Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351727 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7065 Dátum: 2012.11.07 20:13:13 »
Voltam mérni.
Kb. 1,5 óra alatt a töltőfeszültség feljebb ment, jelenleg 14,3 V. A töltőáram csökkent 1,23 A.

Látványra, mit is mondhatnék, egy klasszikus magyar énekest tudnék csak idézni, hogy aszongya, hogy: "Van valami pezsgééés, van valami zsongááááás".

Szóval nagyon enyhén bubizik, ahogy kell. Ami érdekes, hogy vannak jellemzően bubizó cellák és vannak akik piánóban nyomják.
Ami érdekes, hogy halkan olyan hangja van, mint amikor felfújnak egy lufit, majd az elvékonyodó hangocska elhallgat, majd megint kezdi. Nagyon halk, nagyon figyelni kell közelről, de egyértelműen ezt csinálja. Bánja fene, csak legyen benne még 5 év!  :D

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7066 Dátum: 2012.11.07 20:18:21 »
Ja és még valami.
Az aksi kivételéhez ki kell venni a nagyfesz aksik szellőző csövét.
Nos az én gépem túl van az 5.évén és a 110 ekm-én, de látszik a csövön, hogy az is megérne egy takarítást. El lehet képzelni a ventilátor lapátait. Ami ettől is rosszabb, hogy ez már az aksiktól kimenő levegő, mi lehet lerakódva az akkupackon belül?
Volt szó róla, hogy a ventilátor milyen mértékben el tud koszolódni, hát nem fog ártani nyáron megtekinteni a ventilátort.
Nem értem, hogy miért nem tettek elé cserélhető szűrőt. Értem én, hogy az utastér pollenszűrője látja el ezt a feladatot, de én pl sokat megyek többé kevésbé lehúzott ablakkal, onnan meg közvetlenül kapja a port, koszt.

avensys98

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7067 Dátum: 2012.11.07 20:28:06 »
Létezik gyári Prius2 lemezfelni is, csak nehezen fogsz találni. 2003 előtti Avensis felni tökéletes (eddig az évjáratig még 5x100-as), ebből sok van és az ET39 offsetes is jó (télre ilyen van fent). A 4 db felnit összesen 16-20 eFt körül megúszod (és hát 15" természetesen).
Én sem találtam "gyári" lemez felnit, úgyhogy ma vettem Avensis felniket (mondjuk drágább volt, de teljesen rozsda, és sérülés mentes). Ugyan 6 milliméterrel beljebb van a kerék de ez nem hiszem hogy probléma.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7068 Dátum: 2012.11.07 21:11:21 »
Remekül pörög a fórum, gratula.
Akkor nyitok én is egy, már korábban érintett témát.
Úgy fest engem is útólért az akku lemerülési hiba. Mármint a 12 V-os akkué.
...
Szóval, tessenek drukkolni, mert nagyon nincs kedvem így karácsony előtt aksit cserélni.
Drukkolok, én víz töltés után, nem töltöttem sima töltővel, Pestre mentem/jöttem 1 nap utána nem sokkal, gondoltam ha helyrerázódik 1 ilyen út alatt látható különbség lesz, de sajna nem így volt, visszaállt a 10 volt :( úgy gondolom késő volt már a víz feltöltés. ezért írtam, hogy a működő akkuknál sztem ajánlatos  megnézni a szinteket.
Nekem hibátlanul működtek a dolgok, de a fejembe csak az motoszkált hogy a nagy aksiról talán jobban szívja az áramot, hogy pótolja a kiesett 2-3 voltot, lehet hülyeség az elméletem nem tudom, de a tél is közeledik, így inkább lecseréltem.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7069 Dátum: 2012.11.07 21:19:03 »
Mennyibe fáj egy aksi?
Kicsit vizsgálódtam és 33-70 eFt közt mindent találtam.  :eek:

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7070 Dátum: 2012.11.07 21:41:38 »
Mennyibe fáj egy aksi?
Kicsit vizsgálódtam és 33-70 eFt közt mindent találtam.  :eek:
15-20 eft
itt megtalálod milyen típusok jók bele.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7071 Dátum: 2012.11.07 21:52:20 »
Én sem találtam "gyári" lemez felnit, úgyhogy ma vettem Avensis felniket (mondjuk drágább volt, de teljesen rozsda, és sérülés mentes). Ugyan 6 milliméterrel beljebb van a kerék de ez nem hiszem hogy probléma.
Nekem tavaly 7000 volt darabja plusz a csavarok.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Today, tomorrow and after tomorrow!

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7074 Dátum: 2012.11.08 09:56:35 »
De hogyan teccenek hozzájutni?
"Versand nach: Deutschland "
Csomagküldő cég, posta stb. (már ha nem megy fel majd időközben vagy 2-300 ojróig az ára :devil:)
Today, tomorrow and after tomorrow!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7075 Dátum: 2012.11.08 10:16:57 »
Mennyibe fáj egy aksi?
Kicsit vizsgálódtam és 33-70 eFt közt mindent találtam.  :eek:
A méretén kívül miért speciális ez az aksi, ami Priusba kell? Itt még önindítózni sem kell, tehát sokkal jobban kímélve van. Miért nem jó egy "sima" aksi (ha méretre talál olyant az ember)?

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7076 Dátum: 2012.11.08 10:18:47 »
Csomagküldő cég, posta stb. (már ha nem megy fel majd időközben vagy 2-300 ojróig az ára :devil:)
De csak N.o.-ba hajlanód postázni: Versand nach: Deutschland!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #7077 Dátum: 2012.11.08 10:39:30 »
Meg kell kérdezni az eladót, általában nem probléma és elkuldik más országba is ha megkéred. Alapból országon belüli szállítást adnak meg, de ez bővíthető.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7078 Dátum: 2012.11.08 10:45:13 »
A méretén kívül miért speciális ez az aksi, ami Priusba kell? Itt még önindítózni sem kell, tehát sokkal jobban kímélve van. Miért nem jó egy "sima" aksi (ha méretre talál olyant az ember)?
Én már tul vagyok ezen az aksi témán:
Méret nem speciális, ugyan is szabvány méret, így van belőle, a saru ugye vékony és balos, ami spéci, de persze manapság már nem annyira, hogy beltéri típus kell hogy legyen, azért a kiszellőző és (zárt)

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #7079 Dátum: 2012.11.08 10:56:32 »
Meg kell kérdezni az eladót, általában nem probléma és elkuldik más országba is ha megkéred. Alapból országon belüli szállítást adnak meg, de ez bővíthető.
Mondjuk nekem is ez a tapasztalatom. Általában a kérdés mellé oda szoktam írni, hogy természetesen fizetem! :)