Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351941 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6720 Dátum: 2012.09.17 02:48:25 »
Valószinű ha "lentről" közelitettek volna olcsó kisautó, elektromotorral, kis rásegitéssel, plug in opcióval nem lett volna ekkora sikere. Sőt el is buktak egyenlőre ezek a kezdeményezések, nem vették komoly autószámba őket.
Nem az a baj, hanem hogy az akkucsomag ára kiemeli őket a kisautók közül, lásd Reva 6 millióért...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6721 Dátum: 2012.09.17 15:55:37 »
Huhh gyerekek, belefutottam itthon is egy külföldön kedvelt "használtautó eladási módszerbe". Ráadásul voltam olyan balek, hogy először email írtam nekik. :D
"Az autót én vettem Genf francia részén lévő Annemasse városrész Toyota autószalonból 2009 március hóban bemutató szalonautóként 1700 km óra állással 22,000 EUR áron francia rendszámmal, majd átírattam és magyarra rendszámoztattam (160 eFt regisztrációsdíjat befizettem) egy üzlettársam nevére nejem üzemben tartásával - mivel nem magyarországi lakos vagyok, hanem Annemasse-i - akitől még aznap megvettem  a ciprusi cégemre, hogy én rendelkezhessem az autóval. Jelenleg a nejem használja a 11 éves kislányunk iskolába hozására és vivésére."

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6722 Dátum: 2012.09.17 16:35:40 »
Legalább tud magyarul és nem google-lal fordít  [rohog]
Mennyi pénzt kell előre küldened ha látni szeretnéd a kocsit?

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6723 Dátum: 2012.09.17 17:10:15 »
0, sőt el is jön megmutatni, de alvázszámot nem kaptam. Viszont most néztem, hogy a fotókat mobillal készítették az autóról és google se találta neten meg őket. :D

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6724 Dátum: 2012.09.17 18:29:07 »
Nem is 160 a regdíj,  ezért akkor túlfizetett, visszajár neki az államkasszából kamatostul :lol:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6725 Dátum: 2012.09.17 19:40:09 »
Huhh gyerekek, belefutottam itthon is egy külföldön kedvelt "használtautó eladási módszerbe". Ráadásul voltam olyan balek, hogy először email írtam nekik. :D
"Az autót én vettem Genf francia részén lévő Annemasse városrész Toyota autószalonból 2009 március hóban bemutató szalonautóként 1700 km óra állással 22,000 EUR áron francia rendszámmal, majd átírattam és magyarra rendszámoztattam (160 eFt regisztrációsdíjat befizettem) egy üzlettársam nevére nejem üzemben tartásával - mivel nem magyarországi lakos vagyok, hanem Annemasse-i - akitől még aznap megvettem  a ciprusi cégemre, hogy én rendelkezhessem az autóval. Jelenleg a nejem használja a 11 éves kislányunk iskolába hozására és vivésére."

Hát nem tudom, szerintem Genfnek nincsen francia része, csak svájci. A határ egy kicsit délebbre van Genftől. Még a közigazgatási határa sem egyezik a francia-svájci határral, amennyire látom.  Ez a Annemasse a francia oldalon van, az igaz, Genf és közte 10 km van, ami 15 perc kocsival, nagyjából.  De semmiféleképpen nem Genf kerülete, vásrosrésze, vagy akármi.  (megjegyzem, ha valamely oknál fogva kettévágta volna a város a határ, akkor mindkét államban külön város lenne és nem városrész. pl. Komárom-Komarno, Nagyszelemenc-Kisszelemenc) Ebben a városban a AUTOSPHERE - SADA  nevű cég foglalkozik Toyota adás-vétellel (is), de én úgy láttam, hogy nem Toyota kereskedő.   Persze ez nem egzakt infó, csak pár perces kutakodás a neten.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6726 Dátum: 2012.09.17 21:23:17 »
Hát nem tudom, szerintem Genfnek nincsen francia része, csak svájci. A határ egy kicsit délebbre van Genftől. Még a közigazgatási határa sem egyezik a francia-svájci határral, amennyire látom.  Ez a Annemasse a francia oldalon van, az igaz, Genf és közte 10 km van, ami 15 perc kocsival, nagyjából.  De semmiféleképpen nem Genf kerülete, vásrosrésze, vagy akármi.  (megjegyzem, ha valamely oknál fogva kettévágta volna a város a határ, akkor mindkét államban külön város lenne és nem városrész. pl. Komárom-Komarno, Nagyszelemenc-Kisszelemenc) Ebben a városban a AUTOSPHERE - SADA  nevű cég foglalkozik Toyota adás-vétellel (is), de én úgy láttam, hogy nem Toyota kereskedő.   Persze ez nem egzakt infó, csak pár perces kutakodás a neten.  :hug:
A Genf csak svájci csali, körülötte minden francia :) Persze előnye is van: Euró zóna és EU - tehát nincs vám + áfa onnan a kocsira. És kulturált rész az is nagyon, múlt héten jártam arra dolgozni :)
De Szax cartárs, ha megmutatod melyik autó az, többet tudunk mondani szerintem.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6727 Dátum: 2012.09.17 21:26:02 »
Már nincs is fent a hirdetés hasznaltauto.hu-n. De kaptam képeket, amin látszik a matrica a szélvédőn. Holnap megnézi egy okmányirodás ismerős. Előfordulhat, hogy elhamarkodottan tippeltem. :D

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6728 Dátum: 2012.09.18 08:00:53 »
Wow, micsoda izgalmakat élünk meg ebben a topicban! Ez ám az igazi Toyotás zsongás!  :1eye:
Viccet félretéve kíváncsian várom mi sül ki ebből a svájci-francia esetből.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6730 Dátum: 2012.09.18 10:19:54 »
Erős a gyanúm, hogy ez az autó sem létezik. Legalábbis a megadott tulajnál biztosan nem. :D

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6731 Dátum: 2012.09.18 10:54:53 »
Vajon a két belső kép miért nem ott készült ahol a három külső?

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6732 Dátum: 2012.09.18 13:24:11 »
Csemegézzetek:
http://www.priusaccessory.com/Prius-Interior-Accessories-s/103.htm
bár egy csomagrögzítő háló nekem is nagyon jól jönne... :hmmmm:
Today, tomorrow and after tomorrow!

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6733 Dátum: 2012.09.18 14:00:51 »
bár egy csomagrögzítő háló nekem is nagyon jól jönne... :hmmmm:

és egy sárvédőgumi? [rohog]

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6734 Dátum: 2012.09.18 14:02:07 »
és egy sárvédőgumi? [rohog]
Na az végképp! Nem is tudom hol keressek olyat :wacko:
Today, tomorrow and after tomorrow!