Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351902 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Hybrid akku
« Válasz #7185 Dátum: 2012.11.15 22:41:07 »
Legalább fekete.  :D

Nekem 2006-os smart van, alapból nem volt benne tempomat, de utólag is beletehető (bontó) kb 10 perces munka.

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Toyota Hibrid Szervizprogram
« Válasz #7186 Dátum: 2012.11.15 22:42:36 »
A Tudjon meg többet a Toyota Hibrid Szervizprogramról! részben az áll, hogy " a programban azok a Toyota hibridautók is részt vehetnek amelyeknek fuzásteljesítménye meghaladja a 100e km-t és nem estek át a rendszeres átvizsgálásokon. ...
Akkor ezt teljesen átdolgozták, tavaly még nem így volt.

Amúgy meg ebben az országban sajnos még ennek a márkának is nehéz korrekt tájékoztatást adnia, a magyar mentalitás ebben is benne van.

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7187 Dátum: 2012.11.16 14:49:01 »
Sziasztok!
 :clap:
Új hírek a következő Priusról, a komment is érdekes.
Üdv!
http://www.autopult.hu/ujdonsagok/osszkerekhajtassal-erkezhet-2015-ben-az-uj-toyota-prius.html
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7188 Dátum: 2012.11.16 19:39:43 »
Sziasztok!
 :clap:
Új hírek a következő Priusról, a komment is érdekes.
Üdv!
http://www.autopult.hu/ujdonsagok/osszkerekhajtassal-erkezhet-2015-ben-az-uj-toyota-prius.html
"További érdekesség a modellel kapcsolatban, hogy nincs kizárva egy elektromos összkerékhajtás megjelenése, amely koncepcióját tekintve a PSA (Peugeot és Citroen) dízel-hibrid megoldásához hasonlítható. Ennek értelmében a benzinmotor az első, míg a villanyos egység a hátsó tengelyt hajtaná, így télen használhatóbb lenne a Prius."

Ilyenkor nem tudom eldönteni, hogy a cikk írója e a dilettánsabb vagy a PSA mérnökei. :yawn:
Ugyanis sikerült nekik egy minden tekintetben minősíthetetlenül fos megoldást összeeszkábálniuk, eltekintve ettől az agyonragozott kapaszkodó képességtől, ami az egyetlen előnye a rendszernek.

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7189 Dátum: 2012.11.16 20:25:52 »
Szia!
A kommentelő kifogásolja, miért ragaszkodik a Toyota az Atkinson motorhoz.
Az autópályán való sebességgel vannak problémái.
Megjegyzem, mentem én már Németországban, több tíz kilométeren keresztül 150-160-al, probléma nélkül.
A 180 neki kevés,
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7190 Dátum: 2012.11.16 20:45:09 »
Nem teljesen összehasonlíthatóak a körülmények mert mostanában picivel többet van használva a kicsike de minden reggel nézem az akkufeszt a víz és az akku töltés után és most már konstans módon minden reggel 11.8 a feszkó. Szóval eddig királyság.

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7191 Dátum: 2012.11.16 20:49:13 »
Szia!
A kommentelő kifogásolja, miért ragaszkodik a Toyota az Atkinson motorhoz.
Talán mert ezzel tudta elérni eddig a legkisebb emissziót. Ezt egy LE imádó sohasem fogja megérteni. :)
A kommentelőknek általában fogalma sincs, hogy mi ennek a modelnek a célja, csak tépik a szájukat, hogy miért nem így, miért nem úgy.

Idézet
Az autópályán való sebességgel vannak problémái.
Megjegyzem, mentem én már Németországban, több tíz kilométeren keresztül 150-160-al, probléma nélkül.
A 180 neki kevés,
Üdv!
Elhiszem, hogy 130 fölött hosszú távon már zavaró lehet a zaj, de akinek ez nem elég , az vegyen más autót. :)

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7192 Dátum: 2012.11.17 07:57:13 »
Elhiszem, hogy 130 fölött hosszú távon már zavaró lehet a zaj, de akinek ez nem elég , az vegyen más autót. :)

Milyen zaj? :) 130-nál olyan csöndes az autó, hogy szinte elalszom. Csak emelkedőnél van nagyobb motorhang, és az sem vészes :)

Amúgy a teljesítményről annyit, hogy pályán az akkut feltölti megfelelő szintig és egy esetleges gyorsításkor azért ott a nyomaték. Tehát nem értem miért vérzik el.  Valószínűleg sosem ült ilyen autóban.

És a pályán való autózásom 130-nál tempomattal 5.6-5.8 az M1-en, de ott sok a felfelémenet, M7-esen kevesebb.
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.17 07:59:05 írta NoName »

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7193 Dátum: 2012.11.17 09:43:37 »
Sziasztok!
Valóban így van!
Gyakorlatilag 26 óra alatt tettünk meg 2500 km-ert. Így teljesen feltöltött akksi mellet, 140-nél még könnyedén előzni lehetett vele.
Nem túl zajos a verda, egy kicsit túl van misztifikálva. :nyuszi:
Persze, ha valaki valódi hifit akar mellett hallgatni, keressen más megoldást!
Aki meg repülőrajttal akar indulni, és piros lámpánál úgy szokott megállni, hogy a kocsi hátulja megemelkedik, vegyen más üzemanyag pusztítót!
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7194 Dátum: 2012.11.17 19:19:55 »
Néha szoktam látni az MCU-112 frsz-ú PIII-at. Azon kívül, hogy vmiért évek óta rááll a szemem a HSD-kre azért volt érdekes, mert a szolártető navi nélküli középkonzollal van párosítva.
Legutóbb sajnos így láttam:

Nagyon fura sérülés (lámpa és a sárvédő a kerék felett+ a lökös), vajon hogy történhetett? Tolatáskor csak hátrafelé nézett a sofőr?

Azóta több PIII-nál is láttam, hogy a bal eleje karcos. Ennyire nem lehet érezni,hogy hol van a sarka vagy csak a vezetők hibáznak?
 
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.17 19:24:54 írta Agyarka »

avensys98

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7195 Dátum: 2012.11.17 19:58:02 »
Néha szoktam látni az MCU 112 frsz-ú PIII-at. Azon kívül, hogy vmiért évek óta rááll a szemem a HSD-kre azért volt érdekes, mert a szolártető navi nélküli középkonzollal van párosítva.
Legutóbb sajnos így láttam:

Nagyon fura sérülés (lámpa és a sárvédő a kerék felett+ a lökös), vajon hogy történhetett? Tolatáskor csak hátrafelé nézett a sofőr?

Azóta több PIII-nál is láttam, hogy a bal eleje karcos. Ennyire nem lehet érezni,hogy hol van a sarka vagy csak a vezetők hibáznak?
Igen, a másik sofőr csak hátrafelé nézett, ahogy ott parkolt az autó, és neki tolatott. Nincs ahhoz fogható élmény, ahogy odaérsz a parkoló autódhoz és össze van törve. Amúgy tényleg nehéz érezni az autó elejét, főleg így ; ).

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Hibrid akku gar, szervíz
« Válasz #7196 Dátum: 2012.11.17 22:22:25 »
Rákérdeztem a helyi Toyota főnökénél, anno Ő mondta nekem hogy október 1-el jön ez, kialakulóban van, de konkrétumot Ő se tud, de mondta hogy hétfőhöz 1 hétre hívjam már fel addigra tán lesz vmi. Kíváncsi vagyok, hogy most akkor akinek 8 év gari van rá, mert ugye a 2-esre annyit adtak, akkor csak 2 évet lehet hosszabbítani jól gondolom.

Kötelezőn voltam (6. szerviz, 71 ekm-el), a számla lent van a kocsiban, nincs most itt, de előjáróban annyit hogy tizenhatezer vmennyi volt, adtak a kuponra 3 eft kedvezményt. Cseréltettem olajat, fékfolyadékot. Olajat én vittem (Eneos sustina 5w30), amit a szerviz adott olajszűrő+tömítő gyűrű, 1  liter 5.1 fékfolyadék, komplett átnézés, szűrők kifújása, klíma bekapcsolása auto módban kiiktatása (erről amúgy semmit nem tudtak) és 1,8 óra munkaóra. Nem kevés időt töltöttem el, ami leginkább a fékfolyadék cseréje miatt volt, nem megy gyorsan, ugyanis körönként kell kiszívni egy kis gépezettel, ami a pneomatikus rendszerre van kötve, miközben a tartályba pótolni kell a fékfolyadékot.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7197 Dátum: 2012.11.18 10:24:47 »
Ezt a fékfolyadék cserét a márkaszerviz csinálta a vákuumos cuccal? :eek:

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7198 Dátum: 2012.11.18 10:58:43 »
Ezt a fékfolyadék cserét a márkaszerviz csinálta a vákuumos cuccal? :eek:
Igen.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7199 Dátum: 2012.11.18 13:53:57 »
Igen, a másik sofőr csak hátrafelé nézett, ahogy ott parkolt az autó, és neki tolatott. Nincs ahhoz fogható élmény, ahogy odaérsz a parkoló autódhoz és össze van törve. Amúgy tényleg nehéz érezni az autó elejét, főleg így ; ).
Ehhez nem tudom összerakni a sérüléseket. Többfelől és több magasságban van a gyűrődés. Mi és milyen irányból találhatta el?

Sajnos ezt a parkolóba visszatérős dolgot én is átéltem az előző autómnál. Szerencsére becsületes volt az elkövető és megvárt. Nem úgy mint a madarastescos bevásárlókocsis droid aki rátolta az 5m-es bevásárló kocsisort és simán odébb ment pedig a kocsiban ültem. Még akkor sem akarta elismerni. Az 1óra múlva érkező manager főnöke még a kihivott rendőrrel is vitázott amíg el nem magyarázták neki, hogy rohadtul ráfázhat. :censored: