Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351876 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13515 Dátum: 2015.07.22 19:31:31 »
Első féktárcsák és fékbetétek cseréje előtt állok. Melyik a legjobb választás: Textar vagy Nipparts tárcsa? A betét aliganem Nipparts lesz, mert Bárdinál nincs Textar, a Febi meg többe kerül.

A cserekor van valami trükk, amit tudni kell?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13516 Dátum: 2015.07.22 19:41:54 »
Első féktárcsák és fékbetétek cseréje előtt állok. Melyik a legjobb választás: Textar vagy Nipparts tárcsa? A betét aliganem Nipparts lesz, mert Bárdinál nincs Textar, a Febi meg többe kerül.

A cserekor van valami trükk, amit tudni kell?
A nipparts teljesen jó. Ne felejtsd el kiszedni az ABS reléket és lekötni az akksit előtte valamint lehet hogy kelleni fog egy féktuskó visszatekerő kocka is. (a P3 hátsóhoz biztos kell. Azért is vettem) Ja és 2 darab hosszú 8-as csavar lesajtolni a tárcsát az agyról ha nem jön le egyből.
http://priusclub.hu/index.php/videok-videos/video/prius-3-fektarcsa-fekbetet-csere-brake-disk-and-pad-replacement

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13517 Dátum: 2015.07.22 20:13:11 »
Ezekre a relékre gondolsz, ugye?


Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13518 Dátum: 2015.07.22 21:06:21 »
Sziasztok!

Bár már két éve hajtom a gépet, (Gen2, 2008, USA) de idáig még nem volt szükségem a kormány alatti biztosítéktábla megkeresésére. Ma ki kellett cserélnem egy biztit, és meglepetéssel tapasztaltam két feltekert (nem bontottam ki, ránézésre 2-3 méter) koax-kábelt, mindkettő végén SMA anyával. Mi lehet ez? (Az autóban nincs beépített navigáció.) A vásárláskor semmi erre utaló tájékoztatást nem kaptam.
Egyes telefon kihangosítók antenna csatlakozást is adtak, esetleg a műholdas rádióhoz való, vagy valami taxis CB vagy ilyesmi kiegészítőre tippelnék.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13519 Dátum: 2015.07.22 21:55:45 »
Köszi, holnap többet tudok.
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13520 Dátum: 2015.07.22 23:26:04 »
Ezekre a relékre gondolsz, ugye?


pontosan

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13521 Dátum: 2015.07.23 12:43:44 »
Bár már két éve hajtom a gépet, (Gen2, 2008, USA) de idáig még nem volt szükségem a kormány alatti biztosítéktábla megkeresésére. Ma ki kellett cserélnem egy biztit, és meglepetéssel tapasztaltam két feltekert (nem bontottam ki, ránézésre 2-3 méter) koax-kábelt, mindkettő végén SMA anyával. Mi lehet ez? (Az autóban nincs beépített navigáció.) A vásárláskor semmi erre utaló tájékoztatást nem kaptam.

Ma lebontottam a koax köteget, és megpróbáltam lekövetni, hogy merre is megy, de sajnos ez csak további bontással/szétszereléssel lenne lehetséges, mivel eltűnik egy kábelkötegben, láthatóan hozzáértő épített be valamit. Mivel nem okoz semmi hibát - és mint az közismert: "A jó halála a mégjobb!" - nem kutatok tovább.

Viszont a koax köteg lebontása után további érdekes csatlakozókat láttam meg, amikből a két kék (ledugózott?) valamiféle szervizcsatlakozónak tűnik, de mi az a sokpólusú fehér?
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

beni7

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13522 Dátum: 2015.07.23 16:09:04 »
Én a hátsókat cseréltem és nekem elég volt a kis aksi negatív sarut leszedni, de ha tutira akarsz menni szedd ki a kék reléket is.

Ezekre a relékre gondolsz, ugye?



Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13523 Dátum: 2015.07.23 21:49:44 »
Sziasztok! Kedden megvettük a Priusunkat! :clap:
Eddig nagyon tetszik, az avensis után hihetetlen csendes, rezgésmentes, es a fogyasztás is meggyőző.
Három észrevételem van:
- nyugtassatok meg, hogy amikor zárva van, akkor villognia kell egy kis lámpának (egy autó a közepén kulccsal).
- főleg fékezéskor, de akkor sem mindig ilyen ciripelő hangot hallok a fékpedál felől talán, de mindenképpen elölről. Ez normális?
- végül a hifi. JBL hangszórók vannak benne, de egyáltalán nem vagyok tőle hanyatt esve, az avensis szebben szólt. Milyen beállítást javasoltok? Elképzelhető, hogy az erősítő nem okés? Az is tény, hogy nem a legjobb a rádió vétel.

Ja, Prius II.

Köszi
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13524 Dátum: 2015.07.23 22:12:54 »
1. Megnyugodhatsz, villog.
2. Ez normális, a féknyomást beállító szivattyú hangja. Leállítás és bezárás után nem sokkal is hallod.

Védelmet ne felejts beszereltetni.

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13525 Dátum: 2015.07.23 22:37:14 »
1. Megnyugodhatsz, villog.
2. Ez normális, a féknyomást beállító szivattyú hangja. Leállítás és bezárás után nem sokkal is hallod.

Védelmet ne felejts beszereltetni.

Köszönöm a gyors választ!
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13526 Dátum: 2015.07.23 22:58:01 »
A JBL P2-ben, a rádión (főleg) nem szól valami jól, igazából nem éri meg arra plusz pénzt kiadni. Viszont CD-ről egész szépen szólt nálam.

Más: épp NAVIT frissítek... Updatelek, amint megvagyok...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13527 Dátum: 2015.07.24 08:55:59 »
Köszönöm a gyors választ!
Az aláírásod nem éppen Prius filozófia! :)

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13528 Dátum: 2015.07.24 09:36:05 »
Három reggelembe került, de bent van a tolatókamera!  :clap: (Ebben a hőségben reggel 7-kor már nem lehet kint dolgozni, autóban meg főleg.) Nagyon király a cucc! A tolatójelet elöl sehol sem találtam, így végül a tolatólámpáról vittem azt is, szerencsére a videó kábelben volt egy plusz szál erre. Egyszer bekapcsoltam a gépet lehúzott P kapcsolóval és kaptam egy felkiáltójeles kis autó ikont a kijelzőre meg üzenetet, hogy nem jó a parking, de a torque nem talált hibakódot viszont magától el is tűnt egy idő után a jel.

Annyi veszteségem van, hogy eltörtem két bolhát ami a tetőkárpitot tartja. Nem tudjátok hol lehet ilyet beszerezni? Valaki mintha korábban írta volna, hogy van egy ilyen spéci bolha bolt, de nem találom.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13529 Dátum: 2015.07.24 09:51:23 »
patentdepo  16kerben.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки