Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351794 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15705 Dátum: 2016.06.21 22:19:54 »
Sziasztok!

Prius 2-es(2006-2007, kb 160.000km) vásárláson töröm a fejem, tudtok segíteni abban, hogy első találkozáskor(kereskedő) milyen jelekre figyeljek különösen az autón?
Mi az amit mindenképpen érdemes ellenőrízni, kinyitni, bekapcsolni?

Illetve Gödöllő környékén tud valaki megbízható szerelőt/szervizest, aki segítene átvizsgálni az autót?

Előre is köszönöm!

Az én tanácsom: külső szemrevételezés után, mindenképpen feküdj az autó alá, addig be se ülj.  :D
Kowee úgy is javasolta régebben, hogy osszam meg nyugodtan ezeket a dolgokat, ennek akkor most jött el az ideje.
A képeken egy 140.000 kilométert(valószínű nem helytálló) futott autó alja látható...
Ha a karter/olajteknő(első kép) alja így van pasztázva(kókányolva), akkor ott motorbontás volt. Egyáltalán nem normális jelenség, valószínű olajfogyasztás miatt bonthatták meg, ez kapásból több százezres futásra utalhat, ha ilyet tapasztal bárki, ott is lehet hagyni az autót.
Egy 140 ezret futott Prius hűtőjének nem szabad így kinéznie(második kép). Csúnyán rohad, ráadásul tisztán látszik, már a fagyállót is nyomja kifele.
A mi kocsinkban több mint 180 ezer van, a hűtő bal alsó része a csatlakozásnál patika tiszta, képet kéne csináljak, hogy érzékeltessem a különbséget.
Azok a festékfújások se normálisak, törésre lehet következtetni belőlük.
Ha az autó alja rendben van, nincs rommá törve(körbe lett mérve), műszerfalon minden visszajelző lámpa indítás után kialszik és a belső tere is kulturált (itt a kopásokra gondolok), majd az autó előélete le lett kérdezve, utána érdemes csak szerelőnek megmutatni, vagy márkaszervizben átvizsgáltatni. Természetesen még számtalan dolog adódhat, ami kizárhat egy autót, ezek a saját tapasztalataim, amiket amúgy is meg akartam osztani, úgy gondolom nem árt ha nyoma marad.

 
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.21 22:26:58 írta Maci87 »

tomitom

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15706 Dátum: 2016.06.21 23:03:40 »
Sziasztok!

Előző hét péntek óta Prius 2 tulajdonos lettem. Köszönöm még egyszer a fórumtársak segítségét.

Leírom a vásárlást nézelődést, hát ha hasznos másnak is.

A használtautó.hu-n kerestünk autókat, alvázszámot és rendszámot minden esetben megkérdeztem, végül 7 autóra szűkült a lista (2007-2009 közöttiek). 3 a becsületesneppernél volt Gödöllőn, 1 másik szintén Gödöllőn, majd Dunakeszin 1 kereskedőnél, Váci úton 1 kereskedőnél és 1 Nagykovácsis magánszemély.
Mind a 7 autó előélete után kerestem, a magyarországon szervízelteket könnyen le tudtam kérdzeni telefonon Toyota szervízeknél, a becsületes nepepr egyik belgiumi autóját emailben a belga szervízzel levelezve leellenőríztem 30 percen belül válaszoltak az emailre, a másik két belga szervíz nem regált.

Végül előző hét csütörtökön jöttünk Szegedről édesapámmal megnézni az autókat, a becsületesnepperrel (BN) lebeszéltük, hogy csütörtök délelőtt megnézzük az autókat, közben a 3 autójából az egyik hirdetése lekerült, így két autó maradt nála. Időben megérkeztünk, a BN telephelyére délelőtt 9re, ahogy megbeszéltük a BN segédje lett volna telepen, de nem volt ott, többszöri telefonálásra, végül megjött a segédje fél tízre, de nem voltak nála a kulcosk az autókhoz, így nem tudtuk megnézni őket teljesen, azt mondta hamarosan jön a BN is a kulcsokkal, tízig vártunk aztán eljöttünk, mert meg akartuk nézni a többi autót. Ez a mi tapasztalatunk, simán lehet máskor másokkal másképp alakul, mi ezek után nem mentünk vissza.

A másik gödöllőit nem tudtuk égül megnézni, mert nem volt jö az időpont, így mentünk Dunakeszire, az autó magyarországi, volt szép állapotban 104 e km valós (szervíz és KEKKH-ből is leellenőrízve) egy probléma volt, hogy az előző héten hirdetett árhoz képest százezer Ft-al többért hirdették.Továbba az autón ki volt téve egy ár, amihez képest még szóban is magasabbat mondtak ezt is szóvá tettük. Az eladó a TESCO-ban lévő árukhoz hasonlította az autók árát, egyik héten ennyi másik héten annyi, náluk mindig van akció stb. Kiemeltem, hogy az alvázszám alapján az autóhoz tartozik tetőcsomagtartó, illetve a szervízkönyv hátuljában is szerepelt, mint az átadáskori extra tartozék,  a tetőcsomagtartó nem volt meg, nem is tudtak róla... Ajánlottunk egy árat, azt mondták jöjjünk vissza másnap ha tényleg komolyan gondoljuk.

A Váci úti Prius rendben volt, ennek is megvolt minden szervízpapírja, árban is megállapodtunk, de még volt egy autó amit megakarunk nézni (illetve fekete az autó és elég meleg tud lenni nyáron egy fekete autó...)

Végül megnéztük a nagykovácsis  magánszemély autóját (174 ezer valós km, korábban fórumon is nézte más, második tulajdonos 2010 óta, minden szervízpapírja, számlái megvannak ,szépen dossziéban lefűzve, május 26-án volt utoljára szervízben, hibrid garis, parkolási sérülésekkel, téli  nyári gumigarnitúrával különfelnin. Árban itt is megegyeztünk.

Másnap feleségemmel mentünk vissza a Dunakeszire a 104 e km-es autóhoz a kereskedésbe. Az előző nap lévő eladó nem volt, így mással beszéltünk, Az autó nem indult elsőre, ami eléggé negatív jel volt, végül beindították "bikagéppel", kipróbáltuk utána rendben volt átnéztük, de nem sikerült megalkudni az árban.

Ezek után visszamentünk a magánszemélyhez és és kértük hogy a Toyota Skauránál találkozzunk, az autót az eredetiségvizsgálaton körbemérték, 80-120as gyári értékű fényezések, megnyugtattak az állapotról, így megkötüttük az adásvételit.

Azóta városban illetve a Velencei tón voltun kaz autóval, 4,9es a fedélzeti számítógép szerint az átlagfogyasztás.

Mi feltűnő, hogy iszonyatosan csendes az autó, édesapám 93-as Nissanjahoz képest.

Kérdésem lenne, hogy csomagtartó tálcát Prius 2-heöz hol érdemes vásárolni, Budapest/Kecskemét/Szeged jöhet szóba.
Fórumtalálkozó szokott lenne rendszeres, vagy eseti jelleggel?

Üdv. Thomas

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15707 Dátum: 2016.06.22 07:24:50 »
tomitom

Szia!
Jól döntöttél, ügyesen csináltátok. Én megmondtam, hogy kereskedőkkel nem érdemes foglalkozni, bár a becsületesnepper hozzáállása meglepett.
Csomagtértálcát beütöd google-ba és már találsz is, pl: http://www.autoszonyeg.info/p/1221/toyota-prius-2004-2010-csomagtertalca 
Én nem raktam bele, mert a csomagtér alatti rekeszt akarom használni és tálcával macerás.
Még jó hogy csendes.  :D Ez egy modern autó, nagyon finom műszer. Balesetmentest!
Találkozó most lesz a Kakucs ringen július 16-án szombaton  9:00-tól 17:00-ig.
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.22 07:28:49 írta Maci87 »

körös_part

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15708 Dátum: 2016.06.22 11:06:55 »
Az én tanácsom: külső szemrevételezés után, mindenképpen feküdj az autó alá, addig be se ülj.  :D
Kowee úgy is javasolta régebben, hogy osszam meg nyugodtan ezeket a dolgokat, ennek akkor most jött el az ideje.
A képeken egy 140.000 kilométert(valószínű nem helytálló) futott autó alja látható...
Ha a karter/olajteknő(első kép) alja így van pasztázva(kókányolva), akkor ott motorbontás volt. Egyáltalán nem normális jelenség, valószínű olajfogyasztás miatt bonthatták meg, ez kapásból több százezres futásra utalhat, ha ilyet tapasztal bárki, ott is lehet hagyni az autót.
Egy 140 ezret futott Prius hűtőjének nem szabad így kinéznie(második kép). Csúnyán rohad, ráadásul tisztán látszik, már a fagyállót is nyomja kifele.
A mi kocsinkban több mint 180 ezer van, a hűtő bal alsó része a csatlakozásnál patika tiszta, képet kéne csináljak, hogy érzékeltessem a különbséget.
Azok a festékfújások se normálisak, törésre lehet következtetni belőlük.
Ha az autó alja rendben van, nincs rommá törve(körbe lett mérve), műszerfalon minden visszajelző lámpa indítás után kialszik és a belső tere is kulturált (itt a kopásokra gondolok), majd az autó előélete le lett kérdezve, utána érdemes csak szerelőnek megmutatni, vagy márkaszervizben átvizsgáltatni. Természetesen még számtalan dolog adódhat, ami kizárhat egy autót, ezek a saját tapasztalataim, amiket amúgy is meg akartam osztani, úgy gondolom nem árt ha nyoma marad.

 

Köszönöm szépen a tanácsokat, nagyon jól jönnek!

tomitom említette a külföldi/magyar autók leinformálhatóságának kérdését:
Jól értem, hogy magyar autóknál KEKKH lekérdezés ajánlott, valamint rendszám/alvázszám alapján a hivatalos Toyota szervíznél lehet érdeklődni telefonon?
Külföldi esetén pedig email írása a szervízkönyv alapján megtalált szervíznek?

Előre is kösz!

tomitom

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15709 Dátum: 2016.06.22 13:09:40 »
A KEKKH lekérdezés ügyfélkapuval 1 perc, egy autó díja 275 Ft, a Magyarországon szervizelt autóknál érdemes felhívni a szervizt, szervize válogatja, hogy mit mondanak el az autóról,  külföldieknek én írnék angolul, németül vagy franciául attól függően, hogy milyen nyelven tudsz, illetve hogy honnan hozták be az autót.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15710 Dátum: 2016.06.22 13:44:37 »
A KEKKH lekérdezés ügyfélkapuval 1 perc, egy autó díja 275 Ft, a Magyarországon szervizelt autóknál érdemes felhívni a szervizt, szervize válogatja, hogy mit mondanak el az autóról,  külföldieknek én írnék angolul, németül vagy franciául attól függően, hogy milyen nyelven tudsz, illetve hogy honnan hozták be az autót.
csak ugye minimum 2 autó lekérdezését kell fizetni tehát érdemes összevonva lekérdezni.

körös_part

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15711 Dátum: 2016.06.22 14:59:59 »
A KEKKH lekérdezés ügyfélkapuval 1 perc, egy autó díja 275 Ft, a Magyarországon szervizelt autóknál érdemes felhívni a szervizt, szervize válogatja, hogy mit mondanak el az autóról,  külföldieknek én írnék angolul, németül vagy franciául attól függően, hogy milyen nyelven tudsz, illetve hogy honnan hozták be az autót.

Köszönöm az infót, így fogok tenni!

VMikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15712 Dátum: 2016.06.23 10:37:12 »
Kár, hogy AUX csatlakozón keresztül nem lehet vezérelni a lejátszót, mert Bluetoothon nem mindig akar csatlakozni. Illetve most valamiért le sem állítja a lejátszást.
Kellett volna az az USB csati.

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15713 Dátum: 2016.06.23 10:53:13 »
Sziasztok!
Haverom boldog Prius tulajdonos lett (nagyrészt miattam  ::)).
Szerencsére a kocsi nagyon rendben van, nincs semmi gond vele, viszont a kocsi szinte mindig az utcán áll és nagyon fél tőle hogy ellopják.

Tudnátok segíteni, milyen alternatív megoldások állnak rendelkezésre lopás ellen Prius esetében?

Köszi előre is

VMikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15714 Dátum: 2016.06.23 10:58:57 »
Sziasztok!
Haverom boldog Prius tulajdonos lett (nagyrészt miattam  ::)).
Szerencsére a kocsi nagyon rendben van, nincs semmi gond vele, viszont a kocsi szinte mindig az utcán áll és nagyon fél tőle hogy ellopják.

Tudnátok segíteni, milyen alternatív megoldások állnak rendelkezésre lopás ellen Prius esetében?

Köszi előre is

http://prius-szerviz.hu/ plusz csináltass egy rejtett kapcsolót.

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15715 Dátum: 2016.06.23 11:49:24 »
http://prius-szerviz.hu/ plusz csináltass egy rejtett kapcsolót.

Köszi a tippet. Milyen kapcsolóra gondolsz? Ha jól tudom nem nagyon szereti a mágneskártyás rendszer a plusz kapcsoló használatát.
Rosszúl tudom?

VMikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15716 Dátum: 2016.06.23 12:16:57 »
Köszi a tippet. Milyen kapcsolóra gondolsz? Ha jól tudom nem nagyon szereti a mágneskártyás rendszer a plusz kapcsoló használatát.
Rosszúl tudom?

Nekem is ajánlották még csak. Addig nem jutottam el, hogy meg is csináltassam (Dodónál járt csak a kocsi eddig). De olyan mondta aki már csinált pár Priust így.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15717 Dátum: 2016.06.23 12:40:43 »
Kár, hogy AUX csatlakozón keresztül nem lehet vezérelni a lejátszót, mert Bluetoothon nem mindig akar csatlakozni. Illetve most valamiért le sem állítja a lejátszást.
Kellett volna az az USB csati.

"Nagy" navis? Lehet, hogy a telefonodban nem szeret valamit. Az enyém ez a fajta és Nokia N9-cel, Jollával, ill. gyári, alap androidos Nexus 5-tel a zenelejátszás működik. A Nexus 5 címjegyzékét nem tudja átvenni, a másik kettővel boldogult.

VMikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15718 Dátum: 2016.06.23 13:49:55 »
Még nem volt időm kipróbálni, de szerintem a lejátszó szoftver nem tetszik neki.
Eddig a winamp-al elvolt, csak azzal szórakozni kellett, hogy a csengőhangokat ne rakja bele a lejátszási sorba.
Most FolderPlayer van fent ezzel lenne az igazi, csak ugye nem állítja le a lejátszást.
Majd kipróbálom még az AIMP-ot, hátha.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15719 Dátum: 2016.06.23 15:30:47 »
"Nagy" navis? Lehet, hogy a telefonodban nem szeret valamit. Az enyém ez a fajta és Nokia N9-cel, Jollával, ill. gyári, alap androidos Nexus 5-tel a zenelejátszás működik. A Nexus 5 címjegyzékét nem tudja átvenni, a másik kettővel boldogult.
A címjegyzékkel én is szívtam. Alapból nem szinkronizálta át de van valami trükk hogy a ki exportált google címjegyzéket át lehet tolni egyben. Utána kellene kicsit túrnom. Egyébként padfone s-el futottam bele ebbe.