Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2352603 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

VLina33

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6690 Dátum: 2010.12.22 15:49:30 »
Helló mindenki.Regisztráltam, mert nem nagyon jönnek rá a szerelők mi a gond a kocsimmal.1996-os Rav4-es.Dadog a motor, de csak mikor már meleg a motor, a szivató visszaáll (hidegen ,szivató mellett kutya baja). Olyan gázadáskor, mintha nem is nyomnám a gázt, majd megiramodik rendesen.Úgy 20 percig így szórakozik ,majd megszűnik a dadogás. Ja, jelentősen megnőtt azóta a  fogyasztás.Gyertya,légszűrőcsere volt.
Ha van valami ötlet, szívesen fogadom.
Pedig olyan jó kis kocsi ::)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6691 Dátum: 2010.12.22 15:51:55 »
És milyen motor van benne...?  :flowers:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6692 Dátum: 2010.12.22 15:53:33 »
Így hirtelen, amennyire tudom, ezt a modellt csak a 2.0 benzinessel szerelték, a 3S-FE motorral.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6693 Dátum: 2010.12.22 15:55:43 »
Helló mindenki.Regisztráltam, mert nem nagyon jönnek rá a szerelők mi a gond a kocsimmal.1996-os Rav4-es.Dadog a motor, de csak mikor már meleg a motor, a szivató visszaáll (hidegen ,szivató mellett kutya baja). Olyan gázadáskor, mintha nem is nyomnám a gázt, majd megiramodik rendesen.Úgy 20 percig így szórakozik ,majd megszűnik a dadogás. Ja, jelentősen megnőtt azóta a  fogyasztás.Gyertya,légszűrőcsere volt.
Ha van valami ötlet, szívesen fogadom.
Pedig olyan jó kis kocsi ::)
Lambda-szondát kéne ellenőrizni... Légtömeg-mérőt... Fojtószelep-pozíció érzékelőt (TPS)... Kitisztítani a fojtószelep-házat és az alapjárati rendszert.

Szerintem injektoros szakműhelybe vidd.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

VLina33

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6694 Dátum: 2010.12.22 17:31:07 »
Ja, a motor 2.0 -es benzines.  Addig is köszi a tippeket,továbbítom a szerelőknek.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6695 Dátum: 2010.12.22 18:27:20 »
Na, ha a szerelő erre még nem jött rá, akkor itt az ideje, hogy cserélj - szerintem. Üdv a csapatban.

Nem tudom, hogy honnan írsz, de, ha nem akarod elvinni márkaszervizbe - van egy pár, ahova nyugodt szívvel elviheted, mert kifogástalan és lelkiismeretes munkát végeznek -, akkor márkafüggetlen, de Toyotás szerelőt is tudunk ajánlani.

Márkaszerviz ügyben  a megfelelő topicokban találsz információkat, mígy a független szerelők tekintetében az általunk ajánlott szerelők topicjában.

Az Internetes távdiagnosztika nem lehet mérvadó, általáben jó eséllyel megtaláljuk a választ a hibajelenségre, de ez csak támpont a szerelőnek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

VLina33

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6696 Dátum: 2010.12.22 19:10:21 »
A topikban sajna csak tőlem távol eső szerelő címeket találtam. Én Sopron és Szombathely között lakom ,köszönettel fogadnám ,ha megtudnál nevezni egy márkafüggetlen szerelőt a környékemen. Előre is köszönöm.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6697 Dátum: 2010.12.22 19:15:49 »
A topikban sajna csak tőlem távol eső szerelő címeket találtam. Én Sopron és Szombathely között lakom ,köszönettel fogadnám ,ha megtudnál nevezni egy márkafüggetlen szerelőt a környékemen. Előre is köszönöm.
Hm, talán Xanyi, vagy Nagycitrom tudna ajánlani, ők tudtommal arrafelé élnek. Ha nem írnak ide, egy PÜ-t megér szerintem.  :sorcerer:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6698 Dátum: 2010.12.22 19:20:40 »
Hm, talán Xanyi, vagy Nagycitrom tudna ajánlani, ők tudtommal arrafelé élnek. Ha nem írnak ide, egy PÜ-t megér szerintem.  :sorcerer:
Ha más téren van baj, segítek, de sajna injektoros, Toyotás (Xanyin kívül) ismeretségem nincs (mecis van).
Sopron, Egükém?
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.22 19:22:32 írta Nagycitrom »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6699 Dátum: 2010.12.22 20:12:56 »
Hm, talán Xanyi, vagy Nagycitrom tudna ajánlani, ők tudtommal arrafelé élnek. Ha nem írnak ide, egy PÜ-t megér szerintem.  :sorcerer:
Ha más téren van baj, segítek, de sajna injektoros, Toyotás (Xanyin kívül) ismeretségem nincs (mecis van).
Sopron, Egükém?

Sopron: Zénóka vagy Egüke biztosan tud ajánlani jó szerelőt.
Szombathelyen nem tudok jó helyet  :whistling:
Xanyi

VLina33

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6700 Dátum: 2010.12.22 20:20:22 »
Köszi, addig is.

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6701 Dátum: 2010.12.24 17:10:01 »
Helló!

Köszönök szépen a gyors segítséget,de úgy néz ki megoldódott a probléma!Tegnap még délután félig tankoltam a mol-on és vettem bele injektor tisztítót "spurit" :clap:és bevált!Aznap még mentem vele egy jó 30km-ert és letettem az autót estéra/éjjelre!Másnap reggel megint -4-ben indítottam és láss csodát úgy indult ahogy egy Toyotától egy fanatikus elvárja :sorcerer:Ment mind a négy henger kapásból,de ekkor még világított a visszajelző!Aztán spuri a munkahelyre!Majd 8 óra meló után elindítom és jár mint az óra!De a visszajelzőt már csak az utcánkba érve vettem észre,hogy elaludt!Mondanom sem kell majdnem kiugrottam az autóból örömömben,de talán nem látta senki az ucán mert biztos nem néztek hülyének ::)Na szóval azóta minden ok vele és nagyon remélem,hogy így is marad!Köszönöm még egyszer a segítséget és remélem nem gond,hogy új tagként nem csak egy köszönöm-öt írtam!Mindenkinek Nagyon Boldog Békés Karácsonyt kívánok!
"Azért a gyertyacserét mindenképp beiktatom"

Üdv.:TOM
A "spuri"-t én is használom, és nagyon meg vagyok vele elégedve, immáron közel 48.000 megtett km után is. :clap:
99' Avensis 1.6 4A-FE

fénnyüvő

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6702 Dátum: 2010.12.26 18:05:17 »
Sziasztok!
Vettem egy 87-es Starlet-et 1.3 benzin 12V. ::)
Sajnos-mivel ez még karbis-a vákumcsövek egy része ki van irtva, le van dugozva. :no:
Ezért nem mükszik pl. az automata szivató, és az economy meter sem, nem egyenletes az alapjárat, hidegben nem indul, stb. Kellene valami doksi v. útmutató miután rendbe tudnám rakni a vákumcsöveket, levegő szelepeket, gombákat, érzékelőket. KÉREM SEGITSETEK,NAGYON SZERETNÉM MEGCSINÁLNI EZT A KISAUTÓT!!! Előre is köszi.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6703 Dátum: 2010.12.26 18:06:00 »
Érdemes lenne a Tercel és Starlet topicokba beleolvasni sztem...  :hmmmm:
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6704 Dátum: 2010.12.26 18:26:14 »
Sajnos-mivel ez még karbis-a vákumcsövek egy része ki van irtva, le van dugozva. :no:


vmi állat kinyirta a karbidat. nézek vmi doksit de a corollaclub.hu oldalon is kérdezd meg.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002