Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351668 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

baconka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16200 Dátum: 2016.08.23 21:13:35 »
Sziasztok!

Autóvásárlás előtt állok. Ebben szeretném a segítségedet kérni.
Amit kinéztem, az egy Toyota Prius 3., a GPS-es, tolatókamerás verzió (Sol, ha jól gondolom).
A hasznaltauto.hu-s sok a külföldről behozott, nagy kilométert futott, esetleg volt taxi, ezért elsősorban magyar, szervizkönyves, lekövethető előéletű érdekelne, Természetesen márkaszervizben átvizsgáltatnám. Találtam egy megfelelőnek tűnőt:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_premium_automata_mo-i._gyari_garancia-10437684 B
Bár ebben egy kicsit sok a kilométer. Szerintetek?
Hallottam egy szolgáltatásról, mely külföldről hoz be hibrid autókat:
http://www.hibridauto.hu/#!szolgaltatasaink/c2414
200 000 HUT-ért hoznak be igénynek megfelelő, akár garanciával. Van valakinek velük kapcsolatban tapasztalata?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Baconka
Toyota Corolla Sol 1,4 2003

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16201 Dátum: 2016.08.23 21:57:52 »
Évi 20 ezer miért lenne sok? Te mennyit mész évente?

A Becsületesneppert idézve:
Idézet
A magyarnak a 80 ezer kilométert futott tíz éves autó kell, évi nyolcezres futással. Az sem zavarja, hogy ő maga évi 25 ezer kilométert megy,  tehát ha ő használta volna az autót újkorától, most lenne benne kb. 200 – 250 ezer. Ezen az apróságon elegánsan átlép, mert ő az álmot, a tuti vételt keresi, neki az kell, hogy amikor maga elé néz, 80 ezren álljon a számláló.

A Fogarasi útiakról vagy itt, vagy a zindekszfórumon valaki elítélőleg írt.

A Szentendrei úti Toy-Car is hoz be sok Priust, róluk nem olvastam rosszat.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16202 Dátum: 2016.08.23 23:05:56 »
Évi 20 ezer miért lenne sok? Te mennyit mész évente?

A Becsületesneppert idézve:
A Fogarasi útiakról vagy itt, vagy a zindekszfórumon valaki elítélőleg írt.

A Szentendrei úti Toy-Car is hoz be sok Priust, róluk nem olvastam rosszat.
Kisvárosban kis autoval ez előállhat. A feleségem is ennyit megy a Yarissal évi 8 ezret..
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16203 Dátum: 2016.08.23 23:10:32 »
A pillekönnyű magnézium felnitől és a gyárilag rászerelt alacsony gördülési ellenállású gumedlik miatt. És csak ebben az esetben.
meg kellene mérjem már a Mg fellnimet. Sztem szép ez a sötét szürke Mg fellni a P2- eseken., ha ép állapotú.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16204 Dátum: 2016.08.23 23:16:05 »
Láttam egy P2-t, feketét. Belül hibátlanbelsővel, alul nem rozsdás. A kipufogó hihetelenjó álapotban. Viszont újra lett fújva több ele is. Meg van amit csak lakkal fújtak meg. Néhol jön le. A motor hibátlan hangú, a sokat kifogásolt kereplés is alig halatszik.
Viszontzavar a fdestés. Most dilemmázok, hogy vegyem-e meg. De bevállalnék még egyet a családba.
Annyi a bajom a 2 priussal, hogy akkor nincs vonóhorog a családban.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16205 Dátum: 2016.08.23 23:28:25 »
Kisvárosban kis autoval ez előállhat. A feleségem is ennyit megy a Yarissal évi 8 ezret..
A oké, de ki vesz meg 9 M-ért egy PIII-at, hogy aztán 6 év, 50e km után eladja 3,5M-ért?
Szerintem teljesen reális a 130-140e km egy 6 éve autótól.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16206 Dátum: 2016.08.24 11:54:24 »
Láttam egy P2-t, feketét. Belül hibátlanbelsővel, alul nem rozsdás. A kipufogó hihetelenjó álapotban. Viszont újra lett fújva több ele is. Meg van amit csak lakkal fújtak meg. Néhol jön le. A motor hibátlan hangú, a sokat kifogásolt kereplés is alig halatszik.
Viszontzavar a fdestés. Most dilemmázok, hogy vegyem-e meg. De bevállalnék még egyet a családba.
Annyi a bajom a 2 priussal, hogy akkor nincs vonóhorog a családban.
Mérnéd körbe az enyémet. Azt mondanád, "ez körbe lett törve plusz bukfencezett is" pedig csak az évek során begyűjtött karcok és sérülések lettek a lemezen kijavítva és fényezve.
Szóval ha van valami fénykép vagy evidence hogy miért lett fényezve, akkor nagy baj nem lehet. Ha már gány hegesztések, illesztések, taknyolás van benne, azért azon érdemes komolyabban elgondolkodni és tovább menni.

Zsoleszka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16207 Dátum: 2016.08.24 15:11:57 »
Valaki meg tudja saccolni, hogy mekkora a II-es Prius értékvesztése? Példaként a most 1,8-2 milliós kocsi mennyit fog érni két év múlva és mennyit ért két évvel ezelőtt?

0510

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16208 Dátum: 2016.08.24 15:35:05 »
Valaki meg tudja saccolni, hogy mekkora a II-es Prius értékvesztése? Példaként a most 1,8-2 milliós kocsi mennyit fog érni két év múlva és mennyit ért két évvel ezelőtt?

Ha jól veszed, akkor minimális az értékvesztés.
Én tavaly májusban vettem leinformált 120.000 Km-rel, gyári fényezéssel, névre írva 1.800 000 Ft-ért.
Most 133.000 km-rel ennyiért egy nap alatt el tudnám adni. Ha akarnám. De miért akarnám??? :lol:

Szerintem...

Hardzsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16209 Dátum: 2016.08.24 19:06:05 »
Sziasztok!

Egy kis élménybeszámoló az eddig tapasztaltakról: július végén vettünk meg elsődleges családi autónak (2 kisgyerek mellé) egy 2009 év végi Prius 3-at (vagy úgy is mondhatnám, hogy a régi kombi Corollát cseréltük le erre, csak az eladás és a vétel közt eltelt 1+ év...).

Az elsődleges cél az volt, hogy az erdélyi utazásokra (melyből évente több is akad, alkalmanként 2*570km, ill. 7.5h), amely vegyesen sztráda (Debrecenig 200km ill. az erdélyi szakaszon az elkészült 50km), ezen kívül végig autóút falvakon át ill. Erdélyben pár valódi hegyet is megmászva; szépen, kulturáltan és persze kis fogyasztás mellett tudjunk utazni úgy, hogy a gyerekülések+gyerekek is kényelmesen elférjenek hátul.

Miután egy ilyen túrán már túl vagyunk (1.320km a helyi "mászkálásokkal", 5.0l összfogyasztást produkálva sok klíma és csomag cipelése mellett), bizton állíthatom, hogy az autó bevált, maximálisan meg vagyok elégedve vele.

Azt azért tapasztaltam, hogy nem nagy sebességű autópályázásra lett optimalizálva a kocsi: ilyenkor csak a benzinmotor hajt és így a hibrid előnye elvész: tempomatos 130-al jöttem végig haza és 5 liter alá nem tudtam vinni a fogyasztását (bár fullra volt pakolva, még utastérben is) és minden kis sebesség-emelés látható fogyasztásnöveléssel járt, tehát ha mondjuk 150-el mentem volna (nem itthon, mondjuk Németországban), akkor az szerintem már 6-6,5l-es fogyasztást jelentett volna, 170-nél pedig 7-7,5l-t. Tehát ha valaki rendszeresen németet járja, az egy dízellel tuti jobban jár.

Ezzel szemben a kanyargós autóutakat, 50-110km-es változó tempó mellett, na azt szerette; ilyenkor 4l alá is be lehetett menni vele (klíma, rádió stb. mellett), ahogy néha városban is.

A fogyasztás persze nem minden; a kis 1.6-os Peugeot-ban, amely mostantól másodhegedűs, is van kraft (ami hegymászáskor, előzéskor jön ki), de a Prius is tud gyorsulni és hegyet mászni, ha kell (bár ilyenkor üvölt, ahogy a benzines és a villany együtt "erőlködnek", hogy hozzák a teljesítményt), ezen kívül pedig szinte csendben, kényelmesen lehet benne utazni. Elképesztő élmény számomra a "hagyományos" kocsikhoz képest. Azóta a dugóban araszolás sem kín számomra (most munkába is ezzel járok egy ideig, így erről is van némi tapasztalatom).

Összefoglalva tehát: szeretem.

A mostani legfőbb bánatom, hogy mankókerék nélkül adták el, de az nagyon hiányzik. Kaptam ugyan átmenetileg egy 15"-os lemezfelnis gumit (pót nélkül nem indulok el), de azt sajnos nem tudom beszuszakolni a mankókerék helyére, így az alsó fekete tárolódobozt is ki kellett vegyem, különben felnyomta úgy 2cm-el a rakteret fedő padlódarabot. Ha van ötletek, hol tudnék venni ilyet az eBay-nél/USÁ-nál valamivel közelebb (új és használt is érdekel), akkor kérlek írjátok meg.

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16210 Dátum: 2016.08.24 20:50:41 »

Azt azért tapasztaltam, hogy nem nagy sebességű autópályázásra lett optimalizálva a kocsi: ilyenkor csak a benzinmotor hajt és így a hibrid előnye elvész


Nagy tévedés!
2 elektromotor/generátor van benne, és a bolygómű miatt a benzinmotor önmagában nem is tudja kihajtani a kereket.
Mindenképpen kell, hogy az 1-ik elektromotoron is ébredjen nyomaték, folyamatosan besegítenek. -> http://eahart.com/prius/psd/

Mankókerék ügyben:
Több P3-as autóval rendelkező tagnál probléma ez. Találtam nekik RB-on egy hirdetést, nem tudom sikerrel jártak-e vele, még nem számoltak be róla.
Az a hirdetés eltűnt, de ezt találtam neked, esetleg egy telefont megér: http://racing-bazar.hu/(gy%C3%A1ri%20felni)_felni_es_gumiabroncs/R16_5x100/toyota_prius_mankokerek

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16211 Dátum: 2016.08.24 21:10:38 »
Nagy tévedés!
2 elektromotor/generátor van benne, és a bolygómű miatt a benzinmotor önmagában nem is tudja kihajtani a kereket.
Mindenképpen kell, hogy az 1-ik elektromotoron is ébredjen nyomaték, folyamatosan besegítenek. -> http://eahart.com/prius/psd/


Igy van. Meg ugye egy benzines 136 lo korili automata kozepkategorias auto varosban 9-11, orszaguton 6-7, palyan 8-9 litert eszik.

Ez a Priussal 4-5, 3,5-4,5 es 5-5,5 kozott van tehat mindenhol jobban eszik 60-100%al.
Prius 1.8 HSD

evizoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16212 Dátum: 2016.08.24 21:16:42 »
Én Albániát jártam meg vele 5l-es átlaggal. Hegynek fel hegynek le, még sziklás (nem murvás!!!) hegyi szerpentin is belekerült az útvonalba. Mindent kibírt, probléma nélkül, csak a sziklás terepen szakadt le egy darab az alsó műanyag takarólemezből. Szóval le a kalappal az autó előtt.

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16213 Dátum: 2016.08.24 21:19:24 »
Igy van. Meg ugye egy benzines 136 lo korili automata kozepkategorias auto varosban 9-11, orszaguton 6-7, palyan 8-9 litert eszik.

Ez a Priussal 4-5, 3,5-4,5 es 5-5,5 kozott van tehat mindenhol jobban eszik 60-100%al.

Pontosan. Ha a P2-es Priusomat csak a 77 lóerős benzinmotor hajtaná autópályán 138 km/h tempomattal, beverne szerintem vagy 7-8 litert/100 km.
De a valóságban nálam ez 5.0-5,4 l, ráadásul klímával! Vásárlás előtt én is féltem a pályázástól, aztán a srácok szépen felvilágosítottak.  ::)

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16214 Dátum: 2016.08.24 21:47:29 »
A oké, de ki vesz meg 9 M-ért egy PIII-at, hogy aztán 6 év, 50e km után eladja 3,5M-ért?
Szerintem teljesen reális a 130-140e km egy 6 éve autótól.
Egyértelmű eben a kategóriában. Csak a nepper írására reagáltam, hogy nem feltétlen hülye aki 8e km/ év futásteljesítményt keres. csak tudni kell milyen autóból.
Prius 2 - a mosolygós autó.