Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351982 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11520 Dátum: 2014.08.26 21:51:03 »
Nem
A toyota hivatalos válasza erre a kérdésre:
Tisztelt Kovalcsik László!
Köszönettel megkaptuk levelét, amelyre az alábbiakban válaszolunk.
A központi rendszerben nem vezetett fel karbantartásról információt egyik Márkaszerviz sem, így nem tudunk Önnek ezügyben segíteni.

Tehát ha nem vezették fel csak bepecsételték akkor nem látják az itteniek. A kinti szervizt kell megkeresni
De a tapasztalat szerint segítenek. Én minden infot megkaptam.
Geachte heer,

Hierbij het onderhoud overzicht van de Prius.

08-01-2010         15.474 km           15.000 km beurt
04-03-2010         22.031 km           Recall herprogrameren ABS
21-06-2010         33.273 km           30.000 km beurt
08-12-2010         48.188 km           45.000 km beurt + remblokken voor vernieuwd
18-05-2011         60.325 km           60.000 km beurt + 2 banden vernieuwd
29-11-2011         76.756 km           75.000 km beurt
24-05-2012         90.374 km           90.000 km beurt + remblokken achter vernieuwd
10-09-2013         126.627 km         Recall rembekrachtingspomp


               
   Met vriendelijke groet,   
   Gebr. van Gent Autobedrijf B.V.
 
 

És ilyen esetben a hibrid garit sem tudod meghosszabbítani? Vagy bevizsgálás és kellően jó állapot esetén igen?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11521 Dátum: 2014.08.26 22:03:38 »
Háát én a papírokhoz megkaptam a befizetést igazoló csekket, vámhatározatot és minden csekket számlát, bizonylatot amivel honosították.
Akkor nyugodtan alhatsz. A technika jelenlegi állása nem teszi lehetővé a pecsételést a csekkre. Erre csak a posta képes. A többi papírt meg az alapján állítják ki. Vagy talán mégsem?

Apropó az adásvételi szerződésben ki van feltüntetve eladónak? A Megbízás bizományosi értékesítésre hiteles?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11522 Dátum: 2014.08.26 22:15:24 »
Akkor nyugodtan alhatsz. A technika jelenlegi állása nem teszi lehetővé a pecsételést a csekkre. Erre csak a posta képes. A többi papírt meg az alapján állítják ki. Vagy talán mégsem?

Apropó az adásvételi szerződésben ki van feltüntetve eladónak? A Megbízás bizományosi értékesítésre hiteles?
Nem véletlenül kértem el a csekkeket. Én is a totalcaros cikk után vettem. (lekérdeztettem a befizetést)
Egyébként a kereskedő szerepel rajta mint eladó, és ő is állította ki az áfás számlát a 3 milláról. De a befizetések és az ügyintézés az én nevem alatt zajlott. (Én is paranoiás vagyok) :)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11523 Dátum: 2014.08.26 22:16:39 »
És ilyen esetben a hibrid garit sem tudod meghosszabbítani? Vagy bevizsgálás és kellően jó állapot esetén igen?
Nem tudom. Nem is gondolkodtam ilyesmiben. Értelmetlen pénzkidobásnak érzem hogy egy akksira kössek garit amihez 20-30  dollárért veszek cellát ha kell.

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11524 Dátum: 2014.08.26 22:20:07 »
Na most belém ültettétek a parát, köszi : ) Remélem az én év elején vett priusommal nincs semmi ilyen gond.

szögi

  • fórum szerveradmin
  • Adminisztrátor
  • Néha itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 99
    • http://localnet.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11525 Dátum: 2014.08.26 22:26:19 »
Na most belém ültettétek a parát, köszi : ) Remélem az én év elején vett priusommal nincs semmi ilyen gond.

+1, de kb az a konklúzió, hogy bármit lehet hamisítani, szóval nem sok esélyed van kideríteni, hogy a valódinak tűnő iratok mögött valójában mi van.  :cry:
Én azért bízom benne, hogy ennyire nem átb :censored: szósak a nepperek...
szögi

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11526 Dátum: 2014.08.26 22:42:33 »
Háár behozott autónál nem nagyon fogod látni ki volt a tulaj, csak ha utána nyomozol. De ha ő vállalja a forgalomba helyezést és a névre írást akkor szerintem nincs mitől félni.
Szervizkönyv. A 2009.11-es kocsimhoz papír szervizkönyvet kaptam. Az alapján kérdeztem le a kinti márkaszerviznél.

Ez a szervizkönyv érdekes dolog, én is az első dolgok között kértem el a kereskedőtől, mire rögtön mondta, hogy csak elektronikus van, központilag, a Toyotánál. Majd "nyomtatott" is belőle egy PDF-et nekem.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11527 Dátum: 2014.08.26 23:17:33 »
Ez a szervizkönyv érdekes dolog, én is az első dolgok között kértem el a kereskedőtől, mire rögtön mondta, hogy csak elektronikus van, központilag, a Toyotánál. Majd "nyomtatott" is belőle egy PDF-et nekem.
Mert ez pontosan így működik a Toyotánál. Nincs a klasszikus szervizkönyv, amibe írogatnak, pecsételnek. Mindent elektronikus formában rögzítenek és ha kell kinyomtatják.

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11528 Dátum: 2014.08.26 23:21:36 »
Mert ez pontosan így működik a Toyotánál. Nincs a klasszikus szervizkönyv, amibe írogatnak, pecsételnek. Mindent elektronikus formában rögzítenek és ha kell kinyomtatják.

Az enyémhez (P2) van.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11529 Dátum: 2014.08.27 00:19:37 »
Az enyémhez (P2) van.
Nekem is (P3) papírkönyv van.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11530 Dátum: 2014.08.27 08:32:34 »
Ezt már milliószor lerágtuk:
Alapból nincs papíralapú szervízkönyv pecsételés, mert elektronikusba írják, de ha rágod a fülüket (én szoktam), akkor külön kérésre pecsételnek a könyvbe is.

Azt a párbeszédet viszont  sose lehet megúszni, hogy totál felesleges dolgot akarok, elektronikusan vezetik, mire mondom, h tudom, nembaj, akkor is kérem a pecsétemet, stb. És ez így megy minden egyes szervíz látogatásomnál!

Egyébként meg szerintem is felesleges a pecsét (csakhát ki tudja milyen paranoiás fogja megvenni a jövőben tőlem), inkább a számla a lényegesebb, h azokat is félrerakom, de persze egybevág a pecséttel is! :)
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.27 08:34:59 írta zezoka »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11531 Dátum: 2014.08.27 08:41:51 »
Ezt már milliószor lerágtuk:
Alapból nincs papíralapú szervízkönyv pecsételés, mert elektronikusba írják, de ha rágod a fülüket (én szoktam), akkor külön kérésre pecsételnek a könyvbe is.

Azt a párbeszédet viszont  sose lehet megúszni, hogy totál felesleges dolgot akarok, elektronikusan vezetik, mire mondom, h tudom, nembaj, akkor is kérem a pecsétemet, stb. És ez így megy minden egyes szervíz látogatásomnál!

Egyébként meg szerintem is felesleges a pecsét (csakhát ki tudja milyen paranoiás fogja megvenni a jövőben tőlem), inkább a számla a lényegesebb, h azokat is félrerakom, de persze egybevág a pecséttel is! :)
+1,
a pecsétet én is kértem noha a gépben elvileg minden visszaellenőrizhető
(báj dö véj: 2013-ban kiadott P-s rendszám, simán lehet érvényes idén is.)
Today, tomorrow and after tomorrow!

szögi

  • fórum szerveradmin
  • Adminisztrátor
  • Néha itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 99
    • http://localnet.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11532 Dátum: 2014.08.27 08:45:30 »
(báj dö véj: 2013-ban kiadott P-s rendszám, simán lehet érvényes idén is.)

Pont ezt  akartam írni: tegnap én is 2013-as P-s rendszámmal közlekedtem.
szögi

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11533 Dátum: 2014.08.27 08:48:19 »
Ezt már milliószor lerágtuk:
Alapból nincs papíralapú szervízkönyv pecsételés, mert elektronikusba írják, de ha rágod a fülüket (én szoktam), akkor külön kérésre pecsételnek a könyvbe is.

Azt a párbeszédet viszont  sose lehet megúszni, hogy totál felesleges dolgot akarok, elektronikusan vezetik, mire mondom, h tudom, nembaj, akkor is kérem a pecsétemet, stb. És ez így megy minden egyes szervíz látogatásomnál!

Egyébként meg szerintem is felesleges a pecsét (csakhát ki tudja milyen paranoiás fogja megvenni a jövőben tőlem), inkább a számla a lényegesebb, h azokat is félrerakom, de persze egybevág a pecséttel is! :)
És a szervizmúltat kiadják minden jött-mentnek? Mert ha venni akarok, akkor én is jövök, megyek [rohog].

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11534 Dátum: 2014.08.27 10:33:54 »
És a szervizmúltat kiadják minden jött-mentnek? Mert ha venni akarok, akkor én is jövök, megyek [rohog].

Simán kiadják:) Azért ez nem nemzetbiztonsági kérdés, ráadásul az alvázszámot azért tudni kell hozzá:)