Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3352040 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Gabes3

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16320 Dátum: 2016.09.12 08:11:35 »
Köszi  Kowee!

Gabes3

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16321 Dátum: 2016.09.12 14:24:23 »
Nincs erre vonatkozó szedett az Owners Manual -ban.
Sajnos a tiéd is nagyon a térképre hajaz, nem annyira a fedélzeti parancsokra, mint pl. Temperature, air condination, radio, volume, esetleg lámpák, tempomat, stb.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16322 Dátum: 2016.09.12 16:59:30 »
Nincs erre vonatkozó szedett az Owners Manual -ban.
Sajnos a tiéd is nagyon a térképre hajaz, nem annyira a fedélzeti parancsokra, mint pl. Temperature, air condination, radio, volume, esetleg lámpák, tempomat, stb.
Benne vannak a rádió és a telefon parancsok is. Ennyit tudsz hanggal irányítani.

VMikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16323 Dátum: 2016.09.14 00:33:56 »
Üdv
Csomagtérajtó műanyag borítást csak "izomból" le kell szedni vagy van valahol rejtett csavar?
Rendszámtábla világítást cserélném ledesre.
Köszi
Mikk

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16324 Dátum: 2016.09.14 05:35:37 »
Üdv
Csomagtérajtó műanyag borítást csak "izomból" le kell szedni vagy van valahol rejtett csavar?
Rendszámtábla világítást cserélném ledesre.
Köszi
Mikk
A tetején kezd, óvatos húzásra szépen lejön, utána a többi is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

VMikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16325 Dátum: 2016.09.14 07:37:13 »
Köszi. Akkor jól sejtettem, hogy nincs csavar.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16326 Dátum: 2016.09.14 07:38:24 »
Köszi. Akkor jól sejtettem, hogy nincs csavar.
Itt van. 3:30 környékén:


agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16327 Dátum: 2016.09.14 08:47:37 »
Itt van. 3:30 környékén:


Van olyan rész a kocsidon, amit még nem szedtél teljesen szét és raktál össze? :)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16328 Dátum: 2016.09.14 09:50:47 »
Van olyan rész a kocsidon, amit még nem szedtél teljesen szét és raktál össze? :)
:) Persze :) Azok tervben vannak. Csak ugye a lustaság nagy úr :)

0510

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16329 Dátum: 2016.09.14 14:46:40 »
Sziasztok!

Prius 2 bontott alkatrészt hol érdemes keresni?
Első lökhárító, és bal első sárvédő kéne...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16330 Dátum: 2016.09.14 19:07:04 »
Sziasztok!

Prius 2 bontott alkatrészt hol érdemes keresni?
Első lökhárító, és bal első sárvédő kéne...
Bontó.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bneheni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16331 Dátum: 2016.09.14 20:46:55 »
Sziasztok!

Itt is örömködök egyet, nemrégiben segítséget kértem autó vásárláshoz... több autót megnézve el is keseredtem, borzalmas a használt autó piac :(

A végére segítséggel sikerült megtalálni álmaink priusát, és bár tudom, hogy Benneteket pasikat főképp a műszaki jellemzők érdekelnek, azzal én a nő nem igazán szolgálhatok, szóval bocsi... 5 éves, és ma hoztam haza, és teljesen bele szerettem :) A tolatóradar-tolató kamera nekem újdonság, eddig egyetlen kocsimban sem volt, de zseniális találmány, szerintem direkt a nőknek fejlesztették ki :D Még szoknom kell, hogy automata, de ahogy éreztem ez alatt a hazafelé út alatt, ami sacc/kb olyan 150 km lehetett kis kitérővel, ez a lusták autója :) Minden a kényelmemet szolgálja benne, egyszerűen nem lehet nem szeretni :)
Szerintem még több hét lesz, mire minden apróságot felfedezek benne :) (itthon tök véletlenül jöttem rá, hogy pl. a cd-t milyen furmányos módon lehet behelyezni :D )
Idióta kérdések is felmerültek bennem, de ez inkább az automata váltóra vonatkozóan, mint pl. mit csinálok, amikor a régi kocsimmal dombon álltam meg, és kézifékes elindulással indultam, itt mit kell? Le tudok fulladni? Szóval ilyesmik még nem tisztultak le a kis agyamban, de majd idővel :)

A lényeg: imádom! :)






dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16332 Dátum: 2016.09.14 20:55:26 »
Grat! Sok-sok gondmentes km és boldogságot hozzá!  ::)

"mint pl. mit csinálok, amikor a régi kocsimmal dombon álltam meg, és kézifékes elindulással indultam, itt mit kell?

Erősen tövig benyomod a féket. Ekkor befog a fék kb. 3mp-re akkor is ha lelépsz a fékről. Ez a visszagurulás gátló.  Amikor aktiválódik, akkor elkezd villogni egy sárga ikon a műszerfalon. Talán még csippan is egyet, nem emlékszem pontosan.

bneheni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16333 Dátum: 2016.09.14 21:14:36 »
Grat! Sok-sok gondmentes km és boldogságot hozzá!  ::)

"mint pl. mit csinálok, amikor a régi kocsimmal dombon álltam meg, és kézifékes elindulással indultam, itt mit kell?

Erősen tövig benyomod a féket. Ekkor befog a fék kb. 3mp-re akkor is ha lelépsz a fékről. Ez a visszagurulás gátló.  Amikor aktiválódik, akkor elkezd villogni egy sárga ikon a műszerfalon. Talán még csippan is egyet, nem emlékszem pontosan.

Áááá, köszi! Ezt ki fogom próbálni :) 

Akkor mondom a következő kérdésem: az a sport üzemmódos kapcsoló (most fejből nem tudom a pontos nevét, a jobb oldali a 3 üzemmódból, ami a gyorsulást segíti) menet közbeni gyorsulásra jó, vagy álló helyzetből gyors elindulásra is célszerű használni? Gondolok itt pl. állok a piros lámpánál, de baromi gyorsan ki akarok lőni, hogy megelőzzem a mellettem lévő sávban lévőt, hogy még sávot tudjak előtte váltani? Vagy csak jobban tapossak az Eco üzemmódban a gázba, az elég?

Bocsi, ha sületlenséget kérdezek...

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16334 Dátum: 2016.09.14 21:32:41 »
Áááá, köszi! Ezt ki fogom próbálni :) 

Akkor mondom a következő kérdésem: az a sport üzemmódos kapcsoló (most fejből nem tudom a pontos nevét, a jobb oldali a 3 üzemmódból, ami a gyorsulást segíti) menet közbeni gyorsulásra jó, vagy álló helyzetből gyors elindulásra is célszerű használni? Gondolok itt pl. állok a piros lámpánál, de baromi gyorsan ki akarok lőni, hogy megelőzzem a mellettem lévő sávban lévőt, hogy még sávot tudjak előtte váltani? Vagy csak jobban tapossak az Eco üzemmódban a gázba, az elég?

Bocsi, ha sületlenséget kérdezek...
Lámpás indulásra igazán jó az :)
Ha ECO-ra lépsz, közel ugyanaz az erő jön ki, csak jókora késéssel. PWR-ben nagyobb élmény vezetni, bár ennek az ára +3-4 deci túlfogyasztás :)