Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351812 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

imi128

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14550 Dátum: 2015.11.28 14:13:36 »
Szerintem inkább 320D-t vegyél, az való "sportembereknek".
Az a baj hogy az automata váltója annak se bírja a sportos vezetést.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14551 Dátum: 2015.11.28 15:08:01 »
Sziasztok
Nincs priusom de megtetszett a toyota megbízhatósága és különösen jókat hallottam a prius váltójáról. Mennyire tudjátok ezt alátámasztani ? Olyan automata kocsit szeretnék ami bírja a gyilkolást ha nyomom neki, főleg városba és autópályán használnám. 2011 től 100e km alattit jöhet szóba. Kérdés hogy bírná-e a sportos vezetést? És ha igen meddig?
Köszönettel:Imi

Ebben nincsen automata váltó.  Sőt váltó sem, a hagyományos értelemben.  A gyilkolást egyik kocsi sem hálálja meg.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14552 Dátum: 2015.11.28 15:46:55 »
Sziasztok
Nincs priusom de megtetszett a toyota megbízhatósága és különösen jókat hallottam a prius váltójáról. Mennyire tudjátok ezt alátámasztani ? Olyan automata kocsit szeretnék ami bírja a gyilkolást ha nyomom neki, főleg városba és autópályán használnám. 2011 től 100e km alattit jöhet szóba. Kérdés hogy bírná-e a sportos vezetést? És ha igen meddig?
Köszönettel:Imi
Ha sportos vezetésről álmodozol, akkor prius helyett itt érdemes keresgélni.
http://www.hasznaltauto.hu/talalatilista/auto/YHUF9UGK0DZD3UAK0UORCMAUOW044Z3KG65HGREKOW0D6SOMA00OWDLUCGAERA9QW8LERTELPWMKYROS94DRWR3CEW7WODLD20I2UGSCLU4RRLDASRJ6AA9R1DQFW7GGC8LEH8AEOK89WIPEKEWRE6LJ15AHS4LS/page1
vagy
http://racing-bazar.hu/versenyauto

imi128

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14553 Dátum: 2015.11.28 16:07:18 »
Ha sportos vezetésről álmodozol, akkor prius helyett itt érdemes keresgélni.
http://www.hasznaltauto.hu/talalatilista/auto/YHUF9UGK0DZD3UAK0UORCMAUOW044Z3KG65HGREKOW0D6SOMA00OWDLUCGAERA9QW8LERTELPWMKYROS94DRWR3CEW7WODLD20I2UGSCLU4RRLDASRJ6AA9R1DQFW7GGC8LEH8AEOK89WIPEKEWRE6LJ15AHS4LS/page1
vagy
http://racing-bazar.hu/versenyauto
Gondoltam hogy senki nem fog válaszolni a kérdésemre, van versenyautóm köszönöm, nagyon szeretem, de kéne egy járkálós is. Hogyha valaki tud bármit arról hogy a prius váltója mennyire bírja a sportos vezetést, még mindig kíváncsian várom a válaszát! Köszönöm !

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14554 Dátum: 2015.11.28 17:10:14 »
Gondoltam hogy senki nem fog válaszolni a kérdésemre, van versenyautóm köszönöm, nagyon szeretem, de kéne egy járkálós is. Hogyha valaki tud bármit arról hogy a prius váltója mennyire bírja a sportos vezetést, még mindig kíváncsian várom a válaszát! Köszönöm !

Értsd már meg, hogy nincsen benne váltó!!!  :1eye:

Az erőátvitel egy bolygóművel van megoldva, melybe a benzinmotor, és a két villanymotor-generátor vesz részt. A pillanatnyi igénybevételnek megfelelően alakítja a hajtás módját, mennyiségét.

Ha benyomod a PWR gombot, akkor a rendszer a maximumot nyújtja, ha az ECO-t, akkor a gazdaságosság a szempont, ha az EV-t, akkor troli üzemmód, hanem egyiket sem, akkor normál az üzemmód. A "váltókar" csupán egy joystick, előre-hátra menet és egy sabil motorfék üzemmód. Ennyi.   Mindent a kocsi szabályoz.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14555 Dátum: 2015.11.28 17:30:34 »
Gondoltam hogy senki nem fog válaszolni a kérdésemre, van versenyautóm köszönöm, nagyon szeretem, de kéne egy járkálós is. Hogyha valaki tud bármit arról hogy a prius váltója mennyire bírja a sportos vezetést, még mindig kíváncsian várom a válaszát! Köszönöm !
Épp válaszolni próbáltam, de akkor részletezem. Közel 9 évig jómagam is versenyeztem túra, és Rally2-ben. Priust 5 éve használok, és az az 5 fogaskerék amiből áll a bolygómű, (PSD, de hogy ne érts félre, az egyszerűség kedvéért hívjuk váltónak) eddig gond nélkül tette a dolgát.

imi128

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14556 Dátum: 2015.11.28 17:52:53 »
Értsd már meg, hogy nincsen benne váltó!!!  :1eye:

Az erőátvitel egy bolygóművel van megoldva, melybe a benzinmotor, és a két villanymotor-generátor vesz részt. A pillanatnyi igénybevételnek megfelelően alakítja a hajtás módját, mennyiségét.

Ha benyomod a PWR gombot, akkor a rendszer a maximumot nyújtja, ha az ECO-t, akkor a gazdaságosság a szempont, ha az EV-t, akkor troli üzemmód, hanem egyiket sem, akkor normál az üzemmód. A "váltókar" csupán egy joystick, előre-hátra menet és egy sabil motorfék üzemmód. Ennyi.   Mindent a kocsi szabályoz.

A sebességváltó vagy nyomatékváltó olyan hajtómű, mely a behajtó tengelyen mérhető nyomatékot és fordulatszámot fokozatonként vagy fokozatmentesen képes megváltoztatni az erőforrás és a hajtott gép lehetőségeinek és igényének megfelelően. De ha így nem érted hívhatjuk hajtásláncnak vagy erőátvitelnek is. Mellesleg a hagyományos automata váltókban is bolygóművek találhatók.

FridmanZ

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14557 Dátum: 2015.11.28 17:56:24 »
A prius a nyugodt vezető autója. Ha sportosan akarsz járni csalódni fogsz benne. - Nem arra való még ha bírja is !

imi128

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14558 Dátum: 2015.11.28 17:58:54 »
Épp válaszolni próbáltam, de akkor részletezem. Közel 9 évig jómagam is versenyeztem túra, és Rally2-ben. Priust 5 éve használok, és az az 5 fogaskerék amiből áll a bolygómű, (PSD, de hogy ne érts félre, az egyszerűség kedvéért hívjuk váltónak) eddig gond nélkül tette a dolgát.
Köszönöm válaszod. Mennyire sportos a vezetési stílusod a priusban ?

imi128

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14559 Dátum: 2015.11.28 18:02:59 »
A prius a nyugodt vezető autója. Ha sportosan akarsz járni csalódni fogsz benne. - Nem arra való még ha bírja is !
Tisztába vagyok vele hogy nem én vagyok a célközönség, de ha mégis lenne valakinek ezzel kapcsolatba tapasztalat kíváncsian várom .

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14560 Dátum: 2015.11.28 18:12:29 »
Köszönöm válaszod. Mennyire sportos a vezetési stílusod a priusban ?
Ha van lehetőség akkor nyomom neki. Én nem decispórolósan vezetek (ez meg is látszik)
De mi a mértékegysége a spórolós vezetésnek? Asszony rutinból navigál a hegyi utakon :)
EGyébként a "A sebességváltó vagy nyomatékváltó olyan hajtómű, mely a behajtó tengelyen mérhető nyomatékot és fordulatszámot fokozatonként vagy fokozatmentesen képes megváltoztatni " mondathoz érdemes lenne átnézni a hajtásláncot, aztán eldönteni hogy mit is tekintünk behajtó tengelynek? A napkereket amin csak egy szabályozó motor van? VAgy a bolygókerék koronát amin a benzinmotor? Esetleg a koszorúkereket amire a meghajtó motor van felkötve a difivel?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14561 Dátum: 2015.11.28 18:13:36 »
Tisztába vagyok vele hogy nem én vagyok a célközönség, de ha mégis lenne valakinek ezzel kapcsolatba tapasztalat kíváncsian várom .
HA Budapesti vagy, gyere el és próbáld ki. Szerintem egyszerűbb mint szubjektív vélemények alapján levonni konzekvenciákat.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14562 Dátum: 2015.11.28 18:37:30 »
A sebességváltó vagy nyomatékváltó olyan hajtómű, mely a behajtó tengelyen mérhető nyomatékot és fordulatszámot fokozatonként vagy fokozatmentesen képes megváltoztatni az erőforrás és a hajtott gép lehetőségeinek és igényének megfelelően. De ha így nem érted hívhatjuk hajtásláncnak vagy erőátvitelnek is. Mellesleg a hagyományos automata váltókban is bolygóművek találhatók.

Nem vagy tisztában milyen technika van a Prius alatt, remélem Kowee szöszenete egy kicsit bevezetett a Prius rejtelmeibe.
Tanulmányozd a képet, a YT-n van videó is a megértést könnyítő. Ezt követően belátod Te is, hogy miért nem lehet váltóról beszélni a Prius vonatkozásában.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14563 Dátum: 2015.11.28 18:39:26 »
HA Budapesti vagy, gyere el és próbáld ki. Szerintem egyszerűbb mint szubjektív vélemények alapján levonni konzekvenciákat.

Akár én is csatlakozok.  :sorcerer:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14564 Dátum: 2015.11.28 21:44:16 »
Gondoltam hogy senki nem fog válaszolni a kérdésemre, van versenyautóm köszönöm, nagyon szeretem, de kéne egy járkálós is. Hogyha valaki tud bármit arról hogy a prius váltója mennyire bírja a sportos vezetést, még mindig kíváncsian várom a válaszát! Köszönöm !


Én segítek neked, mennyi a keret erre a történetre?