Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351923 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13230 Dátum: 2015.06.21 11:50:18 »
Tolatáskor folyamatosan csipog az autó. Ki lehet ezt kapcsolni valahogyan?
Igen. Ki lehet hogy csak egyet csippanjon.
http://priuschat.com/threads/disabling-the-reverse-beep.37380/
VAgy vársz 2-3 hetet, megjön az új techstream kábelem és azzal kikapcsolom. Sajnos az összes régi kábelem eladtam így most nincs itthon.
A harmadik megoldás hogy torque-al kiküldöd AT parancsként a PID betöltése után.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13231 Dátum: 2015.06.21 16:01:48 »
Sziasztok,

Waresz révén én is rákukkantottam a tolatókamerára és rákívántam :) Felmerült pár kérdésem, ha valaki megtudná válaszolni megköszönöm!
1. 2006 faceliftes a gépem de navi nélküli. Ebbe is beszerelhető, ugye?
2. Van valakinek bevált szállítója ebay-ről, amazonról stb.?
3. EU-s Priusba ha jól sejtem PAL rendszerűt kell kérnem, ugye? Vagy ezek mind NTSC-vel vannak szerelve?
4. Ebay-en rendelt szetten kívül más egyéb nem kell, ugye? (kamera, videó és tápkábel van mindegyikhez, ha jól látom)

Kowee oldaláról letöltöttem (tankju) a szerelési utasítást és a beszereléssel úgy látom nem lesz probléma.

1. Igen
3. NTSC kell
4. Milyen szetre gondolsz?
Kamera kell, egy 10m-es kábel a videojel előre juttatásához, táphoz kell 1-2m vezeték, plusz néhány késes gyorscsatlakozó.

Facelifthez leírás németül.
Ez pedig ahogy én csináltam.
Az enyém navis, de a német leírás szerint annyi a különbség, hogy máshol van a tolatójel kábele.
Ha jól vettem ki a lábtartót kell leszerelni, és alatta van.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13232 Dátum: 2015.06.21 18:07:45 »
Mivel facelift előtti ezért nem egyszerű utólag kamerát berakni, de megoldható.
Itt találsz egy német nyelvű leírást
Itt navis a fejegység, nem tudni ez "normálba" is beépíthető-e non-fészlifteknél?
Today, tomorrow and after tomorrow!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13233 Dátum: 2015.06.21 18:15:29 »
Örömmel jelentem, hogy csütörtök óta p2 tulajdonos vagyok.   :clap:  Nem volt könnyű, de sikerült találni egy jó állapotú autót. A tolató kamera sajnos nincs benne, mindenképpen szeretnék majd bele tenni egyet. Hogyan lehet kivitelezni? Van itt valaki, akinek így utólag lett berakva?
kintről vetted németből vagy hahun hirdette vmi kereskedő?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13234 Dátum: 2015.06.21 18:48:29 »
Itt navis a fejegység, nem tudni ez "normálba" is beépíthető-e non-fészlifteknél?

"Daraus ergibt sich auch die theoretische Möglichkeit, den Umbau auch bei "P2" ohne Navigationssystemen einsetzen zu können, indem der Konverter in den Signalweg des "Bordcomputers" eingeschleift wird. Allerdings muss hier das halbe Armaturenbrett einschliesslich des MFD demontiert sowie eine andere Buchse und ein anderer Stecker verwendet werden. "

Nem tudok németül, de google fordító alapján azt gondolom itt azt írja, lehetséges a navi nélküliben is csak másképpen.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13235 Dátum: 2015.06.21 20:21:21 »
kintről vetted németből vagy hahun hirdette vmi kereskedő?

Németből, első tulajtól. 1200 km-t mentem érte, de megérte.  ::)

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13236 Dátum: 2015.06.21 21:19:00 »
Igen. Ki lehet hogy csak egyet csippanjon.
http://priuschat.com/threads/disabling-the-reverse-beep.37380/
VAgy vársz 2-3 hetet, megjön az új techstream kábelem és azzal kikapcsolom. Sajnos az összes régi kábelem eladtam így most nincs itthon.
A harmadik megoldás hogy torque-al kiküldöd AT parancsként a PID betöltése után.

A link után leírtakból semmit nem értek, fingom nincs mit írsz...  :lol: Ha nem sikerül a linkben leírtak szerint, akkor megkeresnélek, ha nem gond.

ktsabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13237 Dátum: 2015.06.21 22:20:14 »
Üdv

Én év elején csináltam P2 faceliftes -be utólagos tolatokamerát ,holnapra össze próbálom kaparni a rajzokat,fotókat amik segíthetnek a szerelésben!

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13238 Dátum: 2015.06.21 22:54:36 »
1. Igen
3. NTSC kell
4. Milyen szetre gondolsz?
Kamera kell, egy 10m-es kábel a videojel előre juttatásához, táphoz kell 1-2m vezeték, plusz néhány késes gyorscsatlakozó.

Facelifthez leírás németül.
Ez pedig ahogy én csináltam.
Az enyém navis, de a német leírás szerint annyi a különbség, hogy máshol van a tolatójel kábele.
Ha jól vettem ki a lábtartót kell leszerelni, és alatta van.
Köszi a válaszokat! Pl egy ilyenre vagy ilyenre gondoltam. Ebben 6m kábel van, ez sem elég szerinted? :)

Üdv

Én év elején csináltam P2 faceliftes -be utólagos tolatokamerát ,holnapra össze próbálom kaparni a rajzokat,fotókat amik segíthetnek a szerelésben!
Köszi, várom! Ha tudod azt is írd meg légyszi melyik faját rendelted meg a kínaiaktól, mert azért van egy pár és szeretnék beváltat rendelni.

GZs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13239 Dátum: 2015.06.21 22:59:53 »

2. Van valakinek bevált szállítója ebay-ről, amazonról stb.?


Szia, itt van a cimborám elérhetősége http://eurobay.hu/, vele voltam a priusért és az ebayről a navi dvd-t is rajta keresztül szereztem be.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13240 Dátum: 2015.06.21 23:04:47 »
"Daraus ergibt sich auch die theoretische Möglichkeit, den Umbau auch bei "P2" ohne Navigationssystemen einsetzen zu können, indem der Konverter in den Signalweg des "Bordcomputers" eingeschleift wird. Allerdings muss hier das halbe Armaturenbrett einschliesslich des MFD demontiert sowie eine andere Buchse und ein anderer Stecker verwendet werden. "

Nem tudok németül, de google fordító alapján azt gondolom itt azt írja, lehetséges a navi nélküliben is csak másképpen.
Persze, az elvi lehetőséggel számol ő is, a navi nélküli non fészlift fejegység esetén, de műszakilag nehezebb a probléma ami persze áthidalható, kérdés, hogy hogyan és megéri-e.
Today, tomorrow and after tomorrow!

ktsabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13241 Dátum: 2015.06.21 23:10:26 »
Típust nem igazán tudom, Aliexpress - en rendeltem ,a sokból ráböktem egyre! Hogy melyik mennyire bevált nem tudom!
Közben keresgélem a rajzokat,de amiket találtam magamnak el mentve ,azt a prius club .hu -n is megtalálod! Amit ott nem látok és keresem az pont az a kép ami azt mutatja,hogy a tolatójelet honnan lehet levenni!

Kowee biztos segít majd.

Másik fórumon (index) nem vagy aktív? Ott rengetegszer kibeszéltük ezt a témát , visszaolvasva van hasznos infó!

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13242 Dátum: 2015.06.22 06:20:48 »
" Pl egy ilyenre vagy ilyenre gondoltam. Ebben 6m kábel van, ez sem elég szerinted? "

Korábban én is azt a fajta kamerát vásároltam, aztán másikra tértem át:
http://www.ebay.de/itm/261818779512?_trksid=p2055119.m1438.l2648&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Ennek sokkal nagyobb a képe, állítható, és nem szigorúan egy rövid szakaszt mutat.
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13243 Dátum: 2015.06.22 06:21:40 »
Ezt látja a kamera:
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13244 Dátum: 2015.06.22 08:07:10 »
A link után leírtakból semmit nem értek, fingom nincs mit írsz...  :lol: Ha nem sikerül a linkben leírtak szerint, akkor megkeresnélek, ha nem gond.
PErsze nyugodtan. Annyi volt a lényege hogy vagy kébellel és techstreammel, vagy bluetooth ELM diaggal és torque-al ki lehet kapcsolni. A kábelem úton van, így abban tudok segíteni.