Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351890 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Beszélgessünk...
« Válasz #9285 Dátum: 2013.11.03 17:27:21 »
Ez a "kereskedésünk csak előzetes telefonos bejelentkezés alapján tart nyitva" se szimpi...  :no: :hmmmm:
Talán nem akarnak állandó kíváncsi tekintetek mellett "újjávarázsolni" 1-1 autót?
illetve bakker, a nepper nem egy fogorvos, hogy időpont kelljen hozzá...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9286 Dátum: 2013.11.03 17:48:35 »
Ez a "kereskedésünk csak előzetes telefonos bejelentkezés alapján tart nyitva" se szimpi...  :no: :hmmmm:
Talán nem akarnak állandó kíváncsi tekintetek mellett "újjávarázsolni" 1-1 autót?
illetve bakker, a nepper nem egy fogorvos, hogy időpont kelljen hozzá...  :whistling:

Igen-igen, nálam is így volt, még ő volt megsértve, hogy 7végén zavarom. Voltak ott egyébként 100-zan, pont egy tanárházaspár vitte el az általam is kinézett Priust 2-est (a másodikat, amit kinéztem). Még a csóka írta a papírokat, addig szegények ott tanakodtak, hogy elvigyék-e az autót próbakörre, mert még egyik sem vezetett automata váltóst. Már épp ajánlkozni akartam, hogy legalább egy próbakört illene nyomni, mikor jött a nepper és már terelte is be őket az irodába egy kávéra. Remélem nem sz0pták be nagyon az autót szegények, se egy szaki nem volt velük, se el nem vitték egy állapot felmérésre.

Arra tisztán emlékszem, hogy a kaput elhagyva félhangosan mondtam, hogy ide sem jövök többet.     
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9287 Dátum: 2013.11.03 17:55:18 »
Vkinek van tapasztalata következő kereskedéssel kapcsolatba?
http://www.hasznaltauto.hu/partner/r1_auto-7098

Amikor vettük a Priust itt is jártunk, de nem volt szimpi. Valahogy végig azt éreztem valamit sumákolnak, de nem tudtam volna megmondani mit.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9288 Dátum: 2013.11.03 19:30:16 »
köszönöm ezekre voltam kivancs...
Akkor ez felejtös.
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.03 19:40:41 írta Hammer »

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9289 Dátum: 2013.11.03 19:50:37 »
köszönöm ezekre voltam kivancs...
Akkor ez felejtös.

Nézd a pozitív oldalát. Ha időd engedi és nincs túl messze, akkor érdemes elmenni, hogy milyen autót nem szabad megvenni.

Ha már van elég rutin, akkor tényleg felejtős.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9290 Dátum: 2013.11.03 21:11:02 »
De most nem is értem mi a gond, már régóta tudjuk, hogy a hazai Prius kínálat majd 99%-a hulladék, tisztelet az igen ritka kivételnek
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9291 Dátum: 2013.11.03 21:11:52 »
köszönöm ezekre voltam kivancs...
Akkor ez felejtös.
Esetleg PI nem érdekli?
Today, tomorrow and after tomorrow!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9292 Dátum: 2013.11.03 22:21:52 »
De most nem is értem mi a gond, már régóta tudjuk, hogy a hazai Prius kínálat majd 99%-a hulladék, tisztelet az igen ritka kivételnek
..És még évekkel később is érheti az embert meglepetés :)
Én speciel 3 éve vettem az enyémet, de most döntöttem úgy hogy kicseréltem mindkét fényszóró izzót. Nos elől a motortérben a műanyag leszedése után derült ki hogy javítva volt a kocsi :) A ponthegesztések szépen rozsdásodnak :) Ettől függetlenül elégedett vagyok vele :)

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9293 Dátum: 2013.11.03 22:41:09 »
Esetleg PI nem érdekli?
Kérdeztem tőle, de fiatalabbat szeretne.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10687
Beszélgessünk...
« Válasz #9294 Dátum: 2013.11.04 00:30:13 »
... már épp ajánlkozni akartam, hogy legalább egy próbakört illene nyomni, mikor jött a nepper és már terelte is be őket az irodába egy kávéra. Remélem nem sz0pták be nagyon az autót szegények, se egy szaki nem volt velük, se el nem vitték egy állapot felmérésre.   

És amikor a szakszerűtlen "gányolás" miatt majd elromlik szerencsétlenek alatt a Prius, akkor majd elkezdik fikázni a Toyotát, és hogy soha többet ilyet...  :no:  :cry:  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9295 Dátum: 2013.11.04 07:34:54 »
És amikor a szakszerűtlen "gányolás" miatt majd elromlik szerencsétlenek alatt a Prius, akkor majd elkezdik fikázni a Toyotát, és hogy soha többet ilyet...  :no:  :cry:  :hmmmm:
Ehhez még csak meg sem kell venniük egy hibridet, elég ha ránéznek a hahu kínálatának elejére: inverterhibás, cellahibás, külföldről behozott stb. és ezt máris szépen összekötik azzal, hogy "a hibrid nem jó pl. az akksija miatt."
Today, tomorrow and after tomorrow!

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9296 Dátum: 2013.11.04 10:09:02 »
Sziasztok,

Majd 3honap, ~20 auto es tobb mint  2000km kocsikazas utan feladtam a harcot a megfelelo Corolla megtalalasat illetoen, igy a regi almom a Prius iranyaba sodrodtam ujbol.

Nagyabbol tisztaban vagyok a dolgokkal es akarmennyire is szeretnem de az ujra nincs eleg penzunk igy marad a 2-es valtozat abbol viszont a modelciklus vege kozelit szeretnek 2007 vagy 2008-ast.
Kulfoldon elunk igy a helyi viszonyok sok szempontbol kulonboznek az otthoniakat illetoen. Leginlabb 2 tetel mas:
1) az ar lenyegesen magasabb 2) a futasteljesitmennyel nem trukkoznek, mint otthon. (v.mit v.miert ugye…)

Szoval mielott belekezdenek meg annyit mondanek, h a dologra SOS pontot kell tennem mert a masik kocsink marcsak a heten van meg es nem szeretnek es nem is tudok annyi idot raszanni, kutakodni, mint tettem azt a Corollanal.
Az osszes auto amit neztem valos 60-90e kozotti km allassal rendelkezik tobbseguk szervizkonyves.
Mire keszuljek vasarlas utan ill mire figyeljek vasarlas elott/probakor alatt?  :helpsmilie:

Itt remelem van aki mar megjarta ezt az utat vagy jobban ert hozza igy egy amolyan kis virtualis gyorstalpalora lenne szuksegem. Mellenyulni nemigen szeretnek mert A Corolla project Priusra cserelesevel mar igyis nagyon kozel kerultunk a maximalsi limit eleresehez es az itteni rezsioradijak finoman szolva is kulonboznek az otthoniaktol. 

Segitsegeteket elore is nagyon koszonom!
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.04 10:13:06 írta Mooc »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9297 Dátum: 2013.11.04 10:31:20 »
Amennyiben tőlünk pl. nyugatabbra vmelyik szerencsésebb történelmi fejlődésű országban van szerencséd élni, úgy feltehetőleg nem lesz gond egyik kiszemelt Priussal sem, főleg ha Toyota kereskedőtől vagy első gazdájától veszed meg és a próbakör mellett lehetőséget adsz egy szervizes átnézésre is a vásárlás előtt.
Today, tomorrow and after tomorrow!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #9298 Dátum: 2013.11.04 10:38:48 »
hollandok adnak a szervizre,nem lehet nagy bukta egy priussal.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9299 Dátum: 2013.11.04 10:39:26 »
Koszonom! Igen kicsit nyugatabbra egeszen pontosan Hollandiarol van szo. Azert itt sem fenekig tejfol minden es a kerites sincs ***bol, mint azt sokan kepzelik, de mas, mint otthon az tenyes valo.

Mi az amit ellenorizzek le feltetlenul vasarlas elott? Majd utanna mit cserltessek? Eddig hasznalt autonal a motorolaj, valtoolaj, ablaktorlolapatok, akksi es esetlegesen fekbeteteket csereltem tuti ami fix alapon (nehet feleslegesen, de az en lelekem igy volt nyugodt   :) )

Azt sajna nem tudom, h lancos-e vagy szijjas a vezerles tovabba, h a valtoban kell-e/szukseges-e olajat cserelni. A tobbi az nyilvan adja magat.

Ja ill megegy olyan kerdes is felmerult bennem, h van olyan amihez irjak, h tolatokameras van amelyikhez irjak, h parkoloradaros. Akkro ezt ertsem ugy, h a kozponti kijelzot nem mindegyik felszereltsegi szintnel hasznalhato a kocsi mogotti kep megjelenitesere?
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.04 10:46:44 írta Mooc »