Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351686 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8040 Dátum: 2013.04.22 18:49:06 »
Menetkofort, "ruganyosság" keményebb, puhább a korábbihoz képest?

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8041 Dátum: 2013.04.22 20:01:06 »
Menetkofort, "ruganyosság" keményebb, puhább a korábbihoz képest?
A kopott téli, ami pirelli sotzero volt 2,5 bar-ra volt fujva, ezek meg 2,6 jelenleg, de nyilván az idő megette már a régit, de a michelin gyári nyári gumi is más állagú már ennyi év után. Meglepően könnyen benyomható falaik vannak ezeknek az újabb gumiknak, sőt könnyebb is, pl gyári alu+kopott michelin gumi 15 kg volt, míg az új conti+alu 14 kg, majd megnézem a télieket is csere után, könnyebb lesz-e.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8042 Dátum: 2013.04.23 10:30:54 »
Szokott még kiadni a Toyota 2-es Priushoz navi dvd-t? Mikor frissítették utoljára a Magyaroszág térképüket?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8043 Dátum: 2013.04.23 14:22:55 »
Minden év őszén van frissítés.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8044 Dátum: 2013.04.23 14:29:00 »
Az kellemes. Külön árulják Kelet-Európát vagy létezik teljes EUs pakk?

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8045 Dátum: 2013.04.23 16:35:50 »
Szokott még kiadni a Toyota 2-es Priushoz navi dvd-t? Mikor frissítették utoljára a Magyaroszág térképüket?
Itt megtalálható az eddig megjelentekről az infó
http://www.priuswiki.de/index.php?title=Navigations_DVD

Az Ausgabedatum oszlopban van a megjelenés ideje. Ha minden jól alakul, akkor lehet, hogy idén is még a nyár előtt megjelenik egy frissítés.

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8046 Dátum: 2013.04.23 16:37:56 »
Az kellemes. Külön árulják Kelet-Európát vagy létezik teljes EUs pakk?
4 vagy 5 DVD a csomag tartalma, mindegyik lemezen rajta van a teljes EU főúthálózat és a régiónak megfelelő országok részletesen. A Kelet-EU lemezen pl. még Olaszország és Ausztria is rajta van, szóval nagy az átfedés a régiók között.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8047 Dátum: 2013.04.23 17:39:23 »
Köszönöm szépen! Érdekes, hogy az itt megadott kódokat nem eszi a Map Updates oldal. Külön Kelet-Európa térképet nem lehet rendelni. :]

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8048 Dátum: 2013.04.23 19:25:47 »
Itt megtalálható az eddig megjelentekről az infó
http://www.priuswiki.de/index.php?title=Navigations_DVD

Az Ausgabedatum oszlopban van a megjelenés ideje. Ha minden jól alakul, akkor lehet, hogy idén is még a nyár előtt megjelenik egy frissítés.

Mától rendelhető az új.

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8049 Dátum: 2013.04.25 13:52:45 »
Sziasztok!

Sikerült megvennem egy jóvágású prius 2-est, úgyhogy én már kiszálltam a keresésből. :)

Most már csak a használattal kapcsolatos kérdéseim lennének. :)

A Toyota szervizből kihozva, asszony jelezte, hogy nem ég az egyik helyzetjelző hátsó lámpa (bal). Mondtam neki, hogy most ezért ne forduljunk vissza, örültem, hogy végre megtehetem az első hosszabb távomat vele (5l/100 alatt). Este nézem az izzót, de az jónak néz ki. Ki is cseréltem a másikkal és a másik sem világított a foglalatban, de ezt át rakva a 'jóba' az is világított. Szóval izzó kilőve. Nézem a használati utasításban, hogy mi újság a biztosítékokkal. Írja is, hogy köszönök vannak, de hogy ki-kivel van az nem derült ki. Gúgli bácsi azt javasolta, hogy a kabinban lévő biztosítéktábla TAIL biztosítékát nézzem meg. Az is rendben volt (ha nem lett volna rendben, akkor szerintem a másik oldal sem világítana). A Yarisban külön volt jobbos, balos, itt nem találtam ilyet.

Jó biztosítékot néztem?

A bal hátulja fényezve volt most, még arra tudok gondolni, hogy ott ***tak el valamit.

Előre is köszi.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8050 Dátum: 2013.04.25 18:09:36 »
A bal hátulja fényezve volt most, még arra tudok gondolni, hogy ott ***tak el valamit.
Én fognék egy multimétert, és első körben kimérném, hogy kap-e tápot az égő, vagy maga a csatlakozón a helyzetjelző vezetéken ott van-e a fesz. Ha a lámpában ott van, akkor égő valahogy nem érintkezik, ha a csatin van csak ott, akkor a lámpatesten belül van valami, ha nincs ott, akkor valszeg vissza kell vinned, ha a bizti rendben van, mert egyéb baj van.

Többi világít abban a lámpatestben? Hátha mondjuk elfelejtették visszadugni (vagy rosszul dugták vissza) a csatit. Esetleg a csatlakozót megpucolni még, mert ha valami csomó évig egy helyen érintkezik, többi része oxidálódik, akkor a jívítás miatt lehúzva-visszadugva lehet h erre az oxidos rétegre fut (vagy kapott egy kis festékport), és nem érintkezik. Persze erre talán kisebb az esély, ahozz eléggé el kell legyen "rohadva" a csatlakozó...
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.25 18:11:47 írta zezoka »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8051 Dátum: 2013.04.25 19:59:58 »
A jobb első lámpa ég?

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8052 Dátum: 2013.04.25 20:26:24 »
A jobb első lámpa ég és a hátsó lámpatesten a többi lámpa is ég.

Úgyhogy, ahogy ajánlottátok a multimétereznem kéne, ha nem vették volna örökre kölcsön.

A biztosíték nem fér a fejembe, hogyan lehet egy biztosítékon az összes hátsó lámpa. Biztonsági okokból általában külön szokott lenni a bal és a jobb, hogy ne egyszerre menjenek ki. Szerintem nem jó biztosítékot találtam meg.
 
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8053 Dátum: 2013.04.26 15:53:09 »
Bocs, hogy más téma! Használt már valaki nyomtávszélesítőt? Na nem durvát csak olyan 15-20 mm vastagságút. Ha igen milyen a tapasztalat.
Felfüggesztést bántja? Menetkomfort, stabilitás?
üdv
Üdv!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8054 Dátum: 2013.04.27 01:02:53 »
Bocs, hogy más téma! Használt már valaki nyomtávszélesítőt? Na nem durvát csak olyan 15-20 mm vastagságút. Ha igen milyen a tapasztalat.
Felfüggesztést bántja? Menetkomfort, stabilitás?
üdv
Jellemzően nem a Prius vásárlók között van az, aki a nyomtávséleítőt tesz az autó alá. :) Ez az autó nem annyira a tuningról szól, nincsenek olyan félelmetes paraméterei, ami indokolná, ezenkívül rontja a gyárilag tökéletes légellenállást.

@Szababo: Én a helyedben csak szereznék egy multimétert! Manapság már nem olyan nehéz azt beszerezni (akár csak) egy mérés erejéig! Villamos problémát anélkül nehéz felderíteni!
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.27 01:05:07 írta zezoka »