Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351879 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14820 Dátum: 2016.01.11 15:27:28 »
Köszi, bepi81-nek is! És ezt lehet menet közben az utastérből is hallani? A Prius előtt egy kocsim volt csak, sem annak, sem céges autóknak, amiket eddig vezettem, nem volt ilyen gondja. Nem tudom, hogy mire kéne figyeljek. :)
Igen, lehet, jellegzetes hangja van. Előfordul, hogy jobbról hallod, de a bal oldali csapágy a ludas. Alattomos kis szemétládaként tud szívatni... Nem fog a kerék kiesni alólad, addig nagyon-nagyon sokáig kell kínozni, sztem ember addig fizikailag nem bírja elviselni. Hosszú távon fárasztó a búgás. Sokszor a kormány balra-jobbra rángatásánál is hallatszódhat jobban, illetve, kevésbé jobban, a terhelésváltozás hatására. Ez rendszerint a hiba elején észlelhető, amíg a csapágy még nem szar, csak kezd az lenni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Fundy

  • Vendég
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14821 Dátum: 2016.01.11 15:46:50 »
Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy P3-asokon a ~125 ezres szervizért kb. milyen ár reális márkaszervizben hibrid gari hosszabbítással?
Bejelentkeztem az egyik pesti szervizbe, ahol 80 000 HUF körüli árat mondtak, amit elég soknak tartok ahhoz képest, hogy csak a folyadékok és szűrők cseréjét említették mint elvégzendő feladat. (Persze ha ennyi, akkor ennyi, nem kér sokat az autó, igazán megérdemli, de nem szeretnék átvágva lenni...)

Továbbá: olajat hol érdemes vennem, ha én szeretném vinni?


benoe77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14822 Dátum: 2016.01.11 16:06:59 »
Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy P3-asokon a ~125 ezres szervizért kb. milyen ár reális márkaszervizben hibrid gari hosszabbítással?
Bejelentkeztem az egyik pesti szervizbe, ahol 80 000 HUF körüli árat mondtak, amit elég soknak tartok ahhoz képest, hogy csak a folyadékok és szűrők cseréjét említették mint elvégzendő feladat. (Persze ha ennyi, akkor ennyi, nem kér sokat az autó, igazán megérdemli, de nem szeretnék átvágva lenni...)

Továbbá: olajat hol érdemes vennem, ha én szeretném vinni?

Az attól függ milyen folyadékokat kell cserélni. Nekem P+-ra 150e-s szervízre 90e volt az ajánott ár, ebben gyári motorolaj+szűrő, fékfolyadék, hűtőfolyadék és pollenszürő volt. Én Eneos-t vittem, a fórumon ajánlották, a pollenszűrőt végül nem kellett cserélni. A hibrid gari már korábban megvolt.

Gabes3

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14823 Dátum: 2016.01.11 18:45:49 »
Prius guru :hmmmm:

Kicsoda Dodó, ismeritek, hol lehet elérni? Szívesen kezeltetném a kocsimat nála.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14824 Dátum: 2016.01.11 19:05:15 »
Kicsoda Dodó, ismeritek, hol lehet elérni? Szívesen kezeltetném a kocsimat nála.
Kowee ismeri, én még nem jártam nála.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14825 Dátum: 2016.01.11 19:29:25 »
http://prius-szerviz.hu/

Na, ha az én autómra állna, nem vigyorogna így azt hiszem... Egyébként normálisnak tűnik.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14826 Dátum: 2016.01.11 19:48:28 »
http://prius-szerviz.hu/

Na, ha az én autómra állna, nem vigyorogna így azt hiszem... Egyébként normálisnak tűnik.

Kowee járt nála. Ő nem Dodi??
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14827 Dátum: 2016.01.11 22:08:14 »
Kowee járt nála. Ő nem Dodi??
Dodi? Ezt nem tudom. A legutóbbi prius találkozón kint volt ő is.
Itt rendel a 17-ben.

flower78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14828 Dátum: 2016.01.11 23:07:53 »
A múltkor kérdés volt az SD-kártyás navi frissítése, itt egy levél amit egyszer kaptam egy írországi csávótól:

Hi,
Update cost 50 pound. Please make a payment of 50 pounds directly to PayPal:
ssv1@hotmail.com
I will send to you the new SD-Card (Full Europe - PZ445-SD333-0J).
After you received the new SD-card you will send the old SD-Card back to me.
Regards

Én kérdeztem. Köszi a választ, de kicsit soknak tűnik az 50 font+régi kártya. Marad a régi egyenlőre.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14829 Dátum: 2016.01.12 06:41:22 »
Használ valaki Eneos váltóolajat Priusban?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14830 Dátum: 2016.01.12 07:44:39 »
Használ valaki Eneos váltóolajat Priusban?
Én. Eco ATF-et.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14831 Dátum: 2016.01.12 08:49:54 »
Köszi a kerékcsapágyas válaszokat mindenkinek!

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14832 Dátum: 2016.01.12 10:50:49 »
Én. Eco ATF-et.

Terveim szerint azt tennék én is az autóba, de a cikk miatt kicsit elbizonytalanodtam... Én is eléggé gyári mániás vagyok, amit lehet gyáriból teszek az autóba. Olajszűrőt, légszűrőt minden esetben. Olajból nem tudom mitévő legyek... Tényleg annyival jobb a gyári olaj, mint pl. egy Eneos?(ami szerintem a jó olajok táborát gyarapítja)

benoe77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14833 Dátum: 2016.01.12 11:19:11 »
Terveim szerint azt tennék én is az autóba, de a cikk miatt kicsit elbizonytalanodtam... Én is eléggé gyári mániás vagyok, amit lehet gyáriból teszek az autóba. Olajszűrőt, légszűrőt minden esetben. Olajból nem tudom mitévő legyek... Tényleg annyival jobb a gyári olaj, mint pl. egy Eneos?(ami szerintem a jó olajok táborát gyarapítja)

Én is azért mertem Eneost belerakatni, mert itt többen is raktak már eneost az autójukba, de panaszt még nem hallottam. Amúgy simán lehet, hogy ezt a japán olajat csomagolja a toyota is a saját neve alatt, és adja jóval drágábban. A szervizben csak azt nézték, hogy meglegyen rajta a megfelelő minősítés (WS). (Az egyikben, mert a másikban azt mondták, hogy semmilyen más olajat nem raknak a váltóba, még saját felelősségre sem, csak a gyárit...)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14834 Dátum: 2016.01.12 11:26:35 »
Terveim szerint azt tennék én is az autóba, de a cikk miatt kicsit elbizonytalanodtam... Én is eléggé gyári mániás vagyok, amit lehet gyáriból teszek az autóba. Olajszűrőt, légszűrőt minden esetben. Olajból nem tudom mitévő legyek... Tényleg annyival jobb a gyári olaj, mint pl. egy Eneos?(ami szerintem a jó olajok táborát gyarapítja)
Én anno toyota szervizben pumpáltattam bele. Ők utána néztek, és jóváhagyták azért tették bele.