Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351872 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14175 Dátum: 2015.10.11 11:50:34 »
Toyota szakszervizbe hordta

Akkor megmondják, sőt ki is nyomtatják a szerviztörténetet neked.

Csokisgreg

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14176 Dátum: 2015.10.11 14:43:39 »
... Itthon lehet-e utólag (p2 és p3 is érdekelne) vonóhorgot felrakatni, kerékpár szállítás céljából?
P3 esetén foglalkozik-e itthon valaki cd-s rádió helyére való gyári navi beépítéssel?

Elment az off autó és ebben a hónapban még be kéne szereznem az új járgányt. Na meg ma láttam egy p2-t a fóti auchannál prius clubos matricával és az is megadta a kellő lelkesedést mert nagyon szép állapotban volt.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Ezekre esetleg tud valaki választ?

HGabor89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14177 Dátum: 2015.10.11 14:46:22 »
Az nem pénz érte, vedd meg. A navit a navilex 38e-ért magyarítja, a légkondi vezérlőpanelt lehet cserélni szerintem, és akkor celsiusban írja ki.

A műszerfalon az összes km-t át lehet állítani vagy mérföldről km-re vagy azt is csak cserével? A fogyasztás és a távolság miatt jó lenne km-ben látni.

Ezen kívül van még valami hátránya az usa importnak?

A hibridgarit mindenképpen meg lehet hosszabbítani, hogyha nincs gáz a rendszerrel? 2010-es autó, szóval lehet, hogy lejárt már az alap 5 év, szóval teszem azt 5 éven túl is lehet igényelni a meghosszabbítást vagy mindenképpen 5 éven belül kell elvinni?

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14178 Dátum: 2015.10.11 15:22:46 »
Kérdezd meg a márkaszervizt, hogy amerikai autóra köthető-e egyáltalán Európában jótállás.

HGabor89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14179 Dátum: 2015.10.11 15:37:18 »
Kérdezd meg a márkaszervizt, hogy amerikai autóra köthető-e egyáltalán Európában jótállás.

A hibrid rendszerre kotheto.

Yetroh

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14180 Dátum: 2015.10.11 15:58:23 »
Üdv mindenkinek!

Autó vásárlás előtt állok és hosszas keresgélés után  a Toyota Prius-nál kötöttem ki.Lenne pár kérdésem melyeket az itt lévő szakértők biztosan megtudnak válaszolni.Miután itthon még nem nagyon elterjedtek a hibrid járművek,a tényleges tapasztalatokon megszerzett infókat csak kevés embertől lehet beszerezni.(konkrétan ismeretségi körömből senkinek nincs igaz vidéki vagyok).Tehát a kérdések:
Jó választás e ez az autó olyan családnak aki nem nagyvárosban élik a mindennapokat,viszont  a minden nap járnak be vidékről városba(20km)?Természetesen fenntartási szempontokat figyelembe véve!Az autó 70%-ban erre lenne használva viszont havi 1-2 alkalom hosszabb,400-500-km-es utat is megtenne. Prius szervizköltsége milyen, egy hasonló teljesítményű dizel, vagy benzines autoval szemben?Igaz e az ,hogy hibridet 200.000km után nagyon nehéz eladni?Tényleg annyira megbízható autók?
Mi a véleményetek erről a 2 autóról?:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_executive_leather_automata_45000_km_garancia-9385895
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_executive_leather_automata-9083078
Ennél a típusnál mennyire kell ügyelni a külföldről behozott autokkal(km óra tekergetés stb.)Esetleg tudtok e olyan kereskedőt akitől biztonságosan vásárolható ez a típus?
Köszönöm előre mindenkinek aki szán rám néhány percet és válaszol a talán kicsit bugyutának tűnő kérdésekre.Éppen vw passat -ról próbálom lebeszélni magam egy prius javára és nagyon sokat segítene olyan emberek véleménye akik első kézből tudnak véleményt alkotni erről az autóról.

Yetroh

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14181 Dátum: 2015.10.11 16:20:35 »
Jó választás e ez az autó olyan családnak aki nem nagyvárosban élik a mindennapokat,viszont  a minden nap járnak be vidékről városba(20km)?
Prius szervizköltsége milyen, egy hasonló teljesítményű dizel, vagy benzines autoval szemben?
Igaz e az ,hogy hibridet 200.000km után nagyon nehéz eladni?
Tényleg annyira megbízható autók?

1. Kitűnő
2. Alacsonyabb
3. Nem igaz
4. Tényleg

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14182 Dátum: 2015.10.11 16:51:09 »
Üdv mindenkinek!

Autó vásárlás előtt állok és hosszas keresgélés után  a Toyota Prius-nál kötöttem ki.Lenne pár kérdésem melyeket az itt lévő szakértők biztosan megtudnak válaszolni.Miután itthon még nem nagyon elterjedtek a hibrid járművek,a tényleges tapasztalatokon megszerzett infókat csak kevés embertől lehet beszerezni.(konkrétan ismeretségi körömből senkinek nincs igaz vidéki vagyok).Tehát a kérdések:
Jó választás e ez az autó olyan családnak aki nem nagyvárosban élik a mindennapokat,viszont  a minden nap járnak be vidékről városba(20km)?Természetesen fenntartási szempontokat figyelembe véve!Az autó 70%-ban erre lenne használva viszont havi 1-2 alkalom hosszabb,400-500-km-es utat is megtenne. Prius szervizköltsége milyen, egy hasonló teljesítményű dizel, vagy benzines autoval szemben?Igaz e az ,hogy hibridet 200.000km után nagyon nehéz eladni?Tényleg annyira megbízható autók?
Mi a véleményetek erről a 2 autóról?:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_executive_leather_automata_45000_km_garancia-9385895
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_executive_leather_automata-9083078
Ennél a típusnál mennyire kell ügyelni a külföldről behozott autokkal(km óra tekergetés stb.)Esetleg tudtok e olyan kereskedőt akitől biztonságosan vásárolható ez a típus?
Köszönöm előre mindenkinek aki szán rám néhány percet és válaszol a talán kicsit bugyutának tűnő kérdésekre.Éppen vw passat -ról próbálom lebeszélni magam egy prius javára és nagyon sokat segítene olyan emberek véleménye akik első kézből tudnak véleményt alkotni erről az autóról.

Yetroh

Nézd, a kolléga már leírt mindent, azonban még hozzátenném, hogy a Priusban nincsen: önindító, kuplung, váltó, kettőstömegű.  Gondold hozzá, hogy mennyivel kisebb a szervizköltség.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14183 Dátum: 2015.10.11 18:04:03 »
A hibrid rendszerre kotheto.
Ne keverjük össze a akku garanciát mással. A Toyotánál Extracare köthető ami a főbb alkatrészekre vonatkozó biztosítás, vagy a meghajtó akkura lehet külön.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14184 Dátum: 2015.10.11 18:22:12 »
Üdv mindenkinek!

 
Mi a véleményetek erről a 2 autóról?:
Saját vélemény, ha kintről jöttek be, mindkettő vissza lett pörgetve. Ilyen futásteljesítménnyel kint sem adják el. Láttam már jópár ilyne 50-60k-val bejött P3-ast amiről utóbb kiderült hogy bőven 100 felett volt az utolsó regisztrált szervize 1-2 éve... Sajnos akkor más késő volt reklamálni. Szóval mindenképp szervizkönyv kikér, ha kint a szerviz akkor közvetlenül a szervizt felhívni és alvázszám alapján lekérni a szerviztörténetet. Abból lehet következtetni mert ha 2012-es az autó és 2013 decemberében volt egy 60.000-es szervize, akkor esélyes hogy mostanra ennek többszöröse van benne (vagy állt egy udvaron pár évet ami még rosszabb) Szóval óvatosan.

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14185 Dátum: 2015.10.11 18:39:23 »
Éppen vw passat -ról próbálom lebeszélni magam egy prius javára

Mi most cseréltük le a Yarisunkat (2012-es gyártású 1.33-as benzines). Dízeleket néztem (konkrétan max. 10 éves VW Tourant szerettem volna, de az még nagyon drága), merthogy mennyire jól mennek, és szeretek gyorsan menni, de annyira sok mindennel meg lehet szívni egy dízelnél, hogy nem mertem azt venni. De az is szempont, hogy a rövid úton (mi 15km-t megyünk egy huzamban) be se melegszik a dízel. Aztán végül egy ismerős ajánlására kipróbáltuk a Priust. Kb. két hete vettünk is egyet, 2005-ös évjárat. Egyenesen imádjuk, és még pénzünk is maradt, mert a Yarist drágábban adtuk el, mint amennyiért ezt vettük (1.9m).

Én féltem attól, hogy nem fog jól menni, de határozottan jól megy, és mivel fokozatmentes a váltó, nincs olyan sebességtartomány, aminél ne lehetne előzni. Teljesítményben össze lehet mérni egy dízellel.

A fogyasztás is jó, még úgy is, hogy mi gyorsan szoktunk menni és padlógázzal szoktunk gyorsítani. Még így is csak 6-7 liter között van. Tegnap voltam vele pályán először, GPS szerint belőttem a tempomatot 149-re (ilyenkor 160-at mutat a Prius), így ír 7,3 literes fogyasztást a 300km után, amiből 200km volt a pálya az említett sebességgel. A Yaris ilyenkor 9 körül evett, úgyhogy szerintem ez nagyon jó. A hangja is csak az emelkedőn volt nagy, de legalább mindenhol tartotta a sebességet, még az érdi emelkedőn is felment a beállított 149-el.

Ami érdekes volt, hogy amikor vissza kellett lassítani 110-re, és onnan padlógázzal gyorsítottam vissza a 149-re, a pillanatnyi fogyasztás a gyorsítás közben is csak 12-13 liter körül volt, ha még volt az akksiban tartalék (csak nagyon hosszú emelkedőknél tud teljesen lemerülni, de pár perc alatt legalább a feléig vissza is tölti).

Én bátran ajánlom mindenkinek ezt az autót, kényelmes, tágas (igaz csak négy embernek, öten nagyon gáz lenne), takarékos, ugyanakkor erős is.

A miénknek egy baja van, Ausztriából hozták (a Toyotában vissza tudták nézni a vásárlásig), és nagyon rozsdás az alváz, most keresek olyan helyet, ahol normálisan meg tudják csinálni. Ezen kívül a motorháztetőn is nagyon rücskös a festés, látszik, hogy az is rozsdásodik belülről. Pedig csak 150ezer km van benne (nekem hihetőnek tűnik, főleg hogy végig a Toyotánál szervizelték).
De állítólag minden Ausztriából és Németországból behozott autó rozsdás.

Most látom, hogy te sokkal fiatalabbakat nézel, azok minden szempontból még jobbak ennél.
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.11 18:45:09 írta styu »

HGabor89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14186 Dátum: 2015.10.11 19:15:40 »
Ne keverjük össze a akku garanciát mással. A Toyotánál Extracare köthető ami a főbb alkatrészekre vonatkozó biztosítás, vagy a meghajtó akkura lehet külön.

Ne haragudj, de még nem vagyok otthon teljes mértékben ezzel kapcsolatban.

Erre gondoltam:http://www.toyota.hu/service-and-accessories/service-and-maintenance/hybrid-service.json

"Ha ennek letelte után a Hybrid Állapotellenőrzésen mindent rendben találnak, akkor az autó a következő 1 éven keresztül vagy 15 ezer km megtételéig* jogosulttá válik arra, hogy egy Toyota márkaszervizben ingyenesen kijavítsák a hybrid akkumulátor esetleges meghibásodását. "

Yetroh

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14187 Dátum: 2015.10.11 19:40:34 »
Szia Kowee!
Van ismerős a toyotánál aki alvázszám alapján itthon minden infót megad a kiszemelt autóról.Ez nem elég?Miért kell a kinti szervizt felhívni?Tudnak mókoln a Toyota rendszerében is hamis adatokkal?

Yetroh

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14188 Dátum: 2015.10.11 20:23:19 »
Itthon nem látják a kinti szervíztörténetet, csak egyedül ha volt visszahívásos javítás, tehát esélyes, hogy semmit nem tudnak az itthoni szeívítben mondani az autó előéletéről. Ezért a papír szeívízkönyv sem ér semmit, simán hamisítható, sőt az se ér semmity ha a kereskedő az anyja életére esküszik.  :cool2:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14189 Dátum: 2015.10.11 20:42:01 »
Garanciális dolgok is látszanak, összeállítható a kép ezekből.