Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351852 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

bm84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16050 Dátum: 2016.07.28 10:14:37 »
Köszi Zezoka,

én is erre gondoltam, hogy lehet, hogy az elemmel lesz gond (egyszer el is kezdett pittyegni a kijelző, hogy nem találja a kulcsot, pedig ott figyelt a zsebemben). 5 éves a kocsi, és sanszosan azóta nem cseréltek elemet a távirányítóban. Megcsinálom aztán majd beszámolok. Eddig összesen 2* fordult elő ez a nem egyből indulás. Meglátjuk az elemcsere után is előfordul e.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16051 Dátum: 2016.07.28 10:27:05 »
Köszönöm a választ, remélem semmi egyéb hibakódot, vagy későbbi kellemetlenséget nem okoz.
A Dodó féle nem.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16052 Dátum: 2016.07.28 10:41:39 »
Sziasztok,
péntek óta vagyok büszke Prius (3) tulaj. Nagyon szeretem az autót, nagyon örülök, hogy ezt választottam, már sikerült is pár nap alatt (munka mellett) beletenni kb 400 km-t. Fogyasztási értékeim 3.7 l/100km körül mozognak átlagban.

Egy "furcsa" dolog történt velem kétszer is, és gondoltam megkérdezlek titeket, hátha én csinálok valamit rosszul. Beszálltam, fék, indítógomb. Bekapcsoltak a kijelzők stb, de az összes visszajelző pirosan-sárgán égett, és nem volt "ready". Kikapcs-bekapcs kb 3-4szer és utána már tudtam menni. Valaki esetleg meg tudná mondani, hogy mit csináltam rosszul? (első alkalommal egy tankolás után történt ez, másodszorra meg ma reggel). Gondolom, hogy nincs semmi komolyabb gond és én baltáztam el valamit ezen két alkalommal, de elég ijesztő amikor indulna az ember, és semmi...

Válaszokat előre is köszönöm.
Féklámpa kapcsoló nem kontaktos? Erősen arra utal a jelenség.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16053 Dátum: 2016.07.28 10:42:59 »
Lehet. Láma vagyok az ügyben. Olyanra gondoltam, hogy esetleg az akksi cellák között kialakulhat  teljesítménykülönbség az évek alatt és a módszerrel egy szintre hozni. Igen, valamiféle regenerálás.
KIalakulhatna. Ha az akksi ECU-ja ezt nem figyelné és korrigálná folyamatosan.

bm84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16054 Dátum: 2016.07.28 10:52:03 »
Azt hogyan tudom leellenőrizni? (féklámpa alapból úgy működik, ahogy kell neki)


KIalakulhatna. Ha az akksi ECU-ja ezt nem figyelné és korrigálná folyamatosan.

octane

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
  • irresponsible wreck diver and thermik hunter
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16055 Dátum: 2016.07.28 13:34:09 »
Sziasztok!

P3-hoz hol érdemes csomagtér rolót venni, szerezni?
Volt itt valaki akinek 3db jött valahonnan. Esetleg van ég belőle?
Gondolkodom tehát vagyok, s ha nem gondolkodom sokkal jobban vagyok.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16056 Dátum: 2016.07.28 16:06:56 »
Azt hogyan tudom leellenőrizni? (féklámpa alapból úgy működik, ahogy kell neki)
A cellát illetve a különbséget ellenőrizni? Leginkább úgy hogy felugrik az alarm lámpa a műszerfalon. Kisebb mértékben techstreammel és kábellel, vagy torque pro programmal és bluetooth diagnosztikával.
A féklámpa kapcsoló hibát ellenőrizni? Hmmm Ha nem kapcsol be, párszor nyomd be és hagyd felcsattanni. Ez vandál módszer, de a másik a kiszedni és kimosni rendesen valamint átnézni. (én az utóbbit alkalmaztam)

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16057 Dátum: 2016.07.28 21:10:26 »
Féklámpa kapcsoló nem kontaktos? Erősen arra utal a jelenség.
Ezt a sebességtartás azonnal kiadja.
Prius 2 - a mosolygós autó.

GZs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58

bm84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16059 Dátum: 2016.07.28 23:08:15 »
Utána olvastam külföldi fórumokon kicsit. Sokan azt írják, hogy a 12V-s akksival is lehet gond esetleg. Azt leellenőriztem, 14V volt, szóval az elvileg pipa. Volt akik azt írták, hogy a távirányító eleme is lehet lemerülő félben. Azt lemértem, 3V. Annak illik 3.2V-osnak lennie úgyhogy kicseréltem majd, csak ma nem sikerült olyan boltot találni ahol van az a fajta. Volt aki azt írta, hogy a bekapcsolo gombot nyomja hosszabban. Ma délután mentem rengeteget es nem volt vele semmi baj...

Remélem nem lesz ez a jelenség többször mert per pill nem otthon vagyok. Otthon meg majd atnezetem rendesen.

Amúgy az normális, hogy gyenge hibrid akksinal(két csík) akkor is jár a motor (kijelzon 10-es fogyasztással) ha épp gurul az ember a piroslampahoz enyhén fekezve?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16060 Dátum: 2016.07.29 05:34:17 »
Amúgy az normális, hogy gyenge hibrid akksinal(két csík) akkor is jár a motor (kijelzon 10-es fogyasztással) ha épp gurul az ember a piroslampahoz enyhén fekezve?

Igen, üzemszerű. Ha lemegy egy szint alá a  töltöttség, akkor tölti.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bm84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16061 Dátum: 2016.07.29 08:04:09 »
Köszönöm!

Igen, üzemszerű. Ha lemegy egy szint alá a  töltöttség, akkor tölti.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16062 Dátum: 2016.07.29 09:20:02 »
Utána olvastam külföldi fórumokon kicsit. Sokan azt írják, hogy a 12V-s akksival is lehet gond esetleg. Azt leellenőriztem, 14V volt, szóval az elvileg pipa.

Akartam írni, hogy ez is lehet, de közben látom, hogy megtaláltad. A 14V-ot hogyan mérted? Ha Ready-módba kapcsolod be, akkor a nagy akksiról tölti folyamatosan a kicsit, félrevezető lehet.

Na nagy navid van, akkor ott elő tudod hívni a diagnosztikai képernyőt és ott is kiírja, nem kell multiméterrel küzdeni hátul.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16063 Dátum: 2016.07.29 11:51:02 »
Akartam írni, hogy ez is lehet, de közben látom, hogy megtaláltad. A 14V-ot hogyan mérted? Ha Ready-módba kapcsolod be, akkor a nagy akksiról tölti folyamatosan a kicsit, félrevezető lehet.

Na nagy navid van, akkor ott elő tudod hívni a diagnosztikai képernyőt és ott is kiírja, nem kell multiméterrel küzdeni hátul.
Mi az a "nagy" navi?
Amúgy a navi cd-ről megy?. És működése közben nem lehet zenei cd-t hallgatni?
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16064 Dátum: 2016.07.29 12:01:25 »
Mi az a "nagy" navi?
Amúgy a navi cd-ről megy?. És működése közben nem lehet zenei cd-t hallgatni?
Az utólagosan beépített tempomat jól működik.
Ami kellett hozzá: tempomat kar, összekötő vezetékkel együtt. Az a típus ami a legtöbb toyotában van. És kellett egy 4 pólusú féklámpa kapcsoló. Eredetileg két pólusú volt benne, de a bekötővezetéke 4 eres volt.
Prius 2 - a mosolygós autó.