Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2354137 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7320 Dátum: 2011.05.22 21:06:07 »
Ha a gáz mennyisége nem megfelelő ( értsd: akár több, akár kevesebb ) a hűtés nem lesz jó !
Pontosan a gyári mennyiséget kell beletölteni. Lehet hogy épp ezért csinálja a megtorpanást a kocsi,
mert több benne a gáz és a kompresszor jobban leterhelődik. Nem vagyok szakértő, csak hangosan gondolkozok.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7321 Dátum: 2011.05.22 21:17:05 »
Ha a gáz mennyisége nem megfelelő ( értsd: akár több, akár kevesebb ) a hűtés nem lesz jó !
Pontosan a gyári mennyiséget kell beletölteni. Lehet hogy épp ezért csinálja a megtorpanást a kocsi,
mert több benne a gáz és a kompresszor jobban leterhelődik. Nem vagyok szakértő, csak hangosan gondolkozok.
Asszem 480 v. 490 +/- 30 g az előírás, és most 500-at töltöttek bele.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7322 Dátum: 2011.05.22 21:22:55 »
akkor mégsem ez a gond. passzolok :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7323 Dátum: 2011.05.22 21:51:28 »
Te gomzol, nem lehet, hogy eddig túl kevés volt benne, és ez a mostani, torpanós tulajdonképpen a normális működése  :hmmmm: ? Nem hangzik ez olyan rendkívülinek, hogy az autó torpan, mikor bekapcsolod a klímát...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7324 Dátum: 2011.05.23 12:00:53 »
Te gomzol, nem lehet, hogy eddig túl kevés volt benne, és ez a mostani, torpanós tulajdonképpen a normális működése  :hmmmm: ? Nem hangzik ez olyan rendkívülinek, hogy az autó torpan, mikor bekapcsolod a klímát...
Egy 1.6-osnál is? Mindenesetre ez most zavaró egy kissé.
Egyébként korábban is rendesen hűtött, igazából csak a klímaolaj lecserélése miatt töltettem.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7325 Dátum: 2011.05.23 12:04:18 »
gomzol-nak:

A helyes gázmennyiséget egy Toyota szervizkatalógus tartalmazza. Az enyémben 650g a gyári előírás, nem hiszem, hogy a Tiednek ennyivel kevesebb lenne. 480 helyetti 500g amúgyis elhanyagolható különbség...de lehet, hogy még így is kevesebb, mint az előírt mennyiség...  :hmmmm:

A torpanás, ahogy nevezed tök természetes, amikor bekapcsolod a klímát. Nekem is megérzi egyből, hogy bekapcsolom, elvégre a kis benzin motor mindent megérez, ami terheli. Ezen ne aggódj...  ;)

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7326 Dátum: 2011.05.23 12:06:30 »
Lehet, hogy én nem vagyok elég figyelmes, vagy az automata klíma máskép működik, de nekem nem torpan, sőt igazából azt sem vettem észre, hogy visszafogná, pedig nyilván ezt teszi, csak valószínűleg okosan van kitalálva.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7327 Dátum: 2011.05.23 12:52:47 »
A helyes gázmennyiséget egy Toyota szervizkatalógus tartalmazza. Az enyémben 650g a gyári előírás, nem hiszem, hogy a Tiednek ennyivel kevesebb lenne.
Nálam a felnyitott motorháztető bal felső sarkában lévő matricán van a töltőmennyiség, emlékezetből írtam, de hogy vagy 480, vagy 490, az tuti.  ;)

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7328 Dátum: 2011.05.23 12:54:50 »
Lehet, hogy én nem vagyok elég figyelmes, vagy az automata klíma máskép működik, de nekem nem torpan, sőt igazából azt sem vettem észre, hogy visszafogná, pedig nyilván ezt teszi, csak valószínűleg okosan van kitalálva.
Mondjuk én ritkán használom automatán, mert akkor ebben a melegben mindig azzal kezdi (klíma nélkül), hogy csak szemből max. fokozaton le akarja fújni a fejem.  :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7329 Dátum: 2011.05.23 13:08:16 »
Mondjuk én ritkán használom automatán, mert akkor ebben a melegben mindig azzal kezdi (klíma nélkül), hogy csak szemből max. fokozaton le akarja fújni a fejem.  :D

Lefelé kell állítani rostélyokat és minden meg van oldva  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7330 Dátum: 2011.05.23 13:50:35 »
Lefelé kell állítani rostélyokat és minden meg van oldva  :D .
Viszont én olyan háklis vagyok, hogy amúgy sem bírom, ha túl hangos a szellőzés és emiatt nem hallom a motort/rádiót/közlekedést, úgyhogy a 3 vonásnál asszem nem is szoktam erősebbre tenni a befúvást.   :lol:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7331 Dátum: 2011.05.23 16:04:57 »
Lefelé kell állítani rostélyokat és minden meg van oldva  :D .
Viszont én olyan háklis vagyok, hogy amúgy sem bírom, ha túl hangos a szellőzés és emiatt nem hallom a motort/rádiót/közlekedést, úgyhogy a 3 vonásnál asszem nem is szoktam erősebbre tenni a befúvást.   :lol:
Dettó. Ezért nem használjuk szinte soha mi sem az Avéban az Auto módot  :nonono: ... Rühellem, ahogy (közel) maxon zúgatja a ventillátort  :nono: ... Ilyet max olyankor csinálok magamtól, ha a full párás ablakokat akarom lepucolni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7332 Dátum: 2011.05.23 16:08:07 »
Eleg hangos, de azt a 3-4 percet azert el lehet viselni, cserebe azert, hogy nem kell vele smmit sem foglalkozni csak homersekletet allitani egyszer az elejen es slussz.  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7333 Dátum: 2011.05.23 16:11:48 »
Én inkább állítgatom :) ... Többnyire a levegőt sem oda fújja, ahova én szeretném. Nekem ne a pofámba nyomassa  :nonono: ... Hűteni-fűteni egyaránt láb & szélvédő állásban szeretek. Ezt magától kvázi sosem választja. Nem akarok én megfázni attól, hogy beülök az autóba izzadtan, ez a hülye meg rám zúdítja direktben a tizenfokos levegőt  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7334 Dátum: 2011.05.23 16:23:00 »
Eleg hangos, de azt a 3-4 percet azert el lehet viselni, cserebe azert, hogy nem kell vele smmit sem foglalkozni csak homersekletet allitani egyszer az elejen es slussz.  :yes:
Az talán működhet, hogy először a klímával lehűtöm az autót a kívánt kőmérsékletre, aztán benyomom az auto gombot, és hagyom, hogy ő tartsa azt folyamatosan. Elvileg ilyenkor a klímát is tudja ki-be kapcsolgatni. Már rég használtam így, de jönnek a nagy melegek, úgyhogy hamarosan kipróbálom megint.  ;)