Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1778183 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4170 Dátum: 2010.08.31 13:06:19 »
Az én Corollámban LIP van és ettől jóval kevesebbe került. Ha nem sürgős, írj privátot és rákérdezek ismerősnél, hogy mennyi lenne vékony ceruzával.  ;)
A nagyon olcsó több régebbi autónkban 2 csodálatos hetet bírt... :wacko:
         

kl3m1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4171 Dátum: 2010.08.31 17:13:53 »
Sziasztok!

Érdekes esetet szeretnék veletek megosztani!

2-3 héttel ezelőtt check engine lámpa bekapcsolt. Akkor elvittem a szokásos emberemhez Yarisom (2000.08 havi 1.0). A hibát kiütötte, és azt mondta oxigénszenzor. Ezt megtisztította elmondása alapján. De mentem 30 km-t, és újra kigyulladt a lámpa. Azóta égett a lámpa mai napig.
Időközben megismerkedtem egy Yaris alkatrésszel foglalkozó srácot, akivel beszéltem a problémáról, azt mondta kapásból, hogy első lambdaszonda lesz.
Ma kicseréltük egy bontott szondára. Satu le, hogy ne jelezze a hibát. Majd beindít, hibajelzés eltűnt. Ekkor örültem.

Jöttem vissza munkahelyemre, akkor észrevettem, hogy piros lámpánál induláskor nem veszi az adást a gép. Kis idő kell, utána kezd el lomhán gyorsulni az autó.
Ha úgy váltok, és kétezres fordulaton van a motor, ugyanúgy érzem a reakcióidőt. Ha pörgősen váltok, nincs "kimaradás",  de érzem, nem úgy gyorsul ahogy előtte.

Szerintetek mit tegyek? Az eredeti lambdaszonda nálam van, azt bármikor visszatehetem megnézni, hogy megszűnik-e a fentebb írtak.

Node akkor lehet újra kigyullad a chk engine lámpa.

Várom javaslatotokat.

Köszi, Klemi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4172 Dátum: 2010.08.31 17:31:54 »
Sziasztok!

Érdekes esetet szeretnék veletek megosztani!

2-3 héttel ezelőtt check engine lámpa bekapcsolt. Akkor elvittem a szokásos emberemhez Yarisom (2000.08 havi 1.0). A hibát kiütötte, és azt mondta oxigénszenzor. Ezt megtisztította elmondása alapján. De mentem 30 km-t, és újra kigyulladt a lámpa. Azóta égett a lámpa mai napig.
Időközben megismerkedtem egy Yaris alkatrésszel foglalkozó srácot, akivel beszéltem a problémáról, azt mondta kapásból, hogy első lambdaszonda lesz.
Ma kicseréltük egy bontott szondára. Satu le, hogy ne jelezze a hibát. Majd beindít, hibajelzés eltűnt. Ekkor örültem.

Jöttem vissza munkahelyemre, akkor észrevettem, hogy piros lámpánál induláskor nem veszi az adást a gép. Kis idő kell, utána kezd el lomhán gyorsulni az autó.
Ha úgy váltok, és kétezres fordulaton van a motor, ugyanúgy érzem a reakcióidőt. Ha pörgősen váltok, nincs "kimaradás",  de érzem, nem úgy gyorsul ahogy előtte.

Szerintetek mit tegyek? Az eredeti lambdaszonda nálam van, azt bármikor visszatehetem megnézni, hogy megszűnik-e a fentebb írtak.

Node akkor lehet újra kigyullad a chk engine lámpa.

Várom javaslatotokat.

Köszi, Klemi

Hehe, lambdaszondát tisztítani...  :D
Azt lehet tudni, hogy mi volt a hibakód?
Ez nem lambdaszonda hibának tűnik, hanem légtömegmérőnek... Azt kell kipucolni, vagy szükség szerint cserélni. Vidd márkaszervízbe, mert ez a találgatás drágább lesz!
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4173 Dátum: 2010.08.31 17:35:23 »
Sziasztok!

Egy apró problémám lenne, mégpedig hogy a csomagtartó teleszkópjai gyengélkednek a kocsiban.
Utánanéztem a felhozatalnak és kicsit megdöbbentem az árakon: a gyári 25k/db, a LIP márkájú 14k/db és a Moliton 3k/db.
Érdemes szerintetek a drágábbat venni? Esetleg bontottan gyárit?

Köszi előre is,
Csocsó

Az a Moliton nem tudom mi lehet, de ennyiért felejtős. Az ilyen olcsó utángyártottak kb 1 évet szoktak bírni. A gyári nagyon drága, én a LIP-el próbálkoznék!
Xanyi

kl3m1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4174 Dátum: 2010.08.31 17:51:10 »
Sziasztok!

Érdekes esetet szeretnék veletek megosztani!

2-3 héttel ezelőtt check engine lámpa bekapcsolt. Akkor elvittem a szokásos emberemhez Yarisom (2000.08 havi 1.0). A hibát kiütötte, és azt mondta oxigénszenzor. Ezt megtisztította elmondása alapján. De mentem 30 km-t, és újra kigyulladt a lámpa. Azóta égett a lámpa mai napig.
Időközben megismerkedtem egy Yaris alkatrésszel foglalkozó srácot, akivel beszéltem a problémáról, azt mondta kapásból, hogy első lambdaszonda lesz.
Ma kicseréltük egy bontott szondára. Satu le, hogy ne jelezze a hibát. Majd beindít, hibajelzés eltűnt. Ekkor örültem.

Jöttem vissza munkahelyemre, akkor észrevettem, hogy piros lámpánál induláskor nem veszi az adást a gép. Kis idő kell, utána kezd el lomhán gyorsulni az autó.
Ha úgy váltok, és kétezres fordulaton van a motor, ugyanúgy érzem a reakcióidőt. Ha pörgősen váltok, nincs "kimaradás",  de érzem, nem úgy gyorsul ahogy előtte.

Szerintetek mit tegyek? Az eredeti lambdaszonda nálam van, azt bármikor visszatehetem megnézni, hogy megszűnik-e a fentebb írtak.

Node akkor lehet újra kigyullad a chk engine lámpa.

Várom javaslatotokat.

Köszi, Klemi

Hehe, lambdaszondát tisztítani...  :D
Azt lehet tudni, hogy mi volt a hibakód?
Ez nem lambdaszonda hibának tűnik, hanem légtömegmérőnek... Azt kell kipucolni, vagy szükség szerint cserélni. Vidd márkaszervízbe, mert ez a találgatás drágább lesz!

Xanyi, plz. áruld el hogy lehet tisztítani. Autószereléshez nem értek :(

Egyébként azt gondolom ismerlek, nick alapján :)

Hibakódot nem tudok, mert nem árulta el a szerelő. Ezzel kapcsolatosan, ha egyéb licitálható site-on látok 8500 HUF-ért hibakiolvasót szoftverrel, az jó? Én is tudnám használni?
Alkalmanként 5e HUF-ot fizetni érte, vagy 1x megvenni egy ilyen cuccot, nem ugyanaz az árkategória....

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4175 Dátum: 2010.08.31 18:48:49 »
Honnan ismerjük egymást? :eek:

A lényeg: P0171 és a P0172 hibakód a túl dús vagy a túl szegény keverék. Erre aztán a szerelők jönnek hozzánk lambdaszondáért meg injektorér, és szépen elköltetnek az emberekkel százezreket, a hiba pedig megmarad.
Pedig a Yaris ezt a hibakódot 90%-ban a légtömegmérő hibájából adja be. Gyakran társul hozzá menetteljesítmény csökkenés, torpanás. Ha üzemmeleg motornál, álló autónál megvárod amíg leesik teljesen alapjáratra a fordulatszám, majd adsz egy pillanatra padlógázt, és ekkor nem pörög fel egyszerre a motor, hanem egy pillanatra "fullad-torpan" felpörgés elött, na az tuti légtömegmérő!

A légtömegmérőt a légszűrőház menetirány szerinti jobb oldalán találod, két csavarral van rögzítve a légszűrőházba. A légszűrőházad 3 db 10-es fejü csavar tartja, azokat ki kell csavarni, majd a légyszűrőházat egyhén megemelni, így hozzáférhető a két csavarja a légtömegmérőnek. Ha kintvan, akkor kapásból látható egy kis hőmérő szonda, azt is érdemes megpucolni, de a lényeg nem ott van, hanem fénynél belekukucskálva a kis nyílásaiba látható két fém szál. Na azok feketék lesznek, és csillogóra kell őket pucolni. A tisztítás módja, hogy féktisztító sprayvel lefújod, majd hagyod hogy elpárologjon a szer.
Az egész művelet alatt legyen levéve az akkusaru!
Ha ez nem segít, még mindig lehet ez a rossz, mert megesik hogy a tisztítás már nem segít, csak a csere.

Ha ezzel nem oldódik meg, akkor még mindig lehet tovább nézelődni, bár a hibakódot jó volna tudni.
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4176 Dátum: 2010.08.31 18:50:23 »
Idézet
Hibakódot nem tudok, mert nem árulta el a szerelő. Ezzel kapcsolatosan, ha egyéb licitálható site-on látok 8500 HUF-ért hibakiolvasót szoftverrel, az jó? Én is tudnám használni?
Alkalmanként 5e HUF-ot fizetni érte, vagy 1x megvenni egy ilyen cuccot, nem ugyanaz az árkategória....

Hibakódkiolvasót ezért kár venni, arról nem is beszélve, hogy a puszta hibakóddal úgysem sokra mész, kell még ezer meg egy dokumentáció vagy műszer egy hibakereséshez!
Xanyi

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4177 Dátum: 2010.09.02 16:04:08 »
Egy újabb kérdésem lenne: Kikapcsolt zenénél, házak között, letekert ablakkal hallok menet közben olyan hangot, mint amikor fékez az ember, fékezésnél erősebb. A betétek elég jó állapotban vannak, és a tárcsák sem vállasodnak. Mi okozhatja? Elég halk, de mégis zavaró tud lenni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4178 Dátum: 2010.09.02 21:06:33 »
Lehet hogy szorulnak picit a fékeid, folyamatosan összeér a betét és a tárcsa. Nézd meg némi haladás után, hogy nem melegszik-e a felni rendellenes mértékben? Nem szabad forró legyen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4179 Dátum: 2010.09.05 13:24:18 »
Egy kérdésem lenne.
Visszaraktam a gyári rádiót. Gyárilag 2 hangszórós és próbáltam rákötni másik kettőt.
Visszakerestem a vezetékeket és rákötöttem de nem akart megszólalni.
A rádión megvannak a csatlakozók minden a helyén van.
Lehet, hogy a rádión belül van a gond?
Vagy csak ennyit tud?

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4180 Dátum: 2010.09.09 21:16:38 »
Sziasztok!

II-es Yaris csomagtartó zárral kapcsolatban lenne kérdésem.
Olyat csinált régebben, hogy ha nyitottam a távirányítóval a kocsit, akkor nem lehetett benyomni a gombot (csak akkor, ha kulccsal rányitottam), aztán volt amikor működött rendesen.
Most már nem nyitja és nem zárja a központi a hátulját.
Mi mehetett tönkre?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4181 Dátum: 2010.09.09 22:00:22 »
Sziasztok!

II-es Yaris csomagtartó zárral kapcsolatban lenne kérdésem.
Olyat csinált régebben, hogy ha nyitottam a távirányítóval a kocsit, akkor nem lehetett benyomni a gombot (csak akkor, ha kulccsal rányitottam), aztán volt amikor működött rendesen.
Most már nem nyitja és nem zárja a központi a hátulját.
Mi mehetett tönkre?

Valószínüleg a motor.
Xanyi

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4182 Dátum: 2010.09.09 22:13:35 »
Sziasztok!

II-es Yaris csomagtartó zárral kapcsolatban lenne kérdésem.
Olyat csinált régebben, hogy ha nyitottam a távirányítóval a kocsit, akkor nem lehetett benyomni a gombot (csak akkor, ha kulccsal rányitottam), aztán volt amikor működött rendesen.
Most már nem nyitja és nem zárja a központi a hátulját.
Mi mehetett tönkre?

Valószínüleg a motor.

Javítható az? Vagy csere? Mennyibe fáj egy, ha az a gond?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4183 Dátum: 2010.09.10 19:01:54 »
Csere. Az ára passz. Gyári vagy utólagos központizár?
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.11 10:28:37 írta kleingy »
Xanyi

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4184 Dátum: 2010.09.10 19:23:16 »
gyári...
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.11 10:28:45 írta kleingy »