Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4308935 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24210 Dátum: 2016.01.23 10:35:09 »
Néhány évre visszamenőleg most már ugye le lehet kérdezni a műszakiztatás és adásvételkori óraállásokat, ha jól értelmeztem. :clap:
 Ez persze a régebben forgalomba helyezettekre és a MOST behozottakra ugye nem ad elegendő infot. :no:
DE, ahogy halad az idő, egyre több évre visszamenőleg fognak látszódni az óraállások. Így remélhetőleg lassan-lassan "leszoknak" a csalók a tekergetésről. :devil:
Úgyhogy terjeszteni kell ezt  a lekérdezhetőséget, hogy enélkül senki ne vegyen többet autót... :otlet:
 :flowers:
És aki nagyon sokat megy, 2 évente visszatekerteti (mondjuk 50ekmel) az óráját, mielött műszakiztattja így papiron "keveset futott". :D Ezzel lehúzzák a valós (kevés) km-t futott használtautók árát, a sokat futottak meg eladhatatlanok.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24211 Dátum: 2016.01.23 10:43:53 »
És aki nagyon sokat megy, 2 évente visszatekerteti (mondjuk 50ekmel) az óráját, mielött műszakiztattja így papiron "keveset futott". :D Ezzel lehúzzák a valós (kevés) km-t futott használtautók árát, a sokat futottak meg eladhatatlanok.

Igen...sajnos a "magyar" találékonyság páratlan...  :cry: de reméljük, azért ez kirívó... :hmmmm:
Azért az állapotot is meg kell nézni  a továbbiakban is. Ez csak egy plusz ellenőrzési lehetőség... :yes:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24212 Dátum: 2016.01.23 10:57:40 »
És aki nagyon sokat megy, 2 évente visszatekerteti (mondjuk 50ekmel) az óráját, mielött műszakiztattja így papiron "keveset futott". :D Ezzel lehúzzák a valós (kevés) km-t futott használtautók árát, a sokat futottak meg eladhatatlanok.
Na, EZ AZ, amit nem tudnak kiszűrni...  :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24213 Dátum: 2016.01.23 11:00:14 »
Igen...sajnos a "magyar" találékonyság páratlan...  :cry: de reméljük, azért ez kirívó... :hmmmm:
Azért az állapotot is meg kell nézni  a továbbiakban is. Ez csak egy plusz ellenőrzési lehetőség... :yes:
Gondolom egyre több embernek van felszerelése hozzá,
viszont tudtommal  egyre több minden kiolvasható a mai autók softwareből.
(Kérdés, ha nem szakszervizben szervizelték a softwareből mi látható belőle, intervallum lenullázásán kívül .
Ha meg nem is volt szervizelve sok km alatt sem, csak észrevenni :hmmmm:)

Satoshie

  • Vendég
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24214 Dátum: 2016.01.23 13:44:50 »
Sziasztok!

Lassan itt az ideje a 20 éves Audi A4-esem lecserélésének és a sok jó vélemény alapján egy Avensis 2.0-s dízelre (2007-2009 évj) szeretném cserélni.
Már biztosan megkérdezték páran, de bátorkodom ismét feltenni e kérdést, hogy mire kell figyelni ezeknél a modelleknél, esetleg milyen autót nem szabad megvenni, melyek a legjobban sikerült konstrukciók stb.?

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24215 Dátum: 2016.01.23 18:38:30 »
Sziasztok.

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a gyöngyösi vagy miskolci toyotaszervízről van e vmi vélemény, nyilván a pozitív érdekel.Lenne egy két dolog amit cserélni kellene az autón, és nem tudom melyik szervízbe vigyem...Köszi előre is!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24216 Dátum: 2016.01.23 22:19:05 »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24217 Dátum: 2016.01.24 11:11:27 »
Sziasztok.

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a gyöngyösi vagy miskolci toyotaszervízről van e vmi vélemény, nyilván a pozitív érdekel.Lenne egy két dolog amit cserélni kellene az autón, és nem tudom melyik szervízbe vigyem...Köszi előre is!
A miskolci szerviz új.
A régihez (ha maradt a szerelőgárda) be ne vidd az autód! :nono: Nekem csak rossz tapasztalatom volt. :censored: :censored: :censored: :censored: :censored:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24218 Dátum: 2016.01.24 11:14:55 »
És aki nagyon sokat megy, 2 évente visszatekerteti (mondjuk 50ekmel) az óráját, mielött műszakiztattja így papiron "keveset futott". :D Ezzel lehúzzák a valós (kevés) km-t futott használtautók árát, a sokat futottak meg eladhatatlanok.
Ezt a 2 évente visszatekergetést szerintem 1000-ből 1 csinálja. Kereskedőkből, meg 1000-ből 999. Nem mindegy... :nonono:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24219 Dátum: 2016.01.24 13:39:13 »
Ezt a 2 évente visszatekergetést szerintem 1000-ből 1 csinálja. Kereskedőkből, meg 1000-ből 999. Nem mindegy... :nonono:
Kereskedő max az utolsó műszaki állásáig tekerheti vissza :D
Vagy nem törődnek vele hogy kiderül, hogy nála tekerték vissza? :hmmmm:

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24220 Dátum: 2016.01.24 13:50:14 »
Kereskedő max az utolsó műszaki állásáig tekerheti vissza :D
Vagy nem törődnek vele hogy kiderül, hogy nála tekerték vissza? :hmmmm:

EDDIG lehet, hogy nem törődtek vele... amíg nem lehetett visszaellenőrizni, ill. kevesen ismerik ezt a lehetőséget!
Pontosan ezért írtam azt, hogy ezentúl senki ne vegyen autót lekérdezés nélkül. Így egyre kevésbé fogják merni visszatekerni jobban. :yes:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24221 Dátum: 2016.01.24 14:55:26 »
Kereskedő max az utolsó műszaki állásáig tekerheti vissza :D
Vagy nem törődnek vele hogy kiderül, hogy nála tekerték vissza? :hmmmm:
Az exem forgalmijába, 2 évvel ezelőtt vizsgakor beleírták a 400valahányezres kmóraállást, és most mégis 230-cal árulják... Szerinted egy tízes skálán mennyire izgatja a neppereket? :hmmmm: Szvsz 1-s szinten. :tt2:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24222 Dátum: 2016.01.24 15:02:56 »
Az exem forgalmijába, 2 évvel ezelőtt vizsgakor beleírták a 400valahányezres kmóraállást, és most mégis 230-cal árulják... Szerinted egy tízes skálán mennyire izgatja a neppereket? :hmmmm: Szvsz 1-s szinten. :tt2:
Semennyire, majd azt mondja, ha rákérdeznek, ő nem tudja ki mikor tekerte, ő hozzá így került (gondolom konkrétan bizonyítani kéne, hogy ő volt) :cry:
Esetleg óracsere? :whistling:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24223 Dátum: 2016.01.24 16:26:37 »
Semennyire, majd azt mondja, ha rákérdeznek, ő nem tudja ki mikor tekerte, ő hozzá így került (gondolom konkrétan bizonyítani kéne, hogy ő volt) :cry:
Esetleg óracsere? :whistling:
Nem kellene bizonítani, ha használt kocsi bizományos értékesítése vagy megvételekor a km állást is rögzítenék. Nem túl bonyolult dolog, még egy rublika az okmányon és valakinek akkor alá kellene írni azt az értéket. Ha nincs ilyen, akkor érvénytelen. Értem, hogy ettől nem szűnik meg egycsapásra a csalás, de valahol el kellene kezdeni.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24224 Dátum: 2016.01.24 16:50:45 »
Nem kellene bizonítani, ha használt kocsi bizományos értékesítése vagy megvételekor a km állást is rögzítenék. Nem túl bonyolult dolog, még egy rublika az okmányon és valakinek akkor alá kellene írni azt az értéket. Ha nincs ilyen, akkor érvénytelen. Értem, hogy ettől nem szűnik meg egycsapásra a csalás, de valahol el kellene kezdeni.
Nem úgy van , hogy a bizományosi értékesítésnél (a megbizást) eladást követően akár össze is téphetik és nem is kerül dokumentálásra, hiszen az eladó nevéről direkt kerül a vevő nevére a forgalmi???