Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351764 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8970 Dátum: 2013.08.26 11:49:16 »
Solar+parkolóradar bigyók a hátsó lökhárítón? Ez miért?
Mi köze a solarnak a parkolóradarhoz? Vagy ahoz a felszeretséghez kamera tartozik, úgy érted, azért minek?

Szerintem akármelyik felszereltséghez sem felesleges: Nekem kamera van, de én is gondolkodtam a radaron is! Baromi jó a kamera már simán beállok akárhova csak a kamerával is, de azért egy bolt parkolóban a félig oldalról érkező teszkós kocsit (neadjisten gyereket, felnőttet) a radar jobban észreveszi, pláne ha épp nem a kamerát nézem, hanem a tükröt vagy épp oldalra nézek.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8971 Dátum: 2013.08.26 15:00:24 »
Akit érdekel, az Intersparban most 500Ft-ért lehet Majorette kisautókat venni. Én találtam kék PriusII-est, vettem is egyet a gyereknek. Azóta ki nem lehet venni a kezéből, azzal is aludt...  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8972 Dátum: 2013.08.26 20:57:42 »
Akit érdekel, az Intersparban most 500Ft-ért lehet Majorette kisautókat venni. Én találtam kék PriusII-est, vettem is egyet a gyereknek. Azóta ki nem lehet venni a kezéből, azzal is aludt...  :D
Igaz nem ebben az árban de nekem viszont továbbra is van egy eladó Kyosho márkájú, fehér PII modellem 1:43-as méretben, bontatlanul...
Today, tomorrow and after tomorrow!

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8973 Dátum: 2013.08.26 21:03:59 »
Igaz nem ebben az árban de nekem viszont továbbra is van egy eladó Kyosho márkájú, fehér PII modellem 1:43-as méretben, bontatlanul...
EU vagy USA?

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8974 Dátum: 2013.08.26 22:37:51 »
EU vagy USA?
Elvileg EU, de jobbkormányos tehát inkább JDM, viszont a méretarány ellenére jó kidolgozottságú kis modell.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10685
Beszélgessünk...
« Válasz #8975 Dátum: 2013.08.26 23:01:00 »
Szerintem akármelyik felszereltséghez sem felesleges: Nekem kamera van, de én is gondolkodtam a radaron is! Baromi jó a kamera már simán beállok akárhova csak a kamerával is, de azért egy bolt parkolóban a félig oldalról érkező teszkós kocsit (neadjisten gyereket, felnőttet) a radar jobban észreveszi, pláne ha épp nem a kamerát nézem, hanem a tükröt vagy épp oldalra nézek.

Illetve tud úgy sütni a nap a kamerára, vagy éppen a monitorra, netán eső/hókása szárad rá magára a kamerára - szóval minél több kütyü van annál jobb. Nekem is kamera + radar van (de persze a radar meg kijelzi a távolságot is, illetve külön diagrammok vannak 1-1 szenzornak, mert csak a csipogásra figyelni - miközben mondjuk szól a rádió is - nem a legjobb  ;) ).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8976 Dátum: 2013.08.27 08:21:16 »
csak a csipogásra figyelni - miközben mondjuk szól a rádió is - nem a legjobb  ;) ).
Én azzal kiegyeznék, ha gyárilag lenne benne tolatóradar, ami nagy távolságok (hatótávon kívüli) úgy sípolna, mint az összes Prius tolatáskor (egyenletes tempójú sípolás), ha hatótávon belül kerülne valami, közeledve, akkor meg egyre gyorsulna.

Szerintem elég a hangja is a radarnak (gyáriak általában régen még csak hanggal voltak, ma már hifi kijelzőn mutatnak is), de ha mellett a Prius tolatás csipogás van: az már sok a két csipogás (plusz a rádió)...

És akkor ezt lehetne kombinálni IPA-val, mert a kamera azért még sokszor így is jól jön (meglepő, mennyire jól lát este is, a tolatólámpa fényénél). Baromi jó úgy parkolni a párhuzamos parkolásnál, hogy szinte nulláig lehet hátratolatni, amikor kijelzőn már úgy tűnik nekiér a lökhárító a másiknak, akkor még van kis hely.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8977 Dátum: 2013.08.29 15:26:11 »
PII gyári új szőnyegszett, valamint szintén gyári új csomagtérháló eladó!
Today, tomorrow and after tomorrow!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8978 Dátum: 2013.08.29 21:17:58 »
Ti is megkaptátok a toyota magyarország ajánlatát a hibrid rendszer átvizsgálás, akku ellenőrzés és 1 év vagy 15.000 km garancia 9500 pénzért?
(Ha a karbantartással együtt kéritek akkor 4750.) Bár az nekem nem játszik. Úgyis hétvégén fogok olajat, és minden szűrőt cserélni mert már kifutott a 15.000 a legutóbbi csere óta. Viszont 15.000 km garancia 9 ropiért nem hangzik rosszul. kb. 50 fillérek járulékos költség ami hozzá jön az 1 forint/kilométerhez (olaj, olajszűrő, légszűrő, pollein szűrő 16.000)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10685
Beszélgessünk...
« Válasz #8979 Dátum: 2013.08.30 00:19:26 »
Félek az ilyen TMH-s leveleket csak az első tulajdonosok kapják, ugyanis sokszor leellenőrizhetetlen kihez került tovább az autó (3 vagy több tulajdonosnál meg pláne), sok esetben meg külföldről származik, ahhoz meg semmi köze a TMH-nak.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8980 Dátum: 2013.08.30 06:05:10 »
Félek az ilyen TMH-s leveleket csak az első tulajdonosok kapják, ugyanis sokszor leellenőrizhetetlen kihez került tovább az autó (3 vagy több tulajdonosnál meg pláne), sok esetben meg külföldről származik, ahhoz meg semmi köze a TMH-nak.
Ha valamelyik márkaszervizbe hordja az ember az autóját és az szerepel a Toyota adatbázisában, akkor kap ilyen levelet, függetlenül attól, hogy az autó külföldről behozott-e, vagy itthoni. Én is kaptam az Avensisre szervizajánlatot, pedig az én autóm német származású. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8981 Dátum: 2013.08.30 07:18:44 »
Ha valamelyik márkaszervizbe hordja az ember az autóját és az szerepel a Toyota adatbázisában, akkor kap ilyen levelet, függetlenül attól, hogy az autó külföldről behozott-e, vagy itthoni. Én is kaptam az Avensisre szervizajánlatot, pedig az én autóm német származású. ;)

Igaz. Én a Sakurához hordom ha olyan van amivel nincs kedvem vesződni vagy visszahívás történik. Egyébként azóta kapom mert anno beleegyeztem abba hogy a toyota motors megkeressen ajánlatokkal. Egyébként az enyém belgiumból jött be és pont azóta jönnek a gari kibővítési lehetőségek mióta lejárt a 8 év.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10685
Beszélgessünk...
« Válasz #8982 Dátum: 2013.08.30 10:20:26 »
Csak az a baj, hogy sokan a szervizen spórolnak mo-n, így a garancia lejárta után az autó többet nem kerül Toyota logos épület közelébe...  :hmmmm:

Bár az is igaz, hogy amikor visszahívás volt az Avensisnél, a nekem kiküldött levélben volt egy rész, hogyha eladtam már az autót, akkor szépen kérnek, hogy küldjem vissza a levelet az új tulaj adataival.  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8983 Dátum: 2013.08.30 10:39:28 »
Csak az a baj, hogy sokan a szervizen spórolnak mo-n, így a garancia lejárta után az autó többet nem kerül Toyota logos épület közelébe...  :hmmmm:

Bár az is igaz, hogy amikor visszahívás volt az Avensisnél, a nekem kiküldött levélben volt egy rész, hogyha eladtam már az autót, akkor szépen kérnek, hogy küldjem vissza a levelet az új tulaj adataival.  :yes:
Azért van pár dolog amibe otthon nem kezdek bele mert több a szopás mint begurulni. Például fékfolyadék csere.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8984 Dátum: 2013.08.30 10:40:39 »
Csak az a baj, hogy sokan a szervizen spórolnak mo-n, így a garancia lejárta után az autó többet nem kerül Toyota logos épület közelébe...
Én most ott vagyok, nem a közelében, hanem benne! :) Reggel 8 óta csinálják a 90es szervízt. Nem semmi ahogy szétszedték a gyertya és garis vízpumpa cseréhez! :)

Szerk.: Most tolattak ki vele, mennek vele egy kört, aztán gondolom ellenőrzik a folyadékokat. Meg mondtam nekik, h halggassák meg az első kerékcsapágyakat. Nekem kicsit surrogósnak tűnik ahogy halad az autó (mintha retek szar minőségű gumi lenne rajta - pedig a guminak konkrétan nincs hangja - tavaszal még nem volt).
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.30 10:43:12 írta zezoka »