Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351826 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6855 Dátum: 2012.10.07 21:00:08 »
Prius II gyári felnik mennyire szeretik a tél "jótevő" hatásait? Vettem Continental Ts830 -at 205/55R16 os méretben, gondoltam jó lesz a gyárira, de most olvasom, hogy könnyen sérülnek a hideg miatt (rideggé válik) és hogy, a felni fényezését könnyen kikezdi a nálunk oly jellemző sós latyak. A fényezés problémától annyira nem félek, mert ugye ott az a "igen mutatós" műanyag dísztárcsa ill  tavasszal le is lehetne javítani, így attól nem félek. Ami aggaszt, az a hideg miatti ridegségből eredő sérülés. Nem utolsósorban találtam egy ilyen mondatot is: "A hó, a latyak könnyen belefagy a nyitottabb alufelnik belsejébe, ami a kerék kiegyensúlyozatlanságához vezet, így rázni fogja az autót. Ezt csak gőzborotvával lehet jól tisztítani."

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6856 Dátum: 2012.10.07 21:30:00 »

Nem 114,3 az?    ( 4,5" )
Azon filóztam, hogy 112,3 vagy 113,2 - nem rémlett melyik (5mp alatt a gugli sem dobta ki) hát persze, mert a megoldás a 114,3 :)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6857 Dátum: 2012.10.07 21:52:15 »
Azon filóztam, hogy 112,3 vagy 113,2 - nem rémlett melyik (5mp alatt a gugli sem dobta ki) hát persze, mert a megoldás a 114,3 :)
A Corollájé is annyi :yes:

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6858 Dátum: 2012.10.07 22:17:03 »
Prius II gyári felnik mennyire szeretik a tél "jótevő" hatásait? ...most olvasom, hogy könnyen sérülnek a hideg miatt...és hogy, a felni fényezését könnyen kikezdi a...sós latyak. A fényezés problémától annyira nem félek, mert ugye ott az a "igen mutatós" műanyag dísztárcsa..."

Lemezfelni téligumival a legjobb megoldás, lehetőleg 15-ös méretben. Prius2 esetén kifejezetten jót tesz a téli vezetési élményhez a ballonosabb gumi - nekem ez a tapasztalatom. Alufelni tényleg nem télre való.

Ui.: Ami a gyári alufelni igen mutatós dísztárcsáját illeti, frankón kikoptajta a felni fényezését szép folytonos fehér vonalban ott, ahol felfekszik a küllők felületére (akkor látod csak, ha leveszed a dísztárcsát). Fel nem foghatom, mi motiválta a Toyotát, amikor ezt az "okosságot" kitalálta. Nem kell ide só, ez is kikezdi.  :wacko:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6859 Dátum: 2012.10.08 07:05:26 »
Prius II gyári felnik mennyire szeretik a tél "jótevő" hatásait? Vettem Continental Ts830 -at 205/55R16 os méretben, gondoltam jó lesz a gyárira, de most olvasom, hogy könnyen sérülnek a hideg miatt (rideggé válik) és hogy, a felni fényezését könnyen kikezdi a nálunk oly jellemző sós latyak. A fényezés problémától annyira nem félek, mert ugye ott az a "igen mutatós" műanyag dísztárcsa ill  tavasszal le is lehetne javítani, így attól nem félek. Ami aggaszt, az a hideg miatti ridegségből eredő sérülés. Nem utolsósorban találtam egy ilyen mondatot is: "A hó, a latyak könnyen belefagy a nyitottabb alufelnik belsejébe, ami a kerék kiegyensúlyozatlanságához vezet, így rázni fogja az autót. Ezt csak gőzborotvával lehet jól tisztítani."
Ne is mondd, most rendeltem egy dísztárcsát horror áron :cry:
Ha már megvetted a 16"-os téliket gondolom már nem "utazol" 15"-ös projektben....mindenképpen acélfelnire rakatsd fel őket, egy jó zárt dísztárcsával kímélőbb párosítás lesz a télre mintha a gyári kfémfelnin használnád!
Today, tomorrow and after tomorrow!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6860 Dátum: 2012.10.08 13:41:42 »
Prius II gyári felnik mennyire szeretik a tél "jótevő" hatásait? Vettem Continental Ts830 -at 205/55R16 os méretben, gondoltam jó lesz a gyárira, de most olvasom, hogy könnyen sérülnek a hideg miatt (rideggé válik) és hogy, a felni fényezését könnyen kikezdi a nálunk oly jellemző sós latyak. A fényezés problémától annyira nem félek, mert ugye ott az a "igen mutatós" műanyag dísztárcsa ill  tavasszal le is lehetne javítani, így attól nem félek. Ami aggaszt, az a hideg miatti ridegségből eredő sérülés. Nem utolsósorban találtam egy ilyen mondatot is: "A hó, a latyak könnyen belefagy a nyitottabb alufelnik belsejébe, ami a kerék kiegyensúlyozatlanságához vezet, így rázni fogja az autót. Ezt csak gőzborotvával lehet jól tisztítani."
Én 15ös amcsi aluval használom, semmi negatvumot nem tapasztaltam! 185ös a méret, amúgy is télen jobb a keskenyebb, és a ballonosabb kerék tényleg jobban veszi az úthibákat. Viz sem fagy bele. Latyakkal eleve meg sem telik, mert ott a dísztárcsa gyűrű (ha jól emlékszek kifelé lejt, tehát kifolyik a víz). Amennyi víz meg oda befolyik vagy esetleg bentmarad, annyi egy lemezfelni peremében is meg tud állni. Pont ugyanúgy annak is van pereme, meg dísztárcsája...

@Prius2:
Naja, Én sem értem, mire jó, hascsak nem ez is légellenállást csökkentő intézkedés (legalábbis az amcsi felninél mi más lehet). Amúgy érdekes, h az amcsi felnit nem koptatja ki a dísztárcsa gyűrű (ellenben a gyűrűt újrafújtam, mikor vettem a felnit, mert kopott volt), az Eu16oson visuzont nekem is szépen alapozóig koptatja a festéket a csíkokban, ahol ráfeszül a küllőre...

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6861 Dátum: 2012.10.08 17:25:26 »
csak, hogy legyen ellenpélda is, nekem nincs kopásnyom a gyári dísztárcsa alatt! Lehet, hogy pontosan kell rátenni.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6862 Dátum: 2012.10.08 22:33:23 »
akit érdekel technikailag is, hogy mit vezet, itt van két nagyon jó video a prius hajtóműről és elektromos vezérléséről:

&feature=related

&feature=related

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6863 Dátum: 2012.10.09 00:04:43 »
Ez a lemezfelni jó a priusra? 6,5x16 5x100 ET45 KF 54,1 Avensis II (205/55 r16 gumi menne rá) Gyári méret ugye:  6x16 5x100 ET45 KF 54,1
Az a fél coll számít bármit is, vagy van valami más különbség a 2 típus között? Esetleg, ha valakinek van jóárasított lemez felnije, az nyugodtan írjon pü-be.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6864 Dátum: 2012.10.09 07:04:59 »
Ez a lemezfelni jó a priusra? 6,5x16 5x100 ET45 KF 54,1 Avensis II (205/55 r16 gumi menne rá) Gyári méret ugye:  6x16 5x100 ET45 KF 54,1
Az a fél coll számít bármit is, vagy van valami más különbség a 2 típus között? Esetleg, ha valakinek van jóárasított lemez felnije, az nyugodtan írjon pü-be.
http://taylorgumi.hu/gumimt-felnimt.html
 :hug:
Today, tomorrow and after tomorrow!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6865 Dátum: 2012.10.09 08:09:57 »
nekem nincs kopásnyom a gyári dísztárcsa alatt! Lehet, hogy pontosan kell rátenni.
Lehet hogy én is pontosan tettem rá, mert máshogy nem is lehet... Próbáld meg, már egy mm-el sem tudod arrébb forgatva rátenni...

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6866 Dátum: 2012.10.09 08:13:19 »
akit érdekel technikailag is, hogy mit vezet, itt van két nagyon jó video a prius hajtóműről és elektromos vezérléséről:
&feature=related
&feature=related
Nemrossz, nekem ez a kedvencem:

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6867 Dátum: 2012.10.09 09:58:23 »
Én is keresek 15"-os alufelni, vagy lemezfelnit. Amcsi felnit tudok valamelyik bontóból szerezni, vagy eleve esélytelen kísérletezni vele?

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6868 Dátum: 2012.10.09 10:23:28 »
Én is keresek 15"-os alufelni, vagy lemezfelnit. Amcsi felnit tudok valamelyik bontóból szerezni, vagy eleve esélytelen kísérletezni vele?
Esetleg:
http://aprod.hu/hirdetes/toyota-avensis-ii-lemez-kerektarcsa-uj-6-5x16-5x100-osztokor-4db-6000ft-db-aron-elado-IDzqON.html

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6869 Dátum: 2012.10.09 13:43:19 »
Ma reggel nálunk városban 6fok, városon kívül +1 fok volt!

Lehet 7végén feldobom a téligumit, mert a nyárikat tavasszal vettem, ne az kopjon, télit meg el kéne használni, mert nem vagyok vele teljesen elégedett (Firestone Winterhawk 2 - nedves úton nem tetszik), nem azt mondom, h rossz, de lehetne jobb is... Ezért foggyon inkább az, mert amúgy is használtan vettem, és még kifut az időből. :)

Bár majd meglátjuk milyen idő lesz, mert ahogy nézem a 36napos előrejelzést, 10-18 fok napközben... Méág akár várhat is egy pár hetet.