhető, hogy maga a kijelző hibásodott meg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7423 Dátum: 2011.06.06 21:03:59 »
Levegő szűrőből nagyon fontos a gyári? Azért kérdem mert van ez http://the-filtershop.com/spd/A983/VASCO_A983_Levegoszuro_TOYOTA és elég jó az ára a márkaszervízben kaphatóhoz képest, ami vagy 2,5X drágább. Néztem méretre mindenhogy ugyanaz, csak valami VASCO a márkája. Vélemény?
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7424 Dátum: 2011.06.06 23:04:42 »
A motor élettartama szempontjából nagyon fontos, hogy a légszűrő mit enged át, és mit nem. Én ebből emiatt csak gyárit, vagy minőségi utángyártottat (pl. MANN) vennék.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )