Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351736 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Oldjawás

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17085 Dátum: 2017.03.28 21:44:00 »
Hali mindenki!
Tervezek venni egy prius2 -t . Ennek nagyon tetszik a belseje ,viszont eléggé sokat futott. Mi a véleményetek a kocsiról?
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/prius/toyota_prius_1_5_hsd_ipa_navi_2006_automata_full_extra-11201626

Szia.

Ez az autó már ki lett vesézve a facebookon, taxi volt kint, vagy 320 vagy 420 ezer kilóméter van benne, onnan lett visszatekerve.
Ha a hülyeségért dijakat osztogatnának, minden héten lenne Oszkár gála!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17086 Dátum: 2017.03.29 08:16:22 »
És így fog elterjedni a köztudatban, hogy a korábbi japán gyártású hibridek inverter és akksiproblémákkal küzdenek, de az angol összeszerelésű Auris HSD, na az már nem és ráadásul használtan olcsóbb is.
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.29 08:17:57 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17087 Dátum: 2017.03.29 08:46:23 »
És így fog elterjedni a köztudatban, hogy a korábbi japán gyártású hibridek inverter és akksiproblémákkal küzdenek, de az angol összeszerelésű Auris HSD, na az már nem és ráadásul használtan olcsóbb is.

És megint a "gurut" kérdezik. Egyszer már benézhetne egy-egy totalcaros újságíró a fórumra, vagy a FB-csoportba, hogy mik a valós tapasztalatok vele kapcsolatban.

De amúgy a TC folyamatos pörgése a hibrid Toyoták "bégetésén" és a "vezetési élmény hiányán" is kezd számomra unalmas lenni. Ízlések és pofonok, amin nem érdemes vitatkozni, a technika már bizonyított (én pl. személy szerint gyűlölöm a hangos járműveket, gépeket, egyszerűen túlérzékeny rá a fülem).

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17088 Dátum: 2017.03.30 19:43:04 »
Hali mindenki!
Tervezek venni egy prius2 -t . Ennek nagyon tetszik a belseje ,viszont eléggé sokat futott. Mi a véleményetek a kocsiról?
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/prius/toyota_prius_1_5_hsd_ipa_navi_2006_automata_full_extra-11201626


Francia eredetű lehet, ott nagy divat az ilyenfajta bőrözés, ami tuti is lehet, de meg merem kockáztatni, hogy extaxi.  Nem sok az a kilométer, mert annyi csak az órába lehet.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Oldjawás

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17089 Dátum: 2017.03.31 10:56:53 »

Francia eredetű lehet, ott nagy divat az ilyenfajta bőrözés, ami tuti is lehet, de meg merem kockáztatni, hogy extaxi.  Nem sok az a kilométer, mert annyi csak az órába lehet.

Jenő már leirta róla hogy taxi volt és minimum a duplája a kilóméter benne.
Ha a hülyeségért dijakat osztogatnának, minden héten lenne Oszkár gála!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17090 Dátum: 2017.04.01 08:05:05 »
Jenő már leirta róla hogy taxi volt és minimum a duplája a kilóméter benne.
Nem olvastam, de akkor nem tévedtem. ;-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17091 Dátum: 2017.04.02 09:14:44 »
Alakul a jó idő! Az idei célom, hogy levigyem 4L alá.
'08 RX400h
'09 Prius 3

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17092 Dátum: 2017.04.11 09:30:56 »
Alakul a jó idő! Az idei célom, hogy levigyem 4L alá.

Nem semmi!  :clap:

Az enyém most csusszant be 5 alá, 4.8-4.9-en áll.
Mondjuk én pályán továbbra is 140 tempomattal megyek végig, holott tudom, persze, hogy 10-15 km-el kevesebbnél lényegesen kevesebbet enne.
Nem primer célom a spórolás az autóval, de ezt szeretem a Priusban, hogy nem kell hipermillerkedni és így eszik literekkel kevesebbet egy hasonló teljesítményü benzines társánál.

Amire rájöttem, hogy a kormány kicsit túl "müanyag", a kormányzása abszolút nem direkt, de gondolom ez a valamit-valamiért elv áldozata.  ;)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17093 Dátum: 2017.04.11 15:03:57 »
Nem semmi!  :clap:

Az enyém most csusszant be 5 alá, 4.8-4.9-en áll.
Mondjuk én pályán továbbra is 140 tempomattal megyek végig, holott tudom, persze, hogy 10-15 km-el kevesebbnél lényegesen kevesebbet enne.
Nem primer célom a spórolás az autóval, de ezt szeretem a Priusban, hogy nem kell hipermillerkedni és így eszik literekkel kevesebbet egy hasonló teljesítményü benzines társánál.

Amire rájöttem, hogy a kormány kicsit túl "müanyag", a kormányzása abszolút nem direkt, de gondolom ez a valamit-valamiért elv áldozata.  ;)

Az autópálya megdobja, de én se tartom fel a forgalmat, 130-140 körül megyek, ahogy a forgalom engedi.
4L alatti fogyasztást szerintem csak főút, kevés lakott területtel lehet jó időben összehozni. De lesz ilyen is, talán húsvétkor, mert az M1-est pénteken el kell kerülni.
'08 RX400h
'09 Prius 3

Mogyoro42

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17094 Dátum: 2017.04.16 18:00:52 »
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, úgy tévedtem ide, hogy gondolkozom Prius 2-n, és pénzem is van rá, de fogalmam sincs, merre induljak.
Két hónapja bújom a piacot, és úgy érzem magam, mint egy akció filmben, ahol a kék vagy a piros vezetéket kell elvágni, csak itt 100 vezeték van, és itt is csak egy a jó.
Még azt sem mondanám, hogy az vagyok, aki megveszi az autót, és onnantól csak olajcsere... Hajlandó lennék venni pl. 1 600 000.- ért egy hibásat és rákölteni 400 000.-t, engem az érdekel, hogy annyiba kerüljön a kiszemelt, amennyit ér. (mást is  ::))
Van sok irány, magánszemély, külföldi, néhány céges is foroghat, meg persze a taxik, de egyedül semmi esélyem elkerülni az aknákat.
Meg van néhány önjelölt szakértő, akikről megint csak nem tudhatok semmit.
Ti merre indulnátok el? Ha olyan az ötlet, PÜ-ben is megköszönném, ha írnátok.

Ráadásul Kecskeméten élek, és fogalmam sincs, hogy itt korrekt szerviz egyáltalán hol található, hogy pl. egy kis szervizhez ne kelljen kivennem egy szabadnapot, míg felutazok Pestre...
Azt sem tudom, hogy van-e elérhető áron hatékony lopásgátlás...

A válaszokat előre is köszi mindenkinek!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17095 Dátum: 2017.04.17 11:56:56 »
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, úgy tévedtem ide, hogy gondolkozom Prius 2-n, és pénzem is van rá, de fogalmam sincs, merre induljak.
Két hónapja bújom a piacot, és úgy érzem magam, mint egy akció filmben, ahol a kék vagy a piros vezetéket kell elvágni, csak itt 100 vezeték van, és itt is csak egy a jó.
Még azt sem mondanám, hogy az vagyok, aki megveszi az autót, és onnantól csak olajcsere... Hajlandó lennék venni pl. 1 600 000.- ért egy hibásat és rákölteni 400 000.-t, engem az érdekel, hogy annyiba kerüljön a kiszemelt, amennyit ér. (mást is  ::))
Van sok irány, magánszemély, külföldi, néhány céges is foroghat, meg persze a taxik, de egyedül semmi esélyem elkerülni az aknákat.
Meg van néhány önjelölt szakértő, akikről megint csak nem tudhatok semmit.
Ti merre indulnátok el? Ha olyan az ötlet, PÜ-ben is megköszönném, ha írnátok.

Ráadásul Kecskeméten élek, és fogalmam sincs, hogy itt korrekt szerviz egyáltalán hol található, hogy pl. egy kis szervizhez ne kelljen kivennem egy szabadnapot, míg felutazok Pestre...
Azt sem tudom, hogy van-e elérhető áron hatékony lopásgátlás...

A válaszokat előre is köszi mindenkinek!

Következőt tudom jó szívvel ajánlani:

Facebook Prius Club csoport, keresd Juhász Jenőt, személyes garanciát vállalok -ha ez számít - az általa értékesített autókért.  Védelem ügyében pedig szívesen tudok ajánlásokat tenni, ha megvan a verda, sokszoros személy tapasztalat okán.  Nem mindegy mit és hogyan teszünk a hibridbe, kicsit más világ, mint a hagyományos autók, némileg mást kell védeni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Mogyoro42

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17096 Dátum: 2017.04.17 22:02:26 »
Következőt tudom jó szívvel ajánlani:

Facebook Prius Club csoport, keresd Juhász Jenőt, személyes garanciát vállalok -ha ez számít - az általa értékesített autókért.  Védelem ügyében pedig szívesen tudok ajánlásokat tenni, ha megvan a verda, sokszoros személy tapasztalat okán.  Nem mindegy mit és hogyan teszünk a hibridbe, kicsit más világ, mint a hagyományos autók, némileg mást kell védeni.

Köszönöm szépen a tippet!  :D

Megpróbálom.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17097 Dátum: 2017.04.18 20:35:25 »
Köszönöm szépen a tippet!  :D

Megpróbálom.

Esetleg, ha éppen szombaton ráérsz, gyeke ki a Kopár csárdához 12:00 után ott lesz legalább ötven Prius, meg Juhász Jenő is.   ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

crawshayi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17098 Dátum: 2017.04.19 20:30:53 »
Kérnék egy kis segítséget tőletek. Mostanra túl vagyok az eladás és Prius vételen nagyjából és szivesen olvasgatnék célirányosabban is erről-arról, de nem megy a keresés funkció használata. Bárhogy állítgatom egyszerű szavakra, mint pl. víz nem talál semmit a Prius téma csoportban, de a Prius szóra is csak 4 db találatot ad bárhogy állítgatom. Nem akarok dolgokat századjára is megkérdezni, az 1140 oldalnyi beszélgetésben tuti esett már szó arról ami érdekel. Most pl. aktuálisan a beázásról és megoldásáról olvasnék bővebben korábbi posztokat :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #17099 Dátum: 2017.04.20 05:21:49 »
Kérnék egy kis segítséget tőletek. Mostanra túl vagyok az eladás és Prius vételen nagyjából és szivesen olvasgatnék célirányosabban is erről-arról, de nem megy a keresés funkció használata. Bárhogy állítgatom egyszerű szavakra, mint pl. víz nem talál semmit a Prius téma csoportban, de a Prius szóra is csak 4 db találatot ad bárhogy állítgatom. Nem akarok dolgokat századjára is megkérdezni, az 1140 oldalnyi beszélgetésben tuti esett már szó arról ami érdekel. Most pl. aktuálisan a beázásról és megoldásáról olvasnék bővebben korábbi posztokat :)

Helló, én egyszerűen beírtam a "beázás" szót a keresőbe és kidobta a megoldást.  Íme:
https://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/tipp_toyota_priushoz_igy_orvosold_a_csomagter_beazasat-14078
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.