Szerző Téma: Képek  (Megtekintve 463156 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Képek
« Válasz #2130 Dátum: 2009.01.07 23:51:19 »
kollegám küldte a képeket dubaiból:

Miért van vajon nyitva ilyen sok autó motorházteteje?

Gondolom a fele lerobbant.  :tt2: :clap: :clap: :clap: [rohog] :yes:

Amikor beírtam a hsz-t, 100 % biztos voltam benne, hogy le fogod ütni ezt a labdát  :D :D :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Képek
« Válasz #2131 Dátum: 2009.01.07 23:54:47 »
Miért van vajon nyitva ilyen sok autó motorházteteje?

Hűtik a motorteret :D
Egyik ismerős szokott ilyet csinálni :otlet: pályázás után motortető kinyit, had hűljön a turbó :cool2: d4d Corija van :whistling:

Dehát ez ökörség, ettől ugyan nem hűl  :ph34r: ... Motortető tökmindegy, de megállás után még járatni kell alapjáraton mondjuk kb. egy percig. Az úgy teljesen megfelelő és elegendő. Hálistennek ezt jóbarátném is full rutinból csinálja már, sőt odáig ment, hogy MINDEN leállítás előtt járatja egy kicsit helyben (legalább 20-30 mp-t) - mármint ha meleg a motor, nyilván. Mondjuk ez már kissé a másik véglet, de még mindig jobb így, mintha sosem járatná  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Re: Képek
« Válasz #2132 Dátum: 2009.01.08 09:42:37 »
Gondolom a fele lerobbant.  :tt2: :clap: :clap: :clap: [rohog] :yes:

miért nem a gyári vw touraegekkel nyomják a sivatagban ezt? :whistling:
a kérdés költői...talán mert nem bírnák a rendszeres, naponta bő 1,5 óra terepezést a hőségben...

és hogy miért van nyitva minden motorháztető...pl. tudod mennyi por-homok lesz a légszűrőben???
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.08 09:49:44 írta leszilaci »

Peti

  • Vendég
Re: Képek
« Válasz #2133 Dátum: 2009.01.08 10:45:13 »
Dehát ez ökörség...

Persze, alapvetően az. ::)
De ha belegondolsz -effektív- jobban hűl a motortért ha nincs rajta a fedő :clown:


OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Képek
« Válasz #2134 Dátum: 2009.01.08 12:56:58 »
Gondolom a fele lerobbant.  :tt2: :clap: :clap: :clap: [rohog] :yes:

miért nem a gyári vw touraegekkel nyomják a sivatagban ezt? :whistling:
a kérdés költői...talán mert nem bírnák a rendszeres, naponta bő 1,5 óra terepezést a hőségben...

és hogy miért van nyitva minden motorháztető...pl. tudod mennyi por-homok lesz a légszűrőben???



 A VW-en kivul nincs tobb automarka ? Toyota meg VW es kesz, ennyi. Vagy miert kell mindig a VW-el jonni?

Nyilvan a sivatagban sok a por-homok. Ezt akartad mondani?  Mert ha arra gondolsz, hogy minden megallas utan kirazzak a szuroket, hat nem! Eleve mas szuro van bennuk, nem a klasszikus papir.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

leszilaci

  • Vendég
Re: Képek
« Válasz #2135 Dátum: 2009.01.08 13:27:49 »
A VW-en kivul nincs tobb automarka ? Toyota meg VW es kesz, ennyi. Vagy miert kell mindig a VW-el jonni?

Nyilvan a sivatagban sok a por-homok. Ezt akartad mondani?  Mert ha arra gondolsz, hogy minden megallas utan kirazzak a szuroket, hat nem! Eleve mas szuro van bennuk, nem a klasszikus papir.
alfának van ? ;)
miért ezekkel jövök elő? kérdezhetnénk Tőled is :D

ezt akartam mondani. és igen, megállnak és kirázzák a port a szűrőből. kitakarítják.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Képek
« Válasz #2136 Dátum: 2009.01.08 13:55:20 »
alfának van ? ;)
miért ezekkel jövök elő? kérdezhetnénk Tőled is :D

Ez megint hogyan jon ide?  ::)

Miert a Toyotanak van 100 eves multja, mint az Alfanak ?  :whistling: Ennek a kerdesnek is kb. annyi ertelme van, mint az Alfasnak ?

Kulonben ha mar itt tartunk a www.drivearabia.com adatai szerint eleg szep mennyisegu Land Rover Range Rover, Mitsubishi Pajero, Nissan Pathfinder, Nissan Patrol, Jeep Wrangler talal gazdara arrafele. Ezeknek egyike sem marad el technikailag a Land Cruisertol, sot van amelyik joval tulteljesiti! Es akkor igy maris felsoroltam ugye 5 markat!  :whistling:


ezt akartam mondani. és igen, megállnak és kirázzák a port a szűrőből. kitakarítják.

Ezt konkretan tudod vagy csak gondolod ?
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Képek
« Válasz #2137 Dátum: 2009.01.13 17:25:49 »
Kulonben ha mar itt tartunk a www.drivearabia.com adatai szerint eleg szep mennyisegu Land Rover Range Rover, Mitsubishi Pajero, Nissan Pathfinder, Nissan Patrol, Jeep Wrangler talal gazdara arrafele. Ezeknek egyike sem marad el technikailag a Land Cruisertol, sot van amelyik joval tulteljesiti! Es akkor igy maris felsoroltam ugye 5 markat!  :whistling:

Ugyan mivel teljesítik "jóval túl"? Francba az állandó összehasonlítgatással, azt hittem, ezt már abbahagytuk  :helpsmilie:
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.13 17:31:18 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Képek
« Válasz #2138 Dátum: 2009.01.13 19:21:41 »
Biztos K@N szűrőbetét van benne, amit naponta tisztítanak tuti nem direktszűrő az hazavágná a motort 1 nap alatt.

Nem emlitettem direktszurot. Vagy igen ?  :whistling:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Képek
« Válasz #2139 Dátum: 2009.01.13 20:06:50 »
És nem tökmindegy, hogy miért nyitják ki azt a q... motorháztetőt? Nyilván nem azért, mert a fél flotta lerobbant - innentől meg kit érdekel? Tudom, tudom, eredetileg én tettem föl a kérdést - de ha sejtettem volna, hogy ekkora purpárlé lesz belőle, hát tutira inkább magamban tartom. Majd keresünk valami avatott beduin sofőrt, és megkérdezzük  :whistling: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Képek
« Válasz #2140 Dátum: 2009.01.13 20:09:55 »
Naplemente az Erdélyi Szigethegységben, kb. 1200 méter magasan, múlt péntek délután a mínusz rengeteg fokban... Én még ilyen hidegben nem nagyon túráztam, de az ilyen és ehhez hasonló látványokért megérte  :yes:

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Képek
« Válasz #2141 Dátum: 2009.01.16 02:30:24 »
Látom téma volt a LandCruiser, akármi miatt is volt nyitva soknak a motorházteteje, az arabok mégis annyira szeretik, hogy imádkoznak előtte [rohog]

kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Képek
« Válasz #2142 Dátum: 2009.01.24 15:38:51 »
kisa
born to ride

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Képek
« Válasz #2143 Dátum: 2009.02.02 12:24:10 »
Hétvégi berlini találkozás :)


[a csatolmányt egy admin törölte]

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Képek
« Válasz #2144 Dátum: 2009.02.09 20:31:16 »
Ma láttam ezt a corollát, elég tip-top volt, az amerikai rendszám kerete is Toyotás volt.  :) (Bocsi a minőségért.)

[a csatolmányt egy admin törölte]