Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351805 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Mr.Reed

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13410 Dátum: 2015.07.02 19:35:51 »
Köszönöm az infót, lehet hogy valóban nem sok érte a 15.000 Ft.
Még egy kérdés: szerintetek lehet-e úgy bekötni, hogy a helyzetjelzőt kiváltsa? A cél az lenne, hogy szürkületkor ezzel, és a hátsó helyzetjelzővel közlekedhessek.

Az enyém úgy kötöttem be, hogy a tompított felkapcsolásakor csökkentett módban világít a helyzetjelző helyett. Sokak szerint ez szabálytalan, de ha tartalmazza az "A" jelzést, akkor véleményem szerint szabályos.Érdemes elolvasni!
http://autotechnika.hu/cikkek/9268,a-nappali-menetjelzo-lampa-hasznalata-2-resz.html

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13411 Dátum: 2015.07.02 19:39:16 »
Most ez 2006-os vagy 2009-es?

2009-es.
A 2006 a nevében azt jelenti ez egy facelift utáni Prius 2-es.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13412 Dátum: 2015.07.02 20:06:46 »
Erre gondoltam, de hülyeségnek tartom az ilyet. 2009-es autó 2006 utáni... Aki meg teljesen tudatlan a témában, az azt sem tudja mi az a facelift. Szerintem.

Kuni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13413 Dátum: 2015.07.02 21:00:15 »
Nagyon kiváncsi vagyok a többiek véleményére, de nekem 2 dolog szúrt szemet.
Az egyik a jobb első sárvédő és az ajtó közti szintbeli eltérés kb. 20 cm hosszon. Az egyik képen még a színárnyalat különbség is feltűnő ugyanennél a két elemnél, tehát esélyes, hogy törött volt az a rész. A másik, ami feltünt, hogy a bal első ajtó alatt a küszöb vonala mintha nem egyenes lenne. Ha ez igaz, akkor küszöb vagy ajtó sérülése volt, esetleg mindkettő.
Jó dolog, hogy rá lehet nagyítani.
Természetesen amit leírtam koránt sem biztos, élőben kellene megtapogatni

Szia.
Köszi. hogy felhívtad a figyelmem erre, igen jó lenne megnézni, csak sajnos 200 km-re van nekem. De gondoltam több szem többet lát, és így nagyobb valószínűséggel lesz célirányosabb az utam, így már 1 dolog amire külön figyelni fogok. Nagy szívfájdalom lenne, ha rászánom magam és mégsem lenne belőle vásárlás, mert más fogad a helyszínen, mint amit elképzeltem.
Az autó környékén tud valaki olyan helyet, pl. Toyota, vagy más szervizt, ahol utána lehetne nézetni az előéletének, ha esetleg eljutok a helyszíni szemléig :) a kocsival?

Köszi előre is. Sziasztok.

angyalföld

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13414 Dátum: 2015.07.02 21:21:41 »
Szia.
Köszi. hogy felhívtad a figyelmem erre, igen jó lenne megnézni, csak sajnos 200 km-re van nekem. De gondoltam több szem többet lát, és így nagyobb valószínűséggel lesz célirányosabb az utam, így már 1 dolog amire külön figyelni fogok. Nagy szívfájdalom lenne, ha rászánom magam és mégsem lenne belőle vásárlás, mert más fogad a helyszínen, mint amit elképzeltem.
Az autó környékén tud valaki olyan helyet, pl. Toyota, vagy más szervizt, ahol utána lehetne nézetni az előéletének, ha esetleg eljutok a helyszíni szemléig :) a kocsival?

Köszi előre is. Sziasztok.
Tudomásom szerint a Toyoták szervízmúltjáról csak a tulaj engedélyével nyerhetsz betekintést, aki  a te esetedben a kereskedő. Amennyiben a kereskedő elzárkózna ettől, akkor fel sem szabad jönnöd e miatt. Ha belemegy, akkor sem biztos, hogy eredménnyel jársz, mert külföldi autók esetében nincs garancia arra, hogy az ottani Toyota kiad infót a múltról. Érdemes felhívni egy Toyota szervízt és érdeklődni a tapasztalatokról. Ennyivel is okosabb leszel.
Csak óvatosan!

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13415 Dátum: 2015.07.02 21:25:51 »
30 000 előleg, és 84x420 000 Ft a törlesztőrészlet! :csorog:
Ez igen! A Tesla olcsóbb! :clap:
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13416 Dátum: 2015.07.02 21:34:48 »
Szia.
Köszi. hogy felhívtad a figyelmem erre, igen jó lenne megnézni, csak sajnos 200 km-re van nekem. De gondoltam több szem többet lát, és így nagyobb valószínűséggel lesz célirányosabb az utam, így már 1 dolog amire külön figyelni fogok. Nagy szívfájdalom lenne, ha rászánom magam és mégsem lenne belőle vásárlás, mert más fogad a helyszínen, mint amit elképzeltem.
Az autó környékén tud valaki olyan helyet, pl. Toyota, vagy más szervizt, ahol utána lehetne nézetni az előéletének, ha esetleg eljutok a helyszíni szemléig :) a kocsival?

Köszi előre is. Sziasztok.

Ha ez vígasztal, első körben 1500 második körben 1200 km-t mentem Prius ügyben. Utóbbinál megtaláltam, amit kerestem.

Van itt olyan Prius tulaj, akinek van az autóban Webasto álló fűtés? Az enyémben van, a német tulaj szereltetett bele. Már csak azt kellene tudni, hogyan működik... A motort fűti, de arra nem tudok rájönni, hogy a belső teret hogyan fűtené... Végső esetben felkeresek egy Mo-i Webasto szervizet.

Kuni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13417 Dátum: 2015.07.02 21:43:05 »
Tudomásom szerint a Toyoták szervízmúltjáról csak a tulaj engedélyével nyerhetsz betekintést, aki  a te esetedben a kereskedő. Amennyiben a kereskedő elzárkózna ettől, akkor fel sem szabad jönnöd e miatt. Ha belemegy, akkor sem biztos, hogy eredménnyel jársz, mert külföldi autók esetében nincs garancia arra, hogy az ottani Toyota kiad infót a múltról. Érdemes felhívni egy Toyota szervízt és érdeklődni a tapasztalatokról. Ennyivel is okosabb leszel.

Köszi, sajna igazad van, valamit majd csak kitalálok. Az a baj, hogy hallottam egy olyan esetről, hogy vásárlás utáni ellenőrzés után derült ki, hogy úgy 150.000 km-t tekertek vissza, meg még valahogy az évvel is manipuláltak. Az eredmény a vételt követő 3. hónapban inverter hiba. Ami igazából nem tudom mennyibe fáj, de sajdítom nem kevés. Szóval kó lenne egy ilyen autó, de tartok a vételtől. Nem kicsit. Azért köszi.

30 000 előleg, és 84x420 000 Ft a törlesztőrészlet! :csorog:
Ez igen! A Tesla olcsóbb! :clap:
Üdv!


Ezt kiszúrtam én is :) Az előlegben benn vagyok, azt vállalom.  :lol: A részlet erősen alkú tárgyát képezi. :)

Kuni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13418 Dátum: 2015.07.02 21:47:11 »
Ha ez vígasztal, első körben 1500 második körben 1200 km-t mentem Prius ügyben. Utóbbinál megtaláltam, amit kerestem.



Vállalkozó szellem vagy, az biztos. :) De gondolom értesz is az autókhoz, én meg nem nagyon, legfeljebb amennyit ránézésre látni.

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13419 Dátum: 2015.07.02 22:05:29 »
Köszi, sajna igazad van, valamit majd csak kitalálok. Az a baj, hogy hallottam egy olyan esetről, hogy vásárlás utáni ellenőrzés után derült ki, hogy úgy 150.000 km-t tekertek vissza, meg még valahogy az évvel is manipuláltak. Az eredmény a vételt követő 3. hónapban inverter hiba. Ami igazából nem tudom mennyibe fáj, de sajdítom nem kevés. Szóval kó lenne egy ilyen autó, de tartok a vételtől. Nem kicsit. Azért köszi.

Ezt kiszúrtam én is :) Az előlegben benn vagyok, azt vállalom.  :lol: A részlet erősen alkú tárgyát képezi. :)

Használt autó mindig nagy rizikó... Ellenőriztetni meg vásárlás előtt kell! Utána már minek? :)

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13420 Dátum: 2015.07.02 22:15:05 »
A jó autó után menni kell, nem sajnálni a kilométert, mert utána a pénzt fogod sajnálni a romra!

Azt meg végképp nem értem, hogy 2015-ben  200-400 vagy akár 1000km megtétele, miért lehet probléma?
Fel kell fogni egy jó kirándulásnak.  :clap: :clap:

Egy Prius, ha rendben van az egyik leg rizikómentesebb használt autó vételek egyike!
« Utoljára szerkesztve: 2015.07.02 22:17:55 írta Egükém »

MGM086

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13421 Dátum: 2015.07.03 03:05:34 »
A jó autó után menni kell, nem sajnálni a kilométert, mert utána a pénzt fogod sajnálni a romra!

Azt meg végképp nem értem, hogy 2015-ben  200-400 vagy akár 1000km megtétele, miért lehet probléma?
Fel kell fogni egy jó kirándulásnak.  :clap: :clap:

Egy Prius, ha rendben van az egyik leg rizikómentesebb használt autó vételek egyike!

Off
Mi is jokat kirándultunk :) és milyen jol jartunk vele(d) :)) plussz jo a marhapörkölt a Lila Tehénbe :D

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13422 Dátum: 2015.07.03 08:21:14 »
Sziasztok!

Nézte esetleg valaki már vevői szemmel ezt a gépet?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_sol_automata_jbl_sz.konyves_halas-8702264

A nagy futásteljesítmény engem nem riaszt, de mégis hónapok óta fenn van a hirdetés. Az ára nagyon barátságos.

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13423 Dátum: 2015.07.03 10:50:17 »
A jó autó után menni kell, nem sajnálni a kilométert, mert utána a pénzt fogod sajnálni a romra!

Azt meg végképp nem értem, hogy 2015-ben  200-400 vagy akár 1000km megtétele, miért lehet probléma?
Fel kell fogni egy jó kirándulásnak.  :clap: :clap:

Egy Prius, ha rendben van az egyik leg rizikómentesebb használt autó vételek egyike!

Így van! A zarándoklásra időt és pénzt kell áldozni... bele kell kalkulálni az autóra szánt összegbe. Ja, és nem árt gyorsnak lenni, mert  a jó másnak is kell, másnak is megéri.
Én is mentem rengeteget 3 hónap alatt mire meglett P3. 0-24-ben bújtam HaHu-t. Már találati szám alapján tudtam, hogy raktak-e fel új hirdetést. :) Aztán vicces, de helyben lett meg a tuti. Előtte meg bejártam a fél országot. Sosem tudni.  :D
« Utoljára szerkesztve: 2015.07.03 10:52:11 írta dert »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13424 Dátum: 2015.07.03 11:06:16 »
Sziasztok!

Nézte esetleg valaki már vevői szemmel ezt a gépet?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_sol_automata_jbl_sz.konyves_halas-8702264

A nagy futásteljesítmény engem nem riaszt, de mégis hónapok óta fenn van a hirdetés. Az ára nagyon barátságos.
Ritka, hazai eredetű példányok egyike, sztem a szalonban részletes infot kapsz róla, még jó vétel is lehet a csomagtérroló érdekesnek tűnik ebből a szögből, vmi sufnituning?
Ha netalántán alkudsz rá az eredeti gyári roló árát mindenképpen kalkuláld bele (ha nem azzal adják), úgy tudom nem olyan olcsó!l
Today, tomorrow and after tomorrow!