Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3352006 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9930 Dátum: 2014.02.06 11:48:34 »
talan 44EUR-t fizettem erte szallitassal ha jol emlekszem...

Meg egy kis adalek az elobbi postomhoz. Erdemes a gaspedaal-on a kiterjesztett keresobe beipipalni a NAP (National Auto Pass) opciot ami a valos es dokumentalt futasteljesitmeny takarja. Sokat elarul am meg akkoris ha csak osszehasonlitasnak hasznaljuk...

« Utoljára szerkesztve: 2014.02.06 11:55:10 írta Mooc »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9931 Dátum: 2014.02.06 13:25:20 »
A hirdető szerint az itt eléggé ritkán megjelenő eladósorba kerülő, és az esetek döntő többségében szakszervizbe hordott magyar példányok a leharcoltak és ezek szerint még véletlenül sem a kintről behozott valószerűtlenül keveset futott, törésmentes "nepperpriusok". Persze a futott km-t már nem írta ki...
Az pediglen csak hab a tortán, hogy a rendszáma szerint a Németország túlsó feléről idehozott portékájának EUR-s áráért még nem igazán kapni ilyen évjáratú és felszereltségű gépeket.
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.06 13:28:40 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9932 Dátum: 2014.02.06 13:28:21 »
A hirdető szerint az itt eléggé ritkán megjelenő eladósorba kerülő, és az esetek döntő többségében szakszervizbe hordott magyar példányok a leharcoltak és ezek szerint még véletlenül sem a kintről behozott valószerűtlenül keveset futott, törésmentes "nepperpriusok". Persze a futott km-t már nem írta ki...
Szerviz könyve szerint majd 250 ekm volt az utolsó szervize.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9933 Dátum: 2014.02.06 13:29:26 »
Igen, valamikor tavaly ha jól látom...
Today, tomorrow and after tomorrow!

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9934 Dátum: 2014.02.06 15:55:38 »
Megjottem a lengescsillapito cserebol...  :censored:
A Blistein szerint PII-hoz valo szett 2cm-el magasabb, mint a gyari! Na erre varjatok gombot! Szerencsemre a szerelest a szokott helyen vegeztettem ahol mint mindig nagyon segitokeszek voltak: meg a Holland forgalmazot is felhivtak aki megerositette, h a cikkszam amit a kezunkben tartunk jonak kellene, h legyen... de nem az!!!
A problemam annyi, h en nem a helyi forgalmazotol vettem, hanem egy nemettol ezaltal sporolva egy nagyobbacska osszeget...
Remelem visszaveszi mert ez igy nem jo.

Szoval barki aki cserelne kerulje a Blistein-t reven a PII-vel nem kompatibilis...

Folyt kov...

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9935 Dátum: 2014.02.06 19:55:05 »
Megjottem a lengescsillapito cserebol...  :censored:
A Blistein szerint PII-hoz valo szett 2cm-el magasabb, mint a gyari! Na erre varjatok gombot! Szerencsemre a szerelest a szokott helyen vegeztettem ahol mint mindig nagyon segitokeszek voltak: meg a Holland forgalmazot is felhivtak aki megerositette, h a cikkszam amit a kezunkben tartunk jonak kellene, h legyen... de nem az!!!
A problemam annyi, h en nem a helyi forgalmazotol vettem, hanem egy nemettol ezaltal sporolva egy nagyobbacska osszeget...
Remelem visszaveszi mert ez igy nem jo.

Szoval barki aki cserelne kerulje a Blistein-t reven a PII-vel nem kompatibilis...

Folyt kov...
4x4 hajtást alá és tartsd meg :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9936 Dátum: 2014.02.06 20:04:42 »
Nekem is megvolt az időszakos "kis szervíz" a honosítást követően, bekerült a 0-ás Eneos motorolaj és új szűrőket és téligumikat is kapott a kicsike, valamint a visszahívási kampány részeként megkapta a kormánymű az új, erősebb alkatrészt. A fékek és a gyertyák alig 100E km után rendben vannak még, így azokat nem kellett cserélni. Aggasztó hír, hogy a közeljövőben esedékes lesz egy vízpumpa-csere :cry:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9937 Dátum: 2014.02.06 20:13:55 »
Azt mikent lehet tudni, a vizpumpa hamarosan cseres? vannak rautalo jelek amik lathatoak megbontas nelkul is:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9938 Dátum: 2014.02.06 20:23:49 »
Persze, ennél mi sem egyszerűbb: szivárog a víz belőle
Today, tomorrow and after tomorrow!

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9939 Dátum: 2014.02.06 21:02:07 »
Aggasztó hír, hogy a közeljövőben esedékes lesz egy vízpumpa-csere :cry:
Ezt sajnos én sem úsztam meg. Az eddigi legnagyobb költség volt a kocsin.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9940 Dátum: 2014.02.06 21:40:42 »
Ezt sajnos én sem úsztam meg. Az eddigi legnagyobb költség volt a kocsin.
Ez sajnos típushiba. Nekem már 2 csere volt, az első még gariban, a másik már saját zsebre. Valószínűleg az első cserénél nagyon feszes lett a szíj, általában az nyírja ki a tömszelencét.
Persze ez nem csak ezekre a motorokra jellemző, sok másik Toyota benzinesnél tapasztalható.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9941 Dátum: 2014.02.06 22:30:00 »
Ezt sajnos én sem úsztam meg. Az eddigi legnagyobb költség volt a kocsin.
Meg sem merem kerdezni mennyi volt. Mert a vizpumpa gyartmanytol fuggoen 5-7000 forint :)

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9942 Dátum: 2014.02.06 22:52:22 »
A szervizesek szerint a hűtőfolyadék is ludas a meghibásodásokban. A TMH által preferált halvány lila lötty. Pár évvel ezelőtti zöldnél sokkal ritkábban hozták javítani a Toyotákat.   
Üdv!

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9943 Dátum: 2014.02.07 06:32:10 »
Halvany lila  :eek: en eddig ugy tudtam a Priusokba csak es kizarolag speci rozsaszin hutofolyadek kerulhet a hybrid rendszer vegett.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9944 Dátum: 2014.02.07 07:08:09 »
Meg sem merem kerdezni mennyi volt. Mert a vizpumpa gyartmanytol fuggoen 5-7000 forint :)
Tegnapi keresés alapján a Toyodiy szerint 130EUR környéke, itthoni utángyártott cucc a webáruházak alapján kb. 13-23E Ft körüli áron érhető el.
Today, tomorrow and after tomorrow!