Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351859 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8340 Dátum: 2013.06.27 12:37:09 »
Ezt, vagy legalábbis ilyent néztem ki. Nem közép, hanem kelet vagyunk! :) 40-50Euro körül vannak fix árasak, licit most 25Eurónál jár. Többnél is láttam, hogy írják, hogy ebben már (ezek szerint tényleg) menet közben is meg lehet adni úticélt. Alternatív forrásból 15e a full Eu.

Nekem nem kell full Eu, elég a kelet (még a centrál sem kell, az N.o és környéke). Ausztria pl benne van még a keletben is.

Igazad van kelet, elírtam. A lényeg csak az egyik kell a 4-ből. Én az E15-öt 21,5 euroért vettem,  amikor megjelent az E16.  Igaz ki kellett várnom a megfelelő pillanatot, mert akkor is magasabbra kúsztak a licitek, 50 környéke volt a jellemző.

Az alternatív megoldást nem tudom hogyan csinálják, mert mindenhol azt olvasom másolhatatlanok E12 óta. Ha meg a keretprogram marad csak a térképet cserélik akkor az nem ugyanaz mint az eredeti.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8341 Dátum: 2013.06.27 12:45:24 »
Az alternatív megoldást nem tudom hogyan csinálják, mert mindenhol azt olvasom másolhatatlanok E12 óta. Ha meg a keretprogram marad csak a térképet cserélik akkor az nem ugyanaz mint az eredeti.
Ezért sem akarok olyant! Meg volt egy olyan érzésem 2011ben, h a legfrissebb verzió nem a legfrissebb volt (2011ben csak Dunaújvárosig ismerte az M6-ost).

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8342 Dátum: 2013.06.27 14:23:46 »
P0138 - 2.szonda
Akkor ez nem a lambda, hanem az oxigén szenzor. Szerintem nem a katalizátoroddal van baj, mert akkor asszem más kódot adna. Mindig méregeti a rendszer a katalizátor oxigén tároló kapacitását, ami folyamatosan csökken és ha az lecsökken egy határ alá, akkor P0420-as hibát ad.
Ha már próbáltál több szenzort is, mint ahogy írtad (a megfelelő szenzort cserélted?), akkor még hibás lehet a kábelezés, mind maga a szenzor kábele, mind a szenzor fűtő kábele vagy annak elektronikája, ami az ECU-ban van. De mivel az oxigén szenzorhoz eljutó gáz összetételét a lambdaszonda is befolyásolja, az is hibás lehet.
Más ötletem nincs. A mérési pontokat és értékeket ki tudod lesni a service manual-ból, de azért megmutathatnád valami toyotás szerelőnek is (nem feltétlen márkaszerviz), csak nagyobb tapasztalatuk van. A Szilas autójavítóban pl. újra szaporodott a szakirányú emberek száma. :)

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8343 Dátum: 2013.06.27 16:19:47 »
Hat azt mondtak priuschat-en, hogy ha a konvertert nem csapta ki, akkor a "very very lucky guy" kategoriaba esel. Ha nem, akkor az 1000€ also hangon, ha mindent markaszervizben csinaltatok akkor 2000€. Na ez utobbiert lettem foleg ideges!  :censored:
Kicsereltem a 100A-es fuse box-ot, nem tartott sokaig, vagy 4 orat. De minden megy szerencsere, megusztam  :clap:

Bal elso izzot ki lehet ugy cserelni, hogy nem bontom ki a lampat? Rajta van ez a gumi vedo, amit nem birok lepiszkalni, pedig az izzot mar csukott szemmel kiszedem a helyerol...

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8344 Dátum: 2013.06.27 21:32:13 »
Kicsereltem a 100A-es fuse box-ot, nem tartott sokaig, vagy 4 orat. De minden megy szerencsere, megusztam  :clap:

Bal elso izzot ki lehet ugy cserelni, hogy nem bontom ki a lampat? Rajta van ez a gumi vedo, amit nem birok lepiszkalni, pedig az izzot mar csukott szemmel kiszedem a helyerol...
Kábelek lehúz, gumi elteker kiszed, izzzó kiszed és cserél majd vissza minden.


Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8345 Dátum: 2013.06.27 23:53:02 »
Akkor ez nem a lambda, hanem az oxigén szenzor. Szerintem nem a katalizátoroddal van baj, mert akkor asszem más kódot adna. Mindig méregeti a rendszer a katalizátor oxigén tároló kapacitását, ami folyamatosan csökken és ha az lecsökken egy határ alá, akkor P0420-as hibát ad.
Ha már próbáltál több szenzort is, mint ahogy írtad (a megfelelő szenzort cserélted?), akkor még hibás lehet a kábelezés, mind maga a szenzor kábele, mind a szenzor fűtő kábele vagy annak elektronikája, ami az ECU-ban van. De mivel az oxigén szenzorhoz eljutó gáz összetételét a lambdaszonda is befolyásolja, az is hibás lehet.
Más ötletem nincs. A mérési pontokat és értékeket ki tudod lesni a service manual-ból, de azért megmutathatnád valami toyotás szerelőnek is (nem feltétlen márkaszerviz), csak nagyobb tapasztalatuk van. A Szilas autójavítóban pl. újra szaporodott a szakirányú emberek száma. :)
Toyota márkaszervíz küzd rajta, 2-es szenzor és a katalizátor is cserélve. (bontott de jól működőre) Az egyik munkafelvevő Prius-a volt a donor, már minden alkatrészemet (ok, kivéve a katalizátor) kipróbáltuk az ő kocsijában, külön-külön minden jó...
Egyébként most a feszültség mintha stabilabban 0.9V körül lenne, a régi cuccokkal 0.9 - 0.95 körül ingadozott. Mennyi lehet a max feszültség vajon?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8346 Dátum: 2013.06.28 09:01:08 »
Igazad van kelet, elírtam.
Még egy a navival kapcsolatban: Mikor van a verzió váltás? Mintha ősz rémlene! Akkor érdemesebb most már megvárni... Vagy mikor lesz a következő?

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8347 Dátum: 2013.06.28 10:07:14 »
Még egy a navival kapcsolatban: Mikor van a verzió váltás? Mintha ősz rémlene! Akkor érdemesebb most már megvárni... Vagy mikor lesz a következő?

Az E17 idén áprilisban jött ki. Aztán lehet ősszel jön belőle egy 2-es verzió, ahogy az E16 is az E15 második kiadása.

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8348 Dátum: 2013.06.28 10:08:59 »
Kábelek lehúz, gumi elteker kiszed, izzzó kiszed és cserél majd vissza minden.

AHA! szoval tekerni kell a rohadekot  :)

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8349 Dátum: 2013.06.28 14:24:08 »
Toyota márkaszervíz küzd rajta, 2-es szenzor és a katalizátor is cserélve. (bontott de jól működőre) Az egyik munkafelvevő Prius-a volt a donor, már minden alkatrészemet (ok, kivéve a katalizátor) kipróbáltuk az ő kocsijában, külön-külön minden jó...
Egyébként most a feszültség mintha stabilabban 0.9V körül lenne, a régi cuccokkal 0.9 - 0.95 körül ingadozott. Mennyi lehet a max feszültség vajon?
Lehet, hogy olyan szerelőket fogtál ki, akik erre a diagnosztikára nem annyira felelnek meg? :hmmmm:

Nagy vonalakban kétféle üzemmódja van az ECU-nak ezzel a szenzorral kapcsolatban. Tesztelés és folyamatos üzem. Teszteléskor az ECU direkt szegény majd dús keveréket állít be és közben nézi, hogy az oxigén szenzor feszültsége hogyan reagál. Ebből meg tudja állapítani mind a szenzor, mind a katalizátor jóságát. Ilyen tesztet kézzel is lehet futtatni a gyári teszt műszerrel. Asszem 0.4-0.55 V között kell maradni a feszkónak. A 0.9 V már minden szempontból magas érték. Az autó minden beindítás után megcsinálja magának ezt a tesztet, ha már felmelegedett a motor.
Ha már mindent átcseréltetek az autók között, akkor szerintem már csak a kábelezésben és az elektronikában lehet a hiba.

bandi77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8350 Dátum: 2013.06.28 18:12:38 »
Sziasztok!  A véleményeteket szeretném kikérni egy témában. Már egy ideje figyelem a legtöbb magyar és európai használtautó oldalakat prius III-ra vadászva.
A mai nap feltűnt egy autó ( http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_sol_automata_hybrid-7016652) amit egy Osztrák oldalon ( http://www.autoscout24.at/Details.aspx?id=233674873&asrc=st ) ugyanezekkel a képekkel hirdetnek. Nehezen tudom elképzelni,hogy milyen módon hozták be az autót,hogy ezen az áron tudják nálunk adni nyilván haszonnal. Ez egy Osztrák autó azt tudom,hogy valamivel másabb az ára ha exportálják(de nem az áfa-t érinti de valami más adó) de az is csak kb 6-800 euró kedvezmény.Szívesen várnám a véleményeteket aki már hozott be külföldről autót,hogy milyen tapasztalataitok vannak. Magánszemélyként van-e esélyem jó áron behozni kocsit? Esetleg érdemesebb céggel behozatni? Már minden ismerősöm betegnek néz emiatt,hogy ennyire ragaszkodom a típushoz :) Segítségeteket előre is köszönöm! András

bandi77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8351 Dátum: 2013.06.28 19:17:10 »
Sziasztok!  A véleményeteket szeretném kikérni egy témában. Már egy ideje figyelem a legtöbb magyar és európai használtautó oldalakat prius III-ra vadászva.
A mai nap feltűnt egy autó ( http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_sol_automata_hybrid-7016652) amit egy Osztrák oldalon ( http://www.autoscout24.at/Details.aspx?id=233674873&asrc=st ) ugyanezekkel a képekkel hirdetnek. Nehezen tudom elképzelni,hogy milyen módon hozták be az autót,hogy ezen az áron tudják nálunk adni nyilván haszonnal. Ez egy Osztrák autó azt tudom,hogy valamivel másabb az ára ha exportálják(de nem az áfa-t érinti de valami más adó) de az is csak kb 6-800 euró kedvezmény.Szívesen várnám a véleményeteket aki már hozott be külföldről autót,hogy milyen tapasztalataitok vannak. Magánszemélyként van-e esélyem jó áron behozni kocsit? Esetleg érdemesebb céggel behozatni? Már minden ismerősöm betegnek néz emiatt,hogy ennyire ragaszkodom a típushoz :) Segítségeteket előre is köszönöm! András


A linket egy kicsit elrontottam,mert ennél a kereskedőnél több autó is van majdnem egyformák. A kérdéses autó már 1200 euro-val olcsóbb de még így is karcos a dolog. Én ha kereskedő lennék és ekkora értékben hoznék be autót akkor azért minimum 1-200 e-t  szeretnék keresni rajta.  Vagy ilyen jól sikerült alkudni?
Szóval a link: http://www.autoscout24.at/Details.aspx?id=234361047&asrc=st

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8352 Dátum: 2013.06.28 20:19:03 »

A linket egy kicsit elrontottam,mert ennél a kereskedőnél több autó is van majdnem egyformák. A kérdéses autó már 1200 euro-val olcsóbb de még így is karcos a dolog. Én ha kereskedő lennék és ekkora értékben hoznék be autót akkor azért minimum 1-200 e-t  szeretnék keresni rajta.  Vagy ilyen jól sikerült alkudni?
Szóval a link: http://www.autoscout24.at/Details.aspx?id=234361047&asrc=st
Az osztrákoknál van a NOVA valami 30% új autóra, lehet, hogy azt arányosan nem kell megfizetni/visszatéritik exportnál.
Szerintem az az autó még nincs is eladva csak egy példa és miért ne lenne lezsírozva előre.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8353 Dátum: 2013.06.29 23:17:24 »

A linket egy kicsit elrontottam,mert ennél a kereskedőnél több autó is van majdnem egyformák. A kérdéses autó már 1200 euro-val olcsóbb de még így is karcos a dolog. Én ha kereskedő lennék és ekkora értékben hoznék be autót akkor azért minimum 1-200 e-t  szeretnék keresni rajta.  Vagy ilyen jól sikerült alkudni?
Szóval a link: http://www.autoscout24.at/Details.aspx?id=234361047&asrc=st
Ha nem a kocsit hanem a kereskedőt nézem, akkor erősen zavaros.
Egyrészt ezt írják: "Cégünk kizárólag hivatalos márkakereskedések kínálatából szerzi be a személygépjárműveket"
Ha jól látom az onlinecars.at egy autókölcsönző. Köze nincs márkakereskedéshez.
A másik hogy "Az eladás és a tévedés joga fenn tartva." tehát ha kiderül hogy ez a kölcsönzői autó valójában nem is 41.000 kilométerrel lett használva hanem ennek többszörösével, "hát tévedtünk" vagy hogy az eredeti eladó nem márkakereskedő, "hát tévedtünk" de ott árnak annyi van hogy .... "hát tévedtünk".
Én tuti nem foglalkoznék ilyen sumák céggel.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8354 Dátum: 2013.06.30 11:17:37 »
http://www.autoscout24.at/Details.aspx?id=234361047&asrc=st
Az áfa visszaigényelhető. Kint nem fizeti ki az Áfát, itthon meg "elfelejti" befizetni. Ennyi. Marad is, jut is. Mindenki jól jár, kivéve az (osztrák) állam.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok