Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2353819 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Getnow

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5865 Dátum: 2009.07.23 10:17:32 »
Sziasztok! Találkozott már valaki olyan problémával hogy ha hidegen indítok akkor semmi gond elkapja mint zinger a vorrógépet de ha csak pár métert megyek leáll majd újra indít nagy ritkán havonta talán 1x rá kell indítózni mert ha nem ossze vissza rázkódik a motor tehát olyan mintha elkapná de meg sem teljesen de ha fél másodpercel tovább indítozok akkor minden ok nam meg ha dolgozni jövök vele azt nem szereti kint hagyom a napon 8 órát :wacko: és akkor is jelentkezik ez a hiba de csak ha dolgozok :lol: olyan mintha lelke lenne és haragudna rám hogy ott hagytam :lol:
Starlet! Feel the Power!!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5866 Dátum: 2009.07.24 10:32:20 »
Ez a "nem kell foglalkozni vele" kategória szvsz  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5867 Dátum: 2009.07.24 10:40:54 »
hááát...amikor rázkodik a motor nem jár egy vagy több henger..én megnézném.. :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5868 Dátum: 2009.07.24 10:46:19 »
hááát...amikor rázkodik a motor nem jár egy vagy több henger..én megnézném.. :whistling:
Azt írja: "nagy ritkán, talán havonta egyszer" meg hogy "ha fél másodperccel tovább indítózok, akkor minden OK"  :otlet: ... Ez nem hangzik vmi súlyos bajnak - indítózni meg egyébként is addig kell, míg rendesen beindul a motor.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tgyenes

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5869 Dátum: 2009.07.26 13:38:30 »
Másfél éve van meg a Corollám, most másodszor fordult elő, hogy kb. egy tizedmásodpercre mintha "elmenne az áram". Kattan egyet, minden elsötétül, ugrik is egy picit az autó, mintha ráugranék a kuplungra, aztán minden visszajön. De tényleg annyira rövid, hogy alig lehet észrevenni. Viszont ijesztő... mi lehet ez?

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5870 Dátum: 2009.07.27 12:35:59 »
Viszont ijesztő... mi lehet ez?
Üdv tgyenes!
Valszeg ugyanaz a hibád van neked is, a Carinám is eleinte ezt a hibát produkálta, ez később csak fokozódhat úgy, hogy akár be se lehet indítani a verdát, mert mindenhonnan eltűnik az áram, majd egy idő után varázsütésre visszatér. A hiba oka nálam az volt, hogy az akkuról lejövő testkábel az elágazásnál (egyik ág a motorra, másik a kasztnira) a szorító saru alatt a savgőztől korrodálódott, nem volt rendes kontakt. Ez csak akkor látható, ha a műanyag zsugorszigetelőt levágod a saruról. Az enyémet már annyira megette a savgőz, hogy csak a csere segített. :cry:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

tgyenes

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5871 Dátum: 2009.07.28 01:18:57 »
Köszi a választ, akkor ennek minél hamarabb utánanézek.

Gubi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5872 Dátum: 2009.09.08 18:59:35 »
Üdv mindenkinek.
Egy kis segítséget kérnék. 2005-ös  D4-D Avensis  145e km-rel . Indítási nehézsége van a kicsikének. 3 hete először csak melegen észleltem, pályás haladás után, hogy sokáig kell az indítót tekertetni, hogy beinduljon. Ekkor nagyokat rázkódva nagy nehezen beindult. Sajnos már bármelyik indításnál, hidegen is rajta kell tartani az indítót 2-3 mp-ig, hogy elkapja.  Beindulás után hibátlan. Lehet akku vagy önindító? Mi lehet a baj??  Valakinek tipje, ötlete. :helpsmilie:

TZoli

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5873 Dátum: 2009.09.08 19:16:30 »
Üdv mindenkinek.
Egy kis segítséget kérnék. 2005-ös  D4-D Avensis  145e km-rel . Indítási nehézsége van a kicsikének. 3 hete először csak melegen észleltem, pályás haladás után, hogy sokáig kell az indítót tekertetni, hogy beinduljon. Ekkor nagyokat rázkódva nagy nehezen beindult. Sajnos már bármelyik indításnál, hidegen is rajta kell tartani az indítót 2-3 mp-ig, hogy elkapja.  Beindulás után hibátlan. Lehet akku vagy önindító? Mi lehet a baj??  Valakinek tipje, ötlete. :helpsmilie:

Csak tippem van:1. valamelyik porlasztó szórakozik, igaz ettől az esetek nagy részében csak melegen tekertetne
2. lelevegősödik valamelyik csőcsatlakozásnál

Vidd el valamelyik márkaszervízbe vagy komolyabb dízeleshez

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5874 Dátum: 2009.09.08 19:20:57 »
Üdv mindenkinek.
Egy kis segítséget kérnék. 2005-ös  D4-D Avensis  145e km-rel . Indítási nehézsége van a kicsikének. 3 hete először csak melegen észleltem, pályás haladás után, hogy sokáig kell az indítót tekertetni, hogy beinduljon. Ekkor nagyokat rázkódva nagy nehezen beindult. Sajnos már bármelyik indításnál, hidegen is rajta kell tartani az indítót 2-3 mp-ig, hogy elkapja.  Beindulás után hibátlan. Lehet akku vagy önindító? Mi lehet a baj??  Valakinek tipje, ötlete. :helpsmilie:

befecskendező tisztítót neki töményen, a 40l hez való STP-t kb 10-15l-hez - lehetőleg az a 15l is OMV prémium anyag legyen, és utána kiderül; ha javul akkor egyszerű koszolódás, ha nem, akkor irány a szerviz egy diagnosztikára!

üzemanyagszűrő is lehet, de az általában menetközben is érzékelhető.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Gubi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5875 Dátum: 2009.09.12 09:18:32 »
Kösz a válaszokat! Tegnap elvittem diagnosztikára. Minden eredmény negatív, viszont azt mondta a szerelő, hogy hülye hangja  van  az önindítómnak és lassan teker, lehet  ezért  indul  nehezen. Persze ezt már csak jövő héten tudom megnézetni.  Mindenesetre vettem bele rendszertisztítót ,  Pro-Tec –et,  ezt  ajánlották . Hétfőig kiderül, hogy reagál rá.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5876 Dátum: 2009.09.12 10:45:00 »
Amióta utántöltöttem a Corsában a hűtővíznek (elég sok híja volt), azóta elindulásnál kb. fél percig elég sajátos csobogó-kurutyoló hangok jönnek afelől. Ez normális - vagy éppen ez a normális, és eddig nem volt az?
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5877 Dátum: 2009.09.12 11:33:08 »
hát nem kéne. honnan jön?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5878 Dátum: 2009.09.12 12:20:43 »
Amióta utántöltöttem a Corsában a hűtővíznek (elég sok híja volt), azóta elindulásnál kb. fél percig elég sajátos csobogó-kurutyoló hangok jönnek afelől. Ez normális - vagy éppen ez a normális, és eddig nem volt az?
Ha jól rémlik, ezt szokta csinálni az a Corsa is, ami egy időben nálam volt. De mintha csak olyankor csinálta volna, mikor melegre volt állítva a fűtés... Passz.

Mindenesetre az ugye mindenképpen jó dolog, ha fel van töltve a víz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5879 Dátum: 2009.09.13 17:11:32 »
A fűtés felől jön, de a hűtővíz betöltője is arrafelé van.
music