Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351792 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8880 Dátum: 2013.08.15 15:36:08 »
1, Menet közben N fokozatba

2, B fokozat:

3, Van egy-két dolog, amit még szívesen látnék a kijelzőn.
1.: Kárt szerintem konkrétan nem okozol (bár automatákat nem illik üresbe tenni menet közben), de ha pl klímázol, vagy sok a fogyasztó (bár más annyira nem fogyaszt olyan sokat), úgy leszívod az aksit, hogy csak na. Ugyanis ekkor nem menedzseli az aksit az autó. Tehát megy, amíg bírja. Én nem rakosgatnám ki N-be.

2.: B fokozat elvileg semmivel sem tölti jobban az aksit, mint a sima regeneratív fékezés (ami meg fékpedál lenyomás függő erejű). A plusz "fék" amennyire tudom tisztán mechanikus, azaz a benzinmotor üzemel motorfék elvén (ahogy egy sima akármilyen motornál, üzemanyag nélkül, a az egyes hengerek kompresszióit kihasználva. Tehát én sosem használom, inkább annyira fékezek, h ne a mechanika (féktárcsa+betét) fékezzen, hanem a regeneratív fékezéssel. Bár elvileg az autó magától is így tesz, és hacsak nem vészfékezel, akkor csak bizonyos tempó alatt használ hidraulikus féket. Így tehát én inkább finoman fékezek.

3.: Ahogy mondod, csak épp nem 400h fájl kell hozzá, hanem a Priusé. Így még a számított értékek is lesznek (pl aktuális lóerő, nyomaték)


Szerk.: Agyarka: Elvileg nem gyorsulhat rosszabbul B-ben, mert gyorsuláskor kap benzint, és hajt (és eleve fogásban van, mikor parancsot kap a hajtásra - szóval elvileg még jobban is kéne reagálnia)!  Ellenben gázelvételkor nem áll le, hanem motorfékez (tehát kompressziót kihasználva), még ha csak gyengébben is, mint egy mezei autó.
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.15 15:40:50 írta zezoka »

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8881 Dátum: 2013.08.15 15:57:38 »
Szia!
2. Nem tölti gyorsabban az akkut, csak a benzinmotort is "bekapcsolja" a fékezésbe, mint a hagyományos motorféknél...
Erősebben tölt "B" fokozatban!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8882 Dátum: 2013.08.15 16:09:04 »
Erősebben tölt "B" fokozatban!
Zezokához hasonlóan én is úgy gondoltam, hogy a fékpedál nyomása szabályozza a visszatáplálás erősségét.
A biztos az lesz, ha ellenőrzöm az értékeket, majd beszámolok.

sok a fogyasztó (bár más annyira nem fogyaszt olyan sokat), úgy leszívod az aksit, hogy csak na.
Melyik fogyasztó melyik akkut terheli?
Klíma, kormány szervó... ? A fedélzeti elektronikák, világítás egyértelműen a kis 12V-osat.

Elvileg nem gyorsulhat rosszabbul B-ben, mert gyorsuláskor kap benzint, és hajt (és eleve fogásban van, mikor parancsot kap a hajtásra - szóval elvileg még jobban is kéne reagálnia)! 
A fokozottabb "bégetés" ezek szerint csak szubjektiv.-)
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.15 16:17:27 írta Agyarka »

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8883 Dátum: 2013.08.15 17:27:44 »
Tehát én sosem használom.
Télen azért a rommá fagyott hóval borított budapesti dugóban nekem be volt kapcsolva. Biztonságosabban fogta a kocsit mint a folyamatos gáz - fék - bmegezcsúszik mutatvány :)

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8884 Dátum: 2013.08.15 17:47:03 »
Köszi mindenkinek a válaszokat!

2, Egész nap B-t nem próbáltam, 1x néhány méterre -véletlenül- benne hagytam, csúnya hangja volt, és érzésre rosszabbul gyorsult.

Egy külföldi fórumon pont ennek ellenkezőjét írta valaki, aki pont azzal példálózott, hogy amennyiben városban rendkívül gyors reakciókat akar az autótól, akkor B-be rakja. Én ezt nem próbáltam soha, annyival magyaráztam ezt a teóriát, hogy akkor az autó biztosan nem kapcsolja ki a hagyományos motort és emiatt gyorsabb/rugalmasabb a gép. Én egyébként úgy látom, hogy a fórumokon a felhasználók között a B fokozat tekintetében van a legtöbb egyet nem értés a tagok között.

A torque akkor sok érdekes adatot kiír, remélem nem bonyolult a beállítása. 

« Utoljára szerkesztve: 2013.08.15 17:55:24 írta richkan »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8885 Dátum: 2013.08.15 18:08:58 »
amennyiben városban rendkívül gyors reakciókat akar az autótól, akkor B-be rakja. Én ezt nem próbáltam soha, annyival magyaráztam ezt a teóriát, hogy akkor az autó biztosan nem kapcsolja ki a hagyományos motort és emiatt gyorsabb/rugalmasabb a gép.
Abban talán lehet  vmi, hogy ki nem kapcsolt motor miatt hamarabb reagál a gázadásra, nem próbáltam. Ebben a kocsiban kb. ennyire érdekel.-) Nem a gyorsaság, a gyors gázreakció a lényeg, rugalmassága meg elég. Power mód nélkül is lehet vele meglepetést okozni.
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.15 18:36:48 írta Agyarka »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8886 Dátum: 2013.08.15 20:19:30 »
Köszi mindenkinek a válaszokat!

Egy külföldi fórumon pont ennek ellenkezőjét írta valaki, aki pont azzal példálózott, hogy amennyiben városban rendkívül gyors reakciókat akar az autótól, akkor B-be rakja. Én ezt nem próbáltam soha, annyival magyaráztam ezt a teóriát, hogy akkor az autó biztosan nem kapcsolja ki a hagyományos motort és emiatt gyorsabb/rugalmasabb a gép. Én egyébként úgy látom, hogy a fórumokon a felhasználók között a B fokozat tekintetében van a legtöbb egyet nem értés a tagok között.

A torque akkor sok érdekes adatot kiír, remélem nem bonyolult a beállítása.
A korrektség kedvéért annyit azért hozzátennék, hogy B állásban a robbanómotor adott sebesség felett (sík úton kb. 50km/h) lép csak be, addig egyfajta "villamos ellenállású" fékezés valósul meg (robbanó)motorfék nélkül.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8887 Dátum: 2013.08.15 21:43:08 »
Ma elhoztam a kocsit a kereskedőtől.
 :clap: :clap: :clap: :D :D :D :clap: :clap: :clap: - Ilyen a hangulatom.
Eszetlenül jó! Szervezzünk mikrotalit, pl. jövő hét után már jó nekem, addigra megtanulom a funkciók felét remélem :cool2:

A későn jövők kedvéért ezt:
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.15 21:44:58 írta Bicskei »
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8888 Dátum: 2013.08.15 21:46:23 »
Jah persze kérdések egyből:

- Navit hogy tudom a leg költséghatékonyabban frissíteni?
- Milyen kábel kell a térkép és zene másolására?

Egyelőre ennyi, majd lesz még sok :)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8889 Dátum: 2013.08.15 22:03:44 »
Ma elhoztam a kocsit a kereskedőtől...
Gratula és bitang ez a fehér szín az új hibrideknél :), nekem nagyon bejön.

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8890 Dátum: 2013.08.15 22:12:30 »
Ma elhoztam a kocsit a kereskedőtől.
 :clap: :clap: :clap: :D :D :D :clap: :clap: :clap: - Ilyen a hangulatom.
Eszetlenül jó! Szervezzünk mikrotalit, pl. jövő hét után már jó nekem, addigra megtanulom a funkciók felét remélem :cool2:

A későn jövők kedvéért ezt:
Láttam is, vezettem is "ilyent", de azért ......azt a mindenit neki!! Nagyon " vonzó" darab! 1 év 9 hónapja vettem a PII-met akkor még 5M körül voltak a III-sok. Egyenlőre jó ez nekünk.
UI: Pszt. dehogy jó! etikusan azért grat hozzá és irigy is vagyok nem kicsit!
Üdv!

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8891 Dátum: 2013.08.15 22:49:14 »
Gratula!
Ezek a P3-ok még DVD navisok,nem?

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8892 Dátum: 2013.08.15 23:33:20 »
Gratula!
Ezek a P3-ok még DVD navisok,nem?
Nem, HDD van benne.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8893 Dátum: 2013.08.16 00:30:06 »
Jah persze kérdések egyből:

- Navit hogy tudom a leg költséghatékonyabban frissíteni?


Kicseréled a fejegységet a zezoka által itt említettre.  :devil:

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8894 Dátum: 2013.08.16 09:04:11 »

- Navit hogy tudom a leg költséghatékonyabban frissíteni?

PÜ ment.

Gratulálok a géphez! :)