Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1777937 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5490 Dátum: 2012.08.31 15:10:43 »
Tipikus kp. zár motor elgyengülési probléma. Csak a csere segít!

Na bakker...... És ez mibe fáj nagyságrendileg?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5491 Dátum: 2012.08.31 16:59:00 »
Thomas
Amennyire kivehető a képből Neked csak egy tükörlap fog kelleni.

Greg
Amikor megnyomod a távvezérlő gombját látszik, hogy egy picikét megmozdul az a gomb is lefelé, de nem bírja lehúzni. Mégegyszer rányomsz már megy neki, vagy harmadikra. Ugye?
Elég sokunknak volt már itt ilyen problémája, de ismétlés a tudás anyja vagy milye  :D
Gyári kp. zár motor: 40-45 körül
Bontott: 15 körül
És végül a legolcsóbb megoldás, hogy veszel egy univerzális kp. zár motort 1500 Ft-ért, és belemonyákolod. Hajlítasz felfogató lemezt meg ilyenek. Kicsit barkács, de végülis az utólagos kp.zárak is ilyenek. És olcsó!  [rohog]
Ha igényesebb vagy az autódra és bontottat szeretnél, nézz körül a Vaterán.
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.31 17:02:25 írta Xanyi »
Xanyi

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5492 Dátum: 2012.08.31 17:48:58 »

Amikor megnyomod a távvezérlő gombját látszik,.....

Igen, nagyjából így zajlik a dolog, bár az az érdekes, h most meg tökéletesen megy minden nyitás-zárás.... Na mindegy, legalább tudom mire számítsak. Köszi az infót!

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #5493 Dátum: 2012.09.01 22:12:50 »
Sziasztok!
A hátsó fékdobok visszarakásakor elég csak felhelyezni a dobot, majd a kereket visszaszerelni, vagy van egyéb tennivaló is? A Hayes könyv azt írja, hogy egy új patenttal/alátéttel rögzíteni kell a dobot, de ezt nem igazán értem.
Valamint: ha frissen festett dobot rakok fel, akkor kell valamilyen "kenőcs" a dob arcára (amire a kerék felfekszik) az összerohadás elkerülése végett, vagy ez felesleges?
Köszi előre is!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #5494 Dátum: 2012.09.01 22:49:40 »
Sziasztok!
A hátsó fékdobok visszarakásakor elég csak felhelyezni a dobot, majd a kereket visszaszerelni, vagy van egyéb tennivaló is? A Hayes könyv azt írja, hogy egy új patenttal/alátéttel rögzíteni kell a dobot, de ezt nem igazán értem.
Valamint: ha frissen festett dobot rakok fel, akkor kell valamilyen "kenőcs" a dob arcára (amire a kerék felfekszik) az összerohadás elkerülése végett, vagy ez felesleges?
Köszi előre is!

Dob fel, kerék fel, ennyi.
Azon a részen a kerékagyat kell megkenni zsírral. Azt a részt ahová a dob és a felni középső furata felfexik, mert oda szokott rárohadni minden.
Xanyi

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #5495 Dátum: 2012.09.01 23:00:36 »
Dob fel, kerék fel, ennyi.
Azon a részen a kerékagyat kell megkenni zsírral. Azt a részt ahová a dob és a felni középső furata felfexik, mert oda szokott rárohadni minden.

Ok, köszi!

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5496 Dátum: 2012.09.02 21:36:12 »
Sziasztok!

Ismét zöldfülü, festős és kicsit offtopic kérdés (elnézést): ez a festék, amit a fékdobra már felszórtam 3 rétegben elvileg 800 fokig hőálló, viszont az útmutatójában az áll, hogy egy óra száradás után 30-60 percig 160 fokon kell hevíteni a festett darabot, miközben füst képződik.
Érdemes/muszáj ezt a hevítést megcsinálni? Árt a 160 fok a fékdobnak (gondolom nem, el kellene viselnie)? Mennyi füst keletkezhet ilyenkor? Szabad ezt egy sima, konyhai sütőben (azaz beltérben) megcsinálni?

Bocs a sok hülye kérdés miat...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5497 Dátum: 2012.09.02 22:16:17 »
Elöször is kár volt rá ilyen drága festék. Sima matt feketével le szoktuk fújni, és évek múlva sem a hő miatt kell újra festeni, hanem mert átrozsdásodik. Elől viszonylag nagy hő képződik, de hátul a dobféken nem.
Fújd le, megszárad, mehet fel. Túlaggódod  ;)
Xanyi

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5498 Dátum: 2012.09.02 22:42:10 »
Elöször is kár volt rá ilyen drága festék. Sima matt feketével le szoktuk fújni, és évek múlva sem a hő miatt kell újra festeni, hanem mert átrozsdásodik. Elől viszonylag nagy hő képződik, de hátul a dobféken nem.
Fújd le, megszárad, mehet fel. Túlaggódod  ;)

A túlaggódás igaz  :)
Köszi a gyors választ, már rakom is vissza a dobokat.

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re:Toyota EPC
« Válasz #5499 Dátum: 2012.09.05 21:41:12 »
Sziasztok!

Sikerült a 2011-es Portable EPC-t működésre bírni, de a régi verzióhoz képest nem tudom a konkrét autó  típus beállítása után az adott alkatrészt betöltetni. A réginél az F10-es gomb szolgált a betöltésre, itt ez nem aktív és a csatolt képen is látható információval nem sikerült
dűlöre jutnom.
ebben kérnék segítséget.

Thomas


Ezzel én is szívtam, valahogy hossza próbálkozással rendbejött, de elfelejtettem a trükköt.
Azóta inkább az online toyodiy adatbázist használom. Nem kell keresgetni a frissebb verziókat, helyet nem foglal, és az utolsó év kivételével minden benne van.

[a csatolmányt egy admin törölte]

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5500 Dátum: 2012.09.06 12:48:46 »
Sziasztok!

Kollégám fapados 2008-as Yaris II-esével van egy kis gond. A hőfokszabályzót eddig finoman akadva lehetett tekerni, most viszont simán körbefordul, cserébe nem is fűt. Csak simán kiakadhatott ott valami, vagy komolyabbra kell számolni?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5501 Dátum: 2012.09.06 18:04:59 »
Sziasztok!

Kollégám fapados 2008-as Yaris II-esével van egy kis gond. A hőfokszabályzót eddig finoman akadva lehetett tekerni, most viszont simán körbefordul, cserébe nem is fűt. Csak simán kiakadhatott ott valami, vagy komolyabbra kell számolni?

Ezt bontás nélkül neked nem fogja megmondani senki. Szét kell szedni...
Xanyi

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5502 Dátum: 2012.09.07 12:34:27 »
Sziasztok!
Én még mindig a fékdobokon rugózok :) Lehet rosszul visszarakni fékdobot?
Most menetközben szakasos csiszolást hallani a hátsó kerekek felől.
Mindjárt megemelem a kocsit és megvizsgálom jobban is...
Így raktam vissza: dob fel, kerék rá, csavarok nagyon enyhén meghúzva, kézi-és lábfék párszor berántva/megtaposva, csavarok rendesen meghúzva.

Xanyi: közben kikaptam a légszűrőház csövét és mentem egy kört. Megszűnt a rezgés, köszi a tippet! Hol lehet ilyen olajálló szerelőpasztát kapni? Eddig csak Mester olajálló szilikont találtam. Ez is megteszi?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5503 Dátum: 2012.09.07 17:42:04 »
Sziasztok!
Én még mindig a fékdobokon rugózok :) Lehet rosszul visszarakni fékdobot?
Most menetközben szakasos csiszolást hallani a hátsó kerekek felől.
Mindjárt megemelem a kocsit és megvizsgálom jobban is...
Így raktam vissza: dob fel, kerék rá, csavarok nagyon enyhén meghúzva, kézi-és lábfék párszor berántva/megtaposva, csavarok rendesen meghúzva.

Xanyi: közben kikaptam a légszűrőház csövét és mentem egy kört. Megszűnt a rezgés, köszi a tippet! Hol lehet ilyen olajálló szerelőpasztát kapni? Eddig csak Mester olajálló szilikont találtam. Ez is megteszi?

Fel lehet tenni rosszúl, mégpedig fordítva. De akkor a kerék már nem megy fel és a fék sem fog fogni  :D

A 2-3000 Ft-os szerelőpasztánál nem olcsóbb pár db fekete színü lemezcsavar?
Xanyi

RadyR

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5504 Dátum: 2012.09.07 18:36:25 »
Fel lehet tenni rosszúl, mégpedig fordítva. De akkor a kerék már nem megy fel és a fék sem fog fogni  :D

Azért a fordított felrakást kizárhatjuk :)
Megemeltem a kocsit mindegyik keréknél (ékelve, kézifék nélkül) és inkább elöl van a gond. Elöl alig lehet megpörgetni a kerekeket. Fél fordulat után lefékeződik erős surlódás közepette. Mehetek szervízbe?